messaging-app - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: %1 hour call | %1 hours call
sv[0]: %1 timmes samtal
sv[1]: %1 timmars samtal

en: %1 minute call | %1 minutes call
sv[0]: %1 minuts samtal
sv[1]: %1 minuters samtal

en: %1 second call | %1 seconds call
sv[0]: %1 sekunds samtal
sv[1]: %1 sekunders samtal

en: Accepted
sv: Accepterad

en: Add
sv: Lägg till

en: Add recipient
sv: Lägg till mottagare

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
sv[0]: Bilaga: %1 kontakt
sv[1]: Bilagor: %1 kontakter

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
sv[0]: Bilaga: %1 fil
sv[1]: Bilagor: %1 filer

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
sv[0]: Bilaga: %1 bild
sv[1]: Bilagor: %1 bilder

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
sv[0]: Bilaga: %1 videofilm
sv[1]: Bilagor: %1 videofilmer

en: Call
sv: Samtal

en: Cancel
sv: Avbryt

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SIM card name or account name
en: Change all Messaging associations to %1?
sv: Ändra alla associationer för Meddelanden till %1?

en: Close
sv: Stäng

en: Compose a new message by swiping up from the bottom of the screen.
sv: Skapa ett nytt meddelande genom att svepa uppåt från botten av skärmen.

en: Contact
sv: Kontakt

en: Copy
sv: Kopiera

en: Create new
sv: Skapa ny

en: Delete
sv: Ta bort

en: Deleted
sv: Borttagen

en: Delivered
sv: Levererad

en: Don't ask again
sv: Fråga inte igen

en: Failed
sv: Misslyckades

en: Failed!
sv: Misslyckades!

en: From
sv: Från

en: Group
sv: Grupp

note: TRANSLATORS: %1 refers to the number of participants in a group chat
en: Group (%1)
sv: Grupp (%1)

en: Image Preview
sv: Förhandsvisa bild

en: Later
sv: Senare

en: Message info
sv: Meddelandeinfo

en: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text
sv: Meddelanden;SMS;MMS;Textmeddelanden;Text

en: Messaging
sv: Meddelanden

en: Messaging App
sv: Meddelandeprogram

en: Messaging application
sv: Meddelandeprogram

en: Missing message data
sv: Saknar meddelandedata

en: Myself
sv: Jag

en: New Message
sv: Nytt meddelande

en: No
sv: Nej

en: No SIM card selected
sv: Inget SIM-kort valt

en: No network
sv: Inget nätverk

en: Pending
sv: Väntar

en: Read
sv: Läs

en: Received
sv: Mottagna

en: Remove
sv: Ta bort

en: Retry
sv: Försök igen

en: Save
sv: Spara

en: Search...
sv: Sök...

en: Select a default SIM for all outgoing messages. You can always alter your choice in <a href="system_settings">System Settings</a>.
sv: Välj ett standard-SIM för alla utgående meddelanden. Du kan alltid ändra ditt val i <a href="system_settings">Systeminställningar</a>.

en: Send
sv: Skicka

en: Sent
sv: Skickat

en: Share
sv: Dela

en: Switch to default SIM:
sv: Byt till standard-SIM:

en: Temporarily Failed
sv: Misslyckades temporärt

en: There is currently no network on %1
sv: Just nu finns inget nätverk på %1

en: There is currently no network.
sv: Just nu finns inget nätverk.

en: To
sv: Till

en: Today
sv: Idag

en: Type
sv: Typ

en: Unknown
sv: Okänd

en: Unknown contact
sv: Okänd kontakt

en: Video Preview
sv: Förhandsvisa film

en: Write a message...
sv: Skriv ett meddelande…

en: Yes
sv: Ja

en: Yesterday
sv: Igår

en: You need to select a SIM card
sv: Du måste välja ett SIM-kort
