aptdaemon - en to sl translation catalogue (195 entries)

note: This privilege allows to call AddRepository, UpdateCache(Partially) and InstallPackages in a row and only authenticating once. The client has to authenticate for this privilege before calling the aptdaemon methods.
en: Add a new repository and install packages from it
sl: Dodajte novo skladišče in iz njega namestite pakete

note: This privilege allows to call AddRepository, UpdateCache(Partially) and InstallPackages in a row and only authenticating once. The client has to authenticate for this privilege before calling the aptdaemon methods. The only difference to install-packages-from-new-repo is the wording of the message. 
en: Add a new repository of purchased software and install packages from it
sl: Dodajte novo skladišče kupljene programske opreme in iz njega namestite pakete

en: Cancel the task of another user
sl: Prekliči nalogo drugega uporabnika

en: Change software repository
sl: Spremeni skladišče programov

en: Install or remove packages
sl: Namesti ali odstrani pakete

en: Install package file
sl: Namesti datoteko paketa

en: List keys of trusted vendors
sl: Naštej ključe zaupana vrednih ponudnikov

en: Set a proxy for software downloads
sl: Izberite posredniški strežnik za prejeme programov

en: To cancel someone else's software changes, you need to authenticate.
sl: Za preklic sprememb programske opreme nekoga drugega je zahtevana overitev.

en: To change software repository settings, you need to authenticate.
sl: Za spremembo nastavitev skladišlč programov se morate overiti.

en: To install or remove software, you need to authenticate.
sl: Za namestitev ali odstranitev programske opreme se morate overiti.

en: To install purchased software, you need to authenticate.
sl: Za namestitev kupljene programske opreme se morate overiti.

en: To install software from a new source, you need to authenticate.
sl: Za namestitev programske opreme iz novega vira se morate overiti.

en: To install this package, you need to authenticate.
sl: Za namestitev tega paketa se morate overiti.

en: To install updated software, you need to authenticate.
sl: Za posodobitev programske opreme se morate overiti.

en: To update the software catalog, you need to authenticate.
sl: Za posodobitev seznama programske opreme se morate overiti.

en: To use a proxy server for downloading software, you need to authenticate.
sl: Za prejemanje programske opreme z uporabo posredniškega strežnika se morate overiti.

en: To view the list of trusted keys, you need to authenticate.
sl: Za ogled seznama zaupanih ključev se morate overiti.

en: Update package information
sl: Posodobi podatke o paketu

en: Upgrade packages
sl: Nadgradi pakete

en: ERROR
sl: NAPAKA

en: Downloaded %sB of %sB at %sB/s
sl: Prejeto %sB od %sB pri %sB/s

en: Downloaded %sB of %sB
sl: Prejeto %sB od %sB

en: ERROR:
sl: NAPAKA:

en: You are not allowed to perform this action.
sl: Tega dejanja vam ni dovoljeno izvesti.

en: Queuing
sl: Dajanje v čakalno vrsto

en: Resolving dependencies
sl: Razreševanje odvisnosti

note: TRANSLATORS: %s is the number of packages
en: The following NEW package will be installed (%s): | The following NEW packages will be installed (%s):
sl[0]: Naslednji novi paketi bodo nameščeni (%s):
sl[1]: Naslednji nov paket bo nameščen (%s):
sl[2]: Naslednja nova paketa bosta nameščena (%s):
sl[3]: Naslednji novi paketi bodo nameščeni (%s):

note: TRANSLATORS: %s is the number of packages
en: The following package will be upgraded (%s): | The following packages will be upgraded (%s):
sl[0]: Naslednji paketi bodo nadgrajeni (%s):
sl[1]: Naslednji paket bo nadgrajen (%s):
sl[2]: Naslednja paketa bosta nadgrajena (%s):
sl[3]: Naslednji paketi bodo nadgrajeni (%s):

note: TRANSLATORS: %s is the number of packages
en: The following package will be REMOVED (%s): | The following packages will be REMOVED (%s):
sl[0]: Naslednji paketi bodo ODTSRANJENI (%s):
sl[1]: Naslednji paket bo ODSTRANJEN (%s):
sl[2]: Naslednja paketa bosta ODSTRANJENA (%s):
sl[3]: Naslednji paketi bodo ODTSRANJENI (%s):

note: TRANSLATORS: %s is the number of packages
en: The following package will be DOWNGRADED (%s): | The following packages will be DOWNGRADED (%s):
sl[0]: Naslednji paketi bodo bili POSTARANI (%s):
sl[1]: Naslednji paket bo bil POSTARAN (%s):
sl[2]: Naslednja paketa bosta bila POSTARANA (%s):
sl[3]: Naslednji paketi bodo bili POSTARANI (%s):

note: TRANSLATORS: %s is the number of packages
en: The following package will be reinstalled (%s): | The following packages will be reinstalled (%s):
sl[0]: Naslednji paketi bodo znova nameščeni (%s):
sl[1]: Naslednji paket bo znova nameščen (%s):
sl[2]: Naslednja paketa bosta znova nameščena (%s):
sl[3]: Naslednji paketi bodo znova nameščeni (%s):

en: The following package has been kept back (%s): | The following packages have been kept back (%s):
sl[0]: Naslednji paketi so bili zadržani (%s):
sl[1]: Naslednji paket je bil zadržan (%s):
sl[2]: Naslednja paketa sta bila zadržana (%s):
sl[3]: Naslednji paketi so bili zadržani (%s):

en: Need to get %sB of archives.
sl: Treba je dobiti %sB arhivov.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
sl: Po tem opravilu bo porabljenih dodatnih %sB  diska.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be freed.
sl: Po tem opravilu bo sproščenega %sB prostora na disku.

en: Do you want to continue [Y/n]?
sl: Ali želite nadaljevati [Y/n]?

en: To operate on more than one package put the package names in quotation marks:
    aptdcon --install "foo bar"
sl: Za opravilo na več kot enem paketu, vstavite ime paketa v navednice:
    aptdcon --install "foo bar"

en: Refresh the cache
sl: Osveži predpomnilnik

en: Try to resolve broken dependencies. Potentially dangerous operation since it could try to remove many packages.
sl: Poskusi razrešiti pokvarjene odvisnosti. To dejanje je nevarno, saj lahko poskusi odstraniti veliko paketov.

en: Try to finish a previous incompleted installation
sl: Poskusite končati prejšnjo nedokončano namestitev.

en: Install the given packages
sl: Namesti dane pakete

en: Reinstall the given packages
sl: Znova namesti dane pakete

en: Remove the given packages
sl: Odstrani dane pakete

en: Remove the given packages including configuration files
sl: Odstrani dane pakete vključno z nastavitvenimi datotekami

en: Deprecated: Please use --safe-upgrade
sl: Zastarelo: Uporabite --safe-upgrade

en: Upgrade the system in a safe way
sl: Nadgradi sistem na varen način

en: Upgrade the system, possibly installing and removing packages
sl: Nadgradi sistem, morda namesti in odstrani pakete

en: Add the vendor to the trusted ones
sl: Dodaj ponudnika med zaupanja vredne

en: Add the vendor keyid (also needs --keyserver)
sl: Dodaj id ponudnikovega ključa (potrebuje --keyserver)

en: Use the given keyserver for looking up keys
sl: Uporabi dani strežnik s ključi za iskanje ključev

en: Add new repository from the given deb-line
sl: Dodaj novo skladišče iz dane deb-line

en: Specify an alternative sources.list.d file to which repositories should be added.
sl: Navedite dodatno datoteko sources.list.d h kateri naj bodo skladišča dodana.

en: List trusted vendor keys
sl: Izpiši ključe zaupanja vrednih ponudnikov

en: Remove the trusted key of the given fingerprint
sl: Odstrani zaupan ključ danega prstnega odtisa

en: Do not attach to the apt terminal
sl: Ne pripni terminala apt

en: Allow packages from unauthenticated sources
sl: Dovoli pakete iz neoverjenih virov

en: Waiting for authentication
sl: Čakanje na overitev

en: Do not shutdown the daemon because of inactivity
sl: Ne zapri ozadnjega programa zaradi nedejavnosti

en: Show internal processing information
sl: Prikaži podrobnosti o notranji obdelavi podatkov

en: Quit and replace an already running daemon
sl: Zapri in zamenjaj že zagnan ozadnji program

en: Store profile stats in the specified file
sl: Shrani statistiko profila v navedeno datoteko

en: Do not make any changes to the system (Only of use to developers)
sl: Ne spreminjaj sistema (uporabno le za razvijalce)

en: Installed file
sl: Nameščena datoteka

en: Installed packages
sl: Nameščeni paketi

en: Added key from file
sl: Dodan je bil ključ iz datoteke

en: Updated cache
sl: Osvežen predpomnilnik

en: Removed trusted key
sl: Odstranjen je bil zaupanja vreden ključ

en: Removed packages
sl: Odstranjeni paketi

en: Updated packages
sl: Posodobljeni paketi

en: Upgraded system
sl: Nadgrajen sistem

en: Applied changes
sl: Uveljavljene spremembe

en: Repaired incomplete installation
sl: Neuspela namestitev je popravljena

en: Repaired broken dependencies
sl: Okvarjene odvisnosti so popravljene

en: Added software source
sl: Vir programske opreme dodan

en: Enabled component of the distribution
sl: Komponenta distribucije omogočena

en: Successful
sl: Uspešno

en: Canceled
sl: Preklicano

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Installing file
sl: Nameščanje datoteke

en: Installing packages
sl: Nameščanje paketov

en: Adding key from file
sl: Dodajanje ključa iz datoteke

en: Updating cache
sl: Posodabljanje predpomnilnika

en: Removing trusted key
sl: Odstranjevanje zaupanja vrednega ključa

en: Removing packages
sl: Odstranjevanje paketov

en: Updating packages
sl: Posodabljanje paketov

en: Upgrading system
sl: Nadgrajevanje sistema

en: Applying changes
sl: Uveljavljanje sprememb

en: Repairing incomplete installation
sl: Popravljanje neuspele namestitve

en: Repairing broken deps
sl: Popravljanje okvarjenih odvisnosti

en: Adding software source
sl: Dodajanje vira programske opreme

en: Enabling component of the distribution
sl: Omogočanje komponente distribucije

en: Installation of the package file failed
sl: Namestitov paketne datoteke ni uspela

en: Installation of software failed
sl: Namestitov programa ni uspela

en: Adding the key to the list of trused software vendors failed
sl: Dodajanje ključa na seznam zaupanja vrednih ponudnikov programov ni uspelo

en: Refreshing the software list failed
sl: Osveževanje seznama programov ni uspelo

en: Removing the vendor from the list of trusted ones failed
sl: Odstranjevanje vnosa iz seznama zaupanja vrednih ponudnikov programov ni uspelo

en: Removing software failed
sl: Odstranjevanje programa ni uspelo

en: Updating software failed
sl: Posodabljanje programa ni uspelo

en: Upgrading the system failed
sl: Nadgrajevanje sistema ni uspelo

en: Applying software changes failed
sl: Uveljavljanje programskih sprememb ni uspelo

en: Repairing incomplete installation failed
sl: Popravljanje nedekončane namestitve ni uspelo

en: Repairing broken dependencies failed
sl: Popravljanje pokvarjenih odvisnosti ni uspelo

en: Adding software source failed
sl: Dodajanje vira programske opreme je spodletelo

en: Enabling component of the distribution failed
sl: Omogočanje komponente distribucije je spodletelo

en: Check your Internet connection.
sl: Preverite svojo internetno povezavo.

en: Check if you are using third party repositories. If so disable them, since they are a common source of problems.
    Furthermore run the following command in a Terminal: apt-get install -f
sl: Preverite, ali uporabljate tudi neuradna skladišča. Če jih, jih onemogočite, saj so pogosto vir težav. 
    Nato poženite naslednji ukaz v terminalu: apt-get install -f

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
sl: Izbrana datoteka ni ključ GPG ali pa je pokvarjena.

en: The selected key couldn't be removed. Check that you provided a valid fingerprint.
sl: Izbranega ključa ni mogoče odstraniti. Preverite, da ste zagotovili veljaven prstni odtis.

en: Check if you are currently running another software management tool, e.g. Synaptic or aptitude. Only one tool is allowed to make changes at a time.
sl: Preverite, da trenutno ne poganjate drugega orodja za upravljanje s programi kot sta na primer Synaptic ali aptitude. Hkrati je lahko spremembe izvaja le eno orodje.

en: This is a serious problem. Try again later. If this problem appears again, please report an error to the developers.
sl: To je resena težava. Poskusite znova kasneje. Če se težava ponovi, javite napako razvijalcem.

en: Check the spelling of the package name, and that the appropriate repository is enabled.
sl: Preverite črkovanje imena paketa in da je primerno skladišče omogočeno.

en: There isn't any need for an update.
sl: Ni potrebe po posodobitvi.

en: There isn't any need for an installation
sl: Ni potrebe po namestitvi.

en: There isn't any need for a removal.
sl: Ni potrebe po odstranitvi.

en: You requested to remove a package which is an essential part of your system.
sl: Zahtevali ste odstranitev paketa, ki je ključen del vašega sistema.

en: The connection to the daemon was lost. Most likely the background daemon crashed.
sl: Povezava z ozadnjim programom je bila izgubljena. Verjetno se je ozadnji program v ozadju sesul.

en: The installation or removal of a software package failed.
sl: Namestitev ali odstranitev programskih paketov je spodletela.

en: There seems to be a programming error in aptdaemon, the software that allows you to install/remove software and to perform other package management related tasks. Please report this error at http://launchpad.net/aptdaemon/+filebug and retry.
sl: Videti je, da je prišlo do programske napake v aptdaemonu, programu, ki omogoča nameščanje in odstranjevanje programov in izvajanje drugih opravil v zvezi z upravljanjem paketov.
    Posredujte to napako na spletni naslov http://launchpad.net/aptdaemon/+filebug in poskusite znova.

en: This error could be caused by required additional software packages which are missing or not installable. Furthermore there could be a conflict between software packages which are not allowed to be installed at the same time.
sl: Do napake je lahko prišlo zaradi zahteve po dodatnih programskih paketih, ki manjkajo ali jih ni mogoče namestiti. Poleg tega je lahko prišlo do spora med programskimi paketi, ki ne morejo biti hkrati nameščeni.

en: The action would require the installation of packages from not authenticated sources.
sl: Izvršitev tega ukaza bi zahtevala namestitev paketov iz neoverjenih virov.

en: The installation could have failed because of an error in the corresponding software package or it was cancelled in an unfriendly way. You have to repair this before you can install or remove any further software.
sl: Namestitev je bila mora neuspešna zaradi napake v ustreznem programskem paketu ali ker je bila prekinjena na neprijazen način. Pred namestitvijo ali odstranitvijo drugih programov morate to popraviti.

en: Failed to download package files
sl: Prejem paketnih datotek je spodletel

en: Failed to download repository information
sl: Prejem podrobnosti o skladišču je spodletel

en: Package dependencies cannot be resolved
sl: Odvisnosti paketov ni mogoče razrešiti

en: The package system is broken
sl: Sistem paketov je pokvarjen

en: Key was not installed
sl: Ključ ni bil nameščen

en: Key was not removed
sl: Ključ ni bil odstranjen

en: Failed to lock the package manager
sl: Upravljalnika paketov ni bilo mogoče zakleniti

en: Failed to load the package list
sl: Seznama paketov ni bilo mogoče naložiti

en: Package does not exist
sl: Paket ne obstaja

en: Package is already up-to-date
sl: Novejša različica paketa ne obstaja

en: Package is already installed
sl: Paket je že nameščen

en: Package isn't installed
sl: Paket ni nameščen

en: Failed to remove essential system package
sl: Ni bilo mogoče odstraniti pomembnega sistemskega paketa

en: Task cannot be monitored or controlled
sl: Opravila ni mogoče nadzirati

en: Package operation failed
sl: Opravilo s paketi je spodletelo

en: Requires installation of untrusted packages
sl: Zahteva namestitev nepreverjenih paketov

en: Previous installation hasn't been completed
sl: Predhodna namestitev ni bila dokončana

en: An unhandlable error occured
sl: Prišlo je do neupravljane napake

en: Waiting for service to start
sl: Čakanje na začetek postopka

en: Waiting
sl: Čakanje

en: Waiting for required medium
sl: Čakanje na zahtevan medij

en: Waiting for other software managers to quit
sl: Čakanje, da se ostali upravljalniki paketov končajo

en: Waiting for configuration file prompt
sl: Čakanje na poziv nastavitvene datoteke

en: Running task
sl: Izvajanje naloge

en: Downloading
sl: Prejemanje

en: Cleaning up
sl: Čiščenje

en: Finished
sl: Končano

en: Cancelling
sl: Preklicevanje

en: Loading software list
sl: Nalaganje seznama programov

en: Done
sl: Končano

en: Authentication failed
sl: Overitev ni uspela

en: Fetching
sl: Pridobivanje

en: Idle
sl: Nedejavno

en: Network isn't available
sl: Omrežje ni na voljo

en: Details
sl: Podrobnosti

en: File
sl: Datoteka

en: Downloaded %sB
sl: Prejeto %sB

en: Downloaded
sl: Prejeto

note: TRANSLATORS: %s represents the name of a CD or DVD
en: CD/DVD '%s' is required
sl: Zahtevan je CD/DVD '%s'

note: TRANSLATORS: %s is the name of the CD/DVD drive
en: Please insert the above CD/DVD into the drive '%s' to install software packages from it.
sl: Vstavite zgornji CD/DVD v pogon '%s'  za namestitev programskih paketov z njega.

en: C_ontinue
sl: _Nadaljuj

en: Install
sl: Namesti

en: Reinstall
sl: Znova namesti

en: Remove
sl: Odstrani

en: Purge
sl: Počisti

en: Upgrade
sl: Nadgradi

en: Downgrade
sl: Postaraj paket

en: Skip upgrade
sl: Preskoči nadgradnjo

note: If there is only one type of changes (e.g. only installs) expand the tree FIXME: adapt the title and message accordingly FIXME: Should we have different modes? Only show dependencies, only initial packages or both?
en: Please take a look at the list of changes below.
sl: Oglejte si spodnji seznam sprememb.

en: Additional software has to be installed
sl: Dodatno programsko opremo je treba namestiti

en: Additional software has to be re-installed
sl: Dodatno programsko opremo je treba znova namestiti

en: Additional software has to be removed
sl: Dodatno programsko opremo je treba odstraniti

en: Additional software has to be purged
sl: Dodatno programsko opremo je treba počistiti

en: Additional software has to be upgraded
sl: Dodatno programsko opremo je treba nadgraditi

en: Additional software has to be downgraded
sl: Dodatno programsko opremo je treba postarati

en: Updates will be skipped
sl: Posodobitve bodo izpuščene

en: Additional changes are required
sl: Zahtevane so dodatne spremembe

en: %sB will be downloaded in total.
sl: Skupaj bo prejetih %sB.

en: %sB of disk space will be freed.
sl: Na disku bo sproščenega %s B prostora.

en: %sB more disk space will be used.
sl: Porabljenega bo %sB več prostora na disku.

note: TRANSLATORS: %s is a file path
en: Replace your changes in '%s' with a later version of the configuration file?
sl: Ali želite zamenjati svoje spremembe v '%s' z novejšo različico v nastavitveni datoteki?

en: If you don't know why the file is there already, it is usually safe to replace it.
sl: Če ne veste, zakaj datoteka na tem mestu obstaja, jo je običajno varno zamenjati.

en: _Changes
sl: _Spremembe

en: _Keep
sl: _Ohrani

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

note: TRANSLATORS: expander label in the error dialog
en: _Details
sl: _Podrobnosti

en: Installing %s
sl: Nameščanje %s

en: Configuring %s
sl: Nastavljanje %s

en: Removing %s
sl: Odstranjevanje %s

en: Running post-installation trigger %s
sl: Izvajanje ponamestitvenega zaporedja ukazov %s

en: Purging %s
sl: Čiščenje %s

en: Upgrading %s
sl: Nadgrajevanje %s

en: Downloading %s | Downloading %s
sl[0]: Prejemanje %s
sl[1]: Prejemanje %s
sl[2]: Prejemanje %s
sl[3]: Prejemanje %s
