kcmkwm - en to ca translation catalogue (148 entries)

en: &Titlebar Actions
ca: Accions de la barra de &títol

en: Window Actio&ns
ca: Accio&ns de finestra

en: &Moving
ca: &Moviment

en: Ad&vanced
ca: Avan&çat

en: Window Behavior Configuration Module
ca: Mòdul de configuració del comportament de les finestres

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
ca: (c) 1997 - 2002 autors del KWin i KControl

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
ca: <p><h1>Comportament de la finestra</h1> Aquí podeu personalitzar la manera com es comporten les finestres en moure-les, dimensionar-les o clicar a sobre. També podeu especificar una política de focus i una política de col·locació per a les finestres noves.</p><p>Tingueu present que aquesta configuració no tindrà cap efecte si no feu servir KWin com a gestor de finestres. Si useu un gestor de finestres diferent, consulteu la seva documentació per a personalitzar el comportament de les finestres.</p>

en: &Titlebar double-click:
ca: Doble clic a la barra de &títol:

en: Here you can customize mouse click behavior when double clicking on the titlebar of a window.
ca: Aquí podeu personalitzar el comportament del clic del ratolí en fer un doble clic a la barra de títol d'una finestra.

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Maximize (vertical only)
ca: Maximitza (només vertical)

en: Maximize (horizontal only)
ca: Maximitza (només horitzontal)

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Shade
ca: Plega

en: Lower
ca: Abaixa

en: On All Desktops
ca: A tots els escriptoris

en: Nothing
ca: Res

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
ca: Comportament del <em>doble</em> clic a la barra de títol.

en: Titlebar wheel event:
ca: Esdeveniment de roda a la barra de títol:

en: Handle mouse wheel events
ca: Gestió dels esdeveniments de roda de ratolí

en: Raise/Lower
ca: Eleva/Abaixa

en: Shade/Unshade
ca: Plega/Desplega

en: Maximize/Restore
ca: Maximitza/Restaura

en: Keep Above/Below
ca: Manté a sobre/a sota

en: Move to Previous/Next Desktop
ca: Mou a l'escriptori anterior/següent

en: Change Opacity
ca: Canvia l'opacitat

en: Titlebar && Frame
ca: Barra de títol i marc

en: Here you can customize mouse click behavior when clicking on the titlebar or the frame of a window.
ca: Aquí podeu personalitzar el comportament del clic del ratolí en clicar a la barra de títol o el marc d'una finestra.

en: Left button:
ca: Botó esquerre:

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ca: En aquesta fila podeu personalitzar el comportament del clic esquerre en clicar a la barra de títol o el marc.

en: Right button:
ca: Botó dret:

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ca: En aquesta fila podeu personalitzar el comportament del clic dret en clicar a la barra de títol o el marc.

en: Middle button:
ca: Botó del mig:

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ca: En aquesta fila podeu personalitzar el comportament del clic del mig en clicar a la barra de títol o el marc.

en: Active
ca: Actiu

en: In this column you can customize mouse clicks into the titlebar or the frame of an active window.
ca: En aquesta columna podeu personalitzar els clics del ratolí a la barra de títol o el marc d'una finestra activa.

en: Raise
ca: Eleva

en: Operations Menu
ca: Menú d'operacions

en: Toggle Raise & Lower
ca: Canvia entre eleva i abaixa

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
ca: Comportament en clicar amb l'<em>esquerre</em> a la barra de títol o marc d'una finestra <em>activa</em>.

en: Behavior on <em>right</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
ca: Comportament en clicar amb la<em>dreta</em> a la barra de títol o marc d'una finestra <em>activa</em>.

en: Behavior on <em>middle</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
ca: Comportament en clicar amb el<em>mig</em> a la barra de títol o marc d'una finestra <em>activa</em>.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
ca: Comportament en clicar amb l'<em>esquerre</em> a la barra de títol o marc d'una finestra <em>inactiva</em>.

en: Behavior on <em>right</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
ca: Comportament en clicar amb la<em>dreta</em> a la barra de títol o marc d'una finestra <em>inactiva</em>.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: In this column you can customize mouse clicks into the titlebar or the frame of an inactive window.
ca: En aquesta columna podeu personalitzar els clics del ratolí a la barra de títol o el marc d'una finestra inactiva.

en: Activate & Raise
ca: Activa i eleva

en: Activate & Lower
ca: Activa i abaixa

en: Activate
ca: Activa

en: Behavior on <em>middle</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
ca: Comportament en clicar amb el<em>mig</em> a la barra de títol o marc d'una finestra <em>inactiva</em>.

en: Maximize Button
ca: Botó maximitza

en: Here you can customize behavior when clicking on the maximize button.
ca: Aquí podeu personalitzar el comportament en clicar al botó maximitza.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
ca: Comportament del clic <em>esquerre</em> al botó maximitza.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
ca: Comportament del clic <em>central</em> al botó maximitza.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
ca: Comportament del clic <em>dret</em> al botó maximitza.

en: Inactive Inner Window
ca: Finestra interior inactiva

en: Here you can customize mouse click behavior when clicking on an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca: Aquí podeu personalitzar el comportament del clic del ratolí en clicar a una finestra inactiva interna ('interna' significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca: En aquesta fila podeu personalitzar el comportament del clic esquerre del ratolí en clicar a una finestra inactiva interna ('interna' significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca: En aquesta fila podeu personalitzar el comportament del clic dret del ratolí en clicar a una finestra inactiva interna ('interna' significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca: En aquesta fila podeu personalitzar el comportament del clic del mig del ratolí en clicar a una finestra inactiva interna ('interna' significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: Activate, Raise & Pass Click
ca: Activa, eleva i passa el clic

en: Activate & Pass Click
ca: Activa i passa el clic

en: Inner Window, Titlebar && Frame
ca: Finestra interior, barra de títol i marc

en: Here you can customize KDE's behavior when clicking somewhere into a window while pressing a modifier key.
ca: Aquí podeu personalitzar el comportament del KDE en clicar dins d'una finestra mentre premeu una tecla modificadora.

en: Modifier key:
ca: Tecla modificadora:

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
ca: Aquí seleccioneu si en mantenir les tecles Meta o Alt podreu efectuar les accions següents.

en: Modifier key + left button:
ca: Tecla modificadora + botó esquerre:

en: Modifier key + right button:
ca: Tecla modificadora + botó dret:

en: Modifier key + middle button:
ca: Tecla modificadora + botó del mig:

en: Here you can customize KDE's behavior when middle clicking into a window while pressing the modifier key.
ca: Aquí podeu personalitzar el comportament del KDE en clicar amb el botó del mig dins d'una finestra a la vegada que premeu la tecla modificadora.

en: Modifier key + mouse wheel:
ca: Tecla modificadora + roda del ratolí:

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel  in a window while pressing the modifier key.
ca: Aquí podeu personalitzar el comportament del KDE en desplaçar-se amb la roda del ratolí dins d'una finestra mentre premeu la tecla modificadora.

en: Move
ca: Mou

en: Activate, Raise and Move
ca: Activa, eleva i mou

en: Resize
ca: Redimensiona

en: &Policy:
ca: &Política:

en: Click to Focus
ca: Clic al focus

en: Focus Follows Mouse
ca: Focus al ratolí

en: Focus Under Mouse
ca: Focus sota el ratolí

en: Focus Strictly Under Mouse
ca: Focus estrictament sota el ratolí

en: The focus policy is used to determine the active window, i.e. the window you can work in. <ul> <li><em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This is the behavior you might know from other operating systems.</li> <li><em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse pointer actively on to a normal window activates it. New windows will receive the focus, without you having to point the mouse at them explicitly. Very practical if you are using the mouse a lot.</li> <li><em>Focus under mouse:</em> The window that happens to be under the mouse pointer is active. If the mouse points nowhere, the last window that was under the mouse has focus. New windows will not automatically receive the focus.</li> <li><em>Focus strictly under mouse:</em> Only the window under the mouse pointer is active. If the mouse points nowhere, nothing has focus.</li> </ul>Note that 'Focus under mouse' and 'Focus strictly under mouse' prevent certain features such as the Alt+Tab walk through windows dialog in the KDE mode from working properly.
ca: La política de focus s'usa per a determinar la finestra activa, la finestra en la que podeu treballar. <ul> <li><em>Clic al focus:</em> Una finestra s'activa quan hi cliqueu. Aquest és el comportament que potser coneixeu d'altres sistemes operatius.</li> <li><em>Focus al ratolí:</em> Al moure l'apuntador del ratolí damunt d'una finestra normal, aquesta s'activa. Les finestres noves rebran el focus, sense que hi hagueu d'apuntar el ratolí explicitament. Molt pràctic si feu servir molt el ratolí.</li> <li><em>Focus sota el ratolí</em> La finestra que està a sota del ratolí esdevé activa. Si el ratolí no apunta enlloc, la darrera finestra que ha estat sota l'apuntador del ratolí té el focus. Les finestres noves no rebran el focus automàticament.</li> <li><em>Focus estrictament sota el ratolí:</em> Només està activa la finestra sota l'apuntador del ratolí. Si l'apuntador no apunta enlloc, no hi ha focus.</li> </ul> Tingueu present que 'Focus sota el ratolí' i 'Focus estrictament sota el ratolí' impedeixen que funcionin correctament certes característiques com ara el diàleg de recórrer finestres Alt+Tab en mode KDE.

en: Auto &raise
ca: Auto ele&va

en: Dela&y:
ca: Re&tard:

en: Delay focus
ca: Retard del focus

en: C&lick raise active window
ca: C&lic eleva la finestra activa

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
ca: Quan aquesta opció està habilitada, una finestra del fons passarà a primer pla automàticament quan l'apuntador del ratolí hi estigui a sobre durant un temps.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
ca: Aquest és el retard després del qual la finestra damunt de la qual hi està el ratolí, passarà a primer pla automàticament.

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
ca: Quan s'habilita aquesta opció, la finestra activa es passarà a primer pla quan cliqueu en qualsevol lloc del contingut de la finestra. Per a canviar-ho per a finestres inactives, heu de canviar l'arranjament de la pestanya d'accions.

en: When this option is enabled, there will be a delay after which the window the mouse pointer is over will become active (receive focus).
ca: Quan aquesta opció està habilitada, hi haurà un retard després del qual la finestra on hi ha l'apuntador del ratolí esdevindrà activa (rebrà el focus).

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
ca: Aquest és el retard després del qual rebrà automàticament el focus la finestra damunt de la qual hi ha l'apuntador del ratolí.

en: S&eparate screen focus
ca: S&epara el focus de cada pantalla

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active Xinerama screen
ca: Quan aquesta opció està habilitada, les operacions del focus es limiten a la pantalla de Xinerama activa

en: Active &mouse screen
ca: Activa la pantalla a&mb el ratolí

en: When this option is enabled, the active Xinerama screen (where new windows appear, for example) is the screen containing the mouse pointer. When disabled, the active Xinerama screen is the  screen containing the focused window. By default this option is disabled for Click to focus and enabled for other focus policies.
ca: Quan aquesta opció està habilitada, la pantalla de Xinerama activa (p.ex. a on apareixen les noves finestres) és la pantalla amb el cursor del ratolí. Quan està deshabilitada, la pantalla de Xinerama activa és la pantalla amb la finestra enfocada. Aquesta opció es deshabilita per defecte en el clic al focus i s'habilita en altres polítiques de focus.

en: Navigation
ca: Navegació

en: Show window list while switching windows
ca: Mostra la llista de finestres mentre es canvia de finestres

en: Hold down the Alt key and press the Tab key repeatedly to walk through the windows on the current desktop (the Alt+Tab combination can be reconfigured).
    
    If this checkbox is checked a popup widget is shown, displaying the icons of all windows to walk through and the title of the currently selected one.
    
    Otherwise, the focus is passed to a new window each time Tab is pressed, with no popup widget.  In addition, the previously activated window will be sent to the back in this mode.
ca: Manteniu la tecla Alt premuda i premeu la tecla Tab repetidament per a recórrer les finestres de l'escriptori actual (la combinació Alt+Tab es pot reconfigurar).
    
    Si es marca aquesta opció, es mostra un emergent, mostrant les icones de totes les finestres per a recórrer i el títol de la seleccionada actualment.
    
    Altrament el focus es passa a una nova finestra cada cop que es prem Tab, sense emergent. A més, en aquest mode, la finestra activada previament s'enviarà enrere.

en: &Traverse windows on all desktops
ca: Travessa les fi&nestres de tots els escriptoris

en: Leave this option disabled if you want to limit walking through windows to the current desktop.
ca: Deixeu aquesta opció deshabilitada si voleu limitar el recorregut de finestres a l'escriptori actual.

en: Desktop navi&gation wraps around
ca: La nave&gació a l'escriptori torna a l'inici

en: Enable this option if you want keyboard or active desktop border navigation beyond the edge of a desktop to take you to the opposite edge of the new desktop.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que la navegació de teclat o vores actives de l'escriptori més enllà de la vora de l'escriptori us porti a la vora oposada de l'escriptori nou.

en: Popup desktop name on desktop &switch
ca: Nom de l'escriptori emergent en ca&nviar d'escriptori

en: Enable this option if you wish to see the current desktop name popup whenever the current desktop is changed.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu veure aparèixer el nom de l'escriptori actual sempre que canvieu d'escriptori.

en: Shading
ca: Plegat

en: &Enable hover
ca: &Habilita desplegat automàtic

en: If Shade Hover is enabled, a shaded window will un-shade automatically when the mouse pointer has been over the title bar for some time.
ca: Si el desplegat automàtic està habilitat, una finestra plegada, es desplegarà automàticament, quan l'apuntador del ratolí hi estigui a sobre durant un temps.

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
ca: Estableix el temps en milisegons abans que la finestra es desplegui quan l'apuntador del ratolí va damunt de la finestra plegada.

en: Active Desktop Borders
ca: Vores actives de l'escriptori

en: If this option is enabled, moving the mouse to a screen border will change your desktop. This is e.g. useful if you want to drag windows from one desktop to the other.
ca: Si s'habilita aquesta opció, en moure el ratolí a la vora de la pantalla es canviarà l'escriptori. Això és útil si voleu arrossegar finestres d'un escriptori a l'altre.

en: D&isabled
ca: Desha&bilitades

en: Only &when moving windows
ca: Nom&és en moure les finestres

en: A&lways enabled
ca: Sempre habi&litades

en: Desktop &switch delay:
ca: R&etard en el canvi d'escriptori:

en: Here you can set a delay for switching desktops using the active borders feature. Desktops will be switched after the mouse has been pushed against a screen border for the specified number of milliseconds.
ca: Aquí podeu establir un retard pel canvi d'escriptoris fent servir la característica de les vores actives. Es canviarà l'escriptori després que el ratolí ha estat contra la vora de la pantalla durant el número de milisegons especificat.

en: Focus stealing prevention level:
ca: Nivell de prevenció del robatori de focus:

[ctx: Focus Stealing Prevention Level]
en: None
ca: Cap

[ctx: Focus Stealing Prevention Level]
en: Low
ca: Baix

[ctx: Focus Stealing Prevention Level]
en: High
ca: Alt

[ctx: Focus Stealing Prevention Level]
en: Extreme
ca: Extrem

en: <p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the Focus Under Mouse or Focus Strictly Under Mouse focus policies.)<ul><li><em>None:</em> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li><em>Low:</em> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than normal level, depending on the applications.</li><li><em>Normal:</em> Prevention is enabled.</li><li><em>High:</em> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li><em>Extreme:</em> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul></p><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p>
ca: <p>Aquesta opció especifica quant provarà KWin d'evitar robatori de focus no desitjat causat per una activació inesperada de noves finestres. (Nota: Aquesta característica no funciona amb les polítiques Focus sota el ratolí o Focus estrictament sota el ratolí.)<ul><li><em>Cap:</em> La prevenció està apagada i les finestres noves sempre s'activen.</li> <li><em>Baix:</em> La prevenció està activada; quan una certa finestra no implementa el mecanisme subjacent i KWin no pot decidir de manera fiable si activar la finestra o no, s'activarà. Aquest valor pot empitjorar com millorar els resultats del nivell normal, depenent de les aplicacions.</li><li><em>Normal:</em> La prevenció està habilitada.</li> <li><em>Alt:</em> Les finestres noves s'activen només si no hi ha cap finestra activa actualment o si pertanyen a l'aplicació activa. Aquest arranjament probablement no és realment usable si no s'usa política de focus al ratolí.</li> <li><em>Extrem:</em> Totes les finestres s'han d'activar explícitament per l'usuari.</li></ul></p> <p>Les finestres a les que s'impedeix que robin el focus es marquen com a sol·licitants d'atenció, el que significa que, per omissió, la seva entrada a la barra de tasques es ressaltarà. Això es pot canviar al mòdul de control de Notificacions.</p>

en: Hide utility windows for inactive applications
ca: Oculta les finestres d'utilitat per a les aplicacions inactives

en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
ca: Quan està habilitat, les finestres d'utilitat (finestres d'eines, menús escapçats,...) de les aplicacions inactives s'ocultaran i només es mostraran quan l'aplicació esdevingui activa. Tingueu present que les aplicacions han de marcar les finestres amb el tipus de finestra correcte per a què funcioni aquesta característica.

en: Windows
ca: Finestres

en: Di&splay content in moving windows
ca: Mo&stra el contingut en moure les finestres

en: Enable this option if you want a window's content to be fully shown while moving it, instead of just showing a window 'skeleton'. The result may not be satisfying on slow machines without graphic acceleration.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que es mostri tot el contingut d'una finestra mentre es mou, en comptes de mostrar només 'l'esquelet' de la finestra. El resultat pot no ser satisfactori en màquines lentes sense acceleració gràfica.

en: Display content in &resizing windows
ca: Mostra el contingut en dime&nsionar les finestres

en: Enable this option if you want a window's content to be shown while resizing it, instead of just showing a window 'skeleton'. The result may not be satisfying on slow machines.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que es mostri tot el contingut d'una finestra mentre es dimensiona, en comptes de mostrar només 'l'esquelet' de la finestra. El resultat pot no ser satisfactori en màquines lentes sense acceleració gràfica.

en: Display window &geometry when moving or resizing
ca: Mostra la &geometria de finestra en moure o dimensionar

en: Enable this option if you want a window's geometry to be displayed while it is being moved or resized. The window position relative to the top-left corner of the screen is displayed together with its size.
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu que es mostri la geometria de la finestra mentre es mou o es dimensiona. Es mostra la posició de finestra relativa al racó superior esquerre de la pantalla juntament amb la mida.

en: Allow moving and resizing o&f maximized windows
ca: Permet moure i amidar les &finestres maximitzades

en: When enabled, this feature activates the border of maximized windows and allows you to move or resize them, just like for normal windows
ca: Si és habilitada, aquesta característica activa la vora de les finestres maximitzades i permet moure-les o amidar-les, tal com amb les finestres normals

en: &Placement:
ca: Co&l·locació:

en: Smart
ca: Astuta

en: Maximizing
ca: Maximitzada

en: Cascade
ca: Cascada

en: Random
ca: Aleatòria

en: Centered
ca: Centrada

en: Zero-Cornered
ca: Arraconada

en: The placement policy determines where a new window will appear on the desktop. <ul> <li><em>Smart</em> will try to achieve a minimum overlap of windows</li> <li><em>Maximizing</em> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li> <li><em>Cascade</em> will cascade the windows</li> <li><em>Random</em> will use a random position</li> <li><em>Centered</em> will place the window centered</li> <li><em>Zero-Cornered</em> will place the window in the top-left corner</li></ul>
ca: La política de col·locació determina on apareixerà una finestra nova a l'escriptori.<ul><li><em>Astuta</em> provarà d'aconseguir un encavallament mínim de les finestres.</li> <li><em>Maximitzada</em> provarà de maximitzar cada finestra per a omplir la pantalla. Pot ser útil determinar la col·locació d'algunes finestres selectivament usant els valors específics de finestra.</li> <li><em>Cascada</em> posarà les finestres esglaonades</li> <li><em>Aleatòria</em> usarà una posició aleatòria</li> <li><em>Centrada</em> col·locarà la finestra centrada</li> <li><em>Arraconada</em> col·locarà la finestra a l'angle superior esquerre</li></ul>

en: Snap Zones
ca: Zones d'atracció

en: none
ca: cap

en: &Border snap zone:
ca: Zona d'atracció de la &vora:

en: Here you can set the snap zone for screen borders, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
ca: Aquí podeu establir la zona d'atracció per a les vores de pantalla, la 'força' del camp magnètic que fa que les finestres s'enganxin a la vora quan es mouen a prop.

en: &Window snap zone:
ca: Zona d'a&tracció de la finestra:

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
ca: Aquí podeu establir la zona d'atracció per a les finestres, la 'força' del camp magnètic que fa que les finestres s'enganxin les unes a les altres quan es mouen a prop d'una altra finestra.

en: Snap windows onl&y when overlapping
ca: Enganxa les finestres només en &encavallar-se

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
ca: Aquí podeu establir que les finestres només s'enganxaran si proveu d'encavallar-les, no s'enganxaran si només estan a prop d'una altra finestra o vora.

en:  pixel |  pixels
ca[0]:  píxel
ca[1]:  píxels
