kinfocenter - en to ca translation catalogue (142 entries)

en: Name
ca: Nom

en: Status
ca: Estat

en: Location
ca: Localització

en: Description
ca: Descripció

en: Information
ca: Informació

en: Value
ca: Valor

en: Device
ca: Dispositiu

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: FS Type
ca: Tipus de sistema de fitxers

en: Total Size
ca: Mida total

en: Free Size
ca: Mida lliure

en: CPU %1: %2, unknown speed
ca: CPU %1: %2, velocitat desconeguda

en: Your sound system could not be queried.  /dev/sndstat does not exist or is not readable.
ca: No s'ha pogut consultar el sistema de so. No existeix /dev/sndstat o no es pot llegir.

en: SCSI subsystem could not be queried: /sbin/camcontrol could not be found
ca: No s'ha pogut consultar el subsistema SCSI: no es pot trobar /sbin/camcontrol

en: SCSI subsystem could not be queried: /sbin/camcontrol could not be executed
ca: No s'ha pogut consultar el subsistema SCSI: no es pot executar /sbin/camcontrol

en: Could not find any programs with which to query your system's PCI information
ca: No s'ha pogut trobar cap programa amb el que consultar la informació PCI del sistema

en: PCI subsystem could not be queried: %1 could not be executed
ca: No s'ha pogut consultar el subsistema PCI: no es pot executar %1

en: The PCI subsystem could not be queried, this may need root privileges.
ca: No s'ha pogut consultar el subsistema PCI, això pot necessitar privilegis d'administrador.

en: Could not check file system info:
ca: No s'ha pogut comprovar la informació del sistema de fitxers:

en: Mount Options
ca: Opcions de muntatge

en: PA-RISC Processor
ca: Processador PA-RISC

en: PA-RISC Revision
ca: Revisió PA-RISC

en: Machine
ca: Màquina

en: Machine Identification Number
ca: Número identificador de la màquina

en: (none)
ca: (cap)

en: Number of Active Processors
ca: Nombre de processadors actius

en: CPU Clock
ca: Rellotge de la CPU

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: CPU Architecture
ca: Arquitectura de la CPU

en: enabled
ca: habilitat

en: disabled
ca: deshabilitat

en: Numerical Coprocessor (FPU)
ca: Coprocessador numèric (FPU)

en: Total Physical Memory
ca: Memòria física total

en: Size of One Page
ca: Mida d'una pàgina

en: Audio Name
ca: Nom d'àudio

en: Vendor
ca: Fabricant

en: Alib Version
ca: Versió de «alib»

en: Protocol Revision
ca: Revisió del protocol

en: Vendor Number
ca: Número de venedor

en: Release
ca: Revisió

en: Byte Order
ca: Ordre dels bytes

en: Invalid Byteorder.
ca: Ordre dels bytes no vàlid.

en: Bit Order
ca: Ordre del bit

en: Invalid Bitorder.
ca: Ordre del bit no vàlid.

en: Data Formats
ca: Formats de dades

en: Sampling Rates
ca: Freqüències de mostreig

en: Input Sources
ca: Fonts d'entrada

en: Mono-Microphone
ca: Micròfon-mono

en: Mono-Auxiliary
ca: Auxiliar-mono

en: Left-Microphone
ca: Micròfon-esquerre

en: Right-Microphone
ca: Micròfon-dret

en: Left-Auxiliary
ca: Auxiliar-esquerre

en: Right-Auxiliary
ca: Auxiliar-dret

en: Input Channels
ca: Canals d'entrada

en: Mono-Channel
ca: Canal-mono

en: Left-Channel
ca: Canal-esquerre

en: Right-Channel
ca: Canal-dret

en: Output Destinations
ca: Destins de sortida

en: Mono-InternalSpeaker
ca: Altaveu intern-mono

en: Mono-Jack
ca: Jack-mono

en: Left-InternalSpeaker
ca: Altaveu intern-esquerre

en: Right-InternalSpeaker
ca: Altaveu intern-dret

en: Left-Jack
ca: Jack-esquerre

en: Right-Jack
ca: Jack-dret

en: Output Channels
ca: Canals de sortida

en: Gain
ca: Guany

en: Input Gain Limits
ca: Límits de guany d'entrada

en: Output Gain Limits
ca: Límits de guany de sortida

en: Monitor Gain Limits
ca: Límits de guany del monitor

en: Gain Restricted
ca: Guany restingit

en: Lock
ca: Bloqueig

en: Queue Length
ca: Longitud de la cua

en: Block Size
ca: Mida de bloc

en: Stream Port (decimal)
ca: Port del corrent de dades (decimal)

en: Ev Buffer Size
ca: Mida del cau Ev

en: Ext Number
ca: Número ext

en: DMA-Channel
ca: Canal DMA

en: Used By
ca: Usat per

en: I/O-Range
ca: Interval-E/S

en: Devices
ca: Dispositius

en: Major Number
ca: Número major

en: Minor Number
ca: Número menor

en: Character Devices
ca: Dispositius de caràcters

en: Block Devices
ca: Dispositius de blocs

en: Miscellaneous Devices
ca: Dispositius variats

en: No PCI devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu PCI.

en: No I/O port devices found.
ca: No s'ha trobat cap port d'E/S de dispositiu.

en: No audio devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu d'àudio.

en: No SCSI devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu SCSI.

en: Total Nodes
ca: Nodes totals

en: Free Nodes
ca: Nodes lliures

en: Flags
ca: Indicadors

en: Unable to run /sbin/mount.
ca: No s'ha pogut executar /sbin/mount.

en: Kernel is configured for %1 CPUs
ca: El nucli està configurat per %1 CPU

en: Device Name: %1
ca: Nom de dispositiu: %1

en: Manufacturer: %1
ca: Fabricant: %1

en: Instance
ca: Instància

en: CPU Type
ca: Tipus de CPU

en: FPU Type
ca: Tipus de FPU

en: State
ca: Estat

en: Mount Time
ca: Hora de muntatge

en: character special
ca: caràcter especial

en: block special
ca: bloc especial

en: Major/Minor:
ca: Major/Menor:

en: (no value)
ca: (sense valor)

en: Driver Name:
ca: Nom de controlador:

en: (driver not attached)
ca: (sense controlador adjunt)

en: Binding Name:
ca: Nom de vinculació:

en: Compatible Names:
ca: Noms compatibles:

en: Physical Path:
ca: Camí físic:

en: Properties
ca: Propietats

en: Type:
ca: Tipus:

en: Value:
ca: Valor:

en: Minor Nodes
ca: Nodes menors

en: Device Information
ca: Informació del dispositiu

en: KDE Info Center
ca: Centre d'informació KDE

en: Get system and desktop environment information
ca: Obté la informació del sistema i de l'entorn d'escriptori

en: Welcome to the "KDE Info Center", a central place to find information about your computer system.
ca: Benvingut al "Centre d'informació KDE", el lloc central on trobar informació quant al vostre sistema.

en: Click on the "Help" tab on the left to view help for the active control module. Use the "Search" tab if you are unsure where to look for a particular configuration option.
ca: Useu la pestanya "Ajuda" de l'esquerra per consultar l'ajuda pel mòdul de control actiu. Useu la pestanya "Cerca" si no esteu segur d'on cercar una opció de configuració en particular.

en: KDE version:
ca: Versió KDE:

en: User:
ca: Usuari:

en: Hostname:
ca: Nom màquina:

en: System:
ca: Sistema:

en: Release:
ca: Edició:

en: Machine:
ca: Màquina:

en: <p>Click here to consult the full <a href="%1">Manual</a>.</p>
ca: <p>Cliqueu aquí per a consultar el <a href="%1">manual</a> complet.</p>

en: <h1>KDE Info Center</h1>There is no quick help available for the active info module.<br /><br />Click <a href = "kinfocenter/index.html">here</a> to read the general Info Center manual.
ca: <h1>Centre d'informació del KDE</h1>No hi ha ajuda ràpida disponible per al mòdul d'informació actiu.<br /><br />Feu clic <a href = "kinfocenter/index.html">aquí</a> per llegir el manual general del Centre d'informació.

en: <big><b>Loading...</b></big>
ca: <big><b>S'està carregant...</b></big>

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before running the new module or discard the changes?
ca: Al mòdul actiu hi ha canvis sense desar.
    Voleu aplicar els canvis abans d'executar el nou mòdul o descartar-los?

en: There are unsaved changes in the active module.
    Do you want to apply the changes before exiting the Control Center or discard the changes?
ca: Al mòdul actiu hi ha canvis sense desar.
    Voleu aplicar els canvis abans de sortir del centre de control o descartar-los?

en: Unsaved Changes
ca: Canvis sense desar

en: Filter:
ca: Filtre:

en: The KDE Info Center
ca: El Centre d'informació KDE

en: (c) 1998-2004, The KDE Control Center Developers
ca: (c) 1998-2004, Els desenvolupadors del Centre de control KDE

en: Current Maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Previous Maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: General Information
ca: Informació general

en: The currently loaded configuration module.
ca: El mòdul de configuració carregat actualment.

en: About Current Module
ca: Quant al mòdul actual

en: &Report Bug...
ca: &Informe d'error...

[ctx: Help menu->about <modulename>]
en: About %1
ca: Quant a %1

en: Report Bug on Module %1...
ca: Informe d'error al mòdul %1...
