kcmfonts - en to ca translation catalogue (42 entries)

en: Configure Anti-Alias Settings
ca: Configura l'arranjament antialiàsing

en: E&xclude range:
ca: &Exclou l'interval:

en:  to
ca:  a

en: <p>If you have a TFT or LCD screen you can further improve the quality of displayed fonts by selecting this option.<br />Sub-pixel rendering is also known as ClearType(tm).<br /> In order for sub-pixel rendering to work correctly you need to know how the sub-pixels of your display are aligned.</p> <p>On TFT or LCD displays a single pixel is actually composed of three sub-pixels, red, green and blue. Most displays have a linear ordering of RGB sub-pixel, some have BGR.<br /> This feature does not work with CRT monitors.</p>
ca: <p>Si teniu una pantalla TFT o LCD, podeu millorar la qualitat dels tipus de lletra visualitzats seleccionant aquesta opció.<br />La indicació de subpíxel també es coneix com a ClearType(tm).<br /> Per tal que funcionin correctament les pistes de subpíxel heu de saber com estan alineats els subpíxels de la vostra pantalla.</p> <p>A les pantalles TFT o LCD un sol píxel està format de tres subpíxels, roig, verd i blau. La majoria de pantalles tenen una ordenació lineal RGB dels subpíxels, algunes tenen BGR.<br /> Aquesta funcionalitat no funciona amb els monitors CRT.</p>

en: &Use sub-pixel rendering:
ca: Usa indi&cacions de subpíxel:

en: Hinting style:
ca: Estil d'indicacions:

en: Hinting is a process used to enhance the quality of fonts at small sizes.
ca: Les indicacions són un procés que s'usa per a millorar la qualitat dels tipus de lletra en mides petites.

en: Fixed width
ca: Amplada fixa

en: Small
ca: Petita

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Menu
ca: Menú

en: Window title
ca: Títol de la finestra

en: Taskbar
ca: Barra de tasques

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Used for normal text (e.g. button labels, list items).
ca: S'usa per a text normal (p.ex. etiquetes de botons, elements de llista).

en: A non-proportional font (i.e. typewriter font).
ca: Un tipus de lletra no proporcional (p.ex. lletra de màquina d'escriure).

en: Smallest font that is still readable well.
ca: El tipus de lletra més petit que es pugui llegir bé.

en: Used to display text beside toolbar icons.
ca: S'usa per a mostrar text amb les icones de la barra d'eines.

en: Used by menu bars and popup menus.
ca: S'usa per les barres de menú i els menús emergents.

en: Used by the window titlebar.
ca: S'usa per la barra de títol de la finestra.

en: Used by the taskbar.
ca: S'usa per la barra de tasques.

en: Used for desktop icons.
ca: S'usa per a les icones de l'escriptori.

en: Ad&just All Fonts...
ca: A&justa tots els tipus de lletra...

en: Click to change all fonts
ca: Cliqueu per a canviar tots els tipus de lletra

en: Use a&nti-aliasing:
ca: Usa a&ntialiàsing:

[ctx: Use anti-aliasing]
en: Enabled
ca: Habilitat

[ctx: Use anti-aliasing]
en: System Settings
ca: Arranjament del sistema

[ctx: Use anti-aliasing]
en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: If this option is selected, KDE will smooth the edges of curves in fonts.
ca: Si se selecciona aquesta opció, el KDE suavitzarà les vores de les corbes als tipus de lletra.

en: Configure...
ca: Configura...

en: Force fonts DPI:
ca: Força el DPI dels tipus de lletra:

[ctx: Force fonts DPI]
en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: <p>This option forces a specific DPI value for fonts. It may be useful when the real DPI of the hardware is not detected properly and it is also often misused when poor quality fonts are used that do not look well with DPI values other than 96 or 120 DPI.</p><p>The use of this option is generally discouraged. For selecting proper DPI value a better option is explicitly configuring it for the whole X server if possible (e.g. DisplaySize in xorg.conf or adding <i>-dpi value</i> to ServerLocalArgs= in $KDEDIR/share/config/kdm/kdmrc). When fonts do not render properly with real DPI value better fonts should be used or configuration of font hinting should be checked.</p>
ca: <p>Aquesta opció força un valor específic de DPI per als tipus de lletra. Pot resultar útil quan el DPI real del maquinari no es detecta correctament i també quan s'usen lletres de baixa qualitat que no tenen bon aspecte amb valors de DPI diferents de 96 o 120 DPI.</p> <p>L'ús d'aquesta opció es desaconsella habitualment. Per a seleccionar un valor correcte de DPI és millor configurar-lo explícitament per a tot el servidor X, si és possible (p.ex. DisplaySize a xorg.conf o afegint <i>-dpi value</i> a ServerLocalArgs= a $KDEDIR/share/config/kdm/kdmrc). Quan les lletres no es mostren correctament amb el valor real del DPI s'haurien d'usar lletres millors o s'hauria de seleccionar la configuració de pistes de lletres.</p>

en: <p>Some changes such as anti-aliasing will only affect newly started applications.</p>
ca: <p>Alguns canvis com ara l'antialiàsing només afectaran les aplicacions engegades de nou.</p>

en: Font Settings Changed
ca: S'ha canviat l'arranjament dels tipus de lletra

en: <p>Some changes such as DPI will only affect newly started applications.</p>
ca: <p>Alguns canvis com ara els DPI només afectaran les aplicacions engegades de nou.</p>

en: None
ca: Cap

en: Vertical RGB
ca: RGB vertical

en: Vertical BGR
ca: BGR vertical

en: Medium
ca: Mitjà

en: Slight
ca: Lleu

en: Full
ca: Complet
