kdialog - en to ca translation catalogue (39 entries)

en: Open
ca: Obre

en: Save As
ca: Desa com a

en: Choose Color
ca: Selecció de color

en: KDialog can be used to show nice dialog boxes from shell scripts
ca: KDialog pot usar-se per a mostrar boniques caixes de diàleg des de guions shell

en: Current maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Question message box with yes/no buttons
ca: Caixa de missatge de pregunta amb botons sí/no

en: Question message box with yes/no/cancel buttons
ca: Caixa de missatge de pregunta amb botons sí/no/cancel·la

en: Warning message box with yes/no buttons
ca: Caixa de missatge d'avís amb botons sí/no

en: Warning message box with continue/cancel buttons
ca: Caixa de missatge d'avís amb botons continua/cancel·la

en: Warning message box with yes/no/cancel buttons
ca: Caixa de missatge d'avís amb botons sí/no/cancel·la

en: 'Sorry' message box
ca: Caixa de missatge 'ho sento'

en: 'Error' message box
ca: Caixa de missatge 'Error'

en: Message Box dialog
ca: Diàleg de caixa de missatge

en: Input Box dialog
ca: Diàleg de caixa d'entrada

en: Password dialog
ca: Diàleg de contrasenya

en: Text Box dialog
ca: Diàleg de caixa de text

en: Text Input Box dialog
ca: Diàleg de caixa d'entrada de text

en: ComboBox dialog
ca: Diàleg de caixa de llista de text

en: Menu dialog
ca: Diàleg de menú

en: Check List dialog
ca: Diàleg de llista de marques

en: Radio List dialog
ca: Diàleg de llista d'opcions

en: Passive Popup
ca: Emergent passiu

en: File dialog to open an existing file
ca: Diàleg de fitxer per a obrir un fitxer existent

en: File dialog to save a file
ca: Diàleg de fitxer per a desar un fitxer

en: File dialog to select an existing directory
ca: Diàleg de fitxer per a seleccionar un directori existent

en: File dialog to open an existing URL
ca: Diàleg de fitxer per a obrir un URL existent

en: File dialog to save a URL
ca: Diàleg de fitxer per a desar un URL

en: Icon chooser dialog
ca: Diàleg per a triar icones

en: Progress bar dialog, returns a D-Bus reference for communication
ca: Diàleg de barra de progrés, retorna una referència del D-Bus per a la comunicació

en: Color dialog to select a color
ca: Diàleg de color per a seleccionar un color

en: Dialog title
ca: Títol del diàleg

en: Default entry to use for combobox, menu and color
ca: Entrada per omissió per a usar a les caixes combo, als menús i colors

en: Allows the --getopenurl and --getopenfilename options to return multiple files
ca: Permet que les opcions --getopenurl i --getopenfilename retornen múltiples fitxers

en: Return list items on separate lines (for checklist option and file open with --multiple)
ca: Retorna els elements de la llista en línies separades (per a l'opció de llista de marques i obertura de fitxers amb --multiple)

en: Outputs the winId of each dialog
ca: Escriu l'id de finestra de cada diàleg

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ca: Fes el diàleg transitori per a una aplicació X especificada amb winid

en: Config file and option name for saving the "do-not-show/ask-again" state
ca: Fitxer de configuració i nom d'opció per a desar l'estat "no ho mostris/torna a preguntar"

en: Arguments - depending on main option
ca: Arguments - depenent de l'opció principal

en: kdialog: could not open file
ca: kdialog: no s'ha pogut obrir el fitxer
