dialer-app - en to ast translation catalogue (92 entries)

note: TRANSLATORS: %1 is the call duration here.
en: %1 - on hold
ast: %1: n'espera

en: %1 hour | %1 hours
ast[0]: %1 hora
ast[1]: %1 hores

en: %1 sec | %1 secs
ast[0]: %1 seg
ast[1]: %1 segs

en: Active
ast: Activa

[ctx: All Calls]
en: All
ast: Too

[ctx: All Contacts]
en: All
ast: Too

en: Bluetooth device
ast: Preséu Bluetooth

en: Call Barring
ast: Restricción de llamaes

en: Call Forwarding
ast: Esvíu de llamaes

en: Call Waiting
ast: Llamada n'espera

en: Call ended
ast: Llamada finada

en: Call failed
ast: Fallu de llamada

en: Call holding failure
ast: Falló la llamada n'espera

en: Calling
ast: Llamando

en: Calling Line Presentation
ast: Amosar llinia de llamada

en: Calling Line Restriction
ast: Restrinxir llinia de llamada

en: Cancel
ast: Encaboxar

note: TRANSLATORS: this refers to which SIM card will be used as default for calls
en: Change all Call associations to %1?
ast: ¿Camudar toles asociaciones de llamaes a %1?

en: Close
ast: Zarrar

en: Conference
ast: Conferencia

en: Conference call failure
ast: Falló la conferencia

en: Connected Line Presentation
ast: Amosar llinia coneutada

en: Connected Line Restriction
ast: Restricción de llinia coneutada

en: Contact Details
ast: Detalles del contautu

en: Contacts
ast: Contautos

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Details
ast: Detalles

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabling flight mode
ast: Deshabilitando'l mou avión

en: Dismiss
ast: Inorar

en: Don't ask again
ast: Nun entrugar más

en: Edit
ast: Editar

en: Emergency Calls
ast: Llamaes d'emerxencia

en: Enter a number
ast: Escribi un númberu

en: Error
ast: Fallu

en: Failed to activate the call.
ast: Nun pudo activase la llamada

en: Failed to create a conference call.
ast: Nun pudo crease una llamada de conferencia.

en: Failed to place the active call on hold.
ast: Nun pudo ponese la llamada activa n'espera.

en: Favorites
ast: Favoritos

en: Flight Mode
ast: Mou avión

en: Flight mode
ast: Mou avión

en: Got it
ast: Enteráu

en: Incoming
ast: Entrantes

en: Invalid USSD code
ast: Códigu USSD non válidu

en: Keypad
ast: Tec. numbéricu

en: Later
ast: Dempués

en: Merge calls
ast: Combinar llamaes

en: Missed
ast: Perdíes

en: Mobile
ast: Móvil

en: No
ast: Non

en: No SIM card selected
ast: Nun s'esbilló nenguna tarxeta SIM

en: No calls
ast: Nun hai llamaes

en: No network
ast: Ensin rede

en: No recent calls
ast: Nun hai llamaes recientes

en: Ok
ast: Aceutar

en: On hold
ast: N'espera

en: Outgoing
ast: Salientes

en: Phone
ast: Teléfonu

en: Phone App
ast: Aplicación Teléfonu

en: Phone Speaker
ast: Altavoz del teléfonu

en: Phone application
ast: Aplicación Teléfonu

en: Phone;Dialer;Dial;Call;Keypad
ast: Teléfonu;Marcador;Marcar;Tecláu

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
ast: Desbloquia la tarxeta SIM pa llamar o unviar un mensaxe. Pues facelo dende l'indicador de rede na parte superior de la pantalla o visitando <a href="system_settings">Axustes del sistema &gt; Seguridá &amp; Privacidá</a>.

en: Please wait
ast: Por favor, aguarda

en: Private
ast: Priváu

en: Private number
ast: Númberu priváu

en: Recent
ast: Recientes

en: SIM Card is locked
ast: La tarxeta SIM ta bloquiada

en: SIM Locked
ast: SIM bloquiada

en: Save
ast: Guardar

en: Search
ast: Guetar

en: Search...
ast: Guetar...

en: Select
ast: Esbillar

en: Select a default SIM for all outgoing calls. You can always alter your choice in <a href="system_settings">System Settings</a>.
ast: Seleiciona la SIM por defeutu pa toles llamaes salientes. Vas poder camudar la eleición en <a href="system_settings">Axustes del sistema</a>.

en: Send message
ast: Unviar mensaxe

en: Settings
ast: Axustes

en: Share
ast: Compartir

en: Swipe to delete
ast: Esliza pa borrar

en: Swipe to reveal actions
ast: Esliza p'amosar aiciones

en: Switch audio source:
ast: Cambiar fonte d'audiu:

en: Switch calls
ast: Intercambiar llamaes

en: Switch to default SIM:
ast: Cambiar a SIM por defeutu:

en: There is currently no network on %1
ast: Agora mesmo nun hai rede en %1

en: There is currently no network.
ast: Agora mesmo nun hai rede

en: Today
ast: Güei

en: Unknown device
ast: Preséu desconocíu

en: Unknown number
ast: Númberu desconocíu

en: Voicemail
ast: Buzón de voz

en: Yes
ast: Sí

en: Yesterday
ast: Ayeri

en: You have to disable flight mode in order to make calls
ast: Tienes de desactivar el mou avión pa facer llamaes

en: You need to select a SIM card
ast: Tienes d'escoyer una tarxeta SIM
