gnome-bluetooth - en to fi translation catalogue (140 entries)

en: Click to select device...
fi: Napsauta valitaksesi laitteen...

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: No adapters available
fi: Sovittimia ei saatavilla

en: Searching for devices...
fi: Etsitään laitteita...

en: Device
fi: Laite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Devices
fi: Laitteet

en: All categories
fi: Kaikki luokat

en: Paired
fi: Paritettu

en: Trusted
fi: Luotettu

en: Not paired or trusted
fi: Ei paritettu eikä luotettu

en: Paired or trusted
fi: Paritettu tai luotettu

note: This is the title of the filter section of the Bluetooth device chooser. * It used to say Show Only Bluetooth Devices With...
en: Show:
fi: Näytä:

note: The device category filter
en: Device _category:
fi: Laite_luokka:

en: Select the device category to filter
fi: Valitse etsittävä laiteluokka

note: The device type filter
en: Device _type:
fi: Laite_tyyppi:

en: Select the device type to filter
fi: Valitse etsittävä laitetyyppi

en: Input devices (mice, keyboards, etc.)
fi: Syötelaite (hiiri, näppäimistö jne.)

en: Headphones, headsets and other audio devices
fi: Kuulokkeet, kuulokemikrofonit ja muut äänilaitteet

en: All types
fi: Kaikki tyypit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Modem
fi: Modeemi

en: Computer
fi: Tietokone

en: Network
fi: Verkko

note: translators: a hands-free headset, a combination of a single speaker with a microphone
en: Headset
fi: Kuulokemikrofoni

en: Headphones
fi: Kuulokkeet

en: Audio device
fi: Äänilaite

en: Keyboard
fi: Näppäimistö

en: Mouse
fi: Hiiri

en: Camera
fi: Kamera

en: Printer
fi: Tulostin

en: Joypad
fi: Peliohjain

en: Tablet
fi: Piirtopöytä

en: Video device
fi: Videolaite

en: Use this GPS device for Geolocation services
fi: Käytä tätä GPS-laitetta paikannuspalveluihin

note: translators: * This is in a test plugin, please make sure you add the "(test)" part, * or leave untranslated
en: Access the Internet using your cell phone (test)
fi: Internetin käyttö matkapuhelimella (testi)

en: Turn on Bluetooth
fi: Kytke Bluetooth päälle

en: Bluetooth: Off
fi: Bluetooth: pois päältä

en: Turn off Bluetooth
fi: Kytke Bluetooth pois päältä

en: Bluetooth: On
fi: Bluetooth: päällä

en: Bluetooth: Disabled
fi: Bluetooth: pois käytöstä

en: Disconnecting...
fi: Katkaistaan yhteyttä...

en: Connecting...
fi: Yhdistetään...

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Disconnect
fi: Katkaise

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Send files...
fi: Lähetä tiedostoja...

en: Browse files...
fi: Selaa tiedostoja...

en: Keyboard Settings
fi: Näppäimistöasetukset

en: Mouse and Touchpad Settings
fi: Hiiren ja kosketuslevyn asetukset

en: Sound Settings
fi: Ääniasetukset

en: Debug
fi: Virheenjäljitys

note: Parse command-line options
en: - Bluetooth applet
fi: - Bluetooth-sovelma

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fi: %s
    Suorita ”%s --help” nähdäksesi täyden luettelon saatavilla olevista 
    komentorivivalitsimista.

en: Bluetooth Applet
fi: Bluetooth-sovelma

en: Device '%s' wants to pair with this computer
fi: Laite ”%s” pyytää paritusta tämän tietokoneen kanssa

en: Please enter the PIN mentioned on device %s.
fi: Syötä laitteella %s mainittu PIN.

en: Please confirm whether the PIN '%s' matches the one on device %s.
fi: Vahvista, täsmääkö PIN ”%s” laitteen %s tunnusavaimeen.

note: translators: Whether to grant access to a particular service
en: Grant access to '%s'
fi: Myönnä pääsy palveluun ”%s”?

en: Device %s wants access to the service '%s'.
fi: Laite %s pyytää pääsyä palveluun ”%s”.

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing request for '%s'
fi: Parituspyyntö laitteelta "%s"

en: Bluetooth device
fi: Bluetooth-laite

en: Enter PIN
fi: Syötä PIN

note: translators: this is a popup telling you a particular device * has asked for pairing
en: Pairing confirmation for '%s'
fi: Parituspyyntö laitteen ”%s” kanssa

en: Verify PIN
fi: Vahvista PIN

en: Authorization request from '%s'
fi: Valtuutuspyyntö laitteelta ”%s”

en: Check authorization
fi: Tarkista valtuutus

en: Bluetooth Manager
fi: Bluetooth-hallinta

en: Bluetooth Manager applet
fi: Bluetooth-hallintasovelma

en: Bluetooth: Checking
fi: Bluetooth: tarkistetaan

en: Visible
fi: Näkyvä

en: Send files to device...
fi: Lähetä tiedostoja laitteelle...

en: Set up new device...
fi: Asenna uusi laite...

en: Bluetooth Settings
fi: Bluetooth-asetukset

en: Quit
fi: Lopeta

en: _Always grant access
fi: Myönnä pääsy _aina

en: _Reject
fi: _Hylkää

en: _Grant
fi: _Myönnä

en: _Does not match
fi: _Ei täsmää

en: _Matches
fi: Täs_mää

en: _Show input
fi: Näytä _syöte

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Pairing with 'Sony Bluetooth Headset' cancelled
en: Pairing with '%s' cancelled
fi: Paritus laitteen ”%s” kanssa peruttiin

en: Please confirm that the PIN displayed on '%s' matches this one.
fi: Vahvista, täsmääkö laitteella ”%s” näytetty PIN tähän.

en: Please enter the following PIN:
fi: Syötä seuraava PIN:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Setting up 'Sony Bluetooth Headset' failed
en: Setting up '%s' failed
fi: Laitteen ”%s” asetusten teko epäonnistui

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Connecting to 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Connecting to '%s'...
fi: Yhdistetään laitteeseen ”%s”...

en: Please enter the following PIN on '%s':
fi: Syötä seuraava PIN laitteella ”%s”:

en: Please enter the following PIN on '%s' and press “Enter” on the keyboard:
fi: Syötä seuraava PIN laitteelle ”%s” ja paina ”Enter”:

en: Please move the joystick of your iCade in the following directions:
fi: Liikuta iCaden sauvaohjainta seuraaviin suuntiin:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Please wait while finishing setup on 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Please wait while finishing setup on device '%s'...
fi: Odota, viimeistellään laitteen ”%s” asetuksia...

en: Successfully set up new device '%s'
fi: Laite ”%s” otettu käyttöön

en: Bluetooth New Device Setup
fi: Uuden Bluetooth-laitteen käyttöönotto

en: PIN _options...
fi: PIN-_valinnat...

en: Device Search
fi: Laitteiden haku

en: Device Setup
fi: Laiteasetusten teko

en: Finishing Setup
fi: Viimeistellään asetuksia

en: Select the additional services you want to use with your device:
fi: Valitse laitteen kanssa käytettävät lisäpalvelut:

en: Setup Summary
fi: Asetusten yhteenveto

en: PIN Options
fi: PIN-valinnat

en: _Automatic PIN selection
fi: _Automaattinen PIN-valinta

note: Translators: this is a PIN with a set value, such as 1111, or 0000
en: Fixed PIN
fi: Pysyvä PIN

en: '0000' (most headsets, mice and GPS devices)
fi: '0000' (useimmat kuulokemikrofonit, hiiret ja GPS-laitteet)

en: Do not pair
fi: Älä muodosta laiteparia

en: Custom PIN:
fi: Oma PIN-koodi:

en: _Try Again
fi: _Yritä uudelleen

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: _Cancel
fi: _Peru

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Does not match
fi: Ei täsmää

note: This is a button to answer: Does the PIN matches the one on the device?
en: Matches
fi: Täsmää

en: Bluetooth Device Setup
fi: Bluetooth-laitteen asetukset

en: Setup Bluetooth devices
fi: Muuta Bluetooth-laitteiden asetuksia

en: %'d second | %'d seconds
fi[0]: %'d sekunti
fi[1]: %'d sekuntia

en: %'d minute | %'d minutes
fi[0]: %'d minuutti
fi[1]: %'d minuuttia

en: %'d hour | %'d hours
fi[0]: %'d tunti
fi[1]: %'d tuntia

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
fi[0]: noin %'d tunti
fi[1]: noin %'d tuntia

en: File Transfer
fi: Tiedostonsiirto

en: _Retry
fi: Y_ritä uudelleen

note: translators: This is the heading for the progress dialogue
en: Sending files via Bluetooth
fi: Lähetetään tiedostoja Bluetoothilla

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: An unknown error occurred
fi: Tapahtui tuntematon virhe

en: Make sure that the remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
fi: Varmista, että etälaite on kytketty päälle ja hyväksyy Bluetooth-yhteyksiä

en: Sending %s
fi: Lähetetään %s

en: Sending file %d of %d
fi: Lähetetään tiedostoa %d/%d

en: %d kB/s
fi: %d kt/s

en: %d B/s
fi: %d t/s

en: Select device to send to
fi: Valitse laite jolle lähetetään

en: _Send
fi: _Lähetä

en: Choose files to send
fi: Valitse lähetettävät tiedostot

en: Select
fi: Valitse

en: Remote device to use
fi: Käytettävä etälaite

en: ADDRESS
fi: OSOITE

en: Remote device's name
fi: Etälaitteen nimi

en: NAME
fi: NIMI

en: [FILE...]
fi: [TIEDOSTO...]

en: Programming error: could not find the device in the list
fi: Ohjelmointivirhe: laitetta ei löytynyt listalta

en: OBEX Push file transfer unsupported
fi: OBEX Push -tiedostonsiirto ei ole tuettu

en: Bluetooth Transfer
fi: Bluetooth-siirto

en: Send files via Bluetooth
fi: Lähetä tiedostoja Bluetoothilla
