digikam - en to gl translation catalogue (171 entries)

en: Size:
gl: Tamaño:

en: pixels
gl: píxeles

en: Image Comments/Tags
gl: Comentarios da imaxe/Etiquetas

en: Comments
gl: Comentarios

en: Tags
gl: Etiquetas

en: New Tag
gl: Nova etiqueta

en: Edit Tag Properties
gl: Editar as propiedades da etiqueta

en: Delete Tag
gl: Eliminar etiqueta

en: Album Library Path
gl: Ruta á biblioteca de álbums

en: Events
gl: Evento

en: People
gl: Personas

en: Places
gl: Lugares

en: Edit Album
gl: Editar álbum

en: Family
gl: Familia

en: Travel
gl: Viaxes

en: Holidays
gl: Vacacións

en: Friends
gl: Amizades

en: Nature
gl: Natureza

en: Party
gl: Festas

en: Todo
gl: Por facer

en: Edit Tag
gl: Editar etiqueta

en: A Photo-Management Application for KDE
gl: Unha aplicación de xestión de fotografías para KDE

en: (c) 2002-2004, Digikam developers team
gl: (c) 2002-2003, o equipo de desenvolvemento de Digikam

en: Main coordinator and developer
gl: Coordinador e desenvolvedor principal

en: Developer, co-coordinator, French translations
gl: Desenvolvedor , co-coordinador, tradución ó francés

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Danish translations
gl: Tradución ó danés

en: Italian translations
gl: Tradución ó italiano

en: German translations
gl: Tradución ó alemán

en: German translations and beta tester
gl: Tradución ó alemán e evaluación das versións beta

en: Spanish translations
gl: Tradución ó castelán

en: Czech translations
gl: Tradución ó checo

en: Hungarian translations
gl: Tradución ó húngaro

en: Dutch translations
gl: Tradución ó holandés

en: Polish translations
gl: Tradución ó polaco

en: Bug reports and patches
gl: Informes de erros e correcións

en: Beta tester
gl: Evaluador de versións beta

en: Plugin contributor and beta tester
gl: Contribucións paras as extensións e evaluación das versións beta

en: My Albums
gl: Os Meus Álbums

en: My Tags
gl: As miñas etiquetas

en: No parent found for album
gl: Non se atopou pai para o álbum

en: Album name cannot be empty
gl: O nome do álbum non pode estar baleiro

en: Album name cannot contain '/'
gl: O nome do álbum non pode conter «/»

en: Another album with same name exists
gl: Xa existe outro álbum con ese nome

en: No such album
gl: Non existe tal álbum

en: Cannot delete Root Album
gl: Non se pode eliminar o álbum principal

en: No parent found for tag
gl: Non se atopou pai para a etiqueta*

en: Tag name cannot be empty
gl: O nome da etiqueta non pode estar baleiro

en: Tag name cannot contain '/'
gl: O nome da etiqueta non pode conter «/»

en: Another tag with same name exists
gl: Xa existe outra etiqueta con ese nome

en: Cannot delete Root Tag
gl: Non se pode borrar a etiqueta raíz

en: Cannot edit root tag
gl: Non se pode editar a etiqueta raíz

en: Another tag with same name exists
    Please choose another name
gl: Xa esiste outra etiqueta con ese nome
    Elixe outro nome

en: Rename File
gl: Renomear ficheiro

en: Rename Failed
gl: Erro o renomear

en: Move Failed
gl: Erro o mover

en: Copy Failed
gl: Erro ó copiar

en: Rename Item
gl: Renomear elemento

en: &Download
gl: &Baixar

en: &Camera
gl: &Cámara

en: &Sort Albums
gl: &Ordear os álbums

en: By Folder
gl: Por cartafol

en: By Collection
gl: Por colecións

en: By Date
gl: Por datas

en: &Sort Images
gl: Imaxes &pequenas

en: By Name
gl: Por nome

en: By Path
gl: Por ruta

en: By File Size
gl: Por tamaño do ficheiro

en: Select None
gl: Non seleccionar nada

en: Invert Selection
gl: Invertir selección

en: Increase Thumbnail Size
gl: Aumentar o tamaño da miniatura

en: Decrease Thumbnail Size
gl: Diminuír o tamaño da miniatura

en: Toggle Full Screen
gl: Amosar a pantalla completa

en: General
gl: Xeral

en: Add Images
gl: Engadir imáxes

en: Zoom &AutoFit
gl: Ampliación &automática

en: Digikam Library path not set correctly
gl: O camiño da biblioteca de Digikam non é correcto

en: Failed to open Digikam Database
gl: Erro ó abrir a base de datos de Digikam

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 7
en: &Album
gl: &Álbum

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 16
en: &Import
gl: &Importar

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 21
en: &Export
gl: &Exportar

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 39
en: &Image
gl: &Imaxe

note: i18n: file ./showfoto/showfotoui.rc line 23
en: &Transform
gl: &Transformar

note: i18n: file ./showfoto/showfotoui.rc line 45
en: Fi&x
gl: Fi&xar

note: i18n: file ./imageplugins/digikamimageplugin_core_ui.rc line 9
en: &Colors
gl: &Cores

en: Blur...
gl: Borroso...

en: Sharpen...
gl: Afiar...

en: Brightness/Contrast/Gamma...
gl: Brilo/contraste/gama...

en: Hue/Saturation/Lightness...
gl: Matiz/saturación/claridade...

en: Brightness/Contrast/Gamma
gl: Brilo/contraste/gama

en: <p>Set here the brightness adjustment of the image.
gl: <p>Seleciona aquí o axuste do brilo da imaxe.

en: <p>Set here the contrast adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste do contraste da imaxe.

en: <p>Set here the gamma adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste de gama da imaxe.

en: Hue:
gl: Matiz:

en: <p>Set here the hue adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste do matiz da imaxe.

en: Saturation:
gl: Saturación:

en: <p>Set here the saturation adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste da saturación da imaxe.

en: Lightness:
gl: Brilo:

en: <p>Set here the lightness adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste da luminosidade da imaxe.

en: Width:
gl: Ancho:

en: Height:
gl: Alto:

en: <p>You can see here the image color-balance preview.
gl: <p>Aquí podes ver a previsualización do balance de cores.

en: <p>Set here the cyan/red color adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste das cores cian e vermello na imaxe.

en: <p>Set here the magenta/green color adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste das cores maxenta e verde na imaxe.

en: <p>Set here the yellow/blue color adjustment of the image.
gl: <p>Selecciona aquí o axuste das cores amarelo e azul na imaxe.

en: <p>Here you can set the extensions of image files to be displayed in Albums (such as JPEG or TIFF); when these files are double-clicked on they will be opened with the Digikam ImageViewer.
gl: <p>Aquí podes seleccionar as extensións dos ficheiros de imaxe que amosaranse nos álbums (como os JPEG ou TIFF); cando fas doble clic enriba deles, son abertos polo visor de imaxes de Digikam.

en: <p>Here you can set the extensions of movie files to be displayed in Albums (such as MPEG or AVI); when these files are double-clicked on they will be opened with the default KDE movie player.
gl: <p>Aquí pode seleccionar as extensións dos ficheiros de película que amosaranse nos álbums (como MPEG ou AVI); cando fas doble clic enriba deles, son abertos polo reprodutor de películas predeterminado de KDE.

en: <p>Here you can set the extensions of audio files to be displayed in Albums (such as MP3 or OGG); when these files are double-clicked on they will be opened with the default KDE audio player.
gl: <p>Aquí pode seleccionar as extensións dos ficheiros de audio que amosaranse nos álbums (como MP3 ou OGG); cando fas doble clic enriba deles, son abertos polo reprodutor de audio predeterminado de KDE.

en: <p>Here you can set the extensions of RAW image files to be displayed in Albums (such as CRW, for Canon cameras, or NEF, for Nikon cameras).
gl: <p>Aquí pode seleccionar as extensións dos ficheiros de imaxes RAW que amosaranse nos álbums (como CRW para cámaras Canon ou NEF para cámaras Nikon).

en: &Add...
gl: &Engadir

en: New Collection Name
gl: Nome para a nova colección

en: Title
gl: Título

en: Model
gl: Modelo

en: Port
gl: Porto

en: Path
gl: Ruta

en: <p>You can see here the digital camera list used by Digikam via the Gphoto interface.
gl: <p>Aquí pode ver a lista de cámaras dixitais que pode empregar Digikam mediante a interface Gphoto.

en: Albums
gl: Álbums

en: Collections
gl: Coleccións

en: Cameras
gl: Cámaras

en: &Change...
gl: &Modificar...

en: Tag Settings
gl: Configuración das etiquetas

en: Small (64x64)
gl: Pequeno (64x64)

en: Medium (100x100)
gl: Mediano (100x100)

en: Large (160x160)
gl: Grande (160x160)

en: Huge (256x256)
gl: Enorme (256x256)

en: Camera Selection
gl: Selección da cámara

en: Camera Configuration
gl: Configuración da cámara

en: Camera Title
gl: Nome da cámara

en: Camera Port Type
gl: Tipo de porto de comunicación da cámara

en: Serial
gl: Serie

en: Camera Port Path
gl: Ruta o porto da cámara

en: only for serial port
    cameras
gl: so para as cámaras
    que empregan o porto de serie

en: only for USB/IEEE mass storage
    cameras
gl: so para as cámaras
    almacenamento masivo USB/IEEE

en: Camera Mount Path
gl: Punto de montaxe da cámara

en: &First
gl: &Primeira

en: &Last
gl: &Derradeira

en: Print Image...
gl: Imprimir a imaxe...

en: Delete File
gl: Renomear ficheiro

en: Zoom &In
gl: &Ampliar

en: Zoom &Out
gl: &Reducir

en: &Resize...
gl: &Redimensionar...

en: &Crop
gl: R&ecortar

en: &Rotate
gl: &Xirar

en: Flip
gl: Voltear

en: Horizontally
gl: Horizontal

en: Vertically
gl: Vertical

en:  (%2 of %3)
gl:  (%2 de %3)

en: Zoom:
gl: Ampliación:

en: About to Delete File "%1"
    Are you sure?
gl: Acerca de eliminar o ficheiro «%1» 
    ¿Estás seguro?

en: Print %1
gl: Imprimir «%1»

en: Failed to save file
    "%1" to Album
    "%2"
gl: Non foi posible gardar o ficheiro
    «%1» no álbum
    «%2».

en: Image Settings
gl: Propiedades da imaxe

en: Print fi&lename below image
gl: Imprimir o nome do &ficheiro embaixo da imaxe

en: Print image in &black and white
gl: Imprimir a imaxe en &branco e negro

en: Scaling
gl: Escalando

en: Print e&xact size:
gl: Imprimir co tamaño e&acto:

en: Centimeters
gl: Centímetros

en: Inches
gl: Polgadas

en: &Width:
gl: &Ancho:

en: &Height:
gl: &Alto:

en: Resize Image
gl: Redimensionar imaxe

en: Camera Information
gl: Información sobre a cámara

en: Summary
gl: Resumo

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Read Permissions:
gl: Permisos de lectura:

en: Write Permissions:
gl: Permisos de escritura:

en: Date:
gl: Data:

en: &New Album
gl: &Novo álbum

en: New Album Name
gl: Novo nome do álbum

en: Ready
gl: Preparado

en: Download
gl: Descargar
