gnome-bluetooth master - en to ast translation catalogue (176 entries)

en: All types
ast: Tolos tipos

en: Phone
ast: Teléfonu

en: Modem
ast: Módem

en: Computer
ast: Equipu

en: Network
ast: Rede

note: translators: a hands-free headset, a combination of a single speaker with a microphone
en: Headset
ast: Auriculares

en: Headphones
ast: Auriculares

en: Audio device
ast: Preséu de soníu

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Mouse
ast: Mur

en: Camera
ast: Cámara

en: Printer
ast: Imprentadora

en: Joypad
ast: Mandu de xuegu

en: Tablet
ast: Tableta

en: Video device
ast: Preséu de vídeu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Click to select device...
ast: Calca pa escoyer el preséu...

en: No adapters available
ast: Nun hai dengún adautador disponible

en: Searching for devices...
ast: Guetando preseos...

en: Remove '%s' from the list of devices?
ast: ¿Quitar «%s» de la llista de preseos?

en: If you remove the device, you will have to set it up again before next use.
ast: Si quites el preséu vas tener que configuralu otra vegada, enantes de poder usalu.

en: Device
ast: Preséu

en: Type
ast: Tipu

en: All categories
ast: Toles categoríes

en: Paired
ast: Emparexáu

en: Trusted
ast: D'enfotu

en: Not paired or trusted
ast: Nin emparexaos nin d'enfotu

en: Paired or trusted
ast: Emparexaos o d'enfotu

en: <b>Show Only Bluetooth Devices With...</b>
ast: <b>Amosar namái preseos Bluetooth que...</b>

note: The device category filter
en: Device _category:
ast: _Categoría de preséu:

en: Select the device category to filter
ast: Escoyer la categoría de preséu pola que peñerar

note: The device type filter
en: Device _type:
ast: _Tipu de preséu:

en: Select the device type to filter
ast: Escoyer el tipu de dispositivu pol que peñerar

en: Input devices (mice, keyboards, etc.)
ast: Preseos d'entrada (mures, teclaos, etc.)

en: Headphones, headsets and other audio devices
ast: Auriculares, auriculares con micrófonu y otros preseos de soníu

en: Use this GPS device for Geolocation services
ast: Usar esti preséu GPS pa servicios de xeollocalización

note: translators: * This is in a test plugin, please make sure you add the "(test)" part, * or leave untranslated
en: Access the Internet using your cell phone (test)
ast: Acceder a Internet usando'l so teléfonu móvil (prueba)

en: Select Device to Browse
ast: Seleicionar el preséu qu'esaminar

en: _Browse
ast: _Desaminar

en: Select device to browse
ast: Seleicionar el preséu pa desaminar

en: Turn On Bluetooth
ast: Encender Bluetooth

en: Bluetooth: Off
ast: Bluetooth: Apagáu

en: Turn Off Bluetooth
ast: Apagar Bluetooth

en: Bluetooth: On
ast: Bluetooth: Encendíu

en: Bluetooth: Disabled
ast: Bluetooth: Desactiváu

en: Disconnecting...
ast: Desconeutando…

en: Connecting...
ast: Coneutando…

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Disconnected
ast: Desconeutáu

en: Disconnect
ast: Desconeutar

en: Connect
ast: Coneutar

en: Send files...
ast: Unviar ficheros…

en: Browse files...
ast: Desaminar ficheros…

en: Open Keyboard Preferences...
ast: Abrir les Preferencies del tecláu…

en: Open Mouse Preferences...
ast: Abrir les Preferencies del mur…

en: Open Sound Preferences...
ast: Abrir les Preferencies de soníu…

en: Debug
ast: Depurar

note: Parse command-line options
en: - Bluetooth applet
ast: - Miniaplicación para Bluetooth

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: %s
    Execute «%s --help» pa ver una llista completa de toles opciones disponibles de la llinia de comandos.

en: Bluetooth Applet
ast: Miniaplicación pa Bluetooth

en: Bluetooth: Enabled
ast: Bluetooth: Activáu

en: Device '%s' wants to pair with this computer
ast: El preséu «%s» quier emparexase con esti equipu

en: Please enter the PIN mentioned on device %s.
ast: Introduz el PIN mentáu nel preséu %s.

en: Please confirm whether the PIN '%s' matches the one on device %s.
ast: Confirma qu'el PIN amosáu en «%s» concasa col del preséu %s.

note: translators: Whether to grant access to a particular service
en: Grant access to '%s'
ast: Conceder accesu a «%s»

en: Device %s wants access to the service '%s'.
ast: El preséu %s quier acceder al serviciu «%s».

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing request for '%s'
ast: Solicitú d'emparexamientu pa «%s»

en: Bluetooth device
ast: Preséu Bluetooth

en: Enter PIN
ast: Introducir el PIN

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing confirmation for '%s'
ast: Confirmación d'emparexamientu pa «%s»

en: Verify PIN
ast: Verificar el PIN

en: Authorization request from '%s'
ast: Solicitud d'autorización de «%s»

en: Check authorization
ast: Comprobar autorización

en: Bluetooth Manager
ast: Xestor de Bluetooth

en: Bluetooth Manager applet
ast: Miniaplicación del Xestor de Bluetooth

en: Bluetooth: Checking
ast: Bluetooth: Comprobando

en: Browse files on device...
ast: Agüeyar ficheros nel preséu…

en: Devices
ast: Preseos

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Quit
ast: Colar

en: Send files to device...
ast: Unviar ficheros al preséu…

en: Set up new device...
ast: Configurar un preséu nuevu…

en: _Always grant access
ast: Conceder accesu _siempre

en: _Grant
ast: _Conceder

en: _Reject
ast: _Refugar

en: _Does not match
ast: _Nun concasa

en: _Matches
ast: C_oncasa

en: _Show input
ast: _Amosar entrada

en: Cannot start "Personal File Sharing" Preferences
ast: Nun pueden aniciase les preferencies de «Compartición de ficheros personales»

en: Please verify that the "Personal File Sharing" program is correctly installed.
ast: Comprueba que'l programa «Compartición de ficheros personales» ta instaláu correcho.

en: Bluetooth Preferences
ast: Preferencies de Bluetooth

en: _Show Bluetooth icon
ast: _Amosar iconu de Bluetooth

en: Receive Files
ast: Recibir ficheros

en: Output a list of currently known devices
ast: Amosar una llista de los preseos conocíos anguaño

en: Bluetooth Properties
ast: Propiedaes del Bluetooth

note: The discoverable checkbox
en: Make computer _visible
ast: Facer que'l equipu seya _visible

en: Friendly name
ast: Nome amistosu

en: Set up _new device...
ast: Configurar un preséu _nuevu...

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: Bluetooth is disabled
ast: El Bluetooth ta desconeutáu

en: No Bluetooth adapters present
ast: Nun hai dengún adaptador de Bluetooth presente

en: Your computer does not have any Bluetooth adapters plugged in.
ast: El to equipu nun tien dengún adaptador de Bluetooth coneutáu.

en: Configure Bluetooth settings
ast: Configurar opciones de Bluetooth

en: Whether to show the notification icon
ast: Indica si se tien d'amosar l'iconu de notificación

en: Whether to show the notification icon.
ast: Indica si se tien d'amosar l'iconu de notificación.

en: GConf error: %s
ast: Error de GConf:  %s

en: All further errors shown only on terminal.
ast: Tolos futuros mensaxes de fallu, namái van amosase nel terminal.

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Pairing with 'Sony Bluetooth Headset' cancelled
en: Pairing with '%s' cancelled
ast: Emparexamientu con «%s» encaboxáu

en: Please confirm that the PIN displayed on '%s' matches this one.
ast: Confirma qu'el PIN amosáu en «%s» concasa con esti.

en: Please enter the following PIN:
ast: Introduz el viniente PIN:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Setting up 'Sony Bluetooth Headset' failed
en: Setting up '%s' failed
ast: Falló al configurar «%s»

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Connecting to 'Sony Bluetooth Headset' now...
en: Connecting to '%s'...
ast: Coneutando con «%s»…

en: Please enter the following PIN on '%s' and press “Enter” on the keyboard:
ast: Introduz el viniente PIN en «%s» y calca «Intro» nel tecláu:

en: Please enter the following PIN on '%s':
ast: Introduz el viniente PIN en «%s»:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Please wait while finishing setup on 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Please wait while finishing setup on device '%s'...
ast: Espera mientres se termina de configurar el preséu «%s»…

en: Successfully set up new device '%s'
ast: Preséu nuevu «%s» configuráu correcho

en: '0000' (most headsets, mice and GPS devices)
ast: «0000» (la mayoría de los auriculares, mures y preseos GPS)

en: '1111'
ast: «1111»

en: '1234'
ast: «1234»

en: Bluetooth New Device Setup
ast: Configuración de preséu Bluetooth nuevu

en: Custom PIN:
ast: PIN personalizáu:

en: Device Setup
ast: Configuración del preséu

en: Device Setup Failed
ast: Falló la configuración del preséu

en: Device search
ast: Gueta de preseos

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Does not match
ast: Nun concasa

en: Finishing New Device Setup
ast: Rematando la configuración del preséu nuevu

note: Translators: this is a PIN with a set value, such as 1111, or 0000
en: Fixed PIN
ast: PIN fixu

en: Introduction
ast: Introducción

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Matches
ast: Concasa

en: PIN Options
ast: Opciones del PIN

en: PIN _options...
ast: _Opciones del PIN…

en: Select the additional services you want to use with your device:
ast: Escoyer los servicios adicionales que quier usar col so preséu:

en: Select the device you want to setup
ast: Escueyi'l preséu que quies configurar

en: Setup Completed
ast: Configuración completada

en: The Bluetooth new device setup will walk you through the process of configuring Bluetooth enabled devices for use with this computer.
ast: La configuración de preseos Bluetooth nuevos empobinaráte a traviés del procesu de configuración de preseos con Bluetooth activaos pa usalos con esti equipu.

en: The device will need to be within 10 meters of your computer, and be “visible” (sometimes called “discoverable”). Check the device's manual if in doubt.
ast: El preséu tendrá de tar nun radiu de 10 metros alrodiu del equipu y poder ser &#8220;visible&#8221; (denomáu dalgunes vegaes &#8220;descubrible&#8221;). Si tienes dubies, consulta'l manual del preséu.

en: Welcome to the Bluetooth new device setup
ast: Bienveníu a la configuración de preseos Bluetooth nuevos

en: _Automatic PIN selection
ast: Seleición _automática del PIN

en: _Restart Setup
ast: _Reaniciar la configuración

en: %'d second | %'d seconds
ast[0]: %'d segundu
ast[1]: %'d segundos

en: %'d minute | %'d minutes
ast[0]: %'d minutu
ast[1]: %'d minutos

en: %'d hour | %'d hours
ast[0]: %'d hora
ast[1]: %'d hores

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ast[0]: aproximadamente %'d hora
ast[1]: aproximadamente %'d hores

en: File Transfer
ast: Tresferencia de ficheros

en: _Retry
ast: _Reintentar

note: translators: This is the heading for the progress dialogue
en: Sending files via Bluetooth
ast: Unviando ficheros vía Bluetooth

en: From:
ast: De:

en: To:
ast: Pa:

en: An unknown error occurred
ast: Asocedió un fallu desconocíu

en: Make sure that remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
ast: Asegúrate de que'l preséu remotu ta encesu y qu'aceuta conexones Bluetooth

en: Sending %s
ast: Unviando %s

en: Sending file %d of %d
ast: Unviando ficheru %d de %d

en: Select Device to Send To
ast: Seleicionar el preséu al qu'unviar

en: Send _To
ast: _Unviar a

en: Choose files to send
ast: Seleicionar los ficheros pa unviar

en: Remote device to use
ast: Preséu remotu qu'usar

en: Remote device's name
ast: Nome del preséu remotu

en: Programming error, could not find the device in the list
ast: Fallu de programación, nun pudo tenese la llista de preseos

en: Obex Push file transfer unsupported
ast: Nun se soporta la tresferencia de ficheros con OBEX Push

en: Run in standalone mode
ast: Executar en mou independiente

en: Moblin Bluetooth Panel
ast: Panel Bluetooth de Moblin

en: - Moblin Bluetooth Panel
ast: - Panel Bluetooth de Moblin

en: bluetooth
ast: Bluetooth

en: Pairing with %s failed.
ast: Falló l'emparexamientu con %s.

en: <u>Pair</u>
ast: <u>Emparexar</u>

en: <u>Connect</u>
ast: <u>Coneutar</u>

en: <u>Browse</u>
ast: <u>Agüeyar</u>

en: Device setup failed
ast: Falló la configuración del preséu

note: Back button
en: Back to devices
ast: Volver a los preseos

en: Done
ast: Fecho

en: Device setup
ast: Configuración del preséu

en: Only show:
ast: Amosar namái:

note: Button for PIN options file
en: PIN options
ast: Opciones del PIN

note: Add new button
en: Add a new device
ast: Amestar un preséu nuevu

note: Button for Send file
en: Send file from your computer
ast: Unviar un ficheru dende l'equipu

en: Bluetooth Manager Panel
ast: Panel de xestión de Bluetooth
