ubuntu-system-settings - en to az translation catalogue (305 entries)

en: System Settings
az: Sistem Tənzimləmələri

en: Preview
az: Ön baxış

en: Cancel
az: İmtina

en: Set
az: Quraşdır

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background
az: Arxa fon

en: Ubuntu Art
az: Ubuntu İncəsənət

en: Custom
az: Şəxsi

en: Disconnect
az: Bağlantını kəs

en: Previous networks
az: Əvvəlki şəbəkələr

en: Unknown
az: Naməlum

en: Network name
az: Şəbəkə adı

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: None
az: Heç biri

en: WPA & WPA2 Personal
az: WPA & WPA2 Şəxsi

en: Password
az: Şifrə

en: Show password
az: Şifrәni göstәr

en: Connect
az: Bağlan

en: Network details
az: Şəbəkə təfərrüatları

en: Name
az: Ad

en: Last connected
az: Son bağlantı

en: Never
az: Heç vaxt

en: Forget network
az: Şəbəkəni unut

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
az: Bildirişlər

en: Stop playing
az: Oxutmanı dayandır

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
az: Səs

en: Silent Mode
az: Səssiz Rejim

en: Ringer:
az: Zəng vuran:

en: Phone calls:
az: Telefon zəngləri:

en: Ringtone
az: Zəng musiqisi

en: Vibrate when ringing
az: Zəng zamanı vibrasiya

en: Vibrate in Silent Mode
az: Səssiz Rejimdə Vibrasiya

en: Messages:
az: Mesajlar:

en: Message received
az: Mesaj alındı

en: Vibrate with message sound
az: Mesaj səsi ilə vibrasiya

en: Other sounds:
az: Digər səslər:

en: Keyboard sound
az: Klaviatura səsi

en: Lock sound
az: Kilid səsi

en: The phone is in Silent Mode.
az: Telefon Səssiz Rejimdədir

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset phone
az: Telefonu sıfırla

en: Reset Launcher
az: Başladıcını Sıfırla

en: Reset all system settings…
az: Bütün sistem tənzimləmələrini sıfırla...

en: Erase & Reset Everything…
az: Hər şeyi sil və sıfırla...

en: Reset all system settings
az: Bütün sistem tənzimləmələrini sıfırla

en: The phone needs to restart for changes to take effect.
az: Seçimlərin effekt verməsi üçün telefonu yenidən başlatmaq lazımdı.

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this phone.
az: Bütün sənədlər, saxlanılmış oyunlar, tənzimləmələr və başqa şeylər həmişəlik telefondan silinəcək.

en: Erase & Reset Everything
az: Hər şeyi sil və sıfırla

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
az: Batareya

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
az[0]: %1 saniyə əvvəl
az[1]: %1 saniyə əvvəl

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
az[0]: %1 dəqiqə əvvəl
az[1]: %1 dəqiqə əvvəl

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
az[0]: %1 saat əvvəl
az[1]: %1 saat əvvəl

note: TRANSLATORS: %1 is the number of days
en: %1 day ago | %1 days ago
az[0]: %1 gün əvvəl
az[1]: %1 gün əvvəl

en: Charging now
az: Batareya dolur

en: Last full charge
az: Sonuncu batareyanın tam doldurulması

en: Fully charged
az: Batareya tam dolduruldu

en: Charge level
az: Batareyanın dolma səviyyəsi

en: N/A
az: Mövcud deyil

en: Yesterday
az: Dünən

en: Today
az: Bu gün

en: Ways to reduce battery use:
az: Batareya istifadəsinin azaltma yolları:

en: Lock when idle
az: Gözləmə rejimində kilidlə

en: Sleep when idle
az: Gözləmə rejimində yuxuya get

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqə sonra
az[1]: %1 dəqiqə sonra

en: Accurate location detection requires GPS and/or Wi-Fi.
az: Dəqiq yerinizin tapılması GPS və/və ya Wi-Fi tələb edir.

en: Lock the phone when it's not in use:
az: İstifadə olunmayanda telefonu kilidlə:

en: Put the phone to sleep when it is not in use:
az: İstifadə olunmayanda telefonu mürgülət:

en: Spell checking
az: Orfoqrafiyanın yoxlanılması

en: Current spelling languages:
az: Cari səs yoxlamaları:

en: All languages available:
az: Bütün mövcud dillər:

en: Display language
az: Sistem dili

en: Confirm
az: Təsdiqlə

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
az: Dil və Mətn

en: Display language…
az: Seçilmiş dil...

en: Keyboard layouts
az: Klaviatura düzülüşü

en: Auto correction
az: Avtomatik düzəltmə

en: Word suggestions
az: Söz təklifi

en: Auto capitalization
az: Avtomatik böyük hərf

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
az: Hər cümlənin ilk hərfini böyütmək üçün Shift-i aktiv edin.

en: Auto punctuation
az: Avtomatik durğu işarələrinin qoyulması

en: Current layouts:
az: Hazırkı düzülüş:

en: All layouts available:
az: Bütün mövcud düzülüşlər:

en: Call waiting
az: Zəng gözlədilməsi

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
az: %1 Xidmətləri

en: Call
az: Zəng

en: Services
az: Xidmətlər

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: Phone
az: Telefon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
az: Parlaqlıq

en: Automatically
az: Avtomatik

en: Manually
az: Əllə

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: Cellular
az: Özəkli

en: Change
az: Dəyişdir

en: Lock security
az: Kilid qoruması

en: Switch to swipe
az: Sürüşdürməyə keç

en: Switch to passphrase
az: Şifrə frazasına keçir

en: Existing passphrase
az: Mövcud şifrə frazası

en: Choose passphrase
az: Frazanı dəyiş

en: Confirm passphrase
az: Frazanı təsdiqlə

en: Those passphrases don't match. Try again.
az: Frazalar uyğunlaşmır yenidən cəhd edin.

en: Unset
az: Quraşdırmanı sil

en: Swipe (no security)
az: Sürüşdür (təhlükəsizlik tədbiri yoxdu)

en: Passphrase
az: Şifrə sözü

en: Swipe (no security)…
az: Sürüşdür (təhlükəsizlik tədbiri yoxdu)…

en: Passphrase…
az: Fraza…

en: SIM PIN
az: SIM PIN-i

en: Change SIM PIN
az: SIM PIN kodunu dəyiş

en: Current PIN:
az: Hazıkı PIN kod:

en: Choose new PIN:
az: Yeni PIN kodu seçin:

en: Confirm new PIN:
az: Yeni PIN kodu təsdiqləyin:

en: PINs don't match. Try again.
az: PIN kodlar eyni deyil. Yenidən cəhd edin.

en: Enter SIM PIN
az: SIM PIN kodunuzu daxil edin

en: Enter Previous SIM PIN
az: Əvvəlki SIM PIN kodunuzu daxil edin

en: Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
az: Yanlış PIN kod. %1 cəhd qaldı.

en: %1 attempts allowed.
az: %1 cəhdə icazə verildi.

en: Unlock
az: Aç

en: Lock
az: Kilidlə

en: Change PIN…
az: PIN kodu seç...

en: Phone locking
az: Telefonun kilidlənməsi

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute | %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqə
az[1]: %1 dəqiqə

en: Sleep locks immediately
az: Yuxu zamanı kilidləyər

en: Launcher
az: Başladıcı

en: Notifications and quick settings
az: Bildirişlər və cəld tənzimləmələr

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
az: Təhlükəsizlik və Məxfilik

en: Phone and Internet
az: Telefon və İnternet

en: Phone only
az: Yalnız telefon

en: Lock phone
az: Telefonu kilidlə

en: On
az: Açıq

en: Off
az: Bağlı

en: Encryption
az: Şifrələmə

en: Privacy
az: Gizlilik

en: Stats on welcome screen
az: Qarşılama ekranında statistika

en: Messages on welcome screen
az: Qarşılama ekranında mesajlar

en: Dash search
az: Dash axtarışı

en: Location access
az: Mövqe aşkarlamaya giriş

en: Other app access
az: Digər tətbiqetmə girişləri

en: Diagnostics
az: Diaqnostikalar

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are to be sent by the system.
en: Sent
az: Göndərildi

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are not to be sent by the system
en: Not sent
az: Göndərilmədi

en: Location
az: Mövqe

en: Location detection
az: Mövqenin tәyin olunması

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
az: Sizin təxmini mövqenizi tapmaq üçün GPS istifadə edilir. Sönlü olduqda, batareyanı qorumaq üçün GPS söndürülür.

en: Uses wi-fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
az: Sizin təxmini mövqenizi tapmaq üçün wi-fi və GPS işlədilir. Mövqe aşkarlanmasının söndürmək batareyanı qoruyar.

en: Uses wi-fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
az: Sizin təxmini mövqenizi tapmaq üçün wi-fi (hazırda sönülüdür) və GPS işlədilir. Mövqe aşkarlanmasını söndürmək batareynı qoruyar.

en: Uses wi-fi, cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
az: Sizin təxmini mövqenizi tapmaq üçün wi-fi, baza stansiyaları və GPS işlədilir. Mövqe aşkarlanmasını söndürülmək batareyanı qoruyar.

en: Uses wi-fi, cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
az: Sizin təxmini mövqenizi tapmaq üçün wi-fi, baza stansiyaları (hazırda mövcud şəbəkə bağlantısı yoxdur) və GPS işlədilir. Mövqe aşkarlanmasını söndürülmək batareyanı qoruyar.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
az: Sizin təxmini mövqenizi tapmaq üçün wi-fi (hazırda sönülüdür), baza stansiyaları və GPS işlədilir. Mövqe aşkarlanmasını söndürülmək batareyanı qoruyar.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
az: Sizin təxmini mövqenizi tapmaq üçün wi-fi (hazırda sönülüdür), baza stansiyaları (hazırda mövcud şəbəkə bağlantısı yoxdur) və GPS işlədilir. Mövqe aşkarlanmasını söndürülmək batareyanı qoruyar.

en: Allow access to location:
az: Mövqenizi aşkarlamaya icazə verilsin:

en: Return results from:
az: Nəticəni qaytar:

en: Camera
az: Kamera

en: PIN for '%1'
az: '%1' üçün PIN

en: Pair
az: Cüt

en: Confirm PIN
az: PIN-i təsdiqlə

en: Connected
az: Bağlanıldı

en: Connecting…
az: Bağlanılır...

en: Disconnecting…
az: Bağlantı kəsilir...

en: Disconnected
az: Bağlantı kəsildi

en: Computer
az: Kompüter

en: Network
az: Şəbəkə

en: Headphones
az: Qulaqcıqlar

en: Other Audio
az: Başqa Səs

en: Keyboard
az: Klaviatura

en: Tablet
az: Planşet

en: Mouse
az: Siçan

en: Printer
az: Çap qurğusu

en: Other
az: Digər

en: Excellent
az: Əla

en: Good
az: Yaxşı

en: Fair
az: Orta

en: Poor
az: Pis

en: Discoverable
az: Kəşf oluna bilən

en: Not discoverable
az: Kəşf oluna bilməyən

en: Connected devices:
az: Bağlanılmış qurğular:

en: Connect another device:
az: Başqa qurğuya bağlan:

en: Connect a device:
az: Qurğuya bağlan:

en: None detected
az: Heç nə təyin olunmadı

en: Connect automatically when detected:
az: Təyin olunanda avtomatik olaraq bağlan:

en: Type
az: Növ

en: Status
az: Vəziyyət

en: Signal Strength
az: Siqnalın Gücü

en: Forget this device
az: Bu cihazı unut

en: Phone number
az: Telefon nömrəsi

en: Storage
az: Yaddaş

en: Used by Ubuntu
az: Ubuntu tərəfindən istifadə olunur

en: Videos
az: Videolar

en: Audio
az: Səs

en: Pictures
az: Şəkillər

en: Other files
az: Digər fayllar

en: Used by apps
az: Tətbiqetmələr tərəfindən istifadə olunur

en: Total storage
az: Ümumi yaddaş

en: Free space
az: Boş sahə

en: By name
az: Ada görə

en: By size
az: Ölçüyə görə

en: Developer Mode
az: Tərtibatçı Rejimi

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this phone by connecting it to another device.
az: Tərtibatçı rejimində hət hansısa birisi telefona başqa qurğudan qoşularaq telefondakı hər şeyə daxil ola, onları dəyişdirə və silə bilər.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: About this phone
az: Bu telefon haqqında

en: Serial
az: Seriya nömrəsi

en: Software:
az: Proqram:

en: OS
az: ƏS

en: Last updated
az: Son yenilənmə

en: Check for updates
az: Yenilənmələri yoxla

en: Legal:
az: Qanuni:

en: Software licenses
az: Proqram lisenziyaları

en: Developer mode
az: Tərtibatçı rejimi

en: Time zone
az: Saat qurşağı

en: Set the time zone:
az: Saat qurşağını quraşdır:

en: Enter your current location.
az: Hazırkı yerləşmənizi daxil edin.

en: No matching place
az: Uzlaşan yer yoxdu

en: Set time & date
az: Tarix və vaxtı tənzimlə

en: Time
az: Vaxt

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Second
az: Saniyә

en: Date
az: Tarix

en: Day
az: Gün

en: Month
az: Ay

en: Year
az: İl

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time & Date
az: Vaxt vә Tarix

en: Time zone:
az: Saat qurşağı:

en: Set the time and date:
az: Tarix və saatı quraşdır:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: Updates
az: Yenilənmələr

en: Update System
az: Sistemi Yenilə

en: The phone needs to restart to install the system update.
az: Yenilənmələri quraşdırmaq üçün telefonu yenidən başlatmaq lazımdı.

en: Install & Restart
az: Quraşdır və Yenidən Başlat

en: Not Now
az: İndi Yox

en: Install
az: Quraşdır

en: OK
az: Oldu

en: Software is up to date
az: Proqram yenilənib

en: Checking for updates…
az: Yenilənmələr yoxlanılır...

en: Retry
az: Yenidәn cәhd elә

en: Install %1 update… | Install %1 updates…
az[0]: %1 yenilәnmәni quraşdır…
az[1]: %1 yenilәnmәni quraşdır…

en: Install %1 update | Install %1 updates
az[0]: %1 yenilәnmәni quraşdır
az[1]: %1 yenilәnmәni quraşdır

en: Pause All
az: Hamısını Dayandır

en: Download
az: Endir

en: Pause
az: Fasilə

en: Resume
az: Davam et

en: Update
az: Yenilə

en: Installing
az: Quraşdırılır

en: Installed
az: Quraşdırılıb

en: Version:
az: Versiya:

en: Sign in to Ubuntu One to receive updates for apps.
az: Tətbiqetmə yenilənmələrini qəbul etmək üçün Ubuntu One-a daxil olun.

en: Sign In…
az: Daxil Ol...

en: Installing update…
az: Yenilənmələr quraşdırılır...

en: Auto download
az: Avtomatik endir

en: On wi-fi
az: Simsiz əlaqədə

en: Always
az: Həmişə

en:  bytes
az:  baytlar

en: Download future updates automatically:
az: Sonrakı yenilənmələri avtomatik endir:

en: When on wi-fi
az: Simsiz əlaqədə olanda

en: On any data connection
az: Hər hansısa bağlantıda

en: No images selected
az: Heç bir şəkil seçilməyib

en: Remove %1 image | Remove %1 images
az[0]: %1 şəkili sil
az[1]: %1 şəkili sil

en: Add an image…
az: Şəkil əlavə et...

en: Remove images…
az: Şəkilləri sil...

en: 2G only (saves battery)
az: Yalnız 2G (batareyanı qoruyar)

en: Edit SIM Name
az: SIM Adını Düzəlt

en: Data usage statistics
az: Yaddaş istifadə statistikası

en: Privacy policy
az: Məxfilik siyasəti

en: Report to Canonical:
az: Canonical-a bildir:

en: Search
az: Axtar

en: Personal
az: Şəxsi

en: System
az: Sistem

en: Swipe
az: Sürüşdür

en: Continue
az: Davam

en: Skip
az: Keç

en: Terms & Conditions
az: Şərtlər və Şəraitlər

en: All done
az: Hamısı tamamlandı

en: Nice work!
az: Gözəl iş!

en: Your phone is now ready to use.
az: Sizin telefonunuz artıq işləməyə hazırdı.

en: Finish
az: Son

en: Hi!
az: Salam!

en: Welcome to your Ubuntu phone.
az: Ubuntu telefonunuza xoş gəldiniz.

en: Let’s get started.
az: Başlayaq.

en: Back
az: Geri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: background
az: arxa fon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
az: divar kağızı

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: network
az: şəbəkə

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: wireless
az: simsiz əlaqə

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: software
az: proqram

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
az: bildirişlər

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
az: səs

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
az: sıfırla

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
az: batereya

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: lock
az: kilid

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
az: dil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
az: telefon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
az: parlaqlıq

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
az: ekran

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: mobile
az: mobil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
az: Nümunə

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
az: nümunə

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
az: Uçuş Rejimi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
az: uçuş

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
az: oflayn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
az: təhlükəsizlik

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
az: məxfilik

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: device
az: avadanlıq

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
az: haqqında

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
az: məlumat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
az: vaxt

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
az: tarix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
az: saat qurşağı

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the update-notification plugin which is used while searching
en: Updates available
az: Yenilənmələr mövcuddu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: system
az: sistem

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: update
az: yenilə

en: Unknown title
az: Naməlum başlıq

en: Tap to open the system updater.
az: Sistem yeniləyicisini açmaq üçün bura basın.
