gnome-applets - en to dz translation catalogue (925 entries)

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Keyboard Accessibility Preferences
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་དགའ་གདམ་ཚུ།"(_K)

en: AccessX Status Applet Factory
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཨེགསི་ གནས་ཚད་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Keyboard Accessibility Status
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་གནས་ཚད།

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་གནས་ཚད་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Shows the status of keyboard accessibility features
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་ཁྱད་རྣམ་གྱི་ གནས་ཚད་སྟོན།

en: AccessX Status
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཨེགསི་གི་གནས་ཚད།

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཨེགསི་གི་ཁྱད་རྣམ་ ལེཊིཆ་ ལེགས་བཅོས་པ་བཟུམ་སྦེ་ གནས་ལུགས་སྟོན།

en: There was an error launching the help viewer: %s
dz: གྲོགས་རམ་མཐོང་བྱེད་:%s གསར་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་གྱི་དགའ་གདམ་ ཌའི་ལོག་ :%s གསར་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ འཚོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

note: Note to translators: the first letter of the alphabet, not the indefinite article
en: a
dz: ཨེ།

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
dz: འཛུལ་སྤྱོད་ཀྱི་ཁྱད་རྣམ་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་སྐབས་ ལྡེ་སྒྲོམ་གྱི་གནས་ཚད་སྟོན།

en: XKB Extension is not enabled
dz: ཨེགསི་ཀེ་བི་ རྒྱ་བསྐྱེད་དེ་ ལྕོགས་ཅན་མིན་པས།

en: Unknown error
dz: མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ།

en: Error: %s
dz: འཛོལ་བ་:%s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་འཛུལ་སྤྱོད་ཁྱད་རྣམ་གྱི་ ད་ལྟོའི་གནས་ལུགས་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Battery Charge Monitor
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ཤུགས་ཚད་ ལྟ་རྟོག་།

en: Battstat Factory
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་ འཕྲུལ་ཁང་།

en: Monitor a laptop's remaining power
dz: ལེཔ་ཊོཔ་གི་ ནུས་ཤུགས་ལྷག་ལུས་ བལྟ་རྟོག་འབད།

en: _Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།"(_P)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining
dz: ཁ་ཡིག་མེད་པའི་དོན་ལུ་ ༠། བརྒྱ་ཆའི་དོན་ལུ་ ༡། དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས་དོན་ལུ་ ༢།

en: Beep for warnings
dz: ཉེན་བརྡའི་དོན་ལུ་ བརྡ་སྐད་སྟོན།

en: Beep when displaying a warning
dz: ཉེན་བརྡ་བཀྲམ་་སྟོན་འབད་བའི་སྐབས་ བརྡ་སྐད་སྟོན།

en: Drain from top
dz: མགུ་ལས་བཙགས་གཏང་།

en: Full Battery Notification
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གང་བའི་བརྡ་བསྐུལ།

en: Low Battery Notification
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་དམའ་བའི་བརྡ་བསྐུལ།

en: Notify user when the battery is full
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གངམ་སྦེ་ཡོད་པའི་སྐབས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Notify user when the battery is low
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་དམའ་བའི་སྐབས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Red value level
dz: དམརཔོ་གི་བེ་ལུའི་ གནས་རིམ།

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་མགུ་ལས་བཙགས་པའི་ འཕྲུལ་ལྟོའི་མི་ཊར་སྟོན། སྔར་སྲོལ་འཕྲུལ་ལྟོའི་དོན་ལུ་རྐྱངམ་གཅིག་ བསྟཡཝར་སྤྱོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Show the horizontal battery
dz: ཐད་སྙོམས་འཕྲུལ་ལྟོ་སྟོན།

en: Show the time/percent label
dz: དུས་ཚོད་/བརྒྱ་ཆའི་ ཁ་ཡིག་སྟོན།

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel
dz: པེ་ནཱལ་གུ་ སྔར་སྲོལ་གྱི་ཐད་སྙོམས་འཕྲུལ་ལྟོ་སྟོན།

en: Show the upright, smaller battery on the panel
dz: པེ་ནཱལ་གུ་ ཡར་ལོངས་པའི་ འཕྲུལ་ལྟོ་ཆུང་ཀུ་སྟོན།

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
dz: དམརཔོ་གི་ཚད་ཀྱི་འོག་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་རིམ། འཕྲུལ་ལྟོ་དམའ་བའི་ཉེན་བརྡ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཡོད་པའི་བེ་ལུ།

en: Upright (small) battery
dz: ཡར་ལོངས་པའི་འཕྲུལ་ལྟོ་(ཆུང་ཀུ)

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage
dz: བརྒྱ་ཆའི་ཚབ་ལུ་ ཉེན་བརྡའི་ཌའི་ལོག་སྟོན་ནིའི་དོན་ལུ་ རེཌི་བེ་ལུ་ནང་ ངེས་འཛིན་འབད་མི་བེ་ལུ་དེ་ དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ།(_v)

en: Warn on low time rather than low percentage
dz: བརྒྱ་ཆ་དམའ་བའི་ཚབ་ལུ་ དུས་ཚོད་དམའ་བའི་ ཉེན་བརྡ་སྟོན།

en: System is running on AC power
dz: རིམ་ལུགས་འདི་ ཨེ་སི་ནུས་ཤུགས་གུ་ གཡོག་བཀོལ་་དོ།

en: System is running on battery power
dz: རིམ་ལུགས་འདི་ འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གུ་ གཡོག་བཀོལ་་དོ།

en: Battery charged (%d%%)
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་ལུ་ ནུས་ཤུགས་ (%d%%)བླུགས་ཡོད།

en: Unknown time (%d%%) remaining
dz: མ་ཤེས་པའི་དུས་ཚོད་ (%d%%) ལྷག་ལུས།

en: Unknown time (%d%%) until charged
dz: ཤུགས་མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད་(%d%%)  མ་ཤེས་པའི་དུས་ཚོད།

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
dz[0]: སྐར་མ་%d ལྷག་ལུས་(%d%%)།
dz[1]: སྐར་མ་%d ལྷག་ལུས་(%d%%)།

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
dz[0]: སྐར་མ་%d ནུས་ཤུགས་(%d%%)མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད།
dz[1]: སྐར་མ་%d ནུས་ཤུགས་(%d%%)མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད།

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
dz[0]: ཆུ་ཚོད་%d ལྷག་ལུས་(%d%%)།
dz[1]: ཆུ་ཚོད་%d ལྷག་ལུས་(%d%%)།

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
dz[0]: ཆུ་ཚོད་%d ནུས་ཤུགས་(%d%%)མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད།
dz[1]: ཆུ་ཚོད་%d ནུས་ཤུགས་(%d%%)མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད།

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
dz: ལྷག་ལུས་%d %s %d %s (%d%%)།

en: hour | hours
dz[0]: ཆུ་ཚོད།
dz[1]: ཆུ་ཚོད་ཚུ།

en: minute | minutes
dz[0]: སྐར་མ།
dz[1]: སྐར་མ་ཚུ།

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
dz:  %d %s %d %s ནུས་ཤུགས་(%d%%)མ་བླུགས་ཚུན་ཚོད་།

en: Battery Monitor
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ཤུགས་ཚད་ལྟ་རྟོག་།

en: Your battery is now fully recharged
dz: ཁྱོད་ཀྱི་འཕྲུལ་ལྟོ་དེ་ ནུས་ཤུགས་གངམ་སྦེ་རང་ བསྐྱར་བླུགས་འབད་ཡི།

en: Battery Notice
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་བརྡ་བསྐུལ།

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
dz: ཁྱོད་རའི་འཕྲུལ་ལྟོ་ཤོང་ཚད་ལྷག་ལུད་ཀྱི་བསྡོམ་གྱི་ %d%% ཁྱོད་ལུ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
dz[0]: ཁྱོད་ལུ་འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་ སྐར་མ་%dལྷག་ལུས་ཡོད། ནུས་ཤུགས་ཡོངས་བསྡོམས་ (%d%%ཡོད་ས་ལས།
dz[1]: "ཁྱོད་ལུ་འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་ སྐར་མ་%dལྷག་ལུས་ཡོད། ནུས་ཤུགས་ཡོངས་བསྡོམས་ (%d%%ཡོད་ས་ལས།"

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
dz: ཁྱོད་རའི་ལཱ་ བརླག་སྟོར་མི་ཞུགས་ནིའི་དོན་ལུ:
    * ཁྱོད་རའི་ལེཔ་ཊོཔ་ ཕྱི་ཁའི་གློག་ལམ་ནང་བཙུགས། ཡང་ན་
    * ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་པའི་ཡིག་ཆ་ཚུ་བསྲུངས་ཞིནམ་ལས་ ལེཔ་ཊོཔ་སྒོ་བསྡམས།

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
dz: ཁྱོད་རའི་ལཱ་ བརླག་སྟོར་མི་ཞུགས་ནིའི་དོན་ལུ:
    * འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་ བསྲུང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་རའི་ལེཔ་ཊོཔ་ འཕྲལ་བཀད་འབད་བཞག
    * ཁྱོད་རའི་ལེཔ་ཊོཔ་ ཕྱི་ཁའི་གློག་ལམ་ནང་བཙུགས།
    * ཡིག་ཆ་ཚུ་བསྲུང་ཞིནམ་ལས་ ལེཔ་ཊོཔ་སྒོ་བསྡམས།

en: Your battery is running low
dz: ཁྱོད་ཀྱི་འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་དེ་ དམའ་སུ་ཅིག་འགྱོ་དོ།

en: No battery present
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་མིན་འདུག

en: Battery status unknown
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་མ་ཤེས

en: N/A
dz: ཨེན་/ཨེ།

en: There was an error displaying help: %s
dz: ་གྲོགས་རམ་ %s བཀྲམ་སྟོན་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: This utility shows the status of your laptop battery.
dz: སྤྱོད་ཆས་འདི་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ལེཔ་ཊོཔ་གི་ འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་སྟོནམ་ཨིན།

note: true
en: HAL backend enabled.
dz: ཨེཆ་ཨེ་ཨེལ་ རྒྱབ་མཐའ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡི།

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
dz: སྔོན་བཤུལ་(ཨེཆ་ཨེ་ཨེལ་མེན་པའི་) རྒྱབ་མཐའ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡི།

en: <b>Appearance</b>
dz: <b>འབྱུང་སྣང་</b>

en: <b>Notifications</b>
dz: <b>བརྡ་བསྐུལ་ཚུ་</b>

en: <small>(shows single image for status and charge)</small>
dz: <small>(གནས་ཚད་དང་ ཤུགས་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་གཅིག་སྟོན)</small>

en: <small>(two images: one for status, one for charge)</small>
dz: <small>(གཟུགས་བརྙན་གཉིས་: གཅིག་གནས་ཚད་དོན་ལུ། གཅིག་ཤུགས་ཚད་དོན་ལུ)</small>

en: Battery Charge Monitor Preferences
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་ ལྟ་རྟོག་་ཀྱི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Show _percentage remaining
dz: ལྷག་ལུས་ཀྱི་བརྒྱ་ཆ་སྟོན།"(_p)

en: Show _time remaining
dz: དུས་ཚོད་ལྷག་ལུས་སྟོན།"(_t)

en: _Compact view
dz: སྲབ་ཆུང་མཐོང་སྣང་།(_C)

en: _Expanded view
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་འབད་བའི་མཐོང་སྣང་།(_E)

en: _Notify when battery is fully recharged
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གངམ་སྦེ་ བསྐྱར་བླུགས་འབད་སྐབས་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།(_N)

en: _Show time/percentage:
dz: ཆུ་ཚོད་/བརྒྱ་ཆ་སྟོན་:(_S)

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་: ལུ་འབབ་པའི་འི་སྐབས་ ཉེན་བརྡ་འབད།(_W)

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
dz: བརྒྱ་ཆ།

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
dz: སྐར་མ་ལྷག་ལུས།

en: Battery Status Utility
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་གནས་ཚད་སྤྱོད་ཆས།

en: Battery fully re-charged
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གངམ་སྦེ་རང་ ལོག་བླུགས་ཅི།

en: Battery power low
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་དམའ་བས།

en: Character Palette
dz: ཡིག་འབྲུའི་པེ་ལེཊི།

en: Charpicker Applet Factory
dz: ཡིག་འབྲུ་འཐུ་མི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Insert characters
dz: ཡིག་འབྲུ་བཙུགས།

en: Available palettes
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ པེ་ལེཊིསི།

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
dz: "%s"བཙུགས།

en: Insert special character
dz: དམིགས་བསལ་གྱི་ཡིག་འབྲུ་བཙུགས།

en: insert special character %s
dz: དམིགས་བསལ་གྱི་ཡིག་འབྲུ་%s བཙུགས།

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
dz: ངེད་ཀྱི་ལྡེ་སྒྲོམ་གུ་མེད་པའི་ ཡིག་འབྲུ་གསརཔ་ཚུ་ སེལ་འཐུའི་དོན་ལུ་ ཇི་ནོམ་པེ་ནཱལ་གྱི་ ཨེཔ་ལེཊི། ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་ཐོག་ལས་ འཛིན་གྲོལ་འབད་ཡོད།

en: Characters shown on applet startup
dz: ཨེཔ་ལེཊི་ འགོ་བཙུགས་སྐབས་སྟོན་མི་ ཡིག་འབྲུ་ཚུ།

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
dz: ངོས་ལེན་མེདཔ་-ཨེཔ་ལེཊི་ འགོ་བཙུགས་སྐབས་སྟོན་མི་ ཡིག་འབྲུ་ཚུ།

en: List of available palettes
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ པེ་ལེཊིསི་གི་ ཐོ་ཡིག

en: List of strings containing the available palettes
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ པེ་ལེཊིསི་གི་ནང་ན་ཡོད་པའི་ ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
dz: ལག་ལེན་པ་གིས་ མཐའ་མཇུག་གི་པེ་ལེཊི་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་སྐབས་ སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་རྒྱུན། ལག་ལེན་པ་གིས་ པེ་ལེཊི་དེ་ འགོ་བཙུགསཔ་ད་ ཡིག་རྒྱུན་དེ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་འོང་།

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_E)

en: _Palette:
dz: པེ་ལེཊི་:(_P)

en: Palette entry
dz: པེ་ལེཊི་ཐོ་བཀོད།

en: Modify a palette by adding or removing characters
dz: ཡིག་འབྲུ་ཚུ་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབས་པའམ་ རྩ་བསྐྲད་བཏང་ཐོག་ལས་ པེ་ལེཊི་ཅིག་ ལེགས་བཅོས་འབད།

en: Add Palette
dz: པེ་ལེཊི་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Edit Palette
dz: པེ་ལེཊི་ ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Palettes list
dz: པེ་ལེཊིསི་གི་ ཐོ་ཡིག

en: _Palettes:
dz: པེ་ལེཊིསི་:(_P)

en: Add button
dz: ཨེབ་རྟ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Click to add a new palette
dz: པེ་ལེཊི་གསརཔ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Edit button
dz: ཨེབ་རྟ་ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Click to edit the selected palette
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ པེ་ལེཊི་དེ་ ཞུན་དག་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Delete button
dz: ཨེབ་རྟ་བཏོན་གཏང་།

en: Click to delete the selected palette
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ པེ་ལེཊི་དེ་ བཏོན་གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Character Palette Preferences
dz: ཡིག་འབྲུའི་ པེ་ལེཊི་གི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: CPU Frequency Scaling Monitor
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནིའི་ ལྟ་རྟོག

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནི་ལུ་ བལྟ་རྟོག་འབད།

en: A 0 value means to show cpu frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
dz: བེ་ལུ་ ༠ ཅིག་གིས་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་སྟོནམ་ཨིན། ༡ གིས་ འབྱུང་ཐེངས་དང་ཆ་ཕྲན་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན། ༢ ཀྱིས་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཚབ་ལུ་ བརྒྱ་ཆ་སྟོནམ་ཨིན།

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
dz: བེ་ལུ་༠ གིས་ ཚད་རིས་ཐབས་ལམ་(པར་ཁྲ་རྐྱངམ)ནང་ ཨེཔ་ལེཊི་སྟོནམ་ཨིན། ༡ གིས་ ཚིག་ཡིག་ཐབས་ལམ་ནང་(པར་ཁྲ་སྟོན་ནི་མེན་པར) ཨེཔ་ལེཊི་སྟོནམ་ཨིན། དེ་ལས་ ༢ ཀྱིས་ ཚད་རིས་དང་ ཚིག་ཡིག་ཐབས་ལམ་ནང་ ཨེཔ་ལེཊི་སྟོནམ་ཨིན།

en: CPU to Monitor
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་ལས་ ལྟ་རྟོག་པ་ལུ།

en: Mode to show cpu usage
dz: ཐབས་ལམ་གྱིས་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ ལག་ལེན་སྟོན་དགོཔ།

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་དེ་ ལྟ་རྟོག་་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད། ལས་སྦྱོར་གློག་འཕྲུལ་རྐྱང་པའི་རིམ་ལུགས་སྐབས་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་དགོ

en: The type of text to display (if the text is enabled).
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནིའི་ ཚིག་ཡིག་གི་དབྱེ་བ། (ཚིག་ཡིག་དེ་ལྕོགས་ཅན་ཨིན་པ་ཅིན)

en: <b>Display Settings</b>
dz: <b>གཞི་སྒྲིག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད།</b>

en: <b>Monitor Settings</b>
dz: <b>གཞི་སྒྲིག་ཚུ་ལུ་ བལྟ་རྟོག་འབད།</b>

en: CPU Frequency Monitor Preferences
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་་ཐེངས་བལྟ་རྟོག་གི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Show CPU frequency as _frequency
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་དེ་ ལན་ཐེངས་སྦེ་་སྟོན།(_f)

en: Show CPU frequency as _percentage
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་དེ་ བརྒྱ་ཆ་སྦེ་སྟོན།(_p)

en: Show frequency _units
dz: འབྱུང་ཐེངས་ཆ་ཕྲན་སྦེ་སྟོན།(_u)

en: _Appearance:
dz: འབྱུང་སྣང་:(_A)

en: _Monitored CPU:
dz: བལྟ་རྟོག་འབད་ཡོད་པའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་:(_M)

en: Could not open help document
dz: གྲོགས་རམ་ཡིག་ཆ་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
dz: སྤྱོད་ཆས་འདི་གིས་ ད་ལྟོའི་ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ཐངས་སྟོནམ་ཨིན།

en: This utility shows the current CPU Frequency
dz: སྤྱོད་ཆས་འདི་གིས་ ད་ལྟོའི་ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་སྟོནམ་ཨིན།

en: Graphic
dz: ཚད་རིས།

en: Text
dz: ཡིག་ཚིག

en: Graphic and Text
dz: ཚད་རིས་དང་ཡིག་ཚིག

en: Frequency Scaling Unsupported
dz: འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ ཚད་འཇལ་ནི་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མིན་འདུག

note: If there is no cpufreq support it shows only the cpu frequency, * I think is better than do nothing. I have to notify it to the user, because * he could think that cpufreq is supported but it doesn't work succesfully
en: CPU frequency scaling unsupported
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནི་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མིན་འདུག

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱོད་རའི་གློག་འཕྲུལ་གྱི་ འབྱུང་ཐེངས་དེ་ ལེགས་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས། ཁྱོད་ཀྱི་གློག་འཕྲུལ་ལུ་ རིམ་སྒྲིག་ཕྱི་འགྱུར་འབད་ཡོད་པའམ་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་འབྱུང་ཐེངས་ཀྱི་ཆ་ཚད་འཇལ་ནིའི་དོན་ལུ་ སྲ་ཆས་ཀྱི་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འཐོབ།

en: Disk Mounter
dz: ཌིཀསི་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད་མི།

en: Drive Mount Applet Factory
dz: འཐེན་འཕྲུལ་སྦྱར་བརྩེགས་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Factory for drive mount applet
dz: འཐེན་འཕྲུལ་སྦྱར་བརྩེགས་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་གི་དོན་ལུ་ འཕྲུལ་ཁང་།

en: Mount local disks and devices
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་ཌིཀསི་དང་ ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད།

en: (mounted)
dz: (སྦྱར་བརྩེགས་ཅན་)

en: (not mounted)
dz: (སྦྱར་བརྩེགས་མ་འབདཝ་)

en: (not connected)
dz: (མ་མཐུདཔ་)

en: Cannot execute '%s'
dz: '%s'ལག་ལེན་འཐབ་མི་ཚུགས།

en: Mount Error
dz: སྦྱར་བརྩེགས་ཀྱི་འཛོལ་བ།

en: Unmount Error
dz: བརྩེགས་བཤོལ་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Eject Error
dz: ཕྱིར་གཏོན་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error
dz: འཛོལ་བ།

en: _Play DVD
dz: ཌི་བི་ཌི་གཏང་།(_P)

en: _Play CD
dz: སི་ཌི་གཏང་།(_P)

en: _Open %s
dz: %s ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: _Mount %s
dz: %s སྦྱར་བརྩེགས་འབད།(_M)

en: Un_mount %s
dz: %s བརྩེགས་བཤོལ་འབད།(_m)

en: _Eject %s
dz: %s ཕྱིར་བཏོན་འབད།(_E)

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
dz: སྡེབ་ཚན་གྱི་བེ་ལུསི་ཚུ་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ནི་དང་ བརྩེགས་བཤོལ་འབད་ནིའི་ཨེཔ་ལེཊི།

en: Interval timeout to check mount point status
dz: སྦྱར་བརྩེགས་ཚད་ཀྱི་གནས་ཚད་ བལྟ་ནིའི་བར་མཚམས་ཀྱི་ངལ་མཚམས།

en: Time in seconds between status updates
dz: གནས་ཚད་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་ བར་ན་གི་དུས་ཚོད་ སྐར་ཆའི་ནང་།

en: A set of eyeballs for your panel
dz: ཁྱོད་ཀྱི་པེ་ནཱལ་གྱི་དོན་ལུ་ མིག་རིལ་ཆ་ཚན་ཅིག

en: Geyes
dz: ཇི་མིག་ཏོ།

en: Geyes Applet Factory
dz: ཇི་མིག་ཏོའི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
dz: ཇི་ནོམ་ པེ་ནཱལ་གྱི་དོན་ལུ་ ངོ་འདྲ་བཟོ་མི་ ཨེགསི་མིག་རིལ་ཆུང་ཀུ་ཅིག

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
dz: མིག་ཏོ་ཚུ་གིས་ མཱའུསི་གི་དཔག་བྱེད་ཀྱི་ ཁ་ཐུག་ལུ་བལྟཝ་ཨིན།

en: Directory in which the theme is located
dz: བརྗོད་དོན་གནས་སའི་སྣོད་ཐོ།

en: Can not launch the eyes applet.
dz: མིག་ཏོ་གི་ཨེཔ་ལེཊི་ གསར་བཙུགས་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
dz: བརྗོད་དོན་དེ་ མངོན་གསལ་འབད་ནི་ལུ་ འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཚབས་ཆེན་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: Geyes Preferences
dz: ཇི་མིག་ཏོའི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Themes
dz: བརྗོད་དོན་ཚུ།

en: _Select a theme:
dz: བརྗོད་དོན་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད།(_S)

en: Alt+Control changes layout.
dz: གདམ་ལྡེ་+ཚད་འཛིན་གྱིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Alt+Shift changes layout.
dz: གདམ་ལྡེ་+སོར་ལྡེ་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Arabic keymap
dz: ཨ་ར་བིཀ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Armenian
dz: ཨར་མི་ནི་ཡཱན།

en: Basque
dz: བཱསིཀ

en: Belgian
dz: བེལ་ཇི་ཡཱན།

en: Both Alt keys together change layout.
dz: གདམ་ལྡེ་གཉིས་ཆཔ་ད་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Both Ctrl keys together change layout.
dz: ཚད་འཛིན་གཉིས་ཆཔ་ད་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Both Shift keys together change layout.
dz: སོར་ལྡེ་གཉིས་ཆཔ་ད་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Brazil Portuguese keymap
dz: བ་ར་ཛིལ་ པོར་ཊུ་གིསི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Bulgarian Cyrillic
dz: བཱལ་ག་རི་ཡཱན་ སི་རི་ལིཀ

en: Bulgarian keymap
dz: བཱལ་ག་རི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: CapsLock key changes layout.
dz: ཚུགས་ལྡེ་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Control+Shift changes layout.
dz: ཚད་འཛིན་+སོར་ལྡེ་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Czech keymap
dz: ཅེཛི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Danish keymap
dz: ཌེ་ནིཤ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Dutch keymap
dz: ཌཆི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: English keymap
dz: ཨིང་ལིཤ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Estonian keymap
dz: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Finnish keymap
dz: ཕིན་ནིཤ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: French Swiss
dz: ཕེརེནཆི་ སུའིསི།

en: French Swiss keymap
dz: ཕེརེནཆི་ སུའིསི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: French keymap
dz: ཕེརེནཆི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: French-Canadian 105-key
dz: ཕེརེནཆི་-ཀེ་ན་ཌི་ཡཱན་ ལྡེ་མིག་-༡༠༥།

en: GB 102-key
dz: ཇི་བི་ ལྡེ་མིག་-༡༠༢།

en: GB 105-key
dz: ཇི་བི་ ལྡེ་མིག་-༡༠༥།

en: Generic Keyboard
dz: ཇེ་ནི་རིཀ་ ལྡེ་སྒྲོམ།

en: Georgian Latin
dz: ཇོར་ཇི་ཡཱན་ ལེ་ཊིན།

en: Georgian Russian layout
dz: ཇོར་ཇི་ཡཱན་ ར་ཤི་ཡཱན་ སྒྲིག་བཀོད།

en: Georgian keymap
dz: ཇོར་ཇི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: German
dz: ཇར་མཱན།

en: German Swiss with Euro
dz: ཇར་མཱན་ སུའིསི་ ཡུ་རོ་དང་བཅས།

en: German keymap
dz: ཇར་མཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Greek keymap
dz: གིརིཀ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Hebrew keymap
dz: ཧེབ་བིརིའུ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Hungarian 101-key latin 1
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ ལྡེ་མིག་-༡༠༡ ལེ་ཊིན་ ༡།

en: Hungarian 101-key latin 2
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ ལྡེ་མིག་-༡༠༡ ལེ་ཊིན་ ༢།

en: Hungarian 105-key latin 1
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ ལྡེ་མིག་-༡༠༥ ལེ་ཊིན་ ༡།

en: Hungarian 105-key latin 2
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ ལྡེ་མིག་-༡༠༥ ལེ་ཊིན་ ༢།

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ པི་སི་/ཨེ་ཊི་ ༡༠༡ ལྡེ་སྒྲོམ།

en: Hungarian latin1
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ ལེ་ཊིན་ ༡།

en: Icelandic keymap
dz: ཨའིསི་ལེན་ཌིཀ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Italian keymap
dz: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Japanese keymap
dz: ཇ་པ་ནིསི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Lao keymap
dz: ལའོ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Layout shift behavior
dz: སྒྲིག་བཀོད་སོར་ནིའི་སྤྱོད་ལམ།

en: Left Alt key changes layout.
dz: གཡོན་གྱི་གདམ་ལྡེ་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Left Ctrl key changes group.
dz: གཡོན་གྱི་ཚད་འཛིན་གྱིས་ སྡེ་ཚན་སོརཝ་ཨིན།

en: Left Shift key changes group.
dz: གཡོན་གྱི་སོར་ལྡེ་གིས་ སྡེ་ཚན་སོརཝ་ཨིན།

en: Left Win-key changes layout.
dz: གཡོན་གྱི་ ཝིན་-ལྡེ་མིག་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Lithuanian keymap
dz: ལི་ཐུ་ནི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Macedonian
dz: མེ་སི་ཌོ་ནི་ཡཱན།

en: Menu key changes layout.
dz: དཀར་ཆག་ལྡེ་མིག་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Mongolian alt keymap
dz: མོང་གོ་ལི་ཡཱན་ གདམ་ལྡེའི་ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Mongolian keymap
dz: མོང་གོ་ལི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Mongolian phonetic keymap
dz: མོང་གོ་ལི་ཡཱན་ བརྗོད་གདངས་ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Norwegian
dz: ནོར་ཝེ་ཇི་ཡཱན།

en: Plain Russian keymap
dz: པེལེན་ར་ཤི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Polish
dz: པོ་ལིཤ།

en: Polish deadkeys
dz: པོ་ལིཤ་ ཌེཌི་ཀིསི།

en: Portugal
dz: པོར་ཊུ་གཱལ།

en: Portugal Deadkeys
dz: པོར་ཊུ་གཱལ་ ཌེཌི་ཀིསི།

en: Portuguese keymap
dz: པོར་ཊུ་གིསི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Right Alt key changes layout.
dz: གཡས་ཀྱི་གདམ་ལྡེ་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Right Ctrl key changes group.
dz: གཡས་ཀྱི་ཚད་འཛིན་གྱིས་ སྡེ་ཚན་སོརཝ་ཨིན།

en: Right Shift key changes group.
dz: གཡས་ཀྱི་སོར་ལྡེ་གིས་ སྡེ་ཚན་སོརཝ་ཨིན།

en: Right Win-key changes layout.
dz: གཡས་ཀྱི་ཝིན་-ལྡེ་མིག་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Russian Cyrillic
dz: ར་ཤི་ཡཱན་ སི་རི་ལིཀ

en: Russian keymap
dz: རཱ་ཤི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Serbian keymap
dz: སར་བི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Shift+CapsLock changes layout.
dz: སོར་ལྡེ་+ཚུགས་ལྡེ་གིས་ སྒྲིག་བཀོད་སོརཝ་ཨིན།

en: Slovak keymap
dz: སོལོ་བཱཀ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Slovenian
dz: སོལོ་བི་ཡཱན།

en: Slovenian keymap
dz: སོལོ་བི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Spanish keymap
dz: སིཔེ་ནིཤ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
dz: སཱན་ (!པི་སི་ མེན་!) དབྱེ་བ་༥ ཧང་ག་རི་ཡཱན་ ལེ་ཊིན་ ༢།

en: Swedish
dz: སུའི་ཌིཤ།

en: Swedish keymap
dz: སུའི་ཌིཤ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Swiss keymap
dz: སུའིསི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Thai
dz: ཐཱའི།

en: Thai Kedmanee
dz: ཐཱའི་ ཀེཌི་མ་ནི།

en: Thai keymap
dz: ཐཱའི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Turkish "F" keyboard
dz: ཊར་ཀིཤ་"F"ལྡེ་སྒྲོམ།

en: Turkish "Q" keyboard
dz: ཊར་ཀིཤ་"Q"ལྡེ་སྒྲོམ།

en: Turkish keymap
dz: ཊར་ཀིཤ་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: UK 105-key
dz: ཡུ་ཀེ་ ལྡེ་མིག་-༡༠༥།

en: UK PC/AT keyboard
dz: ཡུ་ཀེ་ པི་སི་/ཨེ་ཊི་ ལྡེ་སྒྲོམ།

en: US 101-key keyboard
dz: ཡུ་ཨེསི་ ལྡེ་མིག་-༡༠༢ ལྡེ་སྒྲོམ།

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
dz: ཡུ་ཨེསི་ ལྡེ་མིག་-༡༠༥ ལྡེ་སྒྲོམ། (སྒོ་སྒྲིག་གི་ལྡེ་མིག་ཚུ་དང་སྦྲགས་ཏེ)

en: US 84-key
dz: ཡུ་ཨེསི་ ལྡེ་མིག་-༨༤།

en: US DEC 450
dz: ཡུ་ཨེསི་ ཌི་ཨི་སི་ ༤༥༠།

en: US IBM RS/6000
dz: ཡུ་ཨེསི་ ཨའི་བི་ཨེམ་ ཨར་ཨེསི་/༦༠༠༠།

en: US International
dz: ཡུ་ཨེསི་  རྒྱལ་སྤྱི།

en: US Macintosh
dz: ཡུ་ཨེསི་ མེ་ཀིན་ཊོཤི།

en: US PC/AT 101 keyboard
dz: ཡུ་ཨེསི་ པི་སི་/ཨེ་ཊི་ ༡༠༡ ལྡེ་སྒྲོམ།

en: US Silicon Graphics 101-key
dz: ཡུ་ཨེསི་ སི་ལི་ཀཱོན་ ཚད་རིས་ཀྱི་ ལྡེ་མིག་-༡༠༡།

en: US Sun type5
dz: ཡུ་ཨེསི་ སཱན་ དབྱེ་བ་༥།

en: Armenian Sun keymap
dz: ཨ་མི་རི་ཀཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
dz: ཨ་ཛར་བའི་ཇ་ནི་ ཊར་ཀིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Belarusian Sun keymap
dz: བེ་ལ་རུ་སི་ཡཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
dz: བ་ར་ཛིལ་ པོར་ཊུ་གིསི་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Brazil Portuguese Sun keymap
dz: བ་ར་ཛིལ་ པོར་ཊུ་གིསི་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: British Sun Type-4 keymap
dz: བིརི་ཊིཤ་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: British Sun USB keymap
dz: བིརི་ཊིཤ་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: British Sun keymap
dz: བིརི་ཊིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Bulgarian Sun keymap
dz: བཱལ་ག་རི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Canadian Sun keymap
dz: ཀེ་ན་ཌི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Czech Sun keymap
dz: ཅེཛི་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Danish Sun Type-4 keymap
dz: ཌེ་ནིཤ་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Danish Sun USB keymap
dz: ཌེ་ནིཤ་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Danish Sun keymap
dz: ཌེ་ནིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Dutch Sun keymap
dz: ཌཆི་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Estonian Sun keymap
dz: ཨིསི་ཊོ་ནི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Finnish Sun keymap
dz: ཕིན་ནིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: French Sun USB keymap
dz: ཕེརེནཆ་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: French Sun keymap
dz: ཕེརེནཆ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: German Sun Type-4 keymap
dz: ཇར་མཱན་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: German Sun USB keymap
dz: ཇར་མཱན་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: German Sun keymap
dz: ཇར་མཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Hebrew Sun keymap
dz: ཧེ་བིརིའུ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Hungarian latin2 Sun keymap
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ ལེ་ཊིན་༢ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
dz: ཧང་ག་རི་ཡཱན་ དབྱེ་བ་༥ ལེ་ཊིན་༡ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Icelandic Sun keymap
dz: ཨའིསི་ལེན་ཌིཀ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Italian Sun Type-4 keymap
dz: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Italian Sun USB keymap
dz: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Italian Sun keymap
dz: ཨི་ཊ་ལི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Japanese Sun Type-4 keymap
dz: ཇ་པ་ནིསི་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Japanese Sun keymap
dz: ཇ་པ་ནིསི་་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Latvian Sun keymap
dz: ལེཊི་བི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Lithuanian Sun keymap
dz: ལི་ཐུ་འ་ནི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Macedonian Sun keymap
dz: མེ་སི་ཌོ་ནི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Norwegian Sun keymap
dz: ནོར་ཝེ་ཇི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Polish Sun keymap
dz: པོ་ལིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
dz: པོར་ཊུ་གིསི་་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Portuguese Sun keymap
dz: པོར་ཊུ་གིསི་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Romanian Sun keymap
dz: རོ་མ་ནི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Russian Sun keymap
dz: སར་བི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Serbian Sun standard keymap
dz: སར་བི་ཡཱན་ སཱན་ ཚད་ལྡན་གྱི་ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Slovak Sun keymap
dz: སོལོ་བཱཀ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Slovenian Sun keymap
dz: སོལོ་བི་ནི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Spanish Sun Type-4 keymap
dz: སིཔེ་ནིཤ་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Spanish Sun USB keymap
dz: སིཔེ་ནིཤ་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Spanish Sun keymap
dz: སིཔེ་ནིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Swedish Sun Type-4 keymap
dz: སུའི་ཌིཤ་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Swedish Sun USB keymap
dz: སུའི་ཌིཤ་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Swedish Sun keymap
dz: སུའི་ཌིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Swiss German Sun keymap
dz: སུའིསི་ ཇར་མཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Thai Sun keymap
dz: ཐཱའི་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Turkish Sun keymap
dz: ཊར་ཀིཤ་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: US Sun Type-4 keymap
dz: ཡུ་ཨེསི་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༤ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: US Sun USB keymap
dz: ཡུ་ཨེསི་ སཱན་ ཡུ་ཨེསི་བི་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: US Sun type5 keymap
dz: ཡུ་ཨེསི་ སཱན་ དབྱེ་བ་-༥ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Ukrainian Sun keymap
dz: ཡུཀ་རའི་ནི་ཡཱན་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Vietnamese Sun keymap
dz: བེཊི་ན་མིསི་ སཱན་ ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

en: Keyboard _Preferences
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་གྱི་དགའ་གདམ་ཚུ།(_P)

en: Show Current _Layout
dz: ད་ལྟོའི་སྒྲིག་བཀོད་སྟོན།(_L)

en: _Groups
dz: སྡེ་ཚན་ཚུ།(_G)

en: Keyboard Indicator
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་བརྡ་སྟོན་པ།

en: Keyboard applet factory
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་ ཨེཔ་ལེཊི་ འཕྲུལ་ཁང་།

en: Keyboard layout indicator
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་སྒྲིག་བཀོད་ཀྱི་བརྡ་སྟོན་པ།

en: Keyboard Layout "%s"
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་སྒྲིག་བཀོད་"%s"།

en: Copyright (c) Sergey V. Udaltsov 1999-2004
dz: འདྲ་བཤུས་དབང་ཆ་(c) སར་གེ་ ཝི་ ཨུ་ཌཱལཊི་སོབ་ ༡༩༩༩-༢༠༠༤།

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
dz: ཇི་ནོམ་གྱི་དོན་ལས་ ལྡེ་སྒྲོམ་སྒྲིག་བཀོད་ བརྡ་སྟོན་པའི་ ཨེཔ་ལེཊི་།

en: Keyboard Indicator (%s)
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་བརྡ་སྟོན་པ་(%s)།

en: Keyboard Layout
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་སྒྲིག་བཀོད།

en: _Details
dz: རྒྱས་བཤད།(_D)

en: _Update
dz: དུས་མཐུན་བཟོ། (_U)

en: Factory for creating the weather applet.
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་ཨེཔ་ལེཊི་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ནིའི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Gweather Applet Factory
dz: ཇི་གནམ་གཤིས་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
dz: ད་ལྟོའི་གནམ་གཤིས་ཀྱི་ གནས་སྟངས་དང་ སྔོན་བཤད་ལུ་ བལྟ་རྟོག་འབད།

en: Weather Report
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་སྙན་ཞུ།

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
dz: འདྲ་བཤུས་བདག་དབང་© ༡༩༩༩-༢༠༠༥ པ་པ་དི་མི་ཊིའུ་དང་ གཞན་ཚུ་ལུ་ཡོད།

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
dz: ཉེ་གནས་ཀྱི་གནམ་གཤིས་གནས་སྟངས་ ལྟ་རྟོག་གི་དོན་ལུ་ པེ་ནཱལ་གྱི་གློག་རིམ་ཅིག

en: GNOME Weather
dz: ཇི་ནོམ་ གནམ་གཤིས།

en: Weather Forecast
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་སྔོན་བཤད།

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
dz: ཁྲོམ་སྡེ་:%s
    ནམ་མཁའ་:%s
    ཚ་དྲོད་:%s།

en: Updating...
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་དོ་...།

en: Details
dz: རྒྱས་བཤད།

en: City:
dz: ཁྲོམ་སྡེ་:

en: Last update:
dz: མཐའ་མཇུག་དུས་མཐུན་བཟོ་བ་:

en: Conditions:
dz: གནས་སྟངས་:

en: Sky:
dz: གནམ་མཁའ་:

en: Temperature:
dz: དྲོད་ཤུགས་:

en: Feels like:
dz: ཚོར་སྣང་:

en: Dew point:
dz: ཟིལ་པའི་ཚད་:

en: Relative humidity:
dz: རློན་གཤེར་གྱི་གནས་ཚད་:

en: Wind:
dz: རླུང་མ་:

en: Pressure:
dz: ཨེབ་ཤུགས་:

en: Visibility:
dz: མཐོང་གསལ་:

en: Sunrise:
dz: ཉི་ཤར་:

en: Sunset:
dz: ཉི་ནུབ་:

en: Current Conditions
dz: ད་ལྟོའི་གནས་སྟངས།

en: Forecast Report
dz: སྔོན་བཤད་སྙན་ཞུ།

en: See the ForeCast Details
dz: སྔོན་བཤད་རྒྱས་བཤད་ལུ་བལྟ།

en: Forecast
dz: སྔོན་བཤད།

en: Radar Map
dz: ར་ཌར་ ས་ཁྲ།

en: _Visit Weather.com
dz: Weather.com ལུ་ ལྟ་སྤྱོད་འབད།(_V)

en: Visit Weather.com
dz: གནམ་གཤིས་.ཀོམ་ ལུ་ ལྟ་སྤྱོད་འབད།

en: Click to Enter Weather.com
dz: གནམ་གཤིས་.ཀོམ་ ལུ་ འཛུལ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Forecast not currently available for this location.
dz: གནས་ཁོངས་འདི་གི་དོན་ལུ་ ད་ལྟོ་སྔོན་བཤད་འཐོབ་མི་ཚུགས་པས།

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
dz: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མཐོང་སྣང་།

en: Select Location from the list
dz: ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ གནས་ཁོངས་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Update spin button
dz: བསྒྱིར་རྟ་དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Spinbutton for updating
dz: དུས་མཐུན་བཟོ་ནིའི་བསྒྱིར་རྟ།

en: Address Entry
dz: ཁ་བྱང་ཐོ་བཀོད།

en: Enter the URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ་བཙུགས།

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
dz: གནས་ཁོངས་ཚུ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས། འདི་རྐྱེན་ཅིག་སྦེ་ སྙན་ཞུ་འབད་གནང་།

en: Weather Preferences
dz: གནམ་གཤིས་ཀྱི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: _Automatically update every:
dz: རེ་ནང་ ང་བཞིན་གྱིས་ དུས་མཐུན་བཟོ།(_A)

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
dz: དྲོད་ཤུགས་ཆ་ཕྲན་:(_T)

en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག

en: Kelvin
dz: ཀེལ་བིན།

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
dz: སེལ་ཤི་ཡཱསི།

en: Fahrenheit
dz: ཕེ་རེན་ཧེཊི།

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
dz: རླུང་མའི་མགྱོགས་ཚད་ཆ་ཕྲན་:(_W)

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "meters per second"
en: m/s
dz: སྐར་ཆ་རེ་ནང་ མི་ཊར།

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
dz: ཆུ་ཚོད་རེ་ནང་ ཀི་ལོ་མི་ཊར།

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
dz: ཆུ་ཚོད་རེ་ནང་ མ་ཡིལ།

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
dz: ནོཊསི།

en: Beaufort scale
dz: བིའུ་ཕོརཊི་ཆ་ཚད།

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
dz: ཨེབ་ཤུགས་ཆ་ཕྲན་:(_P)

note: TRANSLATOR: The pressure unit "kiloPascals"
en: kPa
dz: ཀི་ལོ་པཱསི་ཀཱལ།

note: TRANSLATOR: The pressure unit "hectoPascals"
en: hPa
dz: ཧེཀ་ཊོ་པཱསི་ཀཱལ།

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars"
en: mb
dz: མི་ལི་བཱར།

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars of mercury"
en: mmHg
dz: མར་ཀུ་རིའི་ མི་ལི་བར།

note: TRANSLATOR: The pressure unit "inches of mercury"
en: inHg
dz: མར་ཀུ་རིའི་ ཨིན་ཅེསི།

note: TRANSLATOR: The pressure unit "atmospheres"
en: atm
dz: བར་སྣང་གི་ཁམས།

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
dz: མཐོང་གསལ་ཆ་ཕྲན་:(_V)

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
dz: མི་ཊརསི།

note: TRANSLATOR: The distance unit "kilometers"
en: km
dz: ཀི་ལོ་མི་ཊར།

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
dz: མ་ཡིལ།

en: Enable _radar map
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།(_r)

en: Use _custom address for radar map
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲའི་དོན་ལུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཁ་བྱང་ ལག་ལེན་འཐབ།(_c)

en: A_ddress:
dz: ཁ་བྱང་:(_d)

en: Update
dz: དུས་མཐུན་བཟོ།

en: minutes
dz: སྐར་མ།

en: Display
dz: བཀྲམ་སྟོན།

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

en: _Select a location:
dz: གནས་ཁོངས་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་:(_S)

en: _Find:
dz: འཚོལ་:(_F)

en: Find _Next
dz: ཤུལ་མམ་འཚོལ། (_N)

en: Location
dz: གནས་ཁོངས།

en: Invest
dz: མ་རྩ་བཙུགས།

en: Track your invested money.
dz: ཁྱོད་རའི་མ་རྩ་བཙུགས་མི་དངུལ་དེ་རྗེས་འཚོལ་འབད།

en: _Refresh
dz: ཡང་སེལ་འབད།(_R)

en: 10
dz: ༡༠།

en: 100
dz: ༡༠༠།

en: 1d
    5d
    3m
    6m
    1y
    3y
dz: ཉིནམ་༡།
    ཉིནམ་༥།
    ཟླཝ་༣།
    ཟླཝ་༦།
    ལོ་༡།
    ལོ་༣།

en: 20
dz: ༢༠།

en: 200
dz: ༢༠༠།

en: 5
dz: ༥།

en: 50
dz: ༥༠།

en: Auto _refresh
dz: རང་བཞིན་ཡང་སེལ།(_r)

en: Bollinger
dz: བོ་ལིང་གར།

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
dz: <b>Yahoo!</b> ནང་ལས་ ཚད་རིས་ཕབ་ལེན་འབད་དོ།

en: Exponential moving average:
dz: བསྒྱུར་གྲངས་འགུལ་བསྐྱོད་ཀྱི་ཆ་སྙོམས་:

en: Fast stoch
dz: སི་ཊོཆ་མགྱོགས་དྲགས།

en: Financial Chart
dz: དངུལ་འབྲེལ་ཚད་རིས།

en: Indicators:
dz: བརྡ་སྟོན་པ་:

en: MACD
dz: ཨེམ་ཨེ་སི་ཌི།

en: MFI
dz: ཨེམ་ཨེཕ་ཨའི།

en: Moving average:
dz: འགུལ་བསྐྱོད་ཆ་སྙོམས་:

en: Overlays:
dz: སྤུར་ཁེབས།

en: ROC
dz: ཨར་ཨོ་སི།

en: RSI
dz: ཨར་ཨེསི་ཨའི།

en: SAR
dz: ཨེསི་ཨེ་ཨར།

en: Slow stoch
dz: སི་ཊོཆ་ལྷོད་དྲགས།

en: Splits
dz: གཤག་མ་ཚུ།

en: Vol
dz: སྐད་ཤུགས།

en: Vol+MA
dz: སྐད་ཤུགས་+ཨེམ་ཨེ།

en: Volumes
dz: སྐད་ཤུགས།

en: W%R
dz: དྲབ་ལུ་%ཨར།

en: _Graph style:
dz: ཚད་ཁྲམ་གྱི་བཟོ་རྣམ།(_G)

en: _Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།(_O)

en: _Ticker symbol:
dz: ཨིན་རྟགས་བཀལ་མིའི་བརྡ་མཚོན།

en: l
    b
    c
dz: ཨེལ།
    བི།
    སི།

en: Display yahoo charts
dz: ཡ་ཧུ་གི་ཚད་རིས་སྟོན།

en: Invest Chart
dz: དཔེ་རིས་བྱིན།

en: <b>Stocks</b>
dz: <b>ཅ་མཛོད་</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Quotes are delayed at least 15 minutes.
    <b>Source: </b> Yahoo!</small></i>
dz: <i><small><b>དྲན་འཛིན་:</b> འདྲེན་ཚིག་ཚུ་ཉུང་མཐའ་སྐར་མ་༡༥ཕྱིསཔ་ཨིན།
    <b>Source: </b> ཡ་ཧུ་</small></i>

en: Invest Preferences
dz: དགའ་གདམ་དོན་ལུ་མ་རྩ་བཙུགས།

en: Invest Website
dz: ཝེབ་ས་ཁོངས་དོན་ལུ་མ་རྩ་བཙུགས།

en: Financial Chart - %s
dz: དངུལ་འབྲེལ་ཚད་རིས་-%s།

en: Opening Chart
dz: ཚད་རིས་ཁ་ཕྱེ་དོ།

en: Downloading Chart
dz: ཚད་རིས་ཕབ་ལེན་འབད་དོ།

en: Reading Chart chunk
dz: ཚད་རིས་ཀྱི་དུམ་བུ་ལྷག་དོ།

en: Invest Applet
dz: ཨེཔ་ལེཊི་དོན་ལུ་མ་རྩ་བཙུགས།

en: Symbol
dz: བརྡ་མཚོན།

en: Amount
dz: དངུལ་བསྡོམས།

en: Price
dz: རིན་གོང་།

en: Commission
dz: ཀ་མི་ཤཱན།

note: TRANSLATOR: Change this to the default location name, * used when you first start the Weather Applet. This is * the common localised name that corresponds to * the location code (DEFAULT_CODE) you will put on the next message * For example, for the Greek locale, we set this to "Athens", the * capita
en: DEFAULT_LOCATION
dz: སྔོན་སྒྲིག་གནས་ཁོངས།(_L)

note: TRANSLATOR: Change this to the code of your default location that * corresponds to the DEFAULT_LOCATION name you put above. This is * normally a four-letter (ICAO) code and can be found in * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * NB. The web page is over 1.7MB in size
en: DEFAULT_CODE
dz: ,སྔོན་སྒྲིག་ཀོཌི།(_C)

note: TRANSLATOR: Change this to the zone of your default location that * corresponds to the DEFAULT_LOCATION and DEFAULT_CODE you put above. * Normally, US and Canada locations have zones while the rest do not. * Check * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * as any zone y
en: DEFAULT_ZONE
dz: སྔོན་སྒྲིག་གླིང་སྡེ།(_Z)

note: TRANSLATOR: Change this to the radar of your default location that * corresponds to the DEFAULT_LOCATION and DEFAULT_CODE you put above. * Normally, US and Canada locations have radar names while the rest do * not. Check * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * as any
en: DEFAULT_RADAR
dz: སྔོན་སྒྲིག་ར་ཌར།(_R)

note: TRANSLATOR: Change this to the coordinates of your default location * that corresponds to the DEFAULT_LOCATION and DEFAULT_CODE you put * above. Check * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * as any coordinates you put here must also be present in the * Locations.xml 
en: DEFAULT_COORDINATES
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཆ་སྙོམ།(_C)

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for temperature measurements. Valid values are: "K" (Kelvin), "C" (Celsius) and "F" (Fahrenheit)
en: DEFAULT_TEMP_UNIT
dz: སྔོན་སྒྲིག་དྲོད་ཚུགས་ཆ་ཕྲན།

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for wind speed. Valid values are: "m/s" (meters per second), "km/h" (kilometers per hour), "mph" (miles per hour) and "knots"
en: DEFAULT_SPEED_UNIT
dz: སྔོན་སྒྲིག་མགྱོགས་ཚད་ཆ་ཕྲན།

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for atmospheric pressure. Valid values are: "kPa" (kiloPascals), "hPa" (hectoPascals), "mb" (millibars), "mmHg" (millimeters of mercury), "inHg" (inches of mercury) and "atm" (atmosphere)
en: DEFAULT_PRESSURE_UNIT
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཨེབ་ཤུགས་ཆ་ཕྲན།

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for visibility distance. Valid values are: "m" (meters), "km" (kilometers) and "mi" (miles)
en: DEFAULT_DISTANCE_UNIT
dz: སྔོག་སྒྲིག་རྒྱང་ཚད་ཆ་ཕྲན།

en: Variable
dz: འགྱུར་བ་ཅན།

en: North
dz: བྱང་།

en: North - NorthEast
dz: བྱང་-བྱང་ཤར།

en: Northeast
dz: བྱང་ཤར།

en: East - NorthEast
dz: ཤར་-བྱང་ཤར།

en: East
dz: ཤར།

en: East - Southeast
dz: ཤར་-ཤར་ལྷོ།

en: Southeast
dz: ཤར་ལྷོ།

en: South - Southeast
dz: ལྷོ་-ཤར་ལྷོ།

en: South
dz: ལྷོ།

en: South - Southwest
dz: ལྷོ་-ལྷོ་ནུབ།

en: Southwest
dz: ལྷོ་ནུབ།

en: West - Southwest
dz: ནུབ་-ལྷོ་ནུབ།

en: West
dz: ནུབ།

en: West - Northwest
dz: ནུབ་-ནུབ་བྱང་།

en: Northwest
dz: ནུབ་བྱང་།

en: North - Northwest
dz: བྱང་-ནུབ་བྱང་།

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Invalid
dz: ནུས་མེད།

en: Clear Sky
dz: གནམ་དྭངས།

en: Broken clouds
dz: བར་ཆད་པའི་ས་སྨུག

en: Scattered clouds
dz: ཁ་ཐོར་བའི་ས་སྨུག

en: Few clouds
dz: ས་སྨུག་ཐར་ཐོར།

en: Overcast
dz: སྨུག་གྲིབ་ཅན།

note: TRANSLATOR: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.html NONE
en: Thunderstorm
dz: འབྲུག་ཆར།

note: DRIZZLE
en: Drizzle
dz: ཟིམ་ཆར།

en: Light drizzle
dz: ཟིམ་ཆར་དུམ་གྲ་རེ།

en: Moderate drizzle
dz: ཟིམ་ཆར་རན་པ།

en: Heavy drizzle
dz: ཟིམ་ཆར་ཤུགས་ཅན།

en: Freezing drizzle
dz: གྲང་ངེར་ཟིམ་ཆར།

note: RAIN
en: Rain
dz: ཆརཔ།

en: Light rain
dz: ཆརཔ་དུམ་གྲ་རེ།

en: Moderate rain
dz: ཆརཔ་རན་པ།

en: Heavy rain
dz: ཆརཔ་ཤུགས་ཅན།

en: Rain showers
dz: འབྲུ་ཆར།

en: Freezing rain
dz: གྲང་ཆར།

note: SNOW
en: Snow
dz: ཁཝ།

en: Light snow
dz: ཁཝ་དུམ་གྲ་རེ།

en: Moderate snow
dz: ཁཝ་རན་པ།

en: Heavy snow
dz: ཁཝ་ཤུགས་ཅན།

en: Snowstorm
dz: ཁ་ཆར།

en: Blowing snowfall
dz: ཁ་རླུང་།

en: Snow showers
dz: ཁ་ཟིམ།

en: Drifting snow
dz: ཁ་ཕུང་།

note: SNOW_GRAINS
en: Snow grains
dz: ཁ་རིལ།

en: Light snow grains
dz: ཁ་རིལ་དུམ་གྲ་རེ།

en: Moderate snow grains
dz: ཁ་རིལ་རན་པ།

en: Heavy snow grains
dz: ཁ་རིལ་ཤུགས་ཅན།

note: ICE_CRYSTALS
en: Ice crystals
dz: ཁྱེགས་ཤེལ།

note: ICE_PELLETS
en: Ice pellets
dz: ཁྱེགས་རིལ།

en: Few ice pellets
dz: ཁྱེགས་རིལ་དག་པ་རེ།

en: Moderate ice pellets
dz: ཁྱེགས་རིལ་རན་པ།

en: Heavy ice pellets
dz: ཁྱེགས་རིལ་ཤུགས་ཅན།

en: Ice pellet storm
dz: ཁྱེགས་རིལ་རླུང་འཚུབས།

en: Showers of ice pellets
dz: ཁྱེགས་རིལ་ཟིམ་ཆར།

note: HAIL
en: Hail
dz: སེརཝ།

en: Hailstorm
dz: སེར་ཆར།

en: Hail showers
dz: སེར་ཟིམ།

note: SMALL_HAIL
en: Small hail
dz: སེར་ཆུང་།

en: Small hailstorm
dz: སེར་ཆར་ཆུང་ཀུ།

en: Showers of small hail
dz: སེར་ཆུང་གི་ཆར་ཟིམ།

note: PRECIPITATION
en: Unknown precipitation
dz: མ་ཤེས་པའི་ཆར་ཞོད།

note: MIST
en: Mist
dz: སྨུག་ཟིལ།

note: FOG
en: Fog
dz: ན་བུན།

en: Fog in the vicinity
dz: མཐའ་སྐོར་གྱི་ན་བུན།

en: Shallow fog
dz: ན་བུན་སྲབ་མོ།

en: Patches of fog
dz: ན་བུན་མཚམས་ཐོར།

en: Partial fog
dz: ན་བུན་ཐར་ཐོར།

en: Freezing fog
dz: གྲང་ངེར་ཅན་གྱི་ན་བུན།

note: SMOKE
en: Smoke
dz: དུ་པ།

note: VOLCANIC_ASH
en: Volcanic ash
dz: མེ་རིའི་སྒོ་ཐལ།

note: SAND
en: Sand
dz: བྱེམ།

en: Blowing sand
dz: འཕུར་བའི་བྱེམ།

en: Drifting sand
dz: བྱེ་ཕུང་།

note: HAZE
en: Haze
dz: དུ་སྨུག

note: SPRAY
en: Blowing sprays
dz: འཕུར་བའི་ཆར་ཟིལ།

note: DUST
en: Dust
dz: ཐལཝ།

en: Blowing dust
dz: འཕུར་ཐལ།

en: Drifting dust
dz: ཐལ་ཕུང་།

note: SQUALL
en: Squall
dz: རླུང་འཚུབས།

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
dz: བྱེ་མའི་རླུང་།

en: Sandstorm in the vicinity
dz: མཐའ་སྐོར་གྱི་བྱེ་མའི་རླུང་།

en: Heavy sandstorm
dz: བྱེ་མའི་རླུང་དྲག་པོ།

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
dz: ཐལ་རླུང་།

en: Duststorm in the vicinity
dz: མཐའ་སྐོར་གྱི་ཐལ་རླུང་།

en: Heavy duststorm
dz: ཐལ་རླུང་དྲག་པོ།

note: FUNNEL_CLOUD
en: Funnel cloud
dz: ས་སྨུག་དཀྱུས་རིང་།

note: TORNADO
en: Tornado
dz: དྲག་རླུང་།

note: DUST_WHIRLS
en: Dust whirls
dz: ཐལ་བའི་འཁྱིལ་རླུང་།

en: Dust whirls in the vicinity
dz: མཐའ་སྐོར་ནང་གི་་ ཐལ་བའི་འཁྱིར་རླུང་།

en: Unknown observation time
dz: མ་ཤེས་པའི་ བལྟ་དཔྱད་དུས་ཚོད།

note: TRANSLATOR: This is the temperature in kelvin
en: %.1f K
dz: %.1f ཀེ

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in knots
en: %0.1f knots
dz: %0.1f ནོཊིསི།

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in miles per hour
en: %.1f mph
dz: %.1f ཆུ་ཚོད་རེ་ནང་མ་ཡེལ།

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in kilometers per hour
en: %.1f km/h
dz: %.1f ཆུ་ཚོད་རེ་ནང་ ཀི་ལོ་མི་ཊར།

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in meters per second
en: %.1f m/s
dz: %.1f སྐར་ཆ་རེ་ནང་ མི་ཊར།

note: TRANSLATOR: This is the wind speed as a Beaufort force factor * (commonly used in nautical wind estimation).
en: Beaufort force %.1f
dz: བིའུ་ཕོརཊི་གི་ནུས་ཤུགས་%.1f།

en: Calm
dz: ཞི་འཇམ།

note: TRANSLATOR: This is pressure in inches of mercury
en: %.2f inHg
dz: %.2f མར་ཀུ་རིའི་ ཨིན་ཅེསི།

note: TRANSLATOR: This is pressure in millimeters of mercury
en: %.1f mmHg
dz: %.1f མར་ཀུ་རིའི་ མི་ལི་མི་ཊར།

note: TRANSLATOR: This is pressure in kiloPascals
en: %.2f kPa
dz: %.2f ཀི་ལོ་པཱསི་ཀཱལ།

note: TRANSLATOR: This is pressure in hectoPascals
en: %.2f hPa
dz: %.2f ཧེཀ་ཊོ་པཱསི་ཀཱལ།

note: TRANSLATOR: This is pressure in millibars
en: %.2f mb
dz: %.2f མི་ལི་བར།

note: TRANSLATOR: This is pressure in atmospheres
en: %.3f atm
dz: %.3f ཨེ་ཊི་ཨེམ།

note: TRANSLATOR: This is the visibility in miles
en: %.1f miles
dz: %.1f མ་ཡིལ།

note: TRANSLATOR: This is the visibility in kilometers
en: %.1f km
dz: %.1f ཀི་ལོ་མི་ཊར།

note: TRANSLATOR: This is the visibility in meters
en: %.0fm
dz: %.0f མི་ཊར།

en: Retrieval failed
dz: སླར་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས།

en: WeatherInfo missing location
dz: གནམ་གཤིས་བརྡ་དོན་མེད་པའི་གནས་ཁོངས།

en: Failed to get METAR data.
dz: མེ་ཊར་གནད་སྡུད་ ལེན་མ་ཚུགས།

en: A three-digit-long code for retrieving radar maps from weather.com, found from http://cvs.gnome.org/viewcvs/*checkout*/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in
dz: ཝེ་དར་.ཀོམ་ནང་ལས་ ར་ཌར་ས་ཁྲ་ སླར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨང་ཡིག་གསུམ་འབད་མི་ ཨང་རྟགས་ཅིག་ http://cvs.gnome.org/viewcvs/*checkout*/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in ནང་ལས་ ཐོབ་ཅི།

en: A unique zone for the city, as found from http://cvs.gnome.org/viewcvs/*checkout*/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in
dz: ཁྲོམ་སྡེའི་དོན་ལུ་ མཐུན་མོངས་མ་ཡིན་པའི་གླིང་སྡེ་ཅིག་ http://cvs.gnome.org/viewcvs/*checkout*/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in ནང་ལས་ཐོབ་ཅི།

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
dz: ཨེཔ་ལེཊི་གིས་ རང་བཞིན་གྱིས་ གནམ་གཤིས་ཚད་རྩིས་ཚུ་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་བཟོ་ ངོས་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: Display radar map
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Distance unit
dz: རྒྱང་ཚད་ཆ་ཕྲན།

en: Fetch a radar map on each update.
dz: དུས་མཐུན་ཚར་རེ་བཟོཝ་ད་ ར་ཌར་ས་ཁྲ་རེ་ལེན།

en: If true, then retrieve a radar map from a location specified by the "radar" key.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ "radar"ལྡེ་མིག་གིས་ གསལ་བཀོད་འབད་མི་ གནས་ཁོངས་ནང་ལས་ ར་ཌར་ས་ཁྲ་ཅིག་ སླར་འདྲེན་འབད།

en: Location coordinates
dz: གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཆ་སྙོམ།

en: Nearby city
dz: ཉེ་འདབས་ཀྱི་ཁྲོམ་སྡེ།

en: Nearby major zone, such as a capital city, as found from http://cvs.gnome.org/viewcvs/*checkout*/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in
dz: ཉེ་འདབས་ཀྱི་གླིང་སྡེ་སྦོམ་ དཔེར་ན་ རྒྱལ་ས་ལྟེ་བའི་ཁྲོམ་སྡེ་བཟུམ་ཅིག་ as found from http://cvs.gnome.org/viewcvs/*checkout*/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in ནང་ལས་ཐོབ་ཅི།

en: Not used anymore
dz: ད་རིས་ནངས་པར་ ལག་ལེན་འཐབ་སྲོལ་མེད།

en: Pressure unit
dz: ཨེབ་ཤུགས་ཆ་ཕྲན།

en: Radar location
dz: ར་ཌར་གནས་ཁོངས།

en: Speed unit
dz: མགྱོགས་ཚད་ཆ་ཕྲན།

en: Temperature unit
dz: དྲོད་ཤུགས་ཆ་ཕྲན།

en: The city that gweather displays information for.
dz: ཇི་ཝེ་དར་གྱིས་ བརྡ་དོན་བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ཁྲོམ་སྡེ།

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲ་ སླར་འདྲེན་འབད་སའི་ སྲོལ་སྒྲིག་གི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
dz: རང་བཞིན་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་ བར་ན་གི་བར་མཚམས་ སྐར་ཆའི་ནང་།

en: The unit to use for pressure.
dz: ཨེབ་ཤུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཆ་ཕྲན།

en: The unit to use for temperature.
dz: དྲོད་ཤུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཆ་ཕྲན།

en: The unit to use for visibility.
dz: མཐོང་གསལ་་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཆ་ཕྲན།

en: The unit to use for wind speed.
dz: རླུང་མའི་མགྱོགས་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཆ་ཕྲན།

en: Update interval
dz: བར་མཚམས་དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Update the data automatically
dz: གནད་སྡུད་རང་བཞིན་གྱིས་ དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Url for the radar map
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲའི་དོན་ལུ་ ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Use custom url for the radar map
dz: ར་ཌར་ས་ཁྲའི་དོན་ལུ་ སྲོལ་སྒྲིག་གི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use metric units
dz: མེ་ཊིཀ་ཆ་ཕྲན་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use metric units instead of english units.
dz: ཨིང་ལིཤ་ཆ་ཕྲན་གྱི་ཚབ་ལུ་ མེ་ཊིཀ་ཆ་ཕྲན་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Weather for a city
dz: ཁྲོམ་སྡེ་ཅིག་གནམ་གཤིས།

en: Weather location information
dz: གནམ་གཤིས་གནས་ཁོངས་ཀྱི་བརྡ་དོན་

en: Zone location
dz: གླིང་སྡེའི་གནས་ཁོངས།

en: Deskbar (formerly Mini-Commander)
dz: ཌེཀསི་ཕྲ་རིང་ (ཧེ་མར་གཙོ་དཔོན་ཆུང་བ་)

en: Deskbar (transparent upgrade from Mini-Commander)
dz: ཌེཀསི་ཕྲ་རིང་། (གཙོ་དཔོན་ཆུང་བ་ལས་ཡར་བསྐྱེད་འབད་མི་དྭངས་གསལ)

en: Command Line
dz: བཀོད་ལམ།

en: Mini-Commander
dz: གཙོ་དཔོན་ཆུང་བ།

en: MiniCommander Applet Factory
dz: གཙོ་དཔོན་ཆུང་བའི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
dz: ཇི་ནོམ་ཨེཔ་ལེཊི་འདི་གིས་ པེ་ནཱལ་ལུ་ བཀོད་ལམ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ཨིན། འདི་གིས་བརྡ་བཀོད་ཡོངས་རྫོགས་དང་ བརྡ་བཀོད་ལོ་རྒྱུས་་ བསྒྱུར་བཏུབ་པའི་ མེཀ་ཀོརོསི་གི་ ཁྱད་རྣམ་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན།

en: No items in history
dz: ལོ་རྒྱུས་ནང་ དོན་ཚན་མིན་འདུག

note: build file select dialog
en: Start program
dz: ལས་རིམ་འགོ་བཙུགས།

en: Command line
dz: བཀོད་ལམ།

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
dz: ནཱ་ལུ་བརྡ་བཀོད་ཅིག་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས། དེ་ལས་ ཇི་ནོམ་གྱིས་ཁྱོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་འོང་།

en: Cannot get schema for %s: %s
dz: %s: %sགི་དོན་ལས་ ལས་འཆར་འཐོབ་མི་ཚུགས་པས།

en: Cannot set schema for %s: %s
dz: %s: %sགི་དོན་ལས་ ལས་འཆར་གཞི་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: Set default list value for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་གི་བེ་ལུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
dz: ཇི་ཀཱོནཕ་_ལྕོགས་མིན་བཟོ་_ཡིག་སྣོད་བཟོ་_ལས་འཆར་_གཞི་བཙུགས་ཚུ་ ལས་འཆར་གཞི་བཙུགས་མ་འབད་བར་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡི།

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
dz: ཇི་ཀཱོནཕ་_ཀཱོན་ཕིག་_འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ མཐའ་འཁོར་འགྱུར་བ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་དགོ

en: Failed to access configuration source(s): %s
dz: རིམ་སྒྲིག་འབྱུང་ཁུངས་%sལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མ་ཚུགས།

en: Error syncing config data: %s
dz: རིམ་སྒྲིག་གནད་སྡུད་%s མཉམ་འབྱུང་འབད་ནི་ལུ་འཛོལ་བ།

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
dz: མེཀ་ཀོརོ་བརྡ་བཀོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་ཡོད་པའི་ ཇི་ཀཱོནཕ་བེ་ལུའི་ ཐོ་བཀོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
dz: མེཀ་ཀོརོ་དཔེ་གཞི་དོན་ལུ་ ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་ཡོད་པའི་ ཇི་ཀཱོནཕ་བེ་ལུའི་ ཐོ་བཀོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག

en: Macro command list
dz: མེཀ་ཀོརོ་བརྡ་བཀོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག

en: Macro pattern list
dz: མེཀ་ཀོརོ་དཔེ་གཞིའི་ཐོ་ཡིག

en: <b>Auto Completion</b>
dz: <b>རང་བཞིན་ཡོངས་སྒྲུབ་</b>

en: <b>Colors</b>
dz: <b>ཚོས་གཞི་</b>

en: <b>Size</b>
dz: <b>ཚད་b>

en: Add New Macro
dz: མེཀ་ཀོརོ་གསརཔ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Co_mmand:
dz: བརྡ་བཀོད་:(_m)

en: Command Line Preferences
dz: བཀོད་ལམ་གྱི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Command line _background:
dz: བཀོད་ལམ་གྱི་རྒྱབ་གཞི།(_b)

en: Command line _foreground:
dz: བཀོད་ལམ་གྱི་གདོང་གཞི་:(_f)

en: E_nable history-based auto completion
dz: ལོ་རྒྱུས་ལུ་བརྟེན་པའི་ རང་བཞིན་ཡོངས་སྒྲུབ་ལྕོགས་ཅན་བཟོ།(_n)

en: Macros
dz: མེཀ་ཀོརོསི།

en: Pick a color
dz: ཚོས་གཞི་ཅིག་འཐུ།

en: _Add Macro...
dz: མེཀ་ཀོརོ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...(_A)

en: _Delete Macro
dz: མེཀ་ཀོརོ་ བཏོན་གཏང་།(_D)

en: _Macros:
dz: མེཀ་ཀོརོསི་:(_M)

en: _Pattern:
dz: དཔེ་གཞི་:(_P)

en: _Use default theme colors
dz: སྔོན་སྒྲིག་བརྗོད་དོན་གྱི་ཚོས་གཞི་ ལག་ལེན་འཐབ།(_U)

en: _Width:
dz: རྒྱ་ཚད་:(_W)

en: pixels
dz: པིག་སེལསི།

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
dz: ཐོ་བཀོད་འབད་དེ་ཡོད་པའི་ བརྡ་བཀོད་ཀྱི་ལོ་རྒྱུས་ནང་ལས་ བརྡ་བཀོད་ཅིག་ རང་བཞིན་ཡོངས་སྒྲུབ་འབད་ནིའི་ དཔའ་བཅམ།

en: Background color, blue component
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི། ཆ་ཤས་ཧོནམ།

en: Background color, green component
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི། ཆ་ཤས་ལྗང་ཁུ།

en: Background color, red component
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི། ཆ་ཤས་དམརཔོ།

en: Foreground color, blue component
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི། ཆ་ཤས་ཧོནམ།

en: Foreground color, green component
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི། ཆ་ཤས་ལྗང་ཁུ།

en: Foreground color, red component
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི། ཆ་ཤས་དམརཔོ།

en: History list
dz: ལོ་རྒྱུས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
dz: ལོ་རྒྱུས་ཐོ་བཀོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་ཡོད་པའི་ ཇི་ཀཱོནཕ་བེ་ལུའི་ ཐོ་བཀོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག

en: Perform history autocompletion
dz: ལོ་རྒྱུས་ཡོངས་སྒྲུབ་ཀྱི་ལཱ་འབད།

en: Show a frame surrounding the applet.
dz: ཨེཔ་ལེཊི་གི་མཐའ་བསྐོར་ཏེ་ གཞི་ཁྲམ་ཅིག་སྟོན།

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
dz: བཤེད་བཟུང་ཅིག་སྟོན་པ་ཅིན་ ཨེཔ་ལེཊི་དེ་ པེ་ནཱལ་ལས་ ཁ་འཕྱལ་ཚུགས།

en: Show frame
dz: གཞི་ཁྲམ་སྟོན།

en: Show handle
dz: བཤེད་བཟུང་སྟོན།

en: The blue component of the background color.
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གི་ ཆ་ཤས་ཧོནམ།

en: The blue component of the foreground color.
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གི་ ཆ་ཤས་ཧོནམ།

en: The green component of the background color.
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གི་ ཆ་ཤས་ལྗང་ཁུ།

en: The green component of the foreground color.
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གི་ ཆ་ཤས་ལྗང་ཁུ།

en: The red component of the background color.
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གི་ ཆ་ཤས་དམརཔོ།

en: The red component of the foreground color.
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གི་ ཆ་ཤས་དམརཔོ།

en: This per-applet key is deprecated in favour of the global key, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.
dz: ཨེཔ་ལེཊི་རེའི་ལྡེ་མིག་འདི་ སྤྱི་ཁྱབ་ལྡེ་མིག་དང་ /ལས་འཆར་/ཨེ་པི་པི་ཨེསི་/གཙོ་དཔོན་ཆུང་བ་-སྤྱི་ཁྱབ/མེཀ་ཀོརོ་དཔེ་གཞིའི་ངོ་སྲུང་ལུ་ ངོས་ལེན་མ་འབདཝ་བཟོ་ཡི།(_p)

en: Use the default theme colors
dz: སྔོན་སྒྲིག་བརྗོད་དོན་གྱི་ཚོས་གཞི་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Use theme colors instead of custom ones.
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ཚོས་གཞིའི་ཚབ་ལུ་ བརྗོད་དོན་གྱི་ཚོས་གཞི་ཚུ་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Width
dz: རྒྱ་ཚད།

en: Width of the applet
dz: ཨེཔ་ལེཊི་གི་རྒྱ་ཚད།

en: Browser
dz: བརའུ་ཟར།

en: Click this button to start the browser
dz: བརའུ་ཟར་ འགོ་བཙུགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཨེབ་རྟ་འདི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: History
dz: ལོ་རྒྱུས།

en: Click this button for the list of previous commands
dz: ཧེ་མའི་བརྡ་བཀོད་ཐོ་ཡིག་གི་དོན་ལུ་ ཨེབ་རྟ་འདི་ལུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Command line has been disabled by your system administrator
dz: བཀོད་ལམ་དེ་ ཁྱོད་རའི་རིམ་ལུགས་བདག་སྐྱོང་པ་གིས་ ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནུག

en: Mini-Commander applet
dz: གཙོ་དཔོན་ཆུང་བའི་ ཨེཔ་ལེཊི།

en: This applet adds a command line to the panel
dz: ཨེཔ་ལེཊི་འདི་གིས་ པེ་ནཱལ་ལུ་ བཀོད་ལམ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ཨིན།

en: You must specify a pattern
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་དཔེ་གཞི་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: You must specify a pattern and a command
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་དཔེ་གཞི་ཅིག་དང་ བརྡ་བཀོད་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: You must specify a command
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བརྡ་བཀོད་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: You may not specify duplicate patterns
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་དཔེ་གཞིའི་ངོ་བཤུས་ གསལ་བཀོད་མི་འབདཝ་འོང་།

en: Pattern
dz: དཔེ་གཞི།

en: Command
dz: བརྡ་བཀོད།

en: Adjust the sound volume
dz: སྒྲ་སྐད་ཀྱི་ཤུགས་ བདེ་སྒྲིག་འབད།

en: Volume Control
dz: ་སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན།

en: Mu_te
dz: སྐད་མེད།(_t)

en: _Open Volume Control
dz: སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན་ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: The volume control did not find any elements and/or devices to control. This means either that you don't have the right GStreamer plugins installed, or that you don't have a sound card configured.
dz: སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན་གྱིས་ ཚད་འཛིན་འབད་ནིའི་ ཆ་ཤས་དང་ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ ག་ནི་ཡང་མ་འཐོབ་པས། འདི་གི་དོན་དག་ ཁྱོད་ལུ་ངེས་བདེན་གྱི་ ཇི་སི་ཊི་མར་ པ་ལག་ཨིནསི་ གཞི་བཙུགས་འབད་འབདཝ་ མེདཔ་འོང་ནི་དང་ ཡང་ཅིན་ སྒྲ་བྱང་ཅིག་ རིམ་སྒྲིག་འབད་འབདཝ་ མེདཔ་འོང་ནི་མས།

en: You can remove the volume control from the panel by right-clicking the speaker icon on the panel and selecting "Remove From Panel" from the menu.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་པེ་ནཱལ་གུ་ ཁ་པར་གྱི་ངོས་དཔར་ལུ་ གཡས་ཀྱི་ཨེབ་གཏང་འབད་བའི་ཐོག་ལས་དང་ དཀར་ཆག་ནང་ལས་ "Remove From Panel" སེལ་འཐུ་འབད་བའི་ཐོག་ལས་ སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན་དེ་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ཚུགས།

en: Failed to start Volume Control: %s
dz: སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན་:%s འགོ་བཙུགས་མ་ཚུགས།

en: %s: muted
dz: %s: སྐད་་མེད་བཟོས་པ།

en: Failed to display help: %s
dz: གྲོགས་རམ་%s བཀྲམ་སྟོན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Volume control for your GNOME Panel.
dz: ཁྱོད་རའི་ཇི་ནོམ་པེ་ནཱལ་གྱི་དོན་ལུ་ སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན།

en: Using GStreamer 0.10.
dz: ཇི་སི་ཊི་མར་ ༠.༡༠ ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: Using GStreamer 0.8.
dz: ཇི་སི་ཊི་མར་ ༠.༨ ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: Volume Applet
dz: སྐད་ཤུགས་ཀྱི་ ཨེཔ་ལེཊི།

note: FIXME: * - maybe we want to rename the element to its actual name *     if we've found that? create element
en: Unknown Volume Control %d
dz: མ་ཤེས་པའི་སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན་%d།

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
dz: ཨེཔ་ལེཊི་གིས་ ཚད་འཛིན་འབད་མི་རྒྱུ་ལམ། ཨོ་ཨེསི་ཨེསི་ གཞི་སྒྲིག་གི་དོན་ལུ་རྐྱངམ་ཅིག

en: Saved mute state
dz: སྐད་མེད་ཀྱི་གནས་ལུགས་ སྲུང་བཞག་འབད་ཡོད།

en: Saved volume to restore on startup
dz: འགོ་བཙུགསཔ་ད་ སོར་ཆུད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ སྐད་ཤུགས་སྲུང་བཞག་འབད་ཡོད།

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
dz: སྐད་ཤུགས་ཚད་འཛིན་གྱི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Select the device and track to control.
dz: ཚད་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ ཐབས་འཕྲུལ་དང་གླུ་རིམ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Activate and monitor a dial-up network connection
dz:  ཌའིལ་-ཨཔ་ ཡོངས་འབྲེལ་གྱི་མཐུད་ལམ་ཅིག་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་སྟེ་ ལྟ་རྟོག་འབད

en: Modem Monitor
dz: མོ་ཌེམ་གྱི་ ལྟ་རྟོག་པ།

en: _Activate
dz: ཤུགས་ལྡན་བཟོ།(_A)

en: _Deactivate
dz: ཤུགས་མེད་བཟོ།(_D)

en: _Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།(_P)

en: Connection active, but could not get connection time
dz: མཐུད་ལམ་ཤུགས་ལྡན་ཨིན་པས། དེ་འབདཝ་ད་ མཐུད་ལམ་དུས་ཚོད་ ཐོབ་མ་ཚུགས།

en: Time connected: %.1d:%.2d
dz: དུས་ཚོད་མཐུད་ནུག་:%.1d:%.2d

en: Not connected
dz: མ་མཐུད་པས།

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
dz: ཁྱོད་རའི་ཨིན་ཊར་ནེཊི་ ཞབས་ཏོག་བྱིན་མི་ལུ་ མཐུད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ལུ་བདག་སྐྱོང་པའི་ ཁེ་དབང་དགོ

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
dz: ཁྱོད་རའི་ཨིན་ཊར་ནེཊི་ ཞབས་ཏོག་བྱིན་མི་ལས་ བཏོག་ནིའི་དོན་ལུ་ ཁྱོད་ལུ་བདག་སྐྱོང་པའི་ ཁེ་དབང་དགོ

en: The entered password is invalid
dz: ཆོག་ཡིག་བཙུགས་མི་དེ་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
dz: ཡིག་དཔར་ངེས་བདེན་སྦེ་ བརྐྱབས་ཞིནམ་ལས་  "caps lock" ལྡེ་མིག་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་མ་བཟོ་བལྟ།

en: Do you want to connect?
dz: མཐུད་ནི་ཨིན་ན?

en: Do you want to disconnect?
dz: བཏོག་ནི་ཨིན་ན?

en: C_onnect
dz: མཐུད།(_o)

en: _Disconnect
dz: བཏོག(_D)

en: Could not launch network configuration tool
dz: ཡོངས་འབྲེལ་རིམ་སྒྲིག་ལག་ཆས་ གསར་བཙུགས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
dz: འགྲུལ་ལམ་ངོ་མའི་གུ་ གཞི་བཙུགས་འབད་མ་འབད་དང་ གནང་བ་ངེས་བདེན་ཡོད་ག་མེད་ ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
dz: ཌ་ཡེལ་ཨཔ་ ཡོངས་འབྲེལ་་མཐུད་ལམ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ནི་དང་ ལྟ་རྟོག་འབད་ནིའི་ཨེཔ་ལེཊི།

en: <span weight="bold" size="larger">Connecting with Internet Service Provider</span>
dz: <span weight="bold" size="larger">ཨིན་ཊར་ནེཊི་ཞབས་ཏོག་བྱིན་མི་ལུ་མཐུད་ནི་</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Root password required</span>
dz: <span weight="bold" size="larger">རྩ་བའི་ཆོག་ཡིག་དགོ་</span>

en: Enter password
dz: ཆོག་ཡིག་བཙུགས།

en: Password:
dz: ཆོག་ཡིག་:

en: A system load indicator
dz: རིམ་ལུགས་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་བརྡ་སྟོན་པ་ཅིག།

en: System Monitor
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པ

en: _Open System Monitor
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པ་ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་དང་ རེམ་ བརྗེ་སོར་་བར་སྟོང་ལག་ལེན་ དེ་ལས་ཡོངས་འབྲེལ་འགྲུལ་ལམ་གྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནིའི་ ལྕོགས་གྲུབ་ཅན་གྱི་ རིམ་ལུགས་ལྗིད་ཚད་ལྟ་རྟོག་པ་ཅིག

en: There was an error executing '%s': %s
dz: '%s': %s བཀོལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: Processor
dz: ལས་སྦྱོར་་འཕྲུལ་ཆས།

en: Memory
dz: དྲན་ཚད།

en: Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ།

en: Swap Space
dz: བརྗེ་སོར་བར་སྟོང་།

en: Load Average
dz: ཆ་སྙོམས་ལྗིད་ཚད།

en: Disk
dz: ཌིཀསི།

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
dz: %s:
    %u%%ལས་རིམ་གྱིས་ལག་ལེན་འཐབ་བཞིན་ཡོདཔ་ 
    %u%% འདྲ་མཛོད་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་བཞིན་ཡོདཔ།

en: The system load average is %0.02f
dz: རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཆ་སྙོམས་ལྗིད་ཚད་དེ་ %0.02f ཨིན་མས།

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
dz[0]: %s:
    %u%%ལག་ལེན་འཐབ་དོ།
dz[1]: %s:
    %u%%ལག་ལེན་འཐབ་དོ།

en: CPU Load
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལྗིད་ཚད།

en: Memory Load
dz: དྲན་ཚད་ཀྱི་ལྗིད་ཚད།

en: Net Load
dz: ལྗིད་ཚད་བསྡོམས།

en: Swap Load
dz: བརྗེ་སོར་གྱི་ལྗིད་ཚད།

en: Disk Load
dz: ཌིཀསི་གི་ལྗིད་ཚད།

en: Applet refresh rate in milliseconds
dz: ཨེཔ་ལེཊི་ཡང་སེལ་གྱི་མྱུར་ཚད་ མི་ལི་སྐར་ཆའི་ནང་།

en: Background color for disk load graph
dz: ཌིཀསི་གི་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་དོན་ལས་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: CPU graph background color
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Enable CPU load graph
dz: ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བ་ ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable disk load graph
dz: ཌིསིཀ་གི་ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable load average graph
dz: ལྗིད་ཚད་ཆ་སྙོམས་ཀྱི་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable memory load graph
dz: དྲན་ཚད་ཀྱི་ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable network load graph
dz: ཡོངས་འབྲེལ་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Enable swap load graph
dz: བརྗེ་སོར་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་ཚད་ཁྲམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
dz: ཐད་སྙོམས་པེ་ནཱལསི་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་རྒྱ་ཚད་དེ་ པིཀ་སེལསི་ནང་ཨིན། ཀེར་ཕྲང་པེ་ནཱལ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ འདི་ཚད་ཁྲམ་གྱི་མཐོ་ཚད་ཨིན།

en: Graph color for Ethernet network activity
dz: ཨི་ཐར་ནེཊི་ ཡོངས་འབྲེལ་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for PLIP network activity
dz: པི་ཨེལ་ཨའི་པི་ ཡོངས་འབྲེལ་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for SLIP network activity
dz: ཨེསི་ཨེལ་ཨའི་པི་ ཡོངས་འབྲེལ་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for buffer memory
dz: གནད་ཁོངས་ཀྱི་ དྲན་ཚད་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for cached memory
dz: འདྲ་མཛོད་ནང་གི་ དྲན་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for disk read
dz: ཌིཀསི་ལྷག་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for disk write
dz: ཌིཀསི་ལུ་འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for iowait related CPU activity
dz: ཨའི་ཨོ་ཝེཊི་དང་ འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for load average
dz: ་ཆ་སྙོམས་ལྗིད་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for nice-related CPU activity
dz: ཆུང་ཀུ་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for other network usage
dz: ཡོངས་འབྲེལ་གཞན་ལག་ལེན་གྱི་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for shared memory
dz: རུབ་སྤྱོད་དྲན་ཚད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for system-related CPU activity
dz: རིམ་ལུགས་དང་འབྲེལ་བའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལཱ་གི་དོན་ལས་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for user-related CPU activity
dz: ལག་ལེན་པ་དང་འབྲེལ་བའི་ ལས་སྦྱོར་ལྟེ་བའི་ལཱ་གི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for user-related memory usage
dz: ལག་ལེན་པ་དང་འབྲེལ་བའི་ དྲན་ཚད་ལག་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph color for user-related swap usage
dz: ལག་ལེན་པ་དང་འབྲེལ་བའི་ བརྗེ་སོར་ལག་ལེན་གྱི་དོན་ལུ་ ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི།

en: Graph size
dz: ཚད་ཁྲམ་གྱི་ཚད།

en: Load graph background color
dz: ལྗིད་ཚད་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Memory graph background color
dz: དྲན་ཚད་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Network graph background color
dz: ནེཊི་ཝོརོཀ་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Swap graph background color
dz: བརྗེ་སོར་ཚད་ཁྲམ་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Monitored Resources
dz: ལྟ་རྟོག་འབད་ཡོད་པའི་ཐོན་ཁུངས།

en: _Processor
dz: ལས་སྦྱོར་འཕྲུལ་ཆས།(_P)

en: _Memory
dz: དྲན་ཚད།(_M)

en: _Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ།(_N)

en: S_wap Space
dz: བརྗེ་སོར་བར་སྟོང་།(_w)

en: _Load
dz: ལྗིད་ཚད།(_L)

en: _Harddisk
dz: ཧརཌི་ཌིཀསི།(_H)

en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ།

en: System m_onitor width:
dz: རིམ་ལུགས་གསལ་གཞིའི་གློག་འཕྲུལ་གྱི་རྒྱ་ཚད།(_o)

en: System m_onitor height:
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པའི་མཐོ་ཚད་:(_o)

en: Sys_tem monitor update interval:
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་པ དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བར་མཚམས།(_t)

en: milliseconds
dz: མི་ལི་སྐར་ཆ།

en: Colors
dz: ཚོས་གཞི།

en: _User
dz: ལག་ལེན་པ།(_U)

en: S_ystem
dz: རིམ་ལུགས།(_y)

en: N_ice
dz: ཆུང་ཀུ།(_i)

en: I_OWait
dz: ཨའི་ཨོ་ཝེཊི།(_O)

en: I_dle
dz: ལས་མེད།(_d)

en: Sh_ared
dz: རུབ་སྤྱོད་འབད་ཡོདཔ།(_a)

en: _Buffers
dz: གནད་ཁོངས་ཚུ།(_B)

en: Cach_ed
dz: འདྲ་མཛོད་ནང་བཞག་ཡོདཔ།(_e)

en: F_ree
dz: དལཝ།(_r)

en: _SLIP
dz: སི་ལིཔ།(_S)

en: PL_IP
dz: སི་ལིཔ།(_I)

en: _Ethernet
dz: ཨི་ཐར་ནེཊི།(_E)

en: Othe_r
dz: གཞན།(_O)

en: _Background
dz: རྒྱབ་གཞི།(_B)

en: _Used
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ།(_U)

en: _Free
dz: དལཝ།(_F)

en: Load
dz: ལྗིད་ཚད།

en: _Average
dz: ཆ་སྙོམས།(_A)

en: Harddisk
dz: ཧརཌི་ཌིཀསི།

en: _Read
dz: ལྷག(_R)

en: _Write
dz: བྲིས།(_W)

en: System Monitor Preferences
dz: རིམ་ལུགས་ལྟ་རྟོག་་ཀྱི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: CD Player (Deprecated)
dz: སི་ཌི་གཏང་འཕྲུལ། (ངོས་ལེན་མེདཔ)

en: Panel applet for playing audio CDs
dz: རྣར་ཉན་སི་ཌི་གཏང་ནིའི་ པེ་ནཱལ་ཨེཔ་ལེཊི།

en: Alert you when new mail arrives
dz: ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་ལྷོདཔ་ད་ ཁྱོད་ལུ་དྲན་བརྡ་བྱིནམ་ཨིན།

en: Inbox Monitor (Deprecated)
dz: ཨིན་བོགསི་ལྟ་རྟོག་པ། (ངོས་ལེན་མེདཔ)

en: Factory for deprecating applets
dz: ཨེཔ་ལེཊི་ཚུ་ ངོས་ལེན་མེདཔ་བཟོ་ནིའི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Null Applet Factory
dz: ཨེཔ་ལེཊི་སྟོང་པའི་ འཕྲུལ་ཁང་།

en: Monitor the quality of a wireless network link
dz: རླུང་འཕྲིན་ཡོངས་འབྲེལ་ འབྲེལ་ལམ་གྱི་སྤུས་ཚད་ ལྟ་རྟོག་འབད།

en: Wireless Link Monitor
dz: རླུང་འཕྲིན་འབྲེལ་ལམ་ ལྟ་རྟོག་པ།

en: Some panel items are no longer available
dz: པེ་ནཱལ་གྱི་རྣམ་གྲངས་ལ་ལོ་ཅིག་ ད་ལས་ཕར་ འཐོབ་མི་ཚུགས།

en: One or more panel items (also referred to as applets) are no longer available in the GNOME desktop.
dz: པེ་ནཱལ་གྱི་རྣམ་གྲངས་ གཅིག་གམ་དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་ (ཨེཔ་ལེཊིསི་ཟེར་བཀོད་དེ་ཡོད་མི་) ཚུ་ ད་ལས་ཕར་ ཇི་ནོམ་ཌེཀསི་་ཊོཔ་ནང་ འཐོབ་མི་ཚུགས།

en: These items will now be removed from your configuration:
dz: རྣམ་གྲངས་འདི་ཚུ་ ད་ལས་ཕར་ ཁྱོད་ཀྱི་རིམ་སྒྲིག་ནང་ལས་ རྩ་བསྐྲད་འགྱོ་འོང་།

en: You will not receive this message again.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཕྲིན་དོན་འདི་ ལོག་སྟེ་མི་འཐོབ།

en: Tomboy (ne Stickynotes)
dz: ཊོམ་བོ་ཡེ། (ཨེན་ཨི་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་)

en: Tomboy (transparent upgrade from stickynotes)
dz: ཊོམ་བོ་ཡེ། (སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ལས་ ཡར་བསྐྱེད་འབད་མི་དྭངས་གསལ་ཅན)

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
dz: ཌེཀསི་་ཊོཔ་གུ་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ བལྟ་ འཛིན་སྐྱོང་འཐབ།

en: Sticky Notes
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ།

en: Sticky Notes Applet Factory
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་གྱི་ ཨེཔ་ལེཊི་འཕྲུལ་ཁང་།

en: Hi_de Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་སྦ་བཞག།(_d)

en: _Delete Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་བཏོན་གཏང་།(_D)

en: _Lock Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་ལྡེ་མིག་རྐྱབས།(_L)

en: _New Note
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ།(_N)

en: This note is locked.
dz: དྲན་འཛིན་འདི་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་ནུག

en: This note is unlocked.
dz: དྲན་འཛིན་འདི་ ལྡེ་མིག་ཕྱེ་ནུག

en:     Font C_olor:
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི་:(_o)

en:     Font Co_lor:
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི་:(_l

en:     Note C_olor:
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་ཚོས་གཞི་:(_o)

en:     Note _Color:
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་ཚོས་གཞི་:(_C)

en:     _Font:
dz: ཡིག་གཟུགས་:(_F)

en: <b>Behavior</b>
dz: <b>སྤྱོད་ལམ།</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
dz: <b>དྲན་འཛིན་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ སྔོན་སྒྲིག་འབད་</b>

en: <b>Delete all sticky notes?</b>
    
    This cannot be undone.
dz: <b>སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?</b>
    
    འདི་འབད་བཤོལ་ འབད་མི་བཏུབ།

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    This cannot be undone.
dz: <b>སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་འདི་བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?</b>
    
    འདི་འབད་བཤོལ་ འབད་མི་བཏུབ།

en: <b>Properties</b>
dz: <b>རྒྱུ་དངོས་ཚུ་</b>

en: Choose a base color to use for all sticky notes
dz: སྦྱར་རྩིས་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ གཞི་རྟེན་ཚོས་གཞི་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose a color for the note
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ ཚོས་གཞི་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose a font for the note
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose a font to use for all sticky notes
dz: སྦྱར་རྩིས་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ ཡིག་གཟུགས་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose if notes are visible on all workspaces
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ ཆ་མཉམ་ནང་ དྲན་འཛིན་ཚུ་ མཐོང་ཚུགས་པ་ཅིན་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose if the default style is forced on all notes
dz: སྔོན་སྒྲིག་བཟོ་རྣམ་དེ་ དྲན་འཛིན་ཆ་མཉམ་ལུ་ དབང་མནོན་འབད་ཡོད་པ་ཅིན་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Close note
dz: དྲན་འཛིན་ཁ་བསྡམས།

en: Force _default color and font on notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་དང་ ཡིག་གཟུགས་ཀྱིས་ དབང་མནོན་འབད།(_d)

en: H_eight:
dz: མཐོ་ཚད།(_e)

en: Lock/Unlock note
dz: དྲན་འཛིན་ལྡེ་མིག་རྐྱབས/ལྡེ་མིག་ཕྱེ།

en: Pick a color for the sticky note
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་དེ་གི་དོན་ལུ་ ཚོས་གཞི་ཅིག་འཐུ།

en: Pick a default sticky note color
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་ཚོས་གཞི་ཅིག་འཐུ།

en: Pick a default sticky note font
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གྱི་ཡིག་གཟུགས་ཅིག་འཐུ།

en: Pick a font for the sticky note
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ ཡིག་གཟུགས་ཅིག་འཐུ།

en: Resize note
dz: དྲན་འཛིན་ཚད་བསྒྱུར་འབད།

en: Specify a title for the note
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་དོན་ལུ་ མགོ་མིང་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད།

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད་ (པིག་སེལསི་ནང་) གསལ་བཀོད་འབད།

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད་ (པིག་སེལསི་ནང་) གསལ་བཀོད་འབད།

en: Sticky Note
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན།

en: Sticky Note Properties
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Sticky Notes Preferences
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་གི་ དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Use co_lor from the system theme
dz: རིམ་ལུགས་བརྗོད་དོན་ནང་ལས་ ཚོས་གཞི་ལག་ལེན་འཐབ།(_l)

en: Use default co_lor
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་ ལག་ལེན་འཐབ།(_l)

en: Use default fo_nt
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ།(_n)

en: Use fo_nt from the system theme
dz: རིམ་ལུགས་བརྗོན་དོན་ནང་ལས་ ཡིག་གཟུགས་ལག་ལེན་འཐབ།(_n)

en: _Delete All
dz: ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་།(_D)

en: _Delete Note...
dz: དྲན་འཛིན་བཏོན་གཏང་...(_D)

en: _Lock Note
dz: དྲན་འཛིན་ལྡེ་མིག་རྐྱབས།(_L)

en: _Put notes on all workspaces
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཆ་མཉམ་ནང་ དྲན་འཛིན་བཙུགས།(_P)

en: _Title:
dz: མགོ་མིང་:(_T)

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
dz: སྔོན་སྒྲིག་གིས་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ གསརཔ་བཟོ་བའི་སྐབས་ལུ་ མགོ་མིང་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་བྱིནམ་ཨིན། strftime()  ནུས་ལྡན་གྱིས་ མིང་དཔྱད་འབད་ཚུགས་མི་ ག་ཅིའི་དོན་ལུ་ཡང་ ཚད་གཞི་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན།

en: Date format of note's title
dz: དྲན་འཛིན་གྱི་མགོ་མིང་གི་ ཚེས་གྲངས་ཚད་གཞི།

en: Default color for font
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི།

en: Default color for new notes
dz: སྔོན་སྒྲིག་དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ཚོས་གཞི།

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི། འདི་ཡང་ ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ཧེགསི་གི་ཁྱད་རྣམ་ དཔེར་ན་"#30FF50" ནང་ལུ་ཨིན་དགོ

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི། འདི་ཡང་ ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ཧེག་གི་ཁྱད་རྣམ་ དཔེར་ན་"#000000" ནང་ལུ་ཨིན་དགོ

en: Default font for new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས།

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས། འདི་ཡང་ པང་གོ་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་ དཔེར་ན་"Sans Italic 10"ཅིག་ཨིན་དགོ

en: Default height for new notes
dz: དྲན་འཛིན་་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད།

en: Default height for new sticky notes in pixels.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད་ པིག་སེལསི་ནང་།

en: Default width for new notes
dz: དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད།

en: Default width for new sticky notes in pixels.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ དྲན་འཛིན་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད་ པིག་སེལསི་ནང་།

en: Empty notes are always deleted without confirmation
dz: དྲན་འཛིན་སྟོངམ་ཚུ་ ཨ་རྟག་རང་ ངེས་གཏན་མ་འདྲི་བར་ བཏོན་གཏངམ་ཨིན།

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
dz: གདམ་ཁ་འདི་ ལྕོགས་མིན་ཨིན་པ་ཅིན་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལས་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་སྦེ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
dz: གདམ་ཁ་འདི་ ལྕོགས་མིན་ཨིན་པ་ཅིན་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལས་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་སྦེ་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
dz: གདམ་ཁ་འདི་ ལྕོགས་ཅན་ཨིན་པ་ཅིན་ དྲན་འཛིན་སོ་སོ་ལུ་སྤྲོད་དེ་ཡོད་པའི་ སྲོལ་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་དང་ ཡིག་གཟུགས་ཚུ་ སྣང་མེད་སྦེ་བཞགཔ་ཨིན།

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་མ་བརྐྱབས་ (ཞུན་དག་བརྐྱབ་མ་བཏུབ) གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཆ་མཉམ་ནང་ མཐོང་ཚུགས་ག་མི་ཚུགས་ གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན།

en: Sticky notes' locked state
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་ཡོད་པའི་གནས་ལུགས།

en: Sticky notes' workspace stickyness
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་གི་ ལཱ་གི་ས་སྒོའི་ སྦྱར་རྩིའི་རང་བཞིན།

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
dz: དྲན་འཛིན་ཅིག་ བཏོན་གཏང་བའི་སྐབས་ ངེས་གཏན་སྦེ་ འདྲི་དགོ་ག་མིན་དགོ

en: Whether to force the default color and font on all notes
dz: དྲན་འཛིན་ཆ་མཉམ་གུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཚོས་གཞི་དང་ཡིག་གཟུགས་ དབང་མནོན་འབད་དགོ་ག་མིན་དགོ

en: Whether to use the default system color
dz: སྔོན་སྒྲིག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཚོས་གཞི་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: Whether to use the default system font
dz: སྔོན་སྒྲིག་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ཡིག་གཟུགས་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་མེན།

en: %d note | %d notes
dz[0]: དྲན་འཛིན་%d
dz[1]: དྲན་འཛིན་%d

en: Show sticky notes
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ་སྟོན།

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
dz: ཇི་ནོམ་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་ མཐའ་འཁོར་གྱི་དོན་ལུ་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་དྲན་འཛིན་ཚུ།

en: Go to Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་འགྱོ།

en: Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད།

en: _Empty Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན།(_E)

en: _Open
dz: ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: Unable to find the Trash directory: %s
dz: ཕྱགས་ཧོད་ཀྱི་སྣོད་ཐོ་ %s འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: No Items in Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ རྣམ་གྲངས་མིན་འདུག

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
dz[0]: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ རྣམ་གྲངས་%d འདུག
dz[1]: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ རྣམ་གྲངས་%d འདུག

en: Removing item %d of %d
dz: %d གི་%dརྣམ་གྲངས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དོ་

en: Removing:
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་དོ:

en: Empty all of the items from the trash?
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ལས་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ར་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཕྱགས་ཧོད་ སྟོངམ་བཏོན་གཏང་པ་ཅིན་ དེ་ནང་ཡོད་པའི་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ འཐོན་འགྱོ་འོང་། ཁྱོད་ཀྱིས་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ རེ་རེ་འབད་ཡང་ བཏོན་གཏང་བཏུབ་ སེམས་ཁར་དྲན།

en: Error while spawning nautilus:
    %s
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ འབྱུང་ཐབས་འབད་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་བྱུང་ནུག
    %s

en: Trash Applet
dz: ་ཕྱགས་ཧོད་ཨེཔ་ལེཊི།

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་པེ་ནཱལ་ནང་སྡོད་མི་ ཇི་ནོམ་ཕྱགས་ཧོད། འདི་ཁྱོད་ཀྱིས་ ཕྱགས་ཧོད་བལྟ་ནི་དང་ དོན་ཚན་ཚུ་འདྲུད་དེ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་བཙུགས་ནིའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ།

en: Delete Immediately?
dz: དེ་འཕྲལ་ལས་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
dz: རྣམ་གྲངས་ཚུ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་མི་ཚུགས་པས། དེ་ཚུ་དེ་འཕྲལ་ལས་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
dz: རྣམ་གྲངས་ལ་ལོ་ཅིག་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་་མི་ཚུགས་པས། དེ་ཚུ་དེ་འཕྲལ་ལས་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Unable to move to trash:
    %s
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་མ་ཚུགས་:
    %s

en: <b>From:</b>
dz: <b>ལས་</b>

en: <big><b>Emptying the Trash</b></big>
dz: <big><b>ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན་དོ།</b></big>

en: Emptying the Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན་དོ།
