ubuntu-calendar-app - en to my translation catalogue (30 entries)

en: %1 All day events
my: %1 တစ်နေ့လုံးပွဲများ

en: Delete
my: ဖျက်မည်

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်မည်

en: Edit Event
my: ပွဲကိုပြင်မည်။

en: Edit
my: ပြင်ဆင်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Start
my: စမည်

en: End
my: ပြီးဆုံးချိန်

en: All Day event:
my: တစ်နေကုန်ပွဲ-

en: Location
my: တည်နေရာ

en: Guests
my: ဧည့်သည်များ

en: This happens
my: ထိုအရာဖြစ်သည်

en: Remind me
my: ကျွန်ုပ်ကိုသတိပေးမည်

en: End time can't be before start time
my: အဆုံးသတ်သည့်အချိန်သည် စသည့်အချိန်ထက် မစောရပါ

en: New Event
my: ပွဲအသစ်

en: Error
my: ချို့ယွင်းချက်

en: Ok
my: အိုကေ

en: Event Name
my: ပွဲ−အမည်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Save
my: သိမ်းမည်

en: Time
my: အချိန်

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: OK
my: အိုကေ

en: Today
my: ယနေ့

en: Year
my: နှစ်

en: Month
my: လ

en: Week
my: အပတ်

en: Day
my: နေ့ရက်

en: Calendar
my: ပြက္ခဒိန်
