qreator - en to fo translation catalogue (43 entries)

en: Latitude:
fo: Breiddarstig:

en: Longitude:
fo: Longdarstig:

en: Location details
fo: Staðfestinga upplýsing

note: Initialize placeholder text (we need to do that because due to a Glade bug they are otherwise not marked as translatable)
en: [URL]
fo: [Leinkja]

en: [Type the name of an app]
fo: [Skriva navnið á einari nýtsluskipan]

en: [Network password]
fo: [Net loyniorð]

en: Create your own QR codes
fo: Stovna tínar egnu QR kotur

en: New QR code for URL
fo: Nýggj QR kota til leinkju

en: New QR code for Text
fo: Nýggj QR kota til tekst

en: New QR code for Location
fo: Nýggj QR kota til stað

en: New QR code for WiFi network
fo: Nýggj QR kota til WiFi netverk

en: Website
fo: Heimasíða

en: Title
fo: Heiti

en: Video
fo: Sjónband

en: Text
fo: Tekstur

en: Home
fo: Heim

en: _File
fo: _Fíla

en: _Edit
fo: _Broyt

en: Create a new QR code
fo: Stovna eina nýggja QR kotu

en: New
fo: Nýtt

en: About this application
fo: Um hettar forrit

en: About
fo: Um

en: Not in your language yet?
fo: Ikki í tínum málið enn?

en: Something not working?
fo: Okkurt sum ikki riggar?

en: Do you want to improve it?
fo: Vilt tú hjálpa at betra uppá tað?

en: Translate it!
fo: Umset tað!

en: Report a bug!
fo: Melda brek!

en: Contribute code!
fo: Veita kotu!

en: If you use Qreator and you like it, please consider giving a hand in making it better for you and many others. Thank you!
fo: Um tú brúkar Qreator og dámar tað, vinarliga tonk uppá at geva eina hond við at stuðla okkum at gera tað betri til tín og nógv onnur. Takk fyri!

en: Save
fo: Goym

en: Save QR code to disk
fo: Goym QR kotuna

en: Copy
fo: Avrita

en: Copy QR code to clipboard
fo: Avrita QR kotu

en: Edit
fo: Broyt

en: Security:
fo: Trygd

en: Password:
fo: Loyniorð:

en: Show Password
fo: Vís loyniorði

en: URL
fo: Leinkja

en: Geolocation
fo: Kort bústaður

en: Wifi network
fo: Tráðleyst net

en: Distributed under the GPL v3 license.
fo: Útgivið sambært GPL v3 loyvinum.

en: Please choose a file
fo: Vinarliga vel eina fílu

en: PNG images
fo: PNG myndir
