dialer-app - en to ms translation catalogue (91 entries)

note: TRANSLATORS: %1 is the call duration here.
en: %1 - on hold
ms: %1 - ditangguh

en: %1 hour | %1 hours
ms[0]: %1 jam
ms[1]: %1 jam

en: %1 sec | %1 secs
ms[0]: %1 saat
ms[1]: %1 saat

en: Active
ms: Aktif

[ctx: All Calls]
en: All
ms: Semua

[ctx: All Contacts]
en: All
ms: Semua

en: Bluetooth device
ms: Peranti Bluetooth

en: Call Barring
ms: Sekatan Panggilan

en: Call Forwarding
ms: Pemajuan Panggilan

en: Call Waiting
ms: Menunggu Panggilan

en: Call ended
ms: Panggilan ditamatkan

en: Call failed
ms: Panggilan gagal

en: Call holding failure
ms: Penangguhan panggilan gagal

en: Calling
ms: Memanggil

en: Calling Line Presentation
ms: Persembahan Talian Panggilan

en: Calling Line Restriction
ms: Sekatan Talian Panggilan

en: Cancel
ms: Batal

note: TRANSLATORS: this refers to which SIM card will be used as default for calls
en: Change all Call associations to %1?
ms: Ubah semua perkaitan Panggilan kepada %1?

en: Close
ms: Tutup

en: Conference
ms: Sidang

en: Conference call failure
ms: Panggilan sidang gagal

en: Connected Line Presentation
ms: Persembahan Talian Bersambung

en: Connected Line Restriction
ms: Sekatan Talian Bersambung

en: Contact Details
ms: Perincian Kenalan

en: Contacts
ms: Kenalan

en: Delete
ms: Padam

en: Details
ms: Perincian

en: Disable
ms: Dilumpuhkan

en: Disabling flight mode
ms: Lumpuhkan mod penerbangan

en: Dismiss
ms: Singkir

en: Don't ask again
ms: Jangan tanya lagi

en: Edit
ms: Sunting

en: Emergency Calls
ms: Panggilan Kecemasan

en: Enter a number
ms: Masukkan nombor

en: Error
ms: Ralat

en: Failed to activate the call.
ms: Gagal mengaktifkan panggilan.

en: Failed to create a conference call.
ms: Gagal mencipta panggilan sidang.

en: Failed to place the active call on hold.
ms: Gagal meletak panggilan tangguh aktif.

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Flight Mode
ms: Mod Penerbangan

en: Flight mode
ms: Mod penerbangan

en: Got it
ms: Faham

en: Incoming
ms: Masukan

en: Invalid USSD code
ms: Kod USSD tidak sah

en: Keypad
ms: Pad Kekunci

en: Later
ms: Kemudian

en: Merge calls
ms: Gabung panggilan

en: Missed
ms: Terlepas

en: Mobile
ms: Mudah Alih

en: No
ms: Tidak

en: No SIM card selected
ms: Tiada kad SIM dipilih

en: No calls
ms: Tiada panggilan

en: No network
ms: Tiada rangkaian

en: No recent calls
ms: Tiada panggilan semasa

en: On hold
ms: Tangguh

en: Outgoing
ms: Keluar

en: Phone
ms: Telefon

en: Phone App
ms: Apl Telefon

en: Phone Speaker
ms: Pembesar Suara Telefon

en: Phone application
ms: Aplikasi telefon

en: Phone;Dialer;Dial;Call;Keypad
ms: Telefon;Pendail;Dail;Panggilan;PadKekunci

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
ms: Sila buka kad SIM anda untuk membuat panggilan atau hantar mesej. Anda boleh buka kad SIM anda dari Penunjuk Rangkaian di bahagian atas skrin atau melawat <a href="system_settings">Tetapan Sistem &gt; Keselamatan &amp; Kerahsiaan</a>.

en: Please wait
ms: Tunggu sebentar

en: Private
ms: Peribadi

en: Private number
ms: Nombor persendirian

en: Recent
ms: Baru-baru ini

en: SIM Card is locked
ms: Kad SIM dikunci

en: SIM Locked
ms: SIM Dikunci

en: Save
ms: Simpan

en: Search
ms: Gelintar

en: Search...
ms: Gelintar...

en: Select
ms: Pilih

en: Select a default SIM for all outgoing calls. You can always alter your choice in <a href="system_settings">System Settings</a>.
ms: Pilih satu SIM lalai untuk semua panggilan keluar. Anda boleh ubah pilihan ini di dalam <a href="system_settings">Tetapan Sistem</a>.

en: Send message
ms: Hantar mesej

en: Settings
ms: Tetapan

en: Share
ms: Kongsi

en: Swipe to delete
ms: Leret untuk padam

en: Swipe to reveal actions
ms: Leret untuk dedahkan tindakan

en: Switch audio source:
ms: Tukar sumber audio:

en: Switch calls
ms: Tukar panggilan

en: Switch to default SIM:
ms: Tukar ke SIM lalai:

en: There is currently no network on %1
ms: Buat masa ini tiada rangkaian pada %1

en: There is currently no network.
ms: Buat masa ini tiada rangkaian.

en: Today
ms: Hari Ini

en: Unknown device
ms: Peranti tidak diketahui

en: Unknown number
ms: Nombor tidak diketahui

en: Voicemail
ms: Mel bersuara

en: Yes
ms: Ya

en: Yesterday
ms: Semalam

en: You have to disable flight mode in order to make calls
ms: Anda perlu lumpuhkan mod penerbangan supaya dapat membuat panggilan

en: You need to select a SIM card
ms: Anda perlu pilih satu kad SIM
