kfindpart - en to ca translation catalogue (96 entries)

en: Find Files/Folders
ca: Cerca fitxers/carpetes

en: AMiddleLengthText...
ca: UnTextDeLongitudMitja...

en: Ready.
ca: Llest.

en: one file found | %1 files found
ca[0]: s'ha trobat un fitxer
ca[1]: s'han trobat %1 fitxers

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: Aborted.
ca: Avortada.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
ca: Si us plau, especifiqueu una ruta absoluta a la caixa "Mira en".

en: Could not find the specified folder.
ca: No es pot trobar la carpeta especificada.

en: Find Component
ca: Cerca component

en: &Named:
ca: &Anomenat:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
ca: Podeu usar els comodins que casin i ";" per a separar els múltiples noms

en: Look &in:
ca: &Mira a:

en: Include &subfolders
ca: Incloure les &subcarpetes

en: Case s&ensitive search
ca: &Distingeix minúscules/majúscules en la cerca

en: &Browse...
ca: &Navega...

en: &Use files index
ca: &Usa l'índex de fitxers

en: <qt>Enter the filename you are looking for. <br />Alternatives may be separated by a semicolon ";".<br /><br />The filename may contain the following special characters:<ul><li><b>?</b> matches any single character</li><li><b>*</b> matches zero or more of any characters</li><li><b>[...]</b> matches any of the characters between the braces</li></ul><br />Example searches:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> finds all files ending with .kwd or .txt</li><li><b>go[dt]</b> finds god and got</li><li><b>Hel?o</b> finds all files that start with "Hel" and end with "o", having one character in between</li><li><b>My Document.kwd</b> finds a file of exactly that name</li></ul></qt>
ca: <qt>Introduïu el nom del fitxer que cerqueu. <br />Les alternatives poden separar-se amb un punt i coma ";".<br /><br />El nom de fitxer pot contenir els següents caràcters especials:<ul><li><b>?</b> que casi amb un únic caràcter</li><li><b>*</b> que casin zero o més caràcters</li><li><b>[...]</b> que casin qualsevol dels caràcters entre claudàtors</li></ul><br />Exemples de cerca:<ul><li><b>*.kwd;*.txt</b> cerca tots els fitxers que acabin amb .kwd o .txt</li><li><b>go[tl]</b> cerca got i gol</li><li><b>Hol?a</b> cerca tots els fitxers que comencin per "Hol" i que acabin per "a", amb un sol caràcter enmig</li><li><b>El meu document.kwd</b> cerca un fitxer amb aquest nom exacte</li></ul></qt>

en: <qt>This lets you use the files' index created by the <i>slocate</i> package to speed-up the search; remember to update the index from time to time (using <i>updatedb</i>).</qt>
ca: <qt>Això us permet usar l'índex de fitxers creat pel paquet <i>slocate</i> per accelerar la cerca; penseu d'actualitzar l'índex de tant en tant (usant <i>updatedb</i>).</qt>

en: Find all files created or &modified:
ca: Cerca tots els fitxers creats o &modificats:

en: &between
ca: &entre

en: &during the previous
ca: &durant els anteriors

en: and
ca: i

en: minute(s)
ca: minut(s)

en: hour(s)
ca: hora(es)

en: day(s)
ca: dia(es)

en: month(s)
ca: mes(sos)

en: year(s)
ca: any(s)

en: File &size is:
ca: La &mida del fitxer és:

en: Files owned by &user:
ca: Fitxers propietat de l'&usuari:

en: Owned by &group:
ca: Propietat del &grup:

en: (none)
ca: (cap)

en: At Least
ca: Almenys

en: At Most
ca: Com a màxim

en: Equal To
ca: Igual a

en: Bytes
ca: Octets

en: File &type:
ca: &Tipus de fitxer:

en: C&ontaining text:
ca: C&ontingut del text:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
ca: <qt>Si s'especifica, només es trobaran els fitxers que continguin aquest text. Tingueu en compte que no estan permesos tots els tipus de fitxers de la llista de a sobre. Si us plau, referiu-vos a la documentació per a una llista completa dels tipus de fitxer acceptats.</qt>

en: Case s&ensitive
ca: &Distingeix majúscules/minúscules

en: Include &binary files
ca: Inclou els &subdirectoris

en: Regular e&xpression
ca: &Expressió regular

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
ca: <qt>Això us permet cercar en qualsevol tipus de fitxer, encara que usualment no continga'n text (per exemple fitxers de programa i imatges).</qt>

en: &Edit...
ca: &Edita...

en: fo&r:
ca: pe&r a:

en: Search &metainfo sections:
ca: Cerca a les seccions &metainfo:

en: All Files & Folders
ca: Tots els fitxers i carpetes

en: Files
ca: Fitxers

en: Folders
ca: Carpetes

en: Symbolic Links
ca: Enllaços simbòlics

en: Special Files (Sockets, Device Files, ...)
ca: Fitxers especials (sòcols, fitxers de dispositiu, ...)

en: Executable Files
ca: Fitxers executables

en: SUID Executable Files
ca: Fitxers executables amb SUID

en: All Images
ca: Totes les imatges

en: All Video
ca: Tots els vídeos

en: All Sounds
ca: Tots els sons

en: Name/&Location
ca: Nom/&localització

en: C&ontents
ca: C&ontingut

en: &Properties
ca: &Propietats

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br />These are some examples:<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
ca: <qt>Cerca dintre dels comentaris/metainfo del fitxer<br />Aquests són alguns exemples:<br /><ul><li><b>Fitxers de so (mp3...)</b> Cerca una etiqueta id3 per un títol, un àlbum...</li><li><b>Imatges (png...)</b> Cerca imatges amb una resolució en especial, comentari...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br /><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
ca: <qt>Si s'especifica, el només cercar en aquest camp<br /><ul><li><b>Fitxers de so (mp3...)</b> Aquest pot ser el títol, Àlbum...</li><li><b>Imatges (png...)</b> Cerca només en la resolució, profunditat de bit...</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
ca: No es poden fer recerques amb un període inferior a un minut.

en: The date is not valid.
ca: La data no és vàlida.

en: Invalid date range.
ca: L'interval de dates no és vàlid.

en: Unable to search dates in the future.
ca: No es poden cercar dates en el futur.

en: Size is too big. Set maximum size value?
ca: La mida és massa gran. Estableixo la mida al màxim?

en: Set
ca: Estableix

en: Do Not Set
ca: No estableixis

en: Read-write
ca: Lectura-escriptura

en: Read-only
ca: Sols-lectura

en: Write-only
ca: Sols-escriptura

en: Name
ca: Nom

en: In Subfolder
ca: A la subcarpeta

en: Size
ca: Mida

en: Modified
ca: Modificat

en: Permissions
ca: Permisos

en: First Matching Line
ca: Primera línia que casi

en: Save Results As
ca: Desa el resultat com a

en: Unable to save results.
ca: No es poden desar els resultats.

en: KFind Results File
ca: Fitxer amb els resultats del KFind

en: Results were saved to file
ca: Resultats desats en el fitxer

en: Do you really want to delete the selected file? | Do you really want to delete the %1 selected files?
ca[0]: Realment desitgeu eliminar el fitxer seleccionat?
ca[1]: Realment desitgeu eliminar els %1 fitxers seleccionats?

[ctx: Menu item]
en: Open
ca: Obre

en: Open Folder
ca: Obre carpeta

en: Copy
ca: Copia

en: Delete
ca: Esborra

en: Open With...
ca: Obre amb...

en: Properties
ca: Propietats

en: Selected Files
ca: Fitxers seleccionats

en: Error while using locate
ca: Error mentre s'emprava locate

en: KDE file find utility
ca: Utilitat del KDE per a la cerca de fitxers

en: (c) 1998-2003, The KDE Developers
ca: (c) 1998-2003, Els desenvolupadors del KDE

en: Current Maintainer
ca: Actual mantenidor

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: UI Design & more search options
ca: Disseny de la interfície i més opcions de cerca

en: UI Design
ca: Disseny de la IU

en: Path(s) to search
ca: Ruta(es) on cercar
