aptdaemon - en to sq translation catalogue (114 entries)

en: Cancel the task of another user
sq: Anullo detyrën e një përdoruesi tjetër

en: Install package file
sq: Instalo skedarin e paketës

en: Update package information
sq: Përditëso informacionin e paketave

en: Upgrade packages
sq: Përditëso paketat

en: Downloaded %sB of %sB at %sB/s
sq: U Shkarkuan %sB të %sB në %sB/s

en: Downloaded %sB of %sB
sq: U Shkarkua %sB e %sB

en: Resolving dependencies
sq: Duke zgjidhur vartësitë

en: Do not shutdown the daemon because of inactivity
sq: Mos e mbyll daemon për shkak të mungesës së veprimtarisë

en: Show internal processing information
sq: Shfaq informacionin për proçeset e brendshme

en: Quit and replace an already running daemon
sq: Dil dhe zëvendësoje një daemon që është tashmë në gjendje pune

en: Store profile stats in the specified file
sq: Ruaj gjendjet e profilit në skedarin e përcaktuar

en: Do not make any changes to the system (Only of use to developers)
sq: Mos bëni asnjë ndryshim në sistem (Vetëm për tu përdorur nga zhvilluesit)

en: Installed file
sq: Skedari i instaluar

en: Installed packages
sq: Paketat e instaluara

en: Added key from file
sq: Çelës i shtuar nga skedari

en: Updated cache
sq: Magazinë e përditësuar

en: Removed trusted key
sq: Çelës i besueshëm i hequr

en: Removed packages
sq: Paketa të hequra

en: Updated packages
sq: Paketa të përditësuara

en: Upgraded system
sq: Sistem i përditësuar

en: Applied changes
sq: Ndryshimet e kryera

en: Repaired incomplete installation
sq: U riparua instalimi i pa kompletuar

en: Repaired broken dependencies
sq: U riparuan vartësitë e dëmtuara

en: Successful
sq: Me Sukses

en: Canceled
sq: Anulluar

en: Failed
sq: Dështoi

en: Installing file
sq: Duke instaluar skedarin

en: Installing packages
sq: Duke instaluar paketat

en: Adding key from file
sq: Duke shtuar çelësin nga skedari

en: Updating cache
sq: Duke përditësuar magazinën

en: Removing trusted key
sq: Duke hequr çelësin e besuar

en: Removing packages
sq: Duke hequr paketat

en: Updating packages
sq: Duke përditësuar paketat

en: Upgrading system
sq: Duke përditësuar sistemin

en: Applying changes
sq: Duke aplikuar ndryshimet

en: Repairing incomplete installation
sq: Duke riparuar instalimin e pa kompletuar

en: Repairing broken deps
sq: Duke riparuar vartësitë e dëmtuara

en: Installation of the package file failed
sq: Instalimi i skedarit të paketës dështoi

en: Installation of software failed
sq: Instalimi i programit dështoi

en: Adding the key to the list of trused software vendors failed
sq: Shtimi i çelësit në listën e shitësve të besueshëm të programeve dështoi

en: Refreshing the software list failed
sq: Rifreskimi i listës së programeve dështoi

en: Removing the vendor from the list of trusted ones failed
sq: Heqja e shitësit nga lista e të besueshmeve dështoi

en: Removing software failed
sq: Heqja e programit dështoi

en: Updating software failed
sq: Përditësimi i programit dështoi

en: Upgrading the system failed
sq: Përditësimi i sistemit dështoi

en: Applying software changes failed
sq: Dështoi aplikimi i ndryshimit të programeve

en: Repairing incomplete installation failed
sq: Riparimi i instalimit të pakompletuar dështoi

en: Repairing broken dependencies failed
sq: Riparimi i vartësive të dëmtuara dështoi

en: Check your Internet connection.
sq: Kontrollo lidhjen tënde me internetin.

en: Check if you are using third party repositories. If so disable them, since they are a common source of problems.
    Furthermore run the following command in a Terminal: apt-get install -f
sq: Kontrollo nëse je duke përdorur magazina të palëve të treta. nëse po, çaktivizoji ato, sepse ato janë një burim i zakonshëm i problemeve.
    Veç kësaj nis komandën që vijon në një Terminal: apt-get install -f

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
sq: E dhëna e zgjedhur sipas të gjitha gjasave nuk është GPG-çelës ose është e dëmtuar.

en: This is a serious problem. Try again later. If this problem appears again, please report an error to the developers.
sq: Ky është një problem serioz. Provo përsëri më vonë. Nëse problemi shfaqet përsëri, ju lutemi t'i raportoni një gabim zhvilluesve.

en: There isn't any need for an update.
sq: Nuk ka nevojë për një përditësim.

en: There isn't any need for an installation
sq: Nuk ka nevojë për një instalim

en: There isn't any need for a removal.
sq: Nuk ka nevojë për të hequr gjë.

en: You requested to remove a package which is an essential part of your system.
sq: Ju kërkuat të hiqni një paketë e cila është pjesë thelbësore e sistemit tuaj.

en: The connection to the daemon was lost. Most likely the background daemon crashed.
sq: Lidhja me daemon humbi. Ka shumë mundësi që daemon i sfondit të ketë pasur një defekt.

en: The installation or removal of a software package failed.
sq: Instalimi apo heqja e një pakete programesh dështoi.

en: The action would require the installation of packages from not authenticated sources.
sq: Ky veprim do të kërkonte instalimin e paketave nga burime të pa identifikuara.

en: The installation could have failed because of an error in the corresponding software package or it was cancelled in an unfriendly way. You have to repair this before you can install or remove any further software.
sq: Instalimi mund të ketë dështuar për shkak të një gabimi në paketën korresponduese të programit ose është anulluar në një mënyrë jo miqësore. Juve ju duhet të riparoni këtë para se të instaloni apo hiqni çdo program të mëvonshëm.

en: Failed to download package files
sq: Dështuam në shkarkimin e skedarëve të paketave

en: Failed to download repository information
sq: Dështuam në shkarkimin e informacionit të magazinave

en: Package dependencies cannot be resolved
sq: Vartësitë e paketave nuk mund të zgjidhen

en: The package system is broken
sq: Sistemi i paketave është i dëmtuar

en: Key was not installed
sq: Çelësi nuk është instaluar

en: Key was not removed
sq: Çelësi nuk është hequr

en: Failed to lock the package manager
sq: Dështuam në bllokimin e menaxhuesit të paketave

en: Failed to load the package list
sq: Dështuam në ngarkimin e listës së paketave

en: Package does not exist
sq: Paketa nuk ekziston

en: Package is already up-to-date
sq: Paketa është tashmë e përditësuar

en: Package is already installed
sq: Paketa është e instaluar tashmë

en: Package isn't installed
sq: Paketa nuk është e instaluar

en: Failed to remove essential system package
sq: Dështuam në heqjen e një pakete thelbësore për sistemin

en: Task cannot be monitored or controlled
sq: Detyra nuk mund të monitorohet apo kontrollohet

en: Package operation failed
sq: Veprimi i paketave dështoi

en: Requires installation of untrusted packages
sq: Kërkon instalimin e paketave të pa kontrolluara

en: Previous installation hasn't been completed
sq: Instalimi i mëparshëm nuk është kompletuar

en: Waiting for service to start
sq: Duke pritur që shërbimi të rinisë

en: Waiting
sq: Në pritje

en: Waiting for required medium
sq: Duke pritur për median e kërkuar

en: Waiting for other software managers to quit
sq: Duke pritur të dalin menaxhuesit e tjerë të programeve

en: Waiting for configuration file prompt
sq: Duke pritur për daljen e skedarit të konfigurimit

en: Running task
sq: Duke nisur detyrën

en: Downloading
sq: Duke shkarkuar

en: Cleaning up
sq: Duke pastruar

en: Finished
sq: Përfunduar

en: Cancelling
sq: Duke anulluar

en: Loading software list
sq: Duke ngarkuar listën e programeve

en: Done
sq: U Bë

en: Authentication failed
sq: Identifikimi dështoi

en: Fetching
sq: Duke mbledhur

en: Idle
sq: Në Pritje

en: Details
sq: Detajet

en: File
sq: Skedari

en: Downloaded
sq: Të shkarkuara

note: TRANSLATORS: %s represents the name of a CD or DVD
en: CD/DVD '%s' is required
sq: CD/DVD '%s' kërkohet

en: C_ontinue
sq: Vazhd_o

en: Install
sq: Instalo

en: Remove
sq: Hiqe

en: Purge
sq: Pastro

en: Upgrade
sq: Përditëso

note: TRANSLATORS: %s is a file path
en: Replace your changes in '%s' with a later version of the configuration file?
sq: Ti zëvendësoj ndryshimet tuaja në '%s' me një version të mëvonshëm të skedarit të konfigurimit?

en: If you don't know why the file is there already, it is usually safe to replace it.
sq: Nëse nuk e didni pse skedari tashmë është aty, zakonisht është i sigurtë zëvendësimi i tij.

en: _Changes
sq: _Ndryshimet

en: _Keep
sq: _Mbaje

en: _Replace
sq: _Zëvendëso

note: TRANSLATORS: expander label in the error dialog
en: _Details
sq: _Detaje

en: Installing %s
sq: Duke instaluar %s

en: Configuring %s
sq: Duke konfiguruar %s

en: Removing %s
sq: Duke fshirë %s

en: Running post-installation trigger %s
sq: Duke kryer veprimet e pas instalimit për %s

en: Purging %s
sq: Duke pastruar %s

en: Upgrading %s
sq: Duke Përditësuar %s

en: Downloading %s | Downloading %s
sq[0]: Duke shkarkuar %s
sq[1]: Duke shkarkuar %s
