ktimetracker - en to ca translation catalogue (188 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Export
ca: &Exporta

[ctx: @action:button]
en: E&xport to Clipboard
ca: E&xporta al porta-retalls

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 206 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 206
en: Session Times
ca: Temps de sessió

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 223 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 223
en: All Tasks
ca: Totes les tasques

en: Edit History
ca: Edita l'historial

en: Task
ca: Tasca

en: StartTime
ca: Hora inicial

en: EndTime
ca: Hora final

en: Comment
ca: Comentari

en: You can change this task's comment, start time and end time.
ca: Podeu canviar el comentari d'aquesta tasca, l'hora inicial i l'hora final.

en: This is not a valid Date/Time.
ca: Aquesta no és una data/hora vàlida.

en: Task &name:
ca: &Nom de la tasca:

en: Edit &absolute
ca: Edita &absolut

en: &Time:
ca: &Temps:

en: &Session time:
ca: Temps de &sessió:

en: Edit &relative (apply to both time and session time)
ca: Edita &relatiu (s'aplicarà al temps i al temps de sessió)

en: A&uto Tracking
ca: Seguiment a&utomàtic

en: In Desktop
ca: A l'escriptori

en: Enter the name of the task here. This name is for your eyes only.
ca: Introduïu aquí el nom de la tasca. Aquest nom només serà per a vos.

en: Use this option to set the time spent on this task to an absolute value.
    
    For example, if you have worked exactly four hours on this task during the current session, you would set the Session time to 4 hr.
ca: Useu aquesta opció per a establir el temps invertit en aquesta tasca a un valor absolut.
    
    Per exemple, si heu treballat en aquesta tasca durant la sessió actual quatre hores exactament, establireu el temps de sessió a 4 hores.

en: Use this option to change the time spent on this task relative to its current value.
    
    For example, if you worked on this task for one hour without the timer running, you would add 1 hr.
ca: Useu aquesta opció per a canviar el temps invertit en aquesta tasca relatiu al valor actual.
    
    Per exemple, si heu treballat una hora en aquesta tasca sense que corri el cronòmetre, afegiríeu 1 hora.

en: This is the time the task has been running since all times were reset.
ca: Aquest és el temps que ha estat funcionant la tasca des que es van inicialitzar tots els temps.

en: This is the time the task has been running this session.
ca: Aquest és el temps que s'ha estat executant aquesta tasca durant la sessió.

en: Specify how much time to add or subtract to the overall and session time
ca: Especifiqueu quan temps desitgeu afegir o sostraure al temps total i de sessió

en: Use this option to automatically start the timer on this task when you switch to the specified desktop(s). Select the desktop(s) that will automatically start the timer on this task.
ca: Useu aquesta opció per engegar automàticament el cronòmetre d'aquesta tasca quan canvieu a l'escriptori(s) especificat. Seleccioneu l'escriptori(s) que ha d'iniciar automàticament el cronòmetre d'aquesta tasca.

en: Continue timing. Timing has started at %1
ca: Continua el cronometratge. S'ha iniciat a %1

en: Stop timing and revert back to the time at %1.
ca: Atura el cronometratge i torna enrere en el temps a %1.

en: Continue timing.
ca: Continua cronometrant.

en: Revert timing
ca: Reverteix el cronometratge

en: Someone, probably you, has called karm.
ca: Algú, probablement vós, heu invocat el karm.

en: KArm has been renamed to KTimeTracker. This makes it easier to recognize.
    Compatibility advice: Do not give ktimetracker files to karm users. Using karm files with ktimetracker is possible.
ca: El KArm ha canviat de nom a KTimeTracker. Això facilita el fet d'identificar-lo.
    Avís de compatibilitat: no doneu fitxers del ktimetracker a usuaris del karm. És possible l'ús de fitxers karm amb el ktimetracker.

en: Please learn to call ktimetracker as this reminder may be removed in the future.
ca: Si us plau, apreneu a cridar el ktimetracker atès que aquest recordatori podria eliminar-se en el futur.

en: Someone, probably you, has called karm. KArm has been renamed to KTimeTracker. This makes it easier to recognize. Compatibility advice: Do not give ktimetracker files to karm users. Using karm files with ktimetracker is possible. Please learn to call ktimetracker as this reminder may be removed in the future.
ca: Algú, probablement vós, heu invocat el karm. El KArm ha canviat de nom a KTimeTracker. Això facilita el fet d'identificar-lo. Avís de compatibilitat: no doneu fitxers del ktimetracker a usuaris del karm. És possible l'ús de fitxers karm amb el ktimetracker. Si us plau, apreneu a cridar el ktimetracker atès que aquest recordatori podria eliminar-se en el futur.

en: KArm is now ktimetracker
ca: El KArm ara és el ktimetracker

en: myName
ca: el meu nom

en: Configure key bindings
ca: Configura dreceres

en: This will let you configure keybindings which are specific to ktimetracker
ca: Això us permet configurar les associacions de tecles específiques per al ktimetracker

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
ca: Error carregant el fitxer "%1": No s'ha pogut trobar al pare (uid=%2)

en: Export Progress
ca: Progrés de l'exportació

en: Could not open "%1".
ca: No s'ha pogut obrir "%1".

[ctx: abbreviation for hours]
en:  hr.
ca:  h.

en: KDE Time tracker tool
ca: Eina de seguiment horari per al KDE

en: Just caught a software interrupt.
ca: Simplement captura una interrupció de programari.

en: Current Maintainer
ca: Actual mantenidor

en: Original Author
ca: Autor original

en: The iCalendar file to open
ca: El fitxer iCalendar a obrir

en: List all tasks as text output
ca: Llista totes les tasques com una sortida de text

en: Add task <taskname>
ca: Afegeix tasca <taskname>

en: Delete task <taskid>
ca: Esborra la tasca <taskid>

en: Print the task ids for all tasks named <taskname>
ca: Imprimeix els identificadors de tasca per a totes les tasques anomenades <taskname>

en: Start timer for task <taskid>
ca: Inicia el cronometratge de la tasca <taskid>

en: Stop timer for task <taskid>
ca: Atura el cronometratge de la tasca <taskid>

en: Deliver total minutes for task id
ca: Proporciona els minuts totals per a l'identificador de tasca

en: Outputs the version
ca: Mostra la versió

en: Session: %1
ca: Sessió: %1

en: Session
ca: Sessió

note: i18n: tag string i18n: file cfgbehavior.ui line 16 i18n: file ./cfgbehavior.ui line 16
en: Detect desktop as idle after:
ca: Detecta l'escriptori com a inactiu després de:

note: i18n: tag string i18n: file cfgbehavior.ui line 36 i18n: file ./cfgbehavior.ui line 36
en: Minimum desktop active time:
ca: Temps mínim d'activitat de l'escriptori:

note: i18n: tag string i18n: file cfgbehavior.ui line 43 i18n: file ./cfgbehavior.ui line 43
en:  sec
ca:  s

note: i18n: tag string i18n: file cfgbehavior.ui line 56 i18n: file ./cfgbehavior.ui line 56
en: Prompt before deleting tasks
ca: Pregunta abans d'eliminar tasques

note: i18n: tag string i18n: file cfgbehavior.ui line 63 i18n: file ./cfgbehavior.ui line 63
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
ca: Tasca única - només permet una tasca a cronometrar en cada moment. No atura cap cronòmetre.

note: i18n: tag string i18n: file cfgbehavior.ui line 66 i18n: file ./cfgbehavior.ui line 66
en: Allow only one timer at a time
ca: Permet només un cronòmetre en cada moment

note: i18n: tag string i18n: file cfgbehavior.ui line 73 i18n: file ./cfgbehavior.ui line 73
en: Place an icon to the system tray
ca: Situa una icona a la safata del sistema

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 34 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 34
en: Decimal number format
ca: Format decimal dels nombres

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 41 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 41
en: Alternating row colors
ca: Files de colors alternatives

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 51 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 51
en: Columns Displayed
ca: Columnes mostrades

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 57 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 57
en: Session time
ca: Temps de sessió

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 64 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 64
en: Cumulative task time
ca: Temps acumulat a la tasca

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 71 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 71
en: Total session time
ca: Temps total de sessió

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 78 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 78
en: Total task time
ca: Temps total de la tasca

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 85 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 85
en: Priority
ca: Prioritat

note: i18n: tag string i18n: file cfgdisplay.ui line 92 i18n: file ./cfgdisplay.ui line 92
en: Percent complete
ca: Percentatge de finalització

note: i18n: tag string i18n: file cfgstorage.ui line 28 i18n: file ./cfgstorage.ui line 28
en: Save tasks every:
ca: Desa les tasques cada:

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 16 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 16
en: CSV Export
ca: Exportació CSV

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 39 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 39
en: Export to:
ca: Exporta a:

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 49 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 49
en: The file where Karm will write the data.
ca: El fitxer on Karm escriurà les dades.

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 67 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 67
en: Quotes:
ca: Cometes:

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 88 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 88
en: All fields are quoted in the output.
ca: A la sortida tots els camps estan entre cometes.

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 108 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 108
en: Date Range
ca: Interval de dates

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 111 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 111
en: <p>An inclusive date range for reporting on time card history.  Not enabled when reporting on totals.</p>
ca: <p>Un interval de dates inclusiu per a informar de la història de la targeta de temps. No s'habilita quan s'informa dels totals.</p>

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 117 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 117
en: From:
ca: Des de:

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 142 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 142
en: To:
ca: a:

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 184 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 184
en: Hours:Minutes
ca: Hores:Minuts

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 201 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 201
en: All Times
ca: Tots els temps

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 228 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 228
en: Only Selected
ca: Només el seleccionat

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 244 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 244
en: Delimiter
ca: Delimitador

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 247 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 247
en: The character used to separate one field from another in the output.
ca: El caràcter usat per separar un camp d'un altre a la sortida.

[ctx: tabulator delimiter]
note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 259 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 259
en: Tab
ca: Tabulador

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 266 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 266
en: Other:
ca: Altres:

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 273 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 273
en: Space
ca: Espai

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 280 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 280
en: Comma
ca: Coma

note: i18n: tag string i18n: file csvexportdialog_base.ui line 317 i18n: file ./csvexportdialog_base.ui line 317
en: Semicolon
ca: Punt i coma

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 4 i18n: file ./karmui.rc line 4
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 15 i18n: file ./karmui.rc line 15
en: &Import
ca: &Importa

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 19 i18n: file ./karmui.rc line 19
en: &Export
ca: E&xporta

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 30 i18n: file ./karmui.rc line 30
en: &Clock
ca: &Rellotge

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 37 i18n: file ./karmui.rc line 37
en: &Task
ca: &Tasca

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 48 i18n: file ./karmui.rc line 48
en: &Settings
ca: A&rranjament

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 55 i18n: file ./karmui.rc line 55
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: tag text i18n: file karmui.rc line 64 i18n: file ./karmui.rc line 64
en: Tasks
ca: Tasques

en: Task Name
ca: Nom de la tasca

en: Session Time
ca: Temps de sessió

en: Time
ca: Hora

en: Total Session Time
ca: Temps total de sessió

en: Total Time
ca: Temps total

en: Percent Complete
ca: Percentatge de finalització

en: unspecified
ca: sense especificar

[ctx: combox entry for highest priority]
en: 1 (highest)
ca: 1 (la més alta)

[ctx: combox entry for medium priority]
en: 5 (medium)
ca: 5 (mitja)

[ctx: combox entry for lowest priority]
en: 9 (lowest)
ca: 9 (la més baixa)

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
ca: Error al desar la tasca nova. No s'han desat els canvis. Comproveu que podeu editar el fitxer iCalendar. Sortiu de totes les aplicacions usant aquest fitxer i suprimiu qualsevol fitxer de bloqueig relacionat amb el seus nom de ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Your virtual desktop number is too high, desktop tracking will not work
ca: El nombre d'escriptori virtual és massa elevat, el seguiment d'escriptori no funcionarà

en: Successfully saved file
ca: El fitxer s'ha desat correctament

en: Could not save. Disk full ?
ca: No s'ha pogut desar. El disc està ple?

en: Could not save.
ca: No s'ha pogut desar.

en: New Task
ca: Tasca nova

en: Unnamed Task
ca: Tasca sense nom

en: New Sub Task
ca: Nova subtasca

en: Edit Task
ca: Edita tasca

en: No task selected.
ca: No hi ha cap tasca seleccionada.

en: Are you sure you want to delete the selected task(s) and their entire history?
    NOTE: all subtasks and their history will also be deleted.
ca: Segur que voleu eliminar la tasca seleccionada i tot el seu historial?
    NOTA: També s'eliminaran totes les seves subtasques i els seus historials.

en: Deleting Task(s)
ca: S'està eliminant la tasca

en: Task Totals
ca: Totals de les tasques

en: No tasks.
ca: No hi ha tasques.

en: Week of %1
ca: Setmana de %1

en: Search or add task
ca: Cerca o afegeix una tasca

en: This is a combined field. As long as you do not type ENTER, it acts as a filter. Then, only tasks that match your input are shown. As soon as you type ENTER, your input is used as name to create a new task.
ca: Aquest és un camp combinat. Mentres no premeu Retorn, actua com un filtre. Llavors, només es mostren les tasques que coincideixen amb l'entrada. Així que premeu Retorn, l'entrada s'usarà com a nom per a crear una tasca nova.

en: Cannot create new file.
ca: No es pot crear un fitxer nou.

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Start &New Session
ca: &Inicia una sessió nova

en: Starts a new session
ca: Inicia una sessió nova

en: This will reset the session time to 0 for all tasks, to start a new session, without affecting the totals.
ca: Això reinicialitzarà el temps de la sessió a 0 per a totes les tasques, per iniciar una sessió nova, sense afectar els totals.

en: Edit History...
ca: Edita l'historial...

en: Edits history of all tasks of the current document
ca: Edita l'historial de totes les tasques del document actual

en: A window will be opened where you can change start and stop times of tasks or add a comment to them.
ca: S'obrirà una finestra a on podreu canviar l'hora inicial i final de les tasques o afegir-hi un comentari.

en: &Reset All Times
ca: &Reinicialitza tots els temps

en: Resets all times
ca: Reinicialitza tots els temps

en: This will reset the session and total time to 0 for all tasks, to restart from scratch.
ca: Això reinicialitzarà el temps de la sessió i el total a 0 per a totes les tasques, per a reiniciar des de zero.

en: &Start
ca: &Inicia

en: Starts timing for selected task
ca: Inicia el cronometratge de la tasca seleccionada

en: This will start timing for the selected task.
    It is even possible to time several tasks simultanously.
    
    You may also start timing of tasks by double clicking the left mouse button on a given task. This will, however, stop timing of other tasks.
ca: Això engegarà el cronometratge de la tasca seleccionada.
    Inclús és possible cronometrar diverses tasques simultàniament.
    
    També podeu iniciar el cronometratge de les tasques fent un clic doble amb el botó esquerre en la tasca desitjada. No obstant, això aturarà el cronometratge de les altres tasques.

en: S&top
ca: &Atura

en: Stops timing of the selected task
ca: Atura el cronometratge de la tasca seleccionada

en: Stop &All Timers
ca: Atura &tots els cronòmetres

en: Stops all of the active timers
ca: Atura tots els cronòmetres actius

en: Track Active Applications
ca: Seguiment de les aplicacions actives

en: Auto-creates and updates tasks when the focus of the current window has changed
ca: Crea i actualitza automàticament les tasques quan canvia el focus de la finestra activa

en: If the focus of a window changes for the first time when this action is enabled, a new task will be created with the title of the window as its name and will be started. If there already exists such an task it will be started.
ca: Si canvia el focus d'una finestra per primera vegada des de què s'ha activat aquesta acció, es crearà una tasca nova anomenada amb el títol de la finestra i s'iniciarà. Si aquesta tasca ja existeix, s'iniciarà.

en: &New Task...
ca: Tasca &nova...

en: Creates new top level task
ca: Crea una tasca nova de primer nivell

en: This will create a new top level task.
ca: Això crearà una tasca de primer nivell.

en: New &Subtask...
ca: &Subtasca nova...

en: Creates a new subtask to the current selected task
ca: Crea una subtasca nova de la tasca seleccionada actualment

en: This will create a new subtask to the current selected task.
ca: Això crearà una subtasca nova de la tasca seleccionada actualment.

en: &Delete
ca: Es&borra

en: Deletes selected task
ca: Esborra la tasca seleccionada

en: This will delete the selected task(s) and all subtasks.
ca: Això esborrarà la tasca seleccionada i totes les seves subtasques.

en: &Edit...
ca: &Edita...

en: Edits name or times for selected task
ca: Edita el nom o els temps de la tasca seleccionada

en: This will bring up a dialog box where you may edit the parameters for the selected task.
ca: Això obrirà una caixa de diàleg a on podreu editar els paràmetres de la tasca seleccionada.

en: &Mark as Complete
ca: &Marca com a finalitzada

en: &Mark as Incomplete
ca: &Marca com a no finalitzada

en: &Export Times...
ca: E&xporta els temps...

en: Export &History...
ca: Exporta l'&historial...

en: Import Tasks From &Planner...
ca: Importa les tasques des del &Planner...

en: Show Searchbar
ca: Mostra la barra de cerques

en: This document has not been saved yet. Do you want to save it?
ca: Aquest document encara no s'ha desat. Voleu desar-lo?

en: Behavior
ca: Comportament

[ctx: settings page for customizing user interface]
en: Appearance
ca: Aparença

en: Storage
ca: Desat

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
ca: Encara no hi ha historial. Inicieu i atureu una tasca i tindreu una entrada a l'historial.

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks?
ca: De veres voleu posar el temps a zero per a totes les tasques?

en: Confirmation Required
ca: Cal confirmació

en: Reset All Times
ca: Inicialitza tots els temps

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
ca: Ha fallat en desar, segurament perquè el fitxer no s'ha pogut blocar.

en: Could not modify calendar resource.
ca: No s'ha pogut modificar el recurs del calendari.

en: Out of memory--could not create object.
ca: Sense memòria -- no s'ha pogut crear l'objecte.

en: UID not found.
ca: No s'ha trobat l'UID.

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
ca: Data no vàlida -- el format és AAAA-MM-DD.

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
ca: Hora no vàlida -- el format és AAAA-MM-DDTHH:MM:SS.

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
ca: Durada de la tasca no vàlida -- ha de ser més gran que zero.

en: Invalid error number: %1
ca: Número d'error invàlid: %1

en: This is ktimetracker, KDE's program to help you track your time. Best, start with creating your first task - enter it into the field where you see "search or add task".
ca: Aquest és el ktimetracker, el programa del KDE per ajudar-vos a registrar el temps. Millor, comenceu creant la primera tasca - introduïu-la en el camp que vegeu "Cerca o afegeix una tasca".

en: You have already created a task. You can now start and stop timing
ca: Ja heu creat una tasca. Ara podeu iniciar i aturar el cronometratge

en: No active tasks
ca: No hi ha tasques actives

en: Columns
ca: Columnes

en: Show
ca: Mostra

en: Hide
ca: Oculta
