digikam - en to nn translation catalogue (591 entries)

en: Histogram
    calculation
    in progress...
nn: Reknar
    ut
    histogram ...

en: Histogram
    calculation
    failed.
nn: Klarte ikkje
    rekna ut
    histogram.

en: Image Preview Selection
nn: Førehandsvisingsområde

en: Original image panel:
nn: Opphavleg bilete:

en: <p>You can see here the original image panel which can help you to select the clip preview.<p>Click and drag the mouse cursor in the red rectangle to change the clip focus.
nn: <p>Her ser du det opphavlege biletet, og du kan velja området du vil sjå ei førehandsvising av effekten på. <p>Trykk og dra den raude firkanten for å flytta på området.

en: Original:
nn: Før:

en: <p>You can see here the original clip image which will be used for the preview computation.<p>Click and drag the mouse cursor in the image to change the clip focus.
nn: <p>Her ser du biletdelen som førehandsvisinga av effekten vert brukt på. <p>Du kan trykkja og dra på denne for å flytta på førehandsvisingsområdet.

en: Target:
nn: Etter:

en: <p>You can see here the image clip preview computation result.
nn: <p>Her ser du ei førehandsvising av effekten på biletet.

en: Top left: (%1, %2)
nn: Oppe til venstre: (%1, %2)

en: Bottom right: (%1, %2)
nn: Nede til høgre: (%1, %2)

en: Name:
nn: Namn:

en: Dimensions:
nn: Storleik:

en: Modified:
nn: Endra:

en: Size:
nn: Storleik:

en: Owner:
nn: Eigar:

en: Permissions:
nn: Løyve:

en: Comments:
nn: Merknader:

en: Tags:
nn: Merkelappar:

en: pixels
nn: pikslar

en: %1 - %2
nn: %1 – %2

en: Thumbnail unavailable
nn: Manglar miniatyrbilete

en: Image Comments/Tags
nn: Merknader og merkelappar

en: Comments
nn: Merknader

en: Tags
nn: Merkelappar

en: Automatically save comments and tags when navigating between items
nn: Lagra automatisk merknader og merkelappar ved flytting mellom bilete

en: New Tag
nn: Ny merkelapp

en: Edit Tag Properties
nn: Rediger merkelapp

en: Delete Tag
nn: Fjern merkelapp

en: Delete '%1' tag?
nn: Er du sikker på at du vil slett merkelappen «%1»?

en: Channel:
nn: Kanal:

en: Luminosity
nn: Lysstyrke

en: Red
nn: Raud

en: Green
nn: Grøn

en: Blue
nn: Blå

en: Alpha
nn: Gjennomsikt

en: Colors
nn: Fargar

en: <p>Select here the histogram channel to display:<p><b>Luminosity</b>: drawing the image luminosity values.<p><b>Red</b>: drawing the red image channel values.<p><b>Green</b>: drawing the green image channel values.<p><b>Blue</b>: drawing the blue image channel values.<p><b>Alpha</b>: drawing the alpha image channel values. This channel corresponding to the transparency value and is supported by some image formats such as PNG or GIF.<p><b>Colors</b>: drawing all color channels values at the same time.
nn: <p>Her kan du velja histogramkanalen du vil sjå på:<p><b>Lysstyrke</b> – vis lysstyrkeverdiane.<p><b>Raud</b> – vis verdiane til raudkanalen.<p><b>Grøn</b> – vis verdiane til grønkanalen.<p><b>Blå</b> – vis verdiane til blåkanalen.<p><b>Gjennomsikt</b> – vis verdiane til gjennomsiktkanalen (alfakanalen). Denne er støtta i nokre biletformat, som PNG og GIF. <p><b>Fargar</b> – vis verdiane til alle fargekanalane samtidig.

en: Scale:
nn: Skala:

en: Linear
nn: Lineær

en: Logarithmic
nn: Logaritmisk

en: <p>Select here the histogram scale.<p>If the image maximal counts is small, you can use the linear scale.<p>Logarithmic scale can be used when the maximal counts is big. Like this all values (small and big) will be visible on the graph.
nn: <p>Her kan du velja kva skala å bruka for histogrammet.<p>Viss det ikkje finst nokre høge verdiar kan du bruka lineærskalaen.</p>Viss det finst høge verdiar bør du bruka logoritmeskalaen. Alle verdiane (både store og små) vert viste på grafen.

en: Colors:
nn: Fargar:

en: <p>Select here the main color displayed with Colors Channel mode:<p><b>Red</b>: drawing the red image channel on the foreground.<p><b>Green</b>: drawing the green image channel on the foreground.<p><b>Blue</b>: drawing the blue image channel on the foreground.<p>
nn: <p>Vel hovudfargen som skal visast i fargekanalmodus::<p><b>Raud</b> – vis den raude biletkanalen på forgrunnen.<p><b>Grøn</b> – vis den grøne biletkanalen på forgrunnen.<p><b>Blå</b> – vis den blå fargekanalen på forgrunnen.<p>

en: Rendering:
nn: Oppteikning:

en: Full Image
nn: Heile biletet

en: Selection
nn: Utval

en: <p>Select here the histogram rendering method:<p><b>Full Image</b>: drawing histogram using the full image.<p><b>Selection</b>: drawing histogram using the current image selection.
nn: <p>Vel oppteikningsmåte for histogram:<p><b>Heile biletet</b> – teikn histogrammet basert på heile biletet.<p><b>Utval</b> – teikn histogrammet basert på gjeldande biletutval.

en: <p>This is the histogram drawing of the selected image channel
nn: <p>Dette er histogrammet til vald biletkanal.

en: Intensity range:
nn: Intensitetsområde:

en: <p>Select here the minimal intensity value of the histogram selection.
nn: <p>Her kan du velja lågaste intensitetsverdi til det merkte området på histogrammet.

en: <p>Select here the maximal intensity value of the histogram selection.
nn: <p>Her kan du velja høgaste intensitetsverdi til det merkte området på histogrammet.

en: Statistics
nn: Statistikk

en: <p>You can see here the statistic results calculated with the selected histogram part. These values are available for all channels.
nn: <p>Her ser du ymse statistikk for det merkte område på histogrammet. Verdiane er tilgjengelege for alle kanalane.

en: Mean:
nn: Gjennomsnitt:

en: Pixels:
nn: Pikslar:

en: Standard deviation:
nn: Standardavvik:

en: Count:
nn: Tal:

en: Percentile:
nn: Persentil:

en: Album Library Path
nn: Stig til albumbibliotek

en: You must select a folder for Digikam to use as the Album Library folder.
nn: Du må velja ei mappa å bruka som albumbibliotek.

en: Digikam cannot use your home folder as the Album Library folder.
nn: Du kan ikkje bruka heimemappa som albumbibliotek.

en: <qt>The folder you selected does not exist: <p><b>%1</b></p>Would you like Digikam to make it for you now?</qt>
nn: <qt>Mappa du valde finst ikkje: <p><b>%1</b></p>Vil du oppretta ho no?</qt>

en: Create Folder?
nn: Vil du oppretta ny mappe?

en: <qt>Digikam could not create the folder shown below. Please select a different location.<p><b>%1</b></p>
nn: <qt>Klarte ikkje oppretta mappa nedanfor. Vel ei anna plassering.<p><b>%1</b></p>

en: Create Folder Failed
nn: Klarte ikkje opprette mappe

en: No write access for this path.
    Warning: the comments and tag features will not work.
nn: Har ikkje skrivetilgang for denne stigen.
    Åtvaring: Merknader og merkelappar vil ikkje fungera.

en: Cannot restart Digikam automatically.
    Please restart Digikam manually.
nn: Kan ikkje starta digiKam på nytt automatisk.
    Du må starta digiKam på nytt sjølv.

en: Events
nn: Hendingar

en: People
nn: Menneske

en: Places
nn: Stader

en: Uncategorized Albums
nn: Ikkje-kategoriserte album

en: The Albums Library has not been set correctly.
    Select "Configure Digikam" from the Settings menu and choose a folder to use for the Albums Library.
nn: Albumbiblioteket er ikkje sett rett opp.
    Vel «Innstillingar | Set opp digiKam» og mappa du vil lagra albumbiblioteket i.

en: Album '%1' has %2 subalbums. Moving this to trash will also move the subalbums to trash. Are you sure you want to continue?
nn: Albumet «%1» inneheld %2 underalbum. Viss du flyttar albumet til papirkorga, vil du samtidig flytta underalbuma der. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Album '%1' has %2 subalbums. Deleting this will also delete the subalbums. Are you sure you want to continue?
nn: Albumet «%1» inneheld %2 underalbum. Viss du slettar albumet, vil du samtidig sletta underalbuma. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Delete album '%1' from disk?
nn: Er du sikker på at du vil sletta albumet «%1» frå disken?

en: Tag '%1' has %2 subtag(s). Deleting this will also delete the subtag(s). Are you sure you want to continue?
nn: Merkelappen «%1» inneheld %2 undermerkelappar. Viss du slettar merkelappen, vil du samtidig sletta underlappane. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: New Album...
nn: Nytt album ...

en: Edit Album Properties...
nn: Rediger albumeigenskapar ...

en: Batch Processes
nn: Fleirbiletverktøy

en: Move Album to Trash
nn: Flytt album til papirkorga

en: Delete Album
nn: Slett album

en: New Tag...
nn: Ny merkelapp ...

en: Edit Tag Properties...
nn: Rediger merkelapp ...

en: Set as Album Thumbnail
nn: Bruk som albumminiatyr

en: C&ancel
nn: &Avbryt

en: &Move Here
nn: &Flytt her

en: &Copy Here
nn: &Kopier her

en: Set as Tag Thumbnail
nn: Bruk som merkelappminiatyr

en: Assign Tag '%1' to Dropped Items
nn: Bruk merkelappen «%1» på desse bileta

en: New Album
nn: Nytt album

en: Edit Album
nn: Rediger album

en: <qt><b>Create new Album in </b>%1</qt>
nn: <qt><b>Lag nytt album i </b>%1</qt>

en: <qt><b><i>%1</i> Album Properties</b></qt>
nn: <qt><b><i>%1</i> Albumeigenskapar</b></qt>

en: &Title:
nn: &Tittel:

en: Co&llection:
nn: Sa&mlingar:

en: Co&mments:
nn: Mer&knader:

en: Album &Date:
nn: Album&dato:

en: Uncategorized Album
nn: Ikkje-kategorisert album

en: Family
nn: Familie

en: Travel
nn: Reise

en: Holidays
nn: Ferie

en: Friends
nn: Venner

en: Nature
nn: Natur

en: Party
nn: Fest

en: Todo
nn: Gjeremål

en: Create New Tag
nn: Lag merkelapp

en: <qt><b>Create New Tag in <i>%1</i></b></qt>
nn: <qt><b>Lag ny merkelapp i <i>%1</i></b></qt>

en: &Icon:
nn: &Ikon:

en: Edit Tag
nn: Rediger merkelapp

en: <qt><b><i>%1</i> Properties</b></qt>
nn: <qt><b><i>%1</i>-eigenskapar</b></qt>

en: Automatically detect and open camera
nn: Vel automatisk og opna rett kamera

en: A Photo-Management Application for KDE
nn: Eit fotoalbumprogram for KDE

en: Using Kipi library version %1
nn: Brukar Kipi-biblioteket versjon %1

en: (c) 2002-2004, Digikam developers team
nn: © 2002–2004 digiKam-utviklarlaget

en: Main coordinator and developer
nn: Hovudkoordinator og -utviklar.

en: Developer, co-coordinator, French translations
nn: Utviklar, kokoordinator og fransk omsetting.

en: Developer
nn: Utviklar.

en: Danish translations
nn: Dansk omsetting.

en: Italian translations
nn: Italiensk omsetting.

en: German translations
nn: Tysk omsetting.

en: German translations and beta tester
nn: Tysk omsetting og betatesting.

en: Spanish translations
nn: Spansk omsetting.

en: Czech translations
nn: Tsjekkisk omsetting.

en: Hungarian translations
nn: Ungarsk omsetting.

en: Dutch translations
nn: Nederlandsk omsetting.

en: Polish translations
nn: Polsk omsetting.

en: Bug reports and patches
nn: Feilrapportar og -rettingar.

en: Beta tester
nn: Betatestar.

en: Plugin contributor and beta tester
nn: Programtilleggutviklar og betatestar.

en: Feedback and patches. Handbook writer
nn: Tilbakemelding og rettingar. Forfattar av handboka.

en: digiKam website banner and application icons
nn: Nettstadbanner, samt programikon.

en: Various usability fixes and general application polishing
nn: Forbetra brukskvalitet og generell finpussing.

en: digiKam website, Feedback
nn: digiKam-nettstaden, samt tilbakemeldingar.

en: digiKam bugs.kde.org frontman, Feedback
nn: Hovudmann for digiKam-delen av bugs.kde.org, samt tilbakemeldingar.

en: Your locale has changed from the previous time digiKam was run. This can cause unexpected problems. If you are sure that you want to continue, click on 'Yes' to start digiKam. Otherwise, click on 'No' and correct your locale setting before restarting digiKam
nn: Språkoppsettet ditt er endra frå førre gong du køyrde digiKam. Dette kan føra til uventa problem. Trykk «Ja» berre viss du er sikker på at du vil halda fram med å køyra programmet. Elles bør du velja «Nei» og endra språkoppsettet ditt før du startar programmet om att.

en: My Albums
nn: Album

en: My Tags
nn: Merkelappar

en: No parent found for album
nn: Fann ikkje albumforelder.

en: Album name cannot be empty
nn: Albumnamnet kan ikkje vera tomt.

en: Album name cannot contain '/'
nn: Albumnamnet kan ikkje innhelda «/».

en: Another album with same name exists
nn: Det finst allereie eit album med dette namnet.

en: Access denied to path
nn: Nekta tilgang til stigen

en: Disk full
nn: Disken er full

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: No such album
nn: Albumet finst ikkje

en: Cannot delete Root Album
nn: Kan ikkje sletta rotalbumet.

en: Cannot rename root album
nn: Kan ikkje endra namn på rotalbumet.

en: Another Album with same name exists
    Please choose another name
nn: Det finst allereie eit album med dette namnet.
    Vel eit anna namn.

en: Failed to rename Album
nn: Klarte ikkje endra namnet albumet.

en: No parent found for tag
nn: Fann ingen forelder til merkelappen.

en: Tag name cannot be empty
nn: Merkelappen må ha eit namn.

en: Tag name cannot contain '/'
nn: Merkelappen kan ikkje innhelda «/».

en: Another tag with same name exists
nn: Det finst allereie ein merkelapp med dette namnet.

en: Cannot delete Root Tag
nn: Kan ikkje sletta rotmerkelappen.

en: Cannot edit root tag
nn: Kan ikkje redigera rotmerkelappen.

en: Another tag with same name exists
    Please choose another name
nn: Det finst allereie ein merkelapp med dette namnet.
    Vel eit anna namn.

en: Cannot move root tag
nn: Kan ikkje flytta rotmerkelappen.

en: Cannot edit root album
nn: Kan ikkje redigera rotalbumet.

en: File Properties
nn: Fileigenskapar

en: Modification Date:
nn: Endringsdato:

en: digiKam Properties
nn: digiKam-eigenskapar

en: Meta Information
nn: Metainformasjon

en: Moving file
    %1
nn: Flytter fila
    %1

en: Copying file
    %1
nn: Kopierer fila
    %1

en: Rename File
nn: Endra namn på fil

en: Failed to Rename File
    %1
nn: Klarte ikkje endra namnet på fila
    %1

en: Rename Failed
nn: Feil ved namnendring

en: Failed to move file
    %1
nn: Klarte ikkje flytta fila
    %1

en: Move Failed
nn: Feil ved flytting

en: Failed to copy file
    %1
nn: Klarte ikkje kopiera fila
    %1

en: Copy Failed
nn: Feil ved kopiering

en: View/Edit...
nn: Vis/rediger ...

en: Open With
nn: Opna med

en: Edit Comments && Tags...
nn: Rediger biletinfo ...

en: Properties...
nn: Eigenskapar ...

en: Assign Tag
nn: Bruk merkelappen

en: Remove Tag
nn: Fjerne merkelapp

en: Rename...
nn: Endra namn ...

en: Move to Trash
nn: Flytt til papirkorga

en: Rename Item
nn: Endra namn på element

en: Enter new name:
nn: Skriv inn nytt namn:

en: _n: About to delete this image. Are you sure?
    About to delete these %n images. Are you sure?
nn: I ferd med å sletta dette biletet. Er du sikker på at du vil halda fram?
    I ferd med å sletta desse bileta. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Failed to delete files.
    %1
nn: Klarte ikkje sletta filene.
    %1

en: _n: %1 %2 - 1 Item
    %1 %2 - %n Items
nn: %1 %2 – eitt bilete
    %1 %2 – %n bilete

en: _n: 1 Item
    %n Items
nn: eitt bilete
    %n bilete

en: &Download
nn: &Last ned

en: &Assign Tag '%1' to Selected Images
nn: &Bruk merkelappen «%1» på desse bileta

en: Failed to correct Exif orientation for file %1.
nn: Klarte ikkje retta opp EXIF-retning for «%1».

en: &General
nn: &Generelt

en: Properties for '%1'
nn: Eigenskapar for «%1»

en: Tag: %1
nn: Merkelapp: %1

en: Tag:
nn: Merkelapp:

en: Target URL is not valid.
nn: Måladressa er ugyldig.

en: Target album is not in the albums library.
nn: Målalbumet finst ikkje i albumbiblioteket.

en: &Camera
nn: &Kamera

en: &Themes
nn: &Tema

en: &Back
nn: &Tilbake

en: Forward
nn: Fram

en: &New Album...
nn: &Nytt album ...

en: This option create a new empty Album in the database.
nn: Lag eit nytt album i databasen.

en: &Sort Albums
nn: &Sorter album

en: By Folder
nn: Etter mappe

en: By Collection
nn: Etter samling

en: By Date
nn: Etter dato

en: Add Images...
nn: Legg til bilete ...

en: This option adding new images in the current Album.
nn: Legg til nye bilete i dette albumet.

en: Import Folders...
nn: Importer mapper ...

en: This option allows you to set the Album Properties information about the Collection.
nn: Set albumeigenskapar for samlinga.

en: Open in Konqueror
nn: Opna i Konqueror

en: New &Tag...
nn: Ny &merkelapp ...

en: This option allows you to open the Image Editor with the current selected image.
nn: Opna det merkte biletet i redigeringsprogrammet.

en: Edit Image Comments && Tags...
nn: Rediger biletinfo ...

en: This option allows you to edit the comments and tags of the current selected image.
nn: Endra merknader og merkelappar til merkt bilete.

en: This option allows you to rename the filename of the current selected image.
nn: Endra namn på merkte bilete.

en: This option allows you to display the file properties, the meta-data and the histogram of the current selected image.
nn: Vis fileigenskapar, metainformasjon og histogram til merkt bilete.

en: &Sort Images
nn: &Sorter bilete

en: By Name
nn: Etter namn

en: By Path
nn: Etter stig

en: By File Size
nn: Etter filstorleik

en: Correct Exif Orientation Tag
nn: Rett opp EXIF-retning

en: Normal
nn: Vanleg

en: Flipped Horizontally
nn: Spegla vassrett

en: Rotated 180 Degrees
nn: Rotert 180 gradar

en: Flipped Vertically
nn: Loddrett spegla

en: Rotated 90 Degrees / Horiz. Flipped
nn: Rotert 90 gradar / spegla vassrett

en: Rotated 90 Degrees
nn: Rotert 90 gradar

en: Rotated 90 Degrees / Vert. Flipped
nn: Rotert 90 gradar / spegla loddrett

en: Rotated 270 Degrees
nn: Rotert 270 gradar

en: Select None
nn: Merk ingen

en: Invert Selection
nn: Omvend merking

en: Increase Thumbnail Size
nn: Større miniatyrbilete

en: This option allows you to increase the Album thumbnails size.
nn: Auk storleiken på miniatyrbileta i albumet.

en: Decrease Thumbnail Size
nn: Mindre miniatyrbilete

en: This option allows you to decrease the Album thumbnails size.
nn: Reduser storleiken på miniatyrbileta i albumet.

en: Toggle Full Screen
nn: Fullskjerm

en: This option allows you to toggle the main windows in full screen mode.
nn: Byt mellom fullskjerms- og vindaugevising.

en: Kipi Plugins Handbook
nn: Programtillegg-handbok

en: Gamma Adjustment...
nn: Gamma-balanse ...

en: Cannot start "KGamma" extension from KDE control center;
    please check your installation.
nn: Klarte ikkje starta «KGamma»-utvidinga frå kontrollsenteret i KDE.
    Sjå til at installeringa er rett.

en: General
nn: Generelt

en: Add Camera...
nn: Legg til kamera ...

en: Select level of detail:
nn: Vel detaljnivå:

en: <p>Select here the Exif information level to display<p><b>Simple</b>: display general information about the photograph  (default).<p><b>Full</b>: display all EXIF sections.
nn: <p>Vel kor detaljert EXIF-informasjonen du vil sjå:<p><b>Enkel</b> – vis generell informasjon om fotografiet (standard).<p><b>Full</b> – vis all EXIF-informasjon.

en: Simple
nn: Enkel

en: Access denied to source
    %1
nn: Nekta tilgang til kjelda
    %1

en: Source
    %1
    does not exist
nn: Kjelda
    %1
    finst ikkje.

en: Access denied to destination
    %1
nn: Nekta tilgang til målet
    %1

en: Destination folder
    %1
    does not exist
nn: Målmappa
    %1
    finst ikkje.

en: Source is a directory, but destination is not.
nn: Kjelda er ei mappe, men det er ikkje målet.

en: Trying to copy/move a folder to its subfolder
nn: Prøver å kopiera/flytta ei mappe til ei av undermappene

en: Rename Folder
nn: Endra namn på mappe

en: Copying
    %1
nn: Kopierer
    %1

en: Moving
    %1
nn: Flyttar
    %1

en: Add Images
nn: Legg til bilete

en: File(s) to open
nn: Fil(er) å opna

en: digiKam Photo Viewer
nn: digiKam fotovisar

en: (c) 2004, digiKam developers team
nn: © 2002–2004 digiKam-utviklarlaget

en: Zoom &AutoFit
nn: Forstørr til &vindauget

en: Fullscreen
nn: Fullskjerm

en: Hide thumbnails
nn: Skjul miniatyrbilete

en: Rotate 90
nn: Roter 90°

en: Rotate 180
nn: Roter 180°

en: Rotate 270
nn: Roter 270°

en: Flip Horizontally
nn: Spegla vassrett

en: Flip Vertically
nn: Spegla loddrett

en: Crop
nn: Skjer av

en: Increase Gamma
nn: Auk gamma

en: Decrease Gamma
nn: Reduser gamma

en: Increase Brightness
nn: Auk lysstyrke

en: Decrease Brightness
nn: Reduser lysstyrke

en: Increase Contrast
nn: Auk kontrast

en: Decrease Contrast
nn: Reduser kontrast

en: Exit Fullscreen
nn: Avslutt fullskjerm

en: Exit out of the fullscreen mode
nn: Gå ut av fullskjermmodus.

en: Next Image
nn: Neste bilete

en: Load Next Image
nn: Hent neste bilete

en: Previous Image
nn: Førre bilete

en: Load Previous Image
nn: Hent førre bilete

en: Zoom In
nn: Forstørr

en: Zoom into Image
nn: Forstørr bilete

en: Zoom Out
nn: Forminsk

en: Zoom out of Image
nn: Forminsk bilete

en: Open images
nn: Opna bilete

en: New Image File Name
nn: Nytt biletfilnamn

en: Invalid target selected
nn: Ugyldig mål valt

en: About to overwrite file %1. Are you sure you want to continue?
nn: I ferd med å skriva over «%1». Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Failed to save file '%1'
nn: Klarte ikkje lagra fila «%1».

en: Failed to overwrite original file
nn: Klarte ikkje skriva over originalfila.

en: The image '%1' has been modified.
    Do you want to save it?
nn: Biletet «%1» er endra.
    Vil du lagra det?

en: No support for saving non-local files
nn: Lagring av ikkje-lokale filer ikkje støtta.

en: No or invalid size specified
nn: Du har vald ein ugyldig storleik.

en: Cannot create thumbnail for %1
nn: Klarte ikkje laga miniatyrbilete for «%1».

en: Digikam library path not set correctly.
nn: Bibliotekstigen er ikkje sett opp rett.

en: Failed to open Digikam database.
nn: Klarte ikkje opna digiKam-databasen.

en: Digikam Library path not set correctly
nn: Bibliotekstiggen er ikkje sett opp rett.

en: Failed to open Digikam Database
nn: Klarte ikkje opna digiKam-databasen.

en: Destination URL not in album library Path.
nn: Måladressa finst ikkje i adressa til albumbiblioteket.

en: Copying folder
    %1
nn: Kopierer mappa
    %1

en: Could not find source parent album for %1
nn: Fann ikkje kjeldeforelderalbum til «%1».

en: Could not find destination parent album for %1
nn: Fann ikkje målforelderalbum til «%1».

en: Moving folder
    %1
nn: Flytter mappa
    %1

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 16
en: &Import
nn: &Importer

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 21
en: &Export
nn: &Eksporter

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 32
en: T&ag
nn: &Merkelapp

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 39
en: &Image
nn: &Bilete

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 52
en: Se&lect
nn: Me&rk

note: i18n: file ./digikam/digikamui.rc line 72
en: &Batch Processes
nn: &Fleirbiletverktøy

note: i18n: file ./showfoto/showfotoui.rc line 17
en: &Go
nn: &Gå

note: i18n: file ./showfoto/showfotoui.rc line 23
en: &Transform
nn: F&orm om

note: i18n: file ./showfoto/showfotoui.rc line 45
en: Fi&x
nn: &Rett opp

note: i18n: file ./imageplugins/digikamimageplugin_core_ui.rc line 9
en: &Colors
nn: &Fargar

note: i18n: file ./imageplugins/digikamimageplugin_core_ui.rc line 35
en: Fi&lters
nn: &Filter

en: Blur...
nn: &Gjer uklar ...

en: Sharpen...
nn: &Skarp opp ...

en: Red Eye Reduction...
nn: Fjern raude auge ...

en: This filter can be used to correct red eyes in a photo. Select a region including the eyes to enable this action.
nn: Dette filteret kan du bruka til å retta opp raude auge i fotografi. Du må først velja eit område som inneheld auga for å kunna bruka dette.

en: Brightness/Contrast/Gamma...
nn: Lysstyrke/kontrast/gamma ...

en: Hue/Saturation/Lightness...
nn: Nyanse/metting/lysstyrke

en: Color Balance...
nn: Fargebalanse ...

en: Normalize
nn: Normaliser

en: This option scales brightness values across the active image so that the darkest point becomes black, and the brightest point becomes as bright as possible without altering its hue. This is often a "magic fix" for images that are dim or washed out.
nn: Skaler lysstyrken i alle punkta på biletet, slik at det mørkaste punktet vert heilt svart, og det lysaste punktet vert så lyst som mogleg utan å endra fargenyansen. Dette verkar ofte bra på bilete som er for mørke eller bleike.

en: Equalize
nn: Jamn ut

en: This option adjusts the brightness of colors across the active image so that the histogram for the Value channel is as nearly as possible flat, that is, so that each possible brightness value appears at about the same number of pixels as each other value. Sometimes Equalize works wonderfully at enhancing the contrasts in an image. Other times it gives garbage. It is a very powerful operation, which can either work miracles on an image or destroy it.
nn: Endra lysstyrken i alle punkta på biletet, slik at lysstyrkehistogrammet er så flatt som mogleg. Dette vil seia at alle lysstyrkeverdiane er brukt like mange gongar. Ei slik utjamning kan forbetra kontrastane i biletet, men òg øydeleggja det heilt. Kor godt utjamninga verkar er heilt avhengig av biletet du brukar.

en: Auto Levels
nn: Autonivå

en: This option maximizes the tonal range in the Red, Green, and Blue channels. It search the image shadow and highlight limit values and adjust the Red, Green, and Blue channels to a full histogram range.
nn: Maksimer tonebreidda i raud-, grøn- og blåkanalane. Søkjer etter mørkaste og lysaste verdiar og endrar fargekanalane slik at dei spenner over alle moglege verdiar.

en: Invert
nn: Inverter

en: Aspect Ratio Crop...
nn: Forholdavskjering ...

en: Blur Image
nn: Gjer uklar

en: Blur Image Preview Effect
nn: Førehandsvising

en: <p>A radius of 0 has no effect, 1 and above determine the blur matrix radius that determines how much to blur the image.
nn: <p>Ein radius på 0 har ingen verknad, mens verdiar på 1 og over avgjer kor uklart biletet skal gjerast.

en: Brightness/Contrast/Gamma
nn: Lysstyrke/kontrast/gamma

en: &Reset Values
nn: &Tilbakestill verdiane

en: Brightness/Contrast/Gamma Adjustments
nn: Lysstyrke/kontrast/gamma-balanse

en: <p>You can see here the image Brightness/Contrast/Gamma adjustments preview.
nn: <p>Her ser du ei førehandsvising av endringane i lysstyrke, kontrast og gamma.

en: Brightness:
nn: Lysstyrke:

en: <p>Set here the brightness adjustment of the image.
nn: <p>Endra lysstyrken til biletet.

en: Contrast:
nn: Kontrast.

en: <p>Set here the contrast adjustment of the image.
nn: <p>Endra kontrasten til biletet.

en: <p>Set here the gamma adjustment of the image.
nn: <p>Endra gammaen til biletet.

en: Hue/Saturation/Lightness
nn: Nyanse/metting/lysstyrke

en: Hue/Saturation/Lightness Adjustments
nn: Nyanse/metting/lysstyrke-balanse

en: <p>You can see here the image Hue/Saturation/Lightness adjustments preview.
nn: <p>Her ser du ei førehandsvising av endringane i fargenyanse, metting og lysstyrke.

en: Hue:
nn: Nyanse:

en: <p>Set here the hue adjustment of the image.
nn: <p>Endra fargenyansen til biletet.

en: Saturation:
nn: Metting:

en: <p>Set here the saturation adjustment of the image.
nn: <p>Endra fargemettinga til biletet.

en: Lightness:
nn: Lysstyrke:

en: <p>Set here the lightness adjustment of the image.
nn: <p>Endra lysstyrken til biletet.

en: Aspect Ratio Crop
nn: Forholdavskjering

en: Aspect Ratio Crop Preview
nn: Førehandsvising av forholdsavskjering

en: <p>You can see here the aspect ratio selection preview used for cropping. You can use the mouse for moving and resizing the crop area.
nn: <p>Vel breidd/høgd-forhold for avskjering. Du kan bruka musa for å flytta og endra storleiken på avskjeringsområdet.

en: Aspect Ratio:
nn: Breidd/høgd-forhold:

en: Custom
nn: Tilpass

en: None
nn: Ingen

en: <p>Select here your constrained aspect ratio for cropping.
nn: <p>Vel kva breidd/høgd-forhold til avgrensa avskjeringa til.

en: Orientation:
nn: Retning:

en: <p>Select here constrained aspect ratio orientation.
nn: <p>Byt mellom breidd/høgd-forhold («Ståande») og høgd/breidd-forhold («Liggjande»).

en: Custom Ratio:
nn: Sjølvvalt forhold:

en: <p>Set here the desired custom aspect numerator value.
nn: <p>Teljar i breidd/høgd-forholdet.

en: <p>Set here the desired custom aspect denominator value.
nn: <p>Nemnar i breidd/høgd-forholdet.

en: Width:
nn: Breidd:

en: Height:
nn: Høgd:

en: Sharpen Image
nn: Skarp opp bilete

en: Sharpen Image Preview Effect
nn: Førehandsvising

en: Sharpness:
nn: Skarpheit:

en: Color Balance
nn: Fargebalanse

en: <p>You can see here the image color-balance preview.
nn: <p>Her ser du ei førehandsvising av endringane i fargebalansen.

en: Cyan
nn: Cyanblå

en: <p>Set here the cyan/red color adjustment of the image.
nn: <p>Endra forholdet mellom cyanblå og raud i biletet.

en: Magenta
nn: Magentaraud

en: <p>Set here the magenta/green color adjustment of the image.
nn: <p>Endra forholdet mellom magentaraud og grøn i biletet.

en: Yellow
nn: Gul

en: <p>Set here the yellow/blue color adjustment of the image.
nn: <p>Endra forholdet mellom gul og blå i biletet.

en: Red Eye Correction
nn: Fjern raude auge

en: Mild (use if other parts of the face are also selected)
nn: Mild (bruk viss òg andre delar av ansiktet er merkte)

en: Aggressive (use if eye(s) have been selected exactly)
nn: Sterk (bruk viss berre auga er merkte)

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that Digikam supports <b>Drag'n'Drop</b>? So you could easily move images from Konqueror 
    to Digikam or from Digikam to K3b simply by using "Drag'n'Drop".
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at digiKam støttar <b>dra og slepp</b>? Du kan til dømes lett flytta bilete frå Konqueror til digiKam eller frå digiKam til K3b ved å dra dei frå eine programmet til hitt.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you could use the nested albums in Digikam.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan ha album inni andre album i digiKam?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that the Properties entry of each photo gives you access to the properties entry of Konqueror?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at «Eigenskapar»-vindauget til bileta òg gjev deg tilgang til fileigenskapane frå Konqueror?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you could edit the <b>Exif</b> information of a photo by using its properties dialog?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan endra <b>EXIF</b>-informasjonen til eit bilete frå «Eigenskapar»-vindauget?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that each photo has a context menu that can be reached by clicking on it with the right mouse button?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at alle bileta har ein eigen meny som kjem opp når du høgreklikkar på dei?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that albums in Digikam are Folders in your Album Library? So you could easily import your Photos by simply copying them to your Album Library.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at alle albuma i digiKam er vanlege mapper lagra i albumbiblioteket? Du kan derfor lett ta inn nye bilete ved å kopiera dei til desse mappene.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you could customize your digikam toolbars using Settings -> Configure Toolbars...?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan tilpassa verktøylinjene i digiKam slik du vil ha dei? Sjå «Instillingar | Set opp verktøylinjer».
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that Digikam registers itself as a <b>DCOP</b> Server? So you could write your own scripts automating Digikam.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at digiKam registrerer seg sjølv som ein <b>DCOP</b>-tenar? Du kan derfor skriva dine eigne skript for å automatisera programmet.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that there is a Digikam hotplugging howto available at
    <a href="http://digikam.free.fr/hotplug/howto.html">http://digikam.free.fr/hotplug/howto.html</a> ?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>Visste du at det finst ei oppskript på korleis du kan setja opp direkteinnkopling med digiKam på
    <a href="http://digikam.free.fr/hotplug/howto.html">http://digikam.free.fr/hotplug/howto.html</a> ?
    </p>
    <br>
    <center>
    <img src="hicolor/48x48/apps/digikam.png">
    </center>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you could reach other users using the digikam-users mailing list? Subscribe yourself to the list using <a href="https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/digikam-users">https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/digikam-users</a>.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>Visste du at du kan få kontakt med andre brukarar og digiKam-utviklarar på e-postlista «digikam-users»? Du finn meir informasjon om korleis du melder deg på på <a href="https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/digikam-users">https://lists.sourceforge.net/lists/listinfo/digikam-users</a>.
    </p>
    <br>
    <center>
    <img src="hicolor/48x48/apps/digikam.png">
    </center>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that Digikam has multiple Plugins with extra features like <b>HTML export</b>, <b>Archive to CD</b>, <b>Slideshow</b>,... and that you are welcome to write your own plugins? You can find more information about this at <a href="http://extragear.kde.org/apps/kipi.php">http://extragear.kde.org/apps/kipi.php</a>.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>Visste du at digiKam har fleire programtillegg med støtte for blant anna<b>HTML-eksportering</b>, <b>CD-arkivering</b> og <b>lysbiletframvising</b>? Du kan òg skriva dine eigne tillegg. Meir informasjon finn du på <a href="http://digikam.sourceforge.net/plugins.html">http://digikam.sourceforge.net/plugins.html</a>.
    </p>
    <br>
    <center>
    <img src="hicolor/48x48/apps/digikam.png">
    </center>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td><img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png"></td>
    <td>
    Did you know that you have direct access to the KDE Gamma Configuration using Tools -> Gamma Adjustment?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td><img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png"></td>
    <td>
    Visste du at du har direkte tilgang til gammaoppsettet i KDE frå «Verktøy | Gamma-balanse»?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you could print images using the Print Wizard? You can start it using Album -> Export -> Print Wizard.
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan skriva ut bilete med utskriftsvegvisaren? Du finn han under «Album | Eksporter | Utskriftsvegvisar».
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td><img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you can use <b>PNG</b> file format instead of <b>TIFF</b> for good compression without losing image quality?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td><img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan bruka filformatet <b>PNG</b> i staden for <b>TIFF</b> for å få små filer utan å mista noko biletkvalitet?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png"></td>
    <td>
    Did you know that the all options in a dialog box have <b>What's this?</b> information available with the right mouse button?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png"></td>
    <td>
    Visste du at dei fleste vala i dialogvindauge har <b>Kva er dette?</b>-informasjon tilgjengeleg frå høgre museknapp?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that because PNG file format use a lossless compression algorithm, you can use the max compression level with this file format?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at sidan PNG-formatet er eit tapsfritt filformat kan du velja høgast komprimering utan å tapa noko biletkvalitet?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you can print the current image opened in the Digikam image editor?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan skriva ut det opna biletet i redigeringsprogrammet?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you can edit the comments of the current image opened in the Digikam image editor?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan redigera merknadene til det opna biletet i redigeringsprogrammet?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Did you know that you could use <Page Down> and <Page Up> on your Keyboard to switch between the photos in the image editor?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>
nn: <p>
    <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="10" align="center">
    <tr>
    <td>
    <img src="crystalsvg/32x32/apps/digikam.png">
    </td>
    <td>
    Visste du at du kan bruka «Page Up»- og «Page Down»-tastane på tastaturet for å byta mellom bileta i redigeringsprogrammet?
    </td>
    </tr>
    </table>
    </p>

en: Kipi version: %1
nn: Kipi-versjon: %1

en: <p>A list of available Kipi plugins appears below.
nn: <p>Her er ei liste over tilgjengeleg programtillegg.

en: _n: 1 Kipi plugin found
    %n Kipi plugins found
nn: Fann eitt programtillegg
    Fann %n programtillegg

en: Image Files
nn: Biletfiler

en: Show only &image files with extensions:
nn: Vis berre &biletfiler med etternamnet:

en: <p>Here you can set the extensions of image files to be displayed in Albums (such as JPEG or TIFF); when these files are double-clicked on they will be opened with the Digikam ImageViewer.
nn: <p>Her kan du velja etternamna (som «JPEG» og «TIFF») til alle biletfiler du vil sjå i albuma. Når du dobbeltklikkar på desse vert dei opna i biletvisaren i digiKam.

en: Movie Files
nn: Filmfiler

en: Show only &movie files with extensions:
nn: Vis berre &filmfiler med etternamnet:

en: <p>Here you can set the extensions of movie files to be displayed in Albums (such as MPEG or AVI); when these files are double-clicked on they will be opened with the default KDE movie player.
nn: <p>Her kan du velja etternamna (som «MPEG» og «AVI») til alle filmfiler du vil sjå i albuma. Når du dobbeltklikkar på desse vert dei opna i standard filmframvisar i KDE.

en: Audio Files
nn: Lydfiler

en: Show only &audio files with extensions:
nn: Vis berre &lydfiler med etternamnet:

en: <p>Here you can set the extensions of audio files to be displayed in Albums (such as MP3 or OGG); when these files are double-clicked on they will be opened with the default KDE audio player.
nn: <p>Her kan du velja etternamna (som «MP3» og «OGG») til alle lydfiler du vil sjå i albuma. Når du dobbeltklikkar på desse vert dei opna i standard lydspelar i digiKam.

en: Raw Files
nn: Råfiler

en: Show only &raw files with extensions:
nn: Vis berre råfiler med etternamnet:

en: <p>Here you can set the extensions of RAW image files to be displayed in Albums (such as CRW, for Canon cameras, or NEF, for Nikon cameras).
nn: <p>Her kan du velja etternamna (som «CRW» for Canon-kamera og «NEF» for Nikon-kamera) til alle råfiler du vil sjå i albuma.

en: &Deleting items should move them to trash
nn: &Sletting av filer skal flytta dei papirkorga

en: &Show splash screen at startup
nn: &Vis velkomstbilete ved oppstart

en: <p>You can add or remove Album collection types here to improve how your Albums are sorted in Digikam.
nn: <p>Her kan du leggja til og fjerna albumsamlingstypar for å forbetra Album-sorteringa i digiKam.

en: &Add...
nn: &Legg til ...

en: New Collection Name
nn: Namn på ny samling

en: Enter new collection name:
nn: Skriv inn namn på ny samling:

en: Saving Images Options
nn: Val for lagring av bilete

en: &PNG compression:
nn: &PNG-komprimering:

en: Compress TIFF files
nn: Komprimer TIFF-filer

en: Interface Options
nn: Val for brukargrensesnitt

en: &Background color:
nn: &Bakgrunnsfarge:

en: <p>Select here the background color to use for image editor area.
nn: <p>Vel bakgrunnsfarge for biletredigeringsprogrammet.

en: H&ide toolbar in fullscreen mode
nn: &Skjul verktøylinje i fullskjermsmodus

en: Image Plugins List
nn: Programtilleggoversikt

en: Name
nn: Namn

en: Description
nn: Skildring

en: Plugins found: %1
nn: Programtillegg: %1

en: Title
nn: Tittel

en: Model
nn: Modell

en: Path
nn: Stig

en: <p>You can see here the digital camera list used by Digikam via the Gphoto interface.
nn: <p>Her er ei oversikt over dei digitale kameraa digiKam har tilgang til via Gphoto-grensesnittet.

en: &Edit...
nn: &Rediger ...

en: Auto-&Detect
nn: &Oppdag automatisk

en: Failed to auto-detect camera.
    Please check if your camera is turned on and retry or try setting it manually.
nn: Klarte ikkje finna noko kamera.
    Sjå om kameraet er slått på og rett kopla til, og prøv så på nytt.
    Eventuelt kan du velja det manuelt.

en: Camera '%1' (%2) is already in list.
nn: Kameraet «%1» (%2) finst allereie i lista.

en: Found camera '%1' (%2) and added it to the list.
nn: Fann kameraet «%1» (%2) og la dette til lista.

en: EXIF is a standard used by most digital cameras today to store information such as comments in image files. You can learn more about EXIF at www.exif.org.
nn: EXIF er ein standard brukt til lagring av informasjon og merknader i biletfiler, og støtte i dei fleste digitalkamera. Du finn meir informasjon om EXIF på http://www.exif.org/.

en: &Save image comments as EXIF comments in JPEG images
nn: &Lagra biletmerknader som EXIF-merknader til JPEG-bilete

en: &Rotate images and thumbnails according to EXIF tag
nn: &Roter bilete og miniatyrbilete etter EXIF-merkelappen

en: Set &EXIF orientation tag to normal after rotate/flip
nn: Set EXIF-retningsinformasjonen til «vanleg» etter rotering og spegling

en: Albums
nn: Album

en: Embedded Info
nn: Innebygd informasjon

en: Embedded Image Information
nn: Innebygd biletinformasjon

en: Collections
nn: Samlingar

en: Album Collections
nn: Albumsamlingar

en: Mime Types
nn: MIME-typar

en: File (MIME) Types
nn: Fil-type (MIME)

en: Image Editor
nn: Biletredigering

en: Kipi Plugins
nn: Programtillegg

en: Cameras
nn: Kamera

en: Album &Library Path
nn: Stig til &albumbibliotek

en: <p>Here you can set the main path to the digiKam album library in your computer.
    Write access is required for this path.
nn: <p>Her kan du velja hovudstigen til digiKam-albumbiblioteket på denne datamaskina.
    Du treng skrivetilgang til denne plasseringa.

en: &Change...
nn: &Endra ...

en: Tooltips Settings
nn: Oppsett for merkelappar

en: Show toolti&ps for items
nn: Vis &verktøytips for element

en: Tag Settings
nn: Oppsett av merkelappar

en: Show items in su&b-tags
nn: Vis bilete i &undermerkelappar

en: <p>When showing items in a Tag, also show items in sub-Tags.
nn: <p>Vis òg bilete med undermerkelappar for alle bilete med merkelappar.

en: Thumbnails
nn: Miniatyrbilete

en: Default &Size:
nn: &Standardstorleik:

en: Small (64x64)
nn: Liten (64 × 64)

en: Medium (100x100)
nn: Mellomstor (100 × 100)

en: Large (160x160)
nn: Stor (160 × 160)

en: Huge (256x256)
nn: Kjempestor (256 × 256)

en: Show file &name
nn: Vis &filnamn

en: Show file &tags
nn: Vis &merkelappar

en: Show file si&ze
nn: Vis fil&storleik

en: Show file &modification date
nn: Vis &endringsdato

en: Show &digiKam comments
nn: Vis &digiKam-merknader

en: Sho&w comments stored in file (warning: slow)
nn: Vi&s merknader lagra i filene (åtvaring: tar lang tid)

en: Show ima&ge dimensions (warning: slow)
nn: Vis &biletoppløysing (åtvaring: tar lang tid)

en: Sorry; cannot use home directory as albums library.
nn: Du kan ikkje bruka heimemappa som albumbibliotek.

en: Camera Selection
nn: Kameraval

en: Camera Configuration
nn: Kameraoppsett

en: Camera Title
nn: Kameranamn

en: Camera Port Type
nn: Porttype

en: Serial
nn: Serie

en: Camera Port Path
nn: Portstig

en: only for serial port
    cameras
nn: berre for serieportkamera

en: only for USB/IEEE mass storage
    cameras
nn: berre for USB/IEE-kamera

en: Camera Mount Path
nn: Monteringsstig for kamera

en: &First
nn: Fø&rste

en: &Last
nn: Sist&e

en: Print Image...
nn: Skriv &ut bilete ...

en: This option display the current image properties, meta-data, and histogram. If you have selected a region, you can choose an histogram rendering for the full image or the current image selection.
nn: Vis bileteigenskapar, metainformasjon og histogram. Viss du har merkja eit område på biletet, kan du velja å la histogrammet vera basert på berre dette området.

en: Delete File
nn: Slett fil

en: Zoom &In
nn: For&størr

en: Zoom &Out
nn: For&minsk

en: &Resize...
nn: &Endra storleik ...

en: &Crop
nn: Skjer &av

en: This option can be used to crop the image. Select the image region to enable this action.
nn: Her kan du skjera av sidene på biletet. Du må merkja eit område på biletet før du kan gjera dette.

en: &Rotate
nn: &Roter

en: 90 Degrees
nn: 90 gradar

en: 180 Degrees
nn: 180 gradar

en: 270 Degrees
nn: 270 gradar

en: Flip
nn: &Spegl

en: Horizontally
nn: Vassrett

en: Vertically
nn: Loddrett

en: Digikam Image Editor - Album "%1"
nn: digiKam biletredigering – album «%1»

en:  (%2 of %3)
nn:  (%2 av %3)

en: Zoom:
nn: Forstørr:

en: About to Delete File "%1"
    Are you sure?
nn: Er du sikker på at du vil sletta «%1»?

en: There is no image to show in the current album.
    The image editor will be closed.
nn: Det finst ingen bilete i dette albumet.
    Biletredigeringsprogrammet vert no lukka.

en: No Image in Current Album
nn: Det finst ingen bilete i dette albumet

en: Print %1
nn: Skriv ut «%1»

en: Failed to print file: '%1'
nn: Klarte ikkje skriva ut fila: «%1».

en: Failed to save file
    "%1" to album
    "%2".
nn: Klarte ikkje lagra fila
    «%1» til albumet
    «%2».

en: Failed to save file
    "%1" to Album
    "%2"
nn: Klarte ikkje lagra fila
    «%1» til albumet
    «%2».

en: The image "%1" has been modified.
    Do you want to save it?
nn: Biletet «%1» er endra.
    Vil du lagra det?

en: Image Settings
nn: Biletinnstillingar

en: Print fi&lename below image
nn: Vis fi&lnamn under biletet

en: Print image in &black and white
nn: Skriv ut biletet i &svart-kvitt

en: Scaling
nn: Skalering

en: Scale image to &fit
nn: Skaler for å &passa

en: Print e&xact size:
nn: Nøyaktig &utskriftsstorleik:

en: Centimeters
nn: Centimeter

en: Inches
nn: Tommar

en: &Width:
nn: &Breidd:

en: &Height:
nn: &Høgd:

en: Resize Image
nn: Endra storleik

en: Width (%):
nn: Breidd (%):

en: Height (%):
nn: Høgd (%):

en: Maintain aspect ratio
nn: Hald fast høgd/breidd-forholdet

en: Camera Information
nn: Kamerainformasjon

en: Summary
nn: Samandrag

en: Manual
nn: Manuell

en: Camera File Properties
nn: &Kamerafileigenskapar ...

en: Folder:
nn: Mappe:

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Read Permissions:
nn: Leseløyve:

en: Write Permissions:
nn: Skriveløyve:

en: Date:
nn: Dato:

en: Mime:
nn: MIME-type:

en: Already Downloaded:
nn: Allereie lasta ned:

en: Renaming Options
nn: Val for endring av namn

en: Use camera provided names
nn: Bruk namn frå kamera

en: Customize names
nn: Tilpass namn

en: Prefix:
nn: Prefiks:

en: Add camera provided date and time
nn: Legg til dato og klokkeslett frå kamera

en: Add sequence number
nn: Legg til følgjenummer

en: photo
nn: foto

en: Select Album
nn: Vel album

en: &New Album
nn: &Nytt album

en: Create New Album
nn: Lag nytt album

en: New Album Name
nn: Namn på nytt album

en: Creating new album in 'My Albums%1'
    Enter album name:
nn: Lagar nytt album i «Mine album%1».
    Skriv inn albumnamn:

en: Connecting to camera...
nn: Koplar til kamera ...

en: Connection established
nn: Kopla til

en: Connection failed
nn: Feil ved tilkopling

en: Listing folders...
nn: Lagar oversikt over mapper ...

en: Finished listing folders...
nn: Fullført oversikt over mapper ...

en: Listing files in %1...
nn: Lagar oversikt over filer i «%1» ...

en: Failed to list files in %1
nn: Klarte ikkje laga oversikt over filer i «%1»

en: Finished listing files in %1
nn: Ferdig med vising av filer i «%1»

en: Getting thumbnail for %1/%2...
nn: Hentar miniatyrbilete for %1/%2 ...

en: Getting EXIF information for %1/%2...
nn: Hentar EXIF informasjon for %1/%2 ...

en: Failed to retrieve EXIF information for %1
nn: Klarte ikkje henta EXIF-informasjon for «%1».

en: Downloading file %1...
nn: Lastar ned «%1» ...

en: EXIF rotating file %1...
nn: EXIF-roterer «%1» ...

en: Retrieving file %1 from camera...
nn: Hentar «%1» frå kameraet ...

en: Failed to retrieve file %1 from camera
nn: Klarte ikkje flytta «%1».

en: Uploading file %1...
nn: Lastar opp «%1» ...

en: Deleting file %1...
nn: Slettar «%1» ...

en: Failed to download file %1.
nn: Klarte ikkje lasta ned «%1».

en:  Do you want to continue?
nn:  Vil du halda fram?

en: Failed to delete file %1.
nn: Klarte ikkje sletta «%1».

en: Skipped file %1
nn: Hoppa over «%1»

en: &Advanced %1
nn: &Avansert %1

en: &Select
nn: &Vel

en: D&elete
nn: &Slett

en: Use Camera-provided Information (EXIF)
nn: Bruk informasjon frå kamera (EXIF)

en: Automatically rotate/flip using camera-provided information (EXIF)
nn: Roter/vend automatisk med EXIF-informasjon frå kameraet.

en: Download photos into automatically created date-based sub-albums of destination album
nn: Last automatisk ned foto til automatisk oppretta datobaserte underalbum i målalbumet

en: Digikam Handbook
nn: digiKam-handbok

en: Select &All
nn: Merk &alle

en: Select N&one
nn: Merk &ingen

en: &Invert Selection
nn: &Omvend merking

en: Select &New Items
nn: Merk &nye bilete

en: Download Selected
nn: Lasta ned merkte

en: Download All
nn: Last ned alle

en: Delete Selected
nn: Slett merkte

en: Ready
nn: Klar

en: Failed to connect to camera. Please make sure its connected properly and turned on. Would you like to try again?
nn: Fekk ikkje kontakt med kameraet. Sjå om kameraet er slått på og rett kopla til. Vil du prøva om att?

en: &Simple %1
nn: &Enkel %1

en: Select Destination Album for Importing Camera Images
nn: Vel albumet du vil importera bileta frå kameraet til

en: _n: About to delete this image. Deleted files are unrecoverable. Are you sure?
    About to delete these %n images. Deleted files are unrecoverable. Are you sure?
nn: I ferd med å sletta dette biletet. Du kan ikkje gjenoppretta sletta bilete. Er du sikker på at du vil sletta biletet?
    I ferd med å sletta desse %n bileta. Du kan ikkje gjenoppretta sletta bilete. Er du sikker på at du vil sletta bileta?

en: A file with same name (%1) exists in folder %2
nn: Det finst allereie eit album med dette namnet («%1») i mappa «%2».

en: Failed to find Album for path '%1'
nn: Fann ikkje album i «%1».

en: EXIF Information
nn: EXIF-informasjon

en: Download
nn: Last ned
