xpad - en to hr translation catalogue (63 entries)

en: Could not write to file %s: %s
hr: Nije moguće pisati u datoteku %s: %s.

en: Each xpad session consists of one or more open pads.  These pads are basically sticky notes on your desktop in which you can write memos.
hr: Svaka se instanca xpada sastoji od jednog ili više otvorenih blokova. Ti su blokovi u biti "post-it" ljepljivi papirići na Vašem desktopu na koje možete pisati podsjetnike.

en: <b>To move a pad</b>, left drag on the toolbar, right drag on the resizer in the bottom right, or hold down CTRL while left dragging anywhere on the pad.
hr: <b>Da biste pomaknuli blok</b>, lijevom tipkom miša vucite alatnu traku, desnom tipkom vucite dio za mijenjanje veličine (dolje desno), ili držite CTRL dok lijevom tipkom vučete bilo koji dio bloka.

en: <b>To resize a pad</b>, left drag on the resizer or hold down CTRL while right dragging anywhere on the pad.
hr: <b>Da bise promijenili veličinu bloka</b>, lijevom tipkom miša vucite dio za mijenjanje veličine (dolje desno) ili držite CTRL dok desnom tipkom vučete bilo koji dio bloka.

en: <b>To change color settings</b>, right click on a pad and choose Edit->Preferences.
hr: <b>Da biste promijenili boje</b>, desnom tipkom kliknite na blok i odaberite Uređivanje->Postavke.

en: Most actions are available throught the popup menu that appears when you right click on a pad.  Try it out and enjoy.
hr: Većina je akcija dostupna kroz iskočni (popup) izbornik koji se pojavi kad kliknete na blok desnom tipkom. Iskušajte i uživajte!

en: Please send comments or bug reports to xpad-devel@lists.sourceforge.net
hr: Molimo Vas da komentare ili prijave grešaka šaljete na xpad-devel@lists.sourceforge.net.

en: Help
hr: Pomoć

en: Xpad is a graphical program.  Please run it from your desktop.
hr: Xpad je program s grafičkim sučeljem. Molim Vas, pokrenite ga iz desktopa.

en: Don't create a new pad on startup if no previous pads exist
hr: Nemoj stvoriti novi blok pri pokretanju ako već ne postoje prijašnji blokovi.

en: Create a new pad on startup even if pads already exist
hr: Stvori novi blok pri pokretanju čak i ako beć postoje blokovi.

en: Hide all pads
hr: Sakrij sve blokove

en: Show all pads
hr: Prikaži sve blokove

en: Create a new pad with the contents of a file
hr: Stvori novi blok koji sadrži podatke iz datoteke.

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Close all pads
hr: Zatvori sve blokove

en: Could not read file %s.
hr: Nije moguće čitati iz datoteke %s.

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
hr: Sav će tekst ovog bloka biti nepovratno izgubljen.

en: Sticky notes
hr: Papirići

en: _Edit
hr: _Uređivanje

en: _View
hr: _Prikaz

en: _Toolbar
hr: _Alatna traka

en: _Autohide Toolbar
hr: Automatski _sakrij alatnu traku

en: _Window Decorations
hr: _Rubovi prozora

en: _Show All
hr: _Prikaži sve

en: _Close All
hr: _Zatvori sve

note: The rest of the notes menu will get set up in the prep function below
en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _About
hr: _O programu

en: Appearance
hr: Izgled

en: Use font from xpad preferences
hr: Koristi font iz postavki xpada

en: Use this font:
hr: Koristi ovaj font:

en: Use colors from xpad preferences
hr: Koristi boje iz postavki xpada

en: Use these colors:
hr: Koristi ove boje:

en: Background:
hr: Pozadina:

en: Foreground:
hr: Boja teksta

en: Set Foreground Color
hr: Postavi boju teksta

en: Set Background Color
hr: Postavi boju pozadine

en: Set Font
hr: Postavi font

en: Use font from theme
hr: Koristi font teme

en: Use colors from theme
hr: Koristi boje teme

en: _Edit lock
hr: _Zabrani uređivanje

en: _Confirm pad deletion
hr: _Potvrdite brisanje bloka

en: Xpad Preferences
hr: Postavke xpada

en: Options
hr: Postavke

en: Clear Pad Contents
hr: Obriši sadržaj bloka

en: Add C_lear to Toolbar
hr: Dodaj "_Briši tekst" u alatnu traku

en: Close and Save Pad
hr: Zatvori i sačuvaj blok

en: Add _Close to Toolbar
hr: Dodaj "Zatvori" alatnoj traci

en: Delete Pad
hr: Izbriši blok

en: Add _Delete to Toolbar
hr: Dodaj "Izbriši" alatnoj traci

en: Open New Pad
hr: Otvori novi blok

en: Add _New to Toolbar
hr: Dodaj "Novi" alatnoj traci

en: Edit Preferences
hr: Uredi postavke

en: Add Pr_eferences to Toolbar
hr: Dodaj "_Postavke" alatnoj traci

en: Edit Pad Properties
hr: Uredi svojstva bloka

en: Add Proper_ties to Toolbar
hr: Dodaj "Svojstva" alatnoj traci

en: Close All Pads
hr: Zatvori sve blokove

en: Add Close _All to Toolbar
hr: Dodaj "Zatvori _sve" alatnoj traci

en: Add a Se_parator to Toolbar
hr: Dodaj razdjelnik alatnoj traci

en: _Remove From Toolbar
hr: _Ukloni iz alatne trake

en: _Move
hr: _Premjesti

en: Sticky Notes
hr: Post-it papirići
