ktimetracker - en to km translation catalogue (198 entries)

[ctx: @action:button]
en: &Export
km: នាំចេញ

[ctx: @action:button]
en: E&xport to Clipboard
km: នាំចេញ​ទៅ​ក្ដារតម្បៀតខ្ទាស់

[ctx: format to display times]
note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:176 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Decimal
km: គោលដប់​

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:203 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: Session Times
km: ពេលវេលា​សម័យ

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:220 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: All Tasks
km: ភារកិច្ច​ទាំងអស់

en: Edit History
km: កែសម្រួល​ប្រវត្តិ

en: Task
km: ភារកិច្ច

en: StartTime
km: ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម

en: EndTime
km: ពេលវេលា​បញ្ចប់

en: Comment
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ

en: You can change this task's comment, start time and end time.
km: អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​សេចក្ដី​អធិប្បាយ​របស់​ភារកិច្ច​នេះ ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម និង​បញ្ឈប់ ។

en: This is not a valid Date/Time.
km: នេះ​មិនមែនជា​កាលបរិច្ឆេទ/ពេលវេលា​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Task &name:
km: ឈ្មោះ​ភារកិច្ច​ ៖

en: Edit &absolute
km: កែ​សម្រួល​តម្លៃ​ដាច់ខាត

en: &Time:
km: ពេលវេលា ៖​

en: &Session time:
km: ពេល​សម័យ ៖

en: Edit &relative (apply to both time and session time)
km: កែ​សម្រួល​អ្វី​ដែល​ទាក់​ទង (អនុវត្ត​​ទាំង ពេល​វេលា និង ពេល​សម័យ)

en: A&uto Tracking
km: តាមដាន​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: In Desktop
km: នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​តុ

en: Enter the name of the task here. This name is for your eyes only.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ភារកិច្ច​នៅ​ទីនេះ ។ ឈ្មោះ​នេះ គឺ​បាន​តែ​សម្រាប់​ការ​មើល​របស់​អ្នក​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Use this option to set the time spent on this task to an absolute value.
    
    For example, if you have worked exactly four hours on this task during the current session, you would set the Session time to 4 hr.
km: ប្រើ​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​កំណត់​ពេល​វេលា​ដែលបាន​ចំណាយ​លើ​ភារកិច្ច​នេះ​ទៅកាន់​តម្លៃ​ដាច់ខាត​ ។
    
    ឧទាហរណ៍ ប្រសិន​បើអ្នក​បាន​ធ្វើការ​ជាក់​ស្ដែង គឺ​រយៈ​ពេល​បួន​ម៉ោង​លើ​ភារកិច្ច​នេះ​​នៅ​កំឡុង​ពេលសម័យ​បច្ចុប្បន្ន នោះ​អ្នក​នឹង​កំណត់​ពេល​សម័យ​ទៅ ៤ ម៉ ។

en: Use this option to change the time spent on this task relative to its current value.
    
    For example, if you worked on this task for one hour without the timer running, you would add 1 hr.
km: ប្រើ​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពេល​វេលា​ដែលបាន​ចំណាយ​លើភារកិច្ច​នេះ​ដែល​ទាក់ទង​នឹង​តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​របស់​វា ។
    
    ឧទាហរណ៍ ប្រសិន​បើ​អ្នក​បាន​ធ្វើការ​លើ​ភារកិច្ច​នេះ​រយៈពេល​មួយ​ម៉ោង​ដោយ​មិនបាន​រត់​កម្មវិធី​កំណត់​ពេល នោះ​អ្នក​នឹង​បន្ថែម ១ ម៉ ។

en: This is the time the task has been running since all times were reset.
km: នេះ​គឺ​ជា​ពេល​វេលា​ដែល​​ភារកិច្ច​ត្រូវបាន​រត់​ គឺ​ចាប់​ពី​បាន​កំណត់​ពេលវេលា​ទាំងអស់​ឡើងវិញ ។

en: This is the time the task has been running this session.
km: នេះ​គឺ​ជា​ពេលវេលា​ដែល​ភារកិច្ច​ត្រូវបាន​រត់​សម័យ​នេះ ។

en: Specify how much time to add or subtract to the overall and session time
km: បញ្ជាក់​ចំនួន​ពេលវេលា​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម ឬ ដក​​ពេលវេលា​ទាំងមូល និង ពេលសម័យ

en: Use this option to automatically start the timer on this task when you switch to the specified desktop(s). Select the desktop(s) that will automatically start the timer on this task.
km: ប្រើ​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​កំណត់​ពេលវេលា​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​លើ​ភារកិច្ច​នេះ នៅ​ពេល​អ្នក​ប្ដូរ​ទៅ​ផ្ទៃតុ​ដែល​បានបញ្ជាក់ ។ ជ្រើស​ផ្ទៃតុ​ដែល​អ្នក​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​កំណត់​ពេលវេលា​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​នៅ​លើ​ភារកិច្ច​នេះ ។

en: Continue timing. Timing has started at %1
km: បន្ត​កំណត់​ពេលវេលា ។ ការ​កំណត់​ពេលវេលា​បាន​ចាប់ផ្ដើម​នៅ %1

en: Stop timing and revert back to the time at %1.
km: បញ្ឈប់​ការ​កំណត់ពេល និង​ត្រឡប់​ទៅ​ពេលវេលា​វិញ​នៅ %1 ។

en: Continue timing.
km: បន្ត​កំណត់​ពេលវេលា ។

en: Revert timing
km: ត្រឡប់​ទៅកា​រកំណត់​ពេលវេលា​ដើម​វិញ​

en: (c) 2006
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៦

en: Someone, probably you, has called karm.
km: មាន​មនុស្ស​ម្នាក់ ប្រហែល​ជា​អ្នក​ បានហៅ​ថា karm ។

en: KArm has been renamed to KTimeTracker. This makes it easier to recognize.
    Compatibility advice: Do not give ktimetracker files to karm users. Using karm files with ktimetracker is possible.
km: KArm ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ទៅ​ជា KTimeTracker ។ វា​ធ្វើ​ឲ្យ​កាន់​តែ​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​រៀបចំ ។
    ឧបករណ៍​ឆបគ្នា ៖ កុំ​ឲ្យ ktimetracker ទៅ​អ្នក​ប្រើ karm ។ ដោយ​ប្រើ​ឯកសារ​របស់ karm ជា​មួយ ktimetracker បើ​អាច ។

en: Please learn to call ktimetracker as this reminder may be removed in the future.
km: សូម​រៀនហៅ ktimetracker ជា​កម្មវិធីរំលឹក​នេះ អាច​ត្រូវ​បានយក​ចេញ​នៅ​ពេល​អនាគត ។

en: Someone, probably you, has called karm. KArm has been renamed to KTimeTracker. This makes it easier to recognize. Compatibility advice: Do not give ktimetracker files to karm users. Using karm files with ktimetracker is possible. Please learn to call ktimetracker as this reminder may be removed in the future.
km: មានមនុស្ស​ម្នាក់ ប្រហែលជា​អ្នក​បានហៅថា karm ។ KArm ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ទៅជា KTimeTracker ។ នេះ​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​កាន់តែ​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​រៀបចំ ។ ឧបករណ៍​ឆបគ្នា ៖ កុំ​ឲ្យ​ឯកសារ​របស់ ktimetracker ទៅ​អ្នក​ប្រើ​របស់ karm ។ ដោយ​ប្រើ​ឯកសារ​របស់ karm ជា​មួយ​នឹង ktimetracker បើ​អាច ។ សូម​រៀន​ហៅ ktimetracker ជា​កម្មវិធី​រំលឹកនេះ​អាច​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​នៅ​ពេលអនាគត ។.

en: KArm is now ktimetracker
km: KArm ឥឡូវ​ជា ktimetracker

en: Error loading "%1": could not find parent (uid=%2)
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​​ផ្ទុក​ "%1" ៖ មិន​អាច​រកមេ​បាន​ឡើយ​ (លេខ​សម្គាល់អ្នក​ប្រើ=%2)

en: Export Progress
km: នាំចេញ​វឌ្ឍនៈភាព

en: Could not open "%1".
km: មិន​អាច​បើក "%1" បាន​ឡើយ ។

en: KTimeTracker
km: កម្មវិធី​តាមដាន​របស់ KTime

en: myName
km: ឈ្មោះ​របស់​ខ្ញុំ

en: Configure key bindings
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការ​ចង​គ្រាប់ចុច​

en: This will let you configure keybindings which are specific to ktimetracker
km: វា​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កា​រចង​គ្រាប់ចុច ដែលជាក់លាក់​ចំពោះ ktimetracker

[ctx: abbreviation for hours]
en:  hr.
km:  ម៉.

[ctx: abbreviation for minutes]
en:  min.
km:  វិ.

en: KDE Time tracker tool
km: ឧបករណ៍​តាមដាន​ពេលវេលា​របស់ KDE

en: Just caught a software interrupt.
km: គ្រាន់​តែ​ចាប់​យក​​ការ​ផ្អាក​កម្មវិធី​ ។

en: (c) 1997-2009, KDE PIM Developers
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ១៩៩៧-២០០៩ ដោយ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ KDE PIM

en: Current Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ​បច្ចុប្បន្ន

en: Original Author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: The iCalendar file to open
km: ឯកសារ iCalendar ដែល​ត្រូវ​បើក

en: List all tasks as text output
km: រាយក​ភារកិច្ច​ទាំងអស់​ជា​លទ្ធផល​អត្ថបទ

en: Add task <taskname>
km: បន្ថែម​ភារកិច្ច <ឈ្មោះ​ភារកិច្ច>

en: Delete task <taskid>
km: លុប​ភារកិច្ច <លេខសម្គាល់​ភារកិច្ច>

en: Print the task ids for all tasks named <taskname>
km: បោះពុម្ព​លេខសម្គាល់​ភារកិច្ច​សម្រាប់​ភារកិច្ច​ទាំងអស់​ដែល​មានឈ្មោះ <taskname>

en: Start timer for task <taskid>
km: កម្មវិធី​ចាប់ផ្ដើម​សម្រាប់​ភារកិច្ច<taskid>

en: Stop timer for task <taskid>
km: បញ្ឈប់​កម្មវិធី​កំណត់​ពេល​សម្រាប់​ភារកិច្ច <taskid>

en: Deliver total minutes for task id
km: ផ្ដល់​នាទី​សរុប​សម្រាប់​លេខ​សម្គាល់​ភារកិច្ច

en: Outputs the version
km: លទ្ធផល​កំណែ

en: Could not find the KTimeTracker part.
km: មិនអាច​ស្វែងរក​ផ្នែក KTimeTracker បានទេ ។

en: Configure KTimeTracker...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ KTimeTracker...

en: task_popup
km: ភារកិច្ច​លេច​ឡើង​

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enabled)
en: Detect desktop as idle after:
km: រកឃើញ​ផ្ទៃតុ​ថា​វា​​ទំនេរ​បន្ទាប់​ពី ៖

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:23 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_period) i18n: file: cfgstorage.ui:35 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_autoSavePeriod)
en:  min
km: ​ នាទី

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimum desktop active time:
km: ពេលវេលា​សកម្ម​របស់​ផ្ទៃតុ​អប្បបរមា ៖

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:43 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_minActiveTime)
en:  sec
km:  វិ.

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:56 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_promptDelete)
en: Prompt before deleting tasks
km: សួរ​បញ្ជាក់​មុន​ពេល​លុប​ភារកិច្ច​

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:63 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Unitasking - allow only one task to be timed at a time. Does not stop any timer.
km: ការ​កំណត់​ភារកិច្ច​តែ​មួយ - អនុញ្ញាត​តែ​ភារកិច្ច​តែ​មួយ​កំណត់ពេល​នៅ​ពេល​តែ​មួយ ។ កុំ​បញ្ឈប់​កម្មវិធីកំណត់​ពេលវេលា​ណា​មួយ ។

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uniTasking)
en: Allow only one timer at a time
km: អនុញ្ញាត​តែ​កម្មវិធី​កំណត់​ពេល​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ​នៅ​ពេល​តែ​មួយ

note: i18n: file: cfgbehavior.ui:73 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayIcon)
en: Place an icon to the system tray
km: ដាក់​រូបតំណាង​ទៅ​ក្នុង​ថាស​​ប្រព័ន្ធ

[ctx: title of group box, general options]
note: i18n: file: cfgdisplay.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
km: ទូទៅ

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_decimalFormat)
en: Decimal number format
km: ទ្រង់ទ្រាយលេខ​គោលដប់

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:32 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious
km: ជ្រើស​វា ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​ការ​ប៉ះអេក្រង់ និង​អេក្រង់​របស់​​អ្នក​គឺ​មាន​តម្លៃ

[ctx: Choose this if you have a touchscreen and your screen real estate is precious.]
note: i18n: file: cfgdisplay.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_configPDA)
en: Configuration for PDA
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​សម្រាប់ PDA

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:45 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Columns Displayed
km: បាន​បង្ហាញ​ជួរឈរ

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displaySessionTime)
en: Session time
km: ពេល​សម័យ

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:58 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTime)
en: Cumulative task time
km: បន្ថែម​ពេល​វេលា​របស់​ភារកិច្ច​

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalSessionTime)
en: Total session time
km: ពេល​សម័យ​សរុប​

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:72 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayTotalTime)
en: Total task time
km: ពេល​វេលា​ភារកិច្ច​សរុប

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPriority)
en: Priority
km: អាទិភាព

note: i18n: file: cfgdisplay.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayPercentComplete)
en: Percent complete
km: ភាគ​រយ​បញ្ចប់

note: i18n: file: cfgstorage.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoSave)
en: Save tasks every:
km: រក្សាទុក​ភារកិច្ច​នូវ​រាងរាល់ ៖

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (KDialog, CSVExportDialogBase)
en: CSV Export
km: នាំចេញឯកសារ CSV

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:36 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Export to:
km: នាំចេញ​ទៅ​កាន់ ៖​

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:46 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlExportTo)
en: The file where Karm will write the data.
km: ឯកសារ ដែល​ Karm នឹង​សរសេរ​ទិន្នន័យ ។

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:64 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, quotesLabel)
en: Quotes:
km: ដកស្រង់ ៖​

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:85 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cboQuote)
en: All fields are quoted in the output.
km: វាល​ទាំងអស់​ត្រូវបាន​ដក​ស្រង់​នៅក្នុង​កាង​បង្ហាញ ។

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:105 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: Date Range
km: ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:108 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDateRange)
en: <p>An inclusive date range for reporting on time card history.  Not enabled when reporting on totals.</p>
km: <p>ជួរ​កាលបរិច្ឆេទ​ដែលរាប់បញ្ចូល​សម្រាប់​ការ​រាយការណ៍​នៅលើ​ប្រវត្តិ​កាត​ពេលវេលា ។  មិន​អនុញ្ញាត​នៅពេលរាយ​ការណ៍​លើ​ការ​សរុប​ទេ ។</p>

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: From:
km: ពី ៖

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:139 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
km: ជូន​ចំពោះ ៖

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:181 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combodecimalminutes)
en: Hours:Minutes
km: ម៉ោង:នាទី

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:198 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, combosessiontimes)
en: All Times
km: ពេលវេលា​ទាំងអស់

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:225 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboalltasks)
en: Only Selected
km: តែ​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ​

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:241 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: Delimiter
km: អ្នក​កំណត់​ព្រំដែន

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:244 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, grpDelimiter)
en: The character used to separate one field from another in the output.
km: តួអក្សរ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​បំបែក​វាល​មួយ​ពី​វាល​មួយ​ផ្សេង​ទៀត​នៅ​ក្នុង​លទ្ធផល ។

[ctx: tabulator delimiter]
note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:256 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioTab)
en: Tab
km: ផ្ទាំង

[ctx: user can set an user defined delimiter]
note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:263 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOther)
en: Other:
km: ផ្សេងៗ ៖

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:270 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSpace)
en: Space
km: ចន្លោះ

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:277 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioComma)
en: Comma
km: សញ្ញាក្បៀស ','

note: i18n: file: csvexportdialog_base.ui:314 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioSemicolon)
en: Semicolon
km: ចំណុច​ក្បៀស ';'

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:5 i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:16 i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
km: នាំចូល

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:20 i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
km: នាំចេញ

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:31 i18n: ectx: Menu (clock)
en: &Clock
km: នាឡិកា

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:38 i18n: ectx: Menu (task)
en: &Task
km: ភារកិច្ច​

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:49 i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:56 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: file: ktimetrackerui.rc:65 i18n: ectx: ToolBar (taskToolBar)
en: Tasks
km: ភារកិច្ច

en: Task Name
km: ឈ្មោះ​ភារកិច្ច

en: Session Time
km: ពេល​សម័យ

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Total Session Time
km: ពេល​សម័យ​សរុប

en: Total Time
km: ពេល​វេលា​សរុប

en: Percent Complete
km: ភាគ​រយ​បញ្ចប់

en: unspecified
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: combox entry for highest priority]
en: 1 (highest)
km: ១ (ខ្ពស់​បំផុត)

[ctx: combox entry for medium priority]
en: 5 (medium)
km: ៥ (មធ្យម)

[ctx: combox entry for lowest priority]
en: 9 (lowest)
km: ៩ (ទាប​បំផុត)

en: Error storing new task. Your changes were not saved. Make sure you can edit your iCalendar file. Also quit all applications using this file and remove any lock file related to its name from ~/.kde/share/apps/kabc/lock/
km: មាន​កំហុស​នៅពេល​ទុក​ភារកិច្ច​ថ្មី ។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់អ្នក​មិនត្រូវបាន​រក្សាទុក​ទេ ។ សូម​ប្រាកដថា​អ្នក​អាច​កែសម្រួល​ឯកសារ iCalendar របស់អ្នក​បាន ។ ចាកចេញ​ពី​កម្មវិធី​ទាំងអស់​ដោយ​ប្រើឯកសារ​នេះ ហើយ យកឯកសារ​ចាក់សោ​ដែលទាក់ទង​នឹង​ឈ្មោះ​របស់វា​ណាមួយ​ចេញពី ~/.kde/share/apps/kabc/lock/

en: Your virtual desktop number is too high, desktop tracking will not work
km: លេខ​ផ្ទៃតុ​និម្មិត​របស់​អ្នក​គឺ​ខ្ពស់ពេក ការ​តាមដាន​ផ្ទៃតុ​នឹង​មិន​ដំណើរការ​ទេ

en: Successfully saved file
km: បាន​រក្សាទុក​ឯកសារ​ដោយជោគជ័យ

en: Could not save. Disk full ?
km: មិន​អាច​រក្សាទុក ។ ថាស​ពេញ ?

en: Could not save.
km: មិនអាច​រក្សាទុក ។

en: New Task
km: ភារកិច្ច​ថ្មី

en: Unnamed Task
km: ភារកិច្ច​មិន​ទាន់មានឈ្មោះ​

en: New Sub Task
km: ភារកិច្ច​រង​ថ្មី

en: Edit Task
km: កែសម្រួល​ភារកិច្ច

en: No task selected.
km: គ្មាន​ភារកិច្ច​ដែល​បានជ្រើស​ទេ ។​

en: Are you sure you want to delete the selected task(s) and their entire history?
    NOTE: all subtasks and their history will also be deleted.
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​ភារកិច្ច​ដែល​បានជ្រើស និង​ប្រវត្ថិ​របស់​វា​ទាំង​អស់​ឬ ?
    ចំណាំ ៖ ភារកិច្ច​រង​ទាំងអស់ ព្រមទាំង​ប្រវត្តិ​របស់​វា​ក៏​នឹងតរូវបាន​លុបដែរ ។

en: Deleting Task(s)
km: លុប​ភារកិច្ច

en: Task Totals
km: ការ​សរុប​របស់ភារកិច្ច

[ctx: total time of all tasks]
en: Total
km: សរុប

en: No tasks.
km: គ្មាន​ភារកិច្ច​ ។

en: Week of %1
km: សប្តាហ៍​នៃ​ %1

en: Search or add task
km: ស្វែងរក ឬ​បន្ថែម​ភារកិច្ច

en: This is a combined field. As long as you do not type ENTER, it acts as a filter. Then, only tasks that match your input are shown. As soon as you type ENTER, your input is used as name to create a new task.
km: នេះ​ជា​វាល​ដែល​បានផ្សំ ។ ដរាបណា​អ្នកមិន​វាយ​គ្រាប់​ចុច​បញ្ចូល (ENTER) វា​មាន​តួនាទី​ជា​តម្រង ។ បន្ទាប់​មក​មាន​តែភារកិច្ច​ដែល​ផ្គូផ្គង​នឹង​កា​របញ្ចូល​របស់​អ្នក​ប៉ុណ្ណោះ​ត្រូវ​បានបង្ហាញ ។ពេល​ដែល​អ្នក​ចុច​គ្រាប់ចុច​បញ្ចូល (ENTER) កា​របញ្ចូល​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ឈ្មោះ​ដើម្បី​បង្កើត​ភារកិច្ច​ថ្មី​មួយ ។

en: Cannot create new file.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​ថ្មី ។

en: Untitled
km: គ្មាន​ចំណងជើង

en: Start &New Session
km: ចាប់​ផ្ដើម​សម័យ​ថ្មី

en: Starts a new session
km: ចាប់ផ្ដើម​សម័យ​ថ្មី

en: This will reset the session time to 0 for all tasks, to start a new session, without affecting the totals.
km: វា​នឹង​កំណត់​ពេល​សម័យ ទៅ ០ សម្រាប់​ភារកិច្ច​ទាំងអស់​ឡើងវិញ គឺ​ដើម្បី​ចាប់​ផ្ដើមសម័យ​ថ្មី ដោយ​គ្មាន​ជះ​ឥទ្ធិពល​ដល់​ការ​សរុប ។

en: Edit History...
km: កែសម្រួល​ប្រវត្តិ...

en: Edits history of all tasks of the current document
km: កែសម្រួល​ប្រវត្តិ​​នៃ​ភារកិច្ច​ទាំងអស់​របស់​​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន

en: A window will be opened where you can change start and stop times of tasks or add a comment to them.
km: បង្អួច​នឹង​ត្រូវ​បាន​បើក នៅ​កន្លែង​ដែលអ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពេលវេលា​ចាប់ផ្ដើម និង​បញ្ឈប់​របស់​ភារកិច្ច ឬ​បន្ថែម​សេចក្ដី​អធិប្បាយ​ឲ្យ​ពួកវា ។

en: &Reset All Times
km: កំណត់​ពេលវេលា​ទាំងអស់​ឡើង​វិញ

en: Resets all times
km: កំណត់​ពេលវេលា​ទាំងអស់​ឡើង​វិញ

en: This will reset the session and total time to 0 for all tasks, to restart from scratch.
km: វា​នឹង​កំណត់​ពេល​សម័យ និង ពេលវេលា​សរុប​ទៅ​ ០ ឡើង​វិញ​សម្រាប់​​គ្រប់​ភារកិច្ច​ទាំងអស់ គឺដើម្បី​ចាប់​ផ្ដើម​ពី​ការ​គូស​វាស ។

en: &Start
km: ចាប់ផ្ដើម

en: Starts timing for selected task
km: ចាប់ផ្ដើម​កំណត់​ពេល​សម្រាប់​ភារកិច្ច​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: This will start timing for the selected task.
    It is even possible to time several tasks simultanously.
    
    You may also start timing of tasks by double clicking the left mouse button on a given task. This will, however, stop timing of other tasks.
km: វា​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​កំណត់ពេល​សម្រាប់​ភារកិច្ច​ដែល​បាន​ជ្រើស ។
    វា​​អាច​​កំណត់​ពេល​ភារកិច្ច​ជា​ច្រើន​ដំណាល​គ្នា ។
    
    អ្នក​ក៏អាច​ចាប់ផ្ដើម​កំណត់​ពេល​ភារកិច្ច​ដោយ​ចុច​​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ទ្វេដង​លើ​ភារកិច្ច​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ។ ទោះ​ជា​យ៉ាង​ណា​ក៏​ដោយ វា​នឹង​បញ្ឈប់​កា​រកំណត់​ពេលភារកិច្ច​ផ្សេងៗ​ទៀត ។

en: S&top
km: ឈប់

en: Stops timing of the selected task
km: បញ្ឈប់​ការ​កំណត់​ពេល​ភារកិច្ច​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Focus on Searchbar
km: ផ្ដោត​លើ​របារ​ស្វែងរក

en: Sets the focus on the searchbar
km: កំណត់​កា​រផ្ដោត​លើ​របារ​ស្វែងរក

en: Stop &All Timers
km: បញ្ឈប់​ឧបករណ៍​កំណត់​ពេលវេលា​ទាំងអស់​

en: Stops all of the active timers
km: បញ្ឈប់​កម្មវិធីកំណត់​ពេល​ដែល​សកម្ម​ទាំងអស់

en: Track Active Applications
km: តាមដាន​កម្មវិធី​សកម្ម

en: Auto-creates and updates tasks when the focus of the current window has changed
km: បង្កើត​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ និង​ធ្វើ​ឲ្យភារកិច្ច​ទាន់សម័យ​ នៅ​ពេល​ផ្ដោត​អារម្មណ៍​លើ​បង្អួច​បច្ចុប្បន្ន​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: If the focus of a window changes for the first time when this action is enabled, a new task will be created with the title of the window as its name and will be started. If there already exists such an task it will be started.
km: ប្រសិន​បើ​ផ្ដោត​អារម្មណ៍​លើ​កា​រផ្លាស់ប្ដូរ​បង្អួច​សម្រាប់​ពេលដំបូង នៅ​ពេល​សកម្ម​ភាព​នេះ​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ភារកិច្ច​ថ្មី​មួយ​នឹង​ត្រូវ​បានបង្កើត​ដោយ​មាន​ចំណង​ជើង​របស់​បង្អួច​ជា​ឈ្មោះ​របស់​វា នឹង​ត្រូវ​បាន​ចាប់​ផ្ដើម ។ ប្រសិន​បើ​វា​មាន​រួច​ហើយ ​ភារកិច្ច​ប្រភេទ​ហ្នឹង នឹង​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម ។

en: &New Task...
km: ភារកិច្ច​ថ្មី...

en: Creates new top level task
km: បង្កើត​ភារកិច្ច​កម្រិត​កំពូល​ថ្មី

en: This will create a new top level task.
km: វា​នឹង​បង្កើត​ភារកិច្ច​កម្រិត​កំពូល​ថ្មី ។

en: New &Subtask...
km: ភារកិច្ចរង​ថ្មី​...

en: Creates a new subtask to the current selected task
km: បង្កើត​ភារកិច្ច​រង​ថ្មី​មួយ​ទៅ​ភារកិច្ច​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: This will create a new subtask to the current selected task.
km: វា​នឹង​បង្កើត​ភារកិច្ច​រង​ថ្មី​មួយ​ទៅ​ភារកិច្ច​ដែល​បានជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន ។

en: &Delete
km: លុប

en: Deletes selected task
km: លុប​ភារកិច្ច​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: This will delete the selected task(s) and all subtasks.
km: ​វា​នឹង​លុប​ភារកិច្ច​ដែល​បានជ្រើស​ និង​ភារកិច្ច​រង​ទាំងអស់​របស់​វា​ ។

en: &Edit...
km: កែសម្រួល...

en: Edits name or times for selected task
km: កែសម្រួល​ឈ្មោះ ឬ​ពេល​សម្រាប់​ភារកិច្ច​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: This will bring up a dialog box where you may edit the parameters for the selected task.
km: វា​នឹង​បង្ហាញ​ប្រអប់ ដែលអ្នក​អាច​កែសម្រួល​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សម្រាប់​ភារកិច្ច​ដែលបាន​ជ្រើស ។

en: &Mark as Complete
km: សម្គាល់​ថា​បាន​បញ្ចប់​ទាំង​ស្រុង

en: &Mark as Incomplete
km: សម្គាល់​ថា​មិន​ទាន់​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង

en: &Export Times...
km: នាំចេញ​ពេលវេលា...

en: Export &History...
km: នាំចេញ​ប្រវត្តិ...

en: Import Tasks From &Planner...
km: នាំ​ភារកិច្ច​ចូល​ពី​កម្មវិធី​គ្រោង...

en: Show Searchbar
km: បង្ហាញ​របារ​ស្វែងរក

en: This document has not been saved yet. Do you want to save it?
km: ឯកសារ​នេះ​មិន​ទាន់​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​នៅ​ឡើយ​​ទេ ។ តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ដែរឬទេ ?

en: Settings
km: ការ​កំណត់

[ctx: @info in message box]
en: There is no history yet. Start and stop a task and you will have an entry in your history.
km: មិន​ទាន់​មាន​ប្រវត្តិ​នៅ​ឡើយទេ ។ ចាប់ផ្ដើម និង​បញ្ឈប់​ភារកិច្ច និង​អ្នក​នឹង​មានធាតុ​មួយ​នៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ​របស់​អ្នក ។

en: Do you really want to reset the time to zero for all tasks?
km: អ្នក​ពិត​ជាចង់​កំណត់​ពេលវេលា​ទៅ ០ ចំពោះ​គ្រប់ភារកិច្ច​ឡើង​វិញ​ឬ ?

en: Confirmation Required
km: ទាមទារ​ការ​អះអាង

en: Reset All Times
km: កំណត់​ពេល​វេលាទាំងអស់​ឡើងវិញ

en: Save failed, most likely because the file could not be locked.
km: ការ​រក្សាទុក​បាន​បរាជ័យ ទំនង​មកពី​​មិន​អាច​ចាក់​សោឯកសារ ។

en: Could not modify calendar resource.
km: មិន​អាច​កែប្រែ​ធនធាន​ប្រតិទិន​បានទេ ។

en: Out of memory--could not create object.
km: អស់​សតិ​ក្នុងការ​បង្កើត​វត្ថុ ។

en: UID not found.
km: រក​មិន​ឃើញ​លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​ទេ ។

en: Invalidate date--format is YYYY-MM-DD.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​មិនត្រឹមត្រូវ ទ្រង់ទ្រាយ​របស់វា​គឺ YYYY-MM-DD ។

en: Invalid time--format is YYYY-MM-DDTHH:MM:SS.
km: ពេល​វេលា​មិនត្រឹមត្រូវ ទ្រង់ទ្រាយ​របស់វា​គឺ YYYY-MM-DDTHH:MM:SS ។

en: Invalid task duration--must be greater than zero.
km: ថិរវេលា​ភារកិច្ច​មិនត្រឹមត្រូវ វា​ត្រូវ​តែ​មាន​តម្លៃ​ធំជា​សូន្យ ។

en: Invalid error number: %1
km: លេខ​កំហុស​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖ %1

en: This is ktimetracker, KDE's program to help you track your time. Best, start with creating your first task - enter it into the field where you see "search or add task".
km: នេះគឺ​ជា ktimetracker កម្មវិធី​របស់ KDE ជួយ​អ្នក​ឲ្យ​តាមដាន​ពេលវេលា​របស់​អ្នក ។ យក​ល្អ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​បង្កើត​ភារកិច្ច​ដំបូង​របស់​អ្នក ដោយ​បញ្ចូល​វា​ទៅ​ក្នុង​វាល​ដែល​អ្នក​ឃើញ"ស្វែងរក ​ឬ​បន្ថែម​ភារកិច្ច" ។

en: You have already created a task. You can now start and stop timing
km: អ្នក​បានបង្កើត​ភារកិច្ច​នេះ​រួចហើយ ។ ឥឡូវ​អ្នក​អាច​ចាប់ផ្ដើម និង​បញ្ឈប់​ពេលវេលា

en: No active tasks
km: គ្មាន​ភារកិច្ច​សកម្ម​ទេ

en: Columns
km: ជួរឈរ

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Hide
km: លាក់
