unity-scope-mediascanner - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Artists
it: Artisti

en: Albums
it: Album

en: Tracks
it: Brani

en: Genres
it: Generi

en: Play in music app
it: Riproduci nell'applicazione per la musica

en: My Music
it: La mia musica

en: Popular tracks on Grooveshark
it: Brani popolari su Grooveshark

en: New albums from 7digital
it: Nuovi album da 7digital

en: Everything
it: Tutto

en: My Roll
it: Il mio rullino

en: Downloaded
it: Scaricati

en: My Videos
it: Video personali

en: Play
it: Riproduci

en: %s Features
it: Feature %s

en: Results from %s
it: Risultati da %s

en: This is an Ubuntu search plugin that scans the device for music and allows it to be searched and displayed in the Dash.
it: Questo è un plugin di ricerca di Ubuntu che trova la musica presente sul dispositivo per consentirne la visualizzazione nella Dash.

en: Search local music collection
it: Cerca collezioni musicali locali

en: This is an Ubuntu search plugin that scans the device for videos and allows them to be searched and displayed in the Dash.
it: Questo è un plugin di ricerca di Ubuntu che trova i video presenti sul dispositivo per consentirne la visualizzazione nella Dash.

en: Display results from Grooveshark
it: Mostra i risultati da Grooveshark

en: Display results from 7digital
it: Mostra i risultati da 7digital

en: Music
it: Musica

en: This is an Ubuntu search plugin that merges all music sources into one.
it: Questo è un plugin di ricerca di Ubuntu che unisce tutte le sorgenti musicali in un unico posto.

en: Search music
it: Cerca nella musica

en: Display results from YouTube
it: Mostra i risultati da YouTube

en: This is an Ubuntu search plugin that merges all video sources into one.
it: Questo è un plugin di ricerca di Ubuntu che unisce tutte le sorgenti video in un unico posto.

en: Search video
it: Cerca nei video
