ubuntu-system-settings - en to gu translation catalogue (36 entries)

en: System Settings
gu: સિસ્ટમ સેટિંગ્સ

en: Cancel
gu: રદ કરો

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background
gu: બેકગ્રાઉન્ડ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
gu: અવાજ

en: Phone calls:
gu: ફોન કોલ્સ:

en: Ringtone
gu: રિંગટોન

en: Vibrate when ringing
gu: વાયબ્રેટ જ્યારે રિંગિંગ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset phone
gu: ફોન રીસેટ કરો

en: Reset all system settings…
gu: બધી સિસ્ટમ સેટિંગ્સ રીસેટ કરો...

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
gu: સામગ્રીઓ અને લોંચરનું લેઆઉટ, અને હોમ સ્ક્રીનના ગાળકો તેમની મૂળ સેટિંગ્સમાં પરત કરવામાં આવશે.

en: Reset all system settings
gu: બધી સિસ્ટમ સેટિન્ગસ રીસેટ કરો

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this phone.
gu: બધા દસ્તાવેજો, સેવ કરેલી રમતો, સેટિંગ્સ, અને અન્ય વસ્તુઓ કાયમ આ ફોન પરથી કાઢી નાખવામાં આવશે.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: Bluetooth
gu: બ્લૂટૂથ

en: GPS
gu: જીપીએસ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: Phone
gu: ફોન

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
gu: બ્રાઇટનેસ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
gu: સુરક્ષા અને ગોપનીયતા

en: Network
gu: નેટવર્ક

en: Storage
gu: સ્ટોરેજ

en: Used by Ubuntu
gu: Ubuntu દ્વારા વપરાયેલ

en: Used by apps
gu: એપ્લિકેશંસ દ્વારા વપરાયેલ

en: Total storage
gu: કુલ જગ્યા

en: Free space
gu: મુક્ત જગ્યા

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: About this phone
gu: આ ફોન વિશે

en: Serial
gu: સીરીયલ

en: Software:
gu: સોફ્ટવેર:

en: Check for updates
gu: અપડેટ્સ માટે તપાસો

en: Legal:
gu: લિગલ

en: Software licenses
gu: સોફ્ટવેર લાઇસન્સીસ

en: Regulatory info
gu: નિયમનકારી માહિતી

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time & Date
gu: સમય અને તારીખ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: Updates
gu: અપડેટસ

en: Personal
gu: વ્યક્તિગત

en: System
gu: સિસ્ટમ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the accessibility plugin which is used while searching
en: Accessibility
gu: સુગમતા

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
gu: ઉદાહરણ
