ubuntu-system-settings - en to mr translation catalogue (10 entries)

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
mr: आवाज

en: Ringtone
mr: रिंगटोन

en: Message received
mr: संदेश प्राप्त

en: Automatically
mr: आपोआप

en: Manually
mr: स्वहस्ते

en: Time
mr: वेळ

en: Hour
mr: तास

en: Minute
mr: मिनीट

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time & Date
mr: वेळ व दिनांक

en: Time zone:
mr: टाइम झोन:
