apt - en to sk translation catalogue (553 entries)

en: Package %s version %s has an unmet dep:
sk: Balík %s verzie %s má nesplnené závislosti:

en: Unable to locate package %s
sk: Nedá sa nájsť balík %s

en: Total package names:
sk: Celkom názvov balíkov:

en:   Normal packages:
sk:   Normálnych balíkov:

en:   Pure virtual packages:
sk:   Čisto virtuálnych balíkov:

en:   Single virtual packages:
sk:   Jednoduchých virtuálnych balíkov:

en:   Mixed virtual packages:
sk:   Zmiešaných virtuálnych balíkov:

en:   Missing:
sk:   Chýbajúcich:

en: Total distinct versions:
sk: Celkom rôznych verzií:

en: Total distinct descriptions:
sk: Celkom rôznych popisov:

en: Total dependencies:
sk: Celkom závislostí:

en: Total ver/file relations:
sk: Celkom vzťahov ver/súbor:

en: Total Desc/File relations:
sk: Celkom vzťahov popis/súbor:

en: Total Provides mappings:
sk: Celkom poskytnutých mapovaní:

en: Total globbed strings:
sk: Celkom globovaných reťazcov:

en: Total dependency version space:
sk: Celkom miesta závislých verzií:

en: Total slack space:
sk: Celkom jalového miesta:

en: Total space accounted for:
sk: Celkom priradeného miesta:

en: Package file %s is out of sync.
sk: Súbor balíkov %s je neaktuálny.

en: You must give exactly one pattern
sk: Musíte zadať práve jeden vzor

en: No packages found
sk: Neboli nájdené žiadne balíky

en: Package files:
sk: Súbory balíka:

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
sk: Vyrovnávacia pamäť je neaktuálna, nedá sa odvolať na súbor balíka

note: Show any packages have explicit pins
en: Pinned packages:
sk: Pripevnené balíky:

en: (not found)
sk: (nenájdené)

note: Installed version
en:   Installed:
sk:   Nainštalovaná verzia:

en: (none)
sk: (žiadna)

note: Candidate Version
en:   Candidate:
sk:   Kandidát:

en:   Package pin:
sk:   Pripevnený balík:

note: Show the priority tables
en:   Version table:
sk:   Tabuľka verzií:

en: %s %s for %s compiled on %s %s
sk: %s %s pre %s skompilovaný %s %s

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] add file1 [file2 ...]
           apt-cache [options] showpkg pkg1 [pkg2 ...]
           apt-cache [options] showsrc pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache is a low-level tool used to manipulate APT's binary
    cache files, and query information from them
    
    Commands:
       add - Add a package file to the source cache
       gencaches - Build both the package and source cache
       showpkg - Show some general information for a single package
       showsrc - Show source records
       stats - Show some basic statistics
       dump - Show the entire file in a terse form
       dumpavail - Print an available file to stdout
       unmet - Show unmet dependencies
       search - Search the package list for a regex pattern
       show - Show a readable record for the package
       depends - Show raw dependency information for a package
       rdepends - Show reverse dependency information for a package
       pkgnames - List the names of all packages in the system
       dotty - Generate package graphs for GraphViz
       xvcg - Generate package graphs for xvcg
       policy - Show policy settings
    
    Options:
      -h   This help text.
      -p=? The package cache.
      -s=? The source cache.
      -q   Disable progress indicator.
      -i   Show only important deps for the unmet command.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-cache(8) and apt.conf(5) manual pages for more information.
sk: Použitie: apt-cache [voľby] príkaz
              apt-cache [voľby] add súbor1 [súbor2 ...]
              apt-cache [voľby] showpkg balík1 [balík2 ...]
              apt-cache [voľby] showsrc balík1 [balík2 ...]
    
    apt-cache je nízkoúrovňový nástroj na spravovanie binárnych
    súborov vo vyrovnávacej pamäti APT a na ich prehľadávanie
    
    Príkazy:
       add       - Pridá súbor Packages do zdrojovej vyrovnávacej pamäti
       gencaches - Zostaví vyrovnávaciu pamäť balíkov a zdrojov
       showpkg   - Zobrazí všeobecné údaje o balíku
       showsrc   - Zobrazí zdrojové záznamy
       stats     - Zobrazí základné štatistiky
       dump      - Zobrazí celý súbor v zhustenej podobe
       dumpavail - Vypíše súbor dostupných balíkov na štandardný výstup
       unmet     - Zobrazí nesplnené závislosti
       search    - Prehľadá zoznam balíkov podľa regulárneho výrazu
       show      - Zobrazí prehľadné informácie o balíku
       depends   - Zobrazí základné údaje o závislostiach balíka
       rdepends  - Zobrazí údaje o spätných závislostiach balíka
       pkgnames  - Vypíše zoznam názvov všetkých balíkov v systéme
       dotty     - Vytvorí diagramy balíka pre GraphViz
       xvcg      - Vytvorí diagramy balíka pre xvcg
       policy    - Zobrazí nastavenia zásad
    
    Voľby:
      -h   Tento pomocník.
      -p=? Vyrovnávacia pamäť balíkov.
      -s=? Vyrovnávacia pamäť zdrojov.
      -q   Nezobrazí indikátor priebehu.
      -i   Pri príkaze unmet zobrazí iba dôležité závislosti.
      -c=? Načíta tento konfiguračný súbor
      -o=? Nastaví ľubovoľnú voľbu, napr. -o dir::cache=/tmp
    Viac informácií nájdete v manuálových stránkach apt-cache(8) a apt.conf(5).

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 5.0.3 Disk 1'
sk: Prosím, zadajte názov tohto disku, napríklad „Debian 5.0.3 Disk 1“

en: Please insert a Disc in the drive and press enter
sk: Vložte disk do mechaniky a stlačte Enter

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
sk: Zopakujte tento postup pre všetky CD v sade diskov.

en: Arguments not in pairs
sk: Argumenty nie sú vo dvojiciach

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is a simple tool to read the APT config file
    
    Commands:
       shell - Shell mode
       dump - Show the configuration
    
    Options:
      -h   This help text.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sk: Použitie: apt-config [voľby] príkaz
    
    apt-config je jednoduchý nástroj na čítanie konfiguračného súboru APT
    
    Príkazy:
       shell - Režim shell
       dump  - Zobrazí nastavenie
    
    Voľby:
      -h   Tento pomocník.
      -c=? Načíta tento konfiguračný súbor
      -o=? Nastaví ľubovoľnú voľbu, napr. -o dir::cache=/tmp

en: %s not a valid DEB package.
sk: %s nie je platný DEB balík.

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is a tool to extract config and template info
    from debian packages
    
    Options:
      -h   This help text
      -t   Set the temp dir
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sk: Použitie: apt-extracttemplates súbor1 [súbor2 ...]
    
    apt-extracttemplates je nástroj na vyňatie konfiguračných skriptov
    a šablón z balíkov Debian
    
    Voľby:
      -h   Tento pomocník.
      -t   Nastaví dočasný adresár
      -c=? Načíta tento konfiguračný súbor
      -o=? Nastaví ľubovoľnú voľbu, napr. -o dir::cache=/tmp

en: Unable to write to %s
sk: Do %s sa nedá zapisovať

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
sk: Nedá sa určiť verzia programu debconf. Je debconf nainštalovaný?

en: Package extension list is too long
sk: Zoznam rozšírení balíka je príliš dlhý

en: Error processing directory %s
sk: Chyba pri spracovávaní adresára %s

en: Source extension list is too long
sk: Zoznam zdrojových rozšírení je príliš dlhý

en: Error writing header to contents file
sk: Chyba pri zapisovaní hlavičky do súboru

en: Error processing contents %s
sk: Chyba pri spracovávaní obsahu %s

en: Usage: apt-ftparchive [options] command
    Commands: packages binarypath [overridefile [pathprefix]]
              sources srcpath [overridefile [pathprefix]]
              contents path
              release path
              generate config [groups]
              clean config
    
    apt-ftparchive generates index files for Debian archives. It supports
    many styles of generation from fully automated to functional replacements
    for dpkg-scanpackages and dpkg-scansources
    
    apt-ftparchive generates Package files from a tree of .debs. The
    Package file contains the contents of all the control fields from
    each package as well as the MD5 hash and filesize. An override file
    is supported to force the value of Priority and Section.
    
    Similarly apt-ftparchive generates Sources files from a tree of .dscs.
    The --source-override option can be used to specify a src override file
    
    The 'packages' and 'sources' command should be run in the root of the
    tree. BinaryPath should point to the base of the recursive search and 
    override file should contain the override flags. Pathprefix is
    appended to the filename fields if present. Example usage from the 
    Debian archive:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Options:
      -h    This help text
      --md5 Control MD5 generation
      -s=?  Source override file
      -q    Quiet
      -d=?  Select the optional caching database
      --no-delink Enable delinking debug mode
      --contents  Control contents file generation
      -c=?  Read this configuration file
      -o=?  Set an arbitrary configuration option
sk: Použitie: apt-ftparchive [voľby] príkaz
    Príkazy: packages binárna_cesta [súbor_override [prefix_cesty]]
             sources zdrojová_cesta [súbor_override [prefix_cesty]]
             contents cesta
             release cesta
             generate konfiguračný_súbor [skupiny]
             clean konfiguračný_súbor
    
    apt-ftparchive generuje indexové súbory archívov Debianu. Podporuje
    niekoľko režimov vytvárania - od plne automatického až po funkčnú
    náhradu príkazov dpkg-scanpackages a dpkg-scansources.
    
    apt-ftparchive zo stromu .deb súborov vygeneruje súbory Packages. Súbor
    Packages okrem všetkých riadiacich polí každého balíka obsahuje tiež jeho
    veľkosť a MD5 súčet. Podporovaný je tiež súbor „override“, pomocou ktorého
    môžete vynútiť hodnoty polí Priority a Section.
    
    Podobne vie apt-ftparchive vygenerovať zo stromu súborov .dsc súbory
    Sources. Voľbou --source-override môžete určiť zdrojový súbor „override“.
    
    Príkazy „packages“ a „sources“ by sa mali spúšťať v koreni stromu.
    Binárna_cesta by mala ukazovať na začiatok rekurzívneho hľadania
    a súbor „override“ by mal obsahovať príznaky pre nahradenie. Ak je udaný
    prefix_cesty, pridá sa do polí „filename“.
    Skutočný príklad z archívu Debianu:
       apt-ftparchive packages dists/potato/main/binary-i386/ > \
                   dists/potato/main/binary-i386/Packages
    
    Voľby:
      -h    Tento pomocník
      --md5 Vygeneruje kontrolný súčet MD5
      -s=?  Zdrojový súbor „override“
      -q    Tichý režim
      -d=?  Zvolí voliteľnú databázu pre vyrovnávaciu pamäť
      --no-delink Povolí ladiaci režim
      --contents  Vygeneruje súbor Contents
      -c=?  Načíta tento konfiguračný súbor
      -o=?  Nastaví ľubovoľnú voľbu

en: No selections matched
sk: Nevyhovel žiaden výber

en: Some files are missing in the package file group `%s'
sk: V súbore balíka skupiny „%s“ chýbajú niektoré súbory

en: DB was corrupted, file renamed to %s.old
sk: DB je narušená, súbor je premenovaný na %s.old

en: DB is old, attempting to upgrade %s
sk: DB je neaktuálna, prebieha pokus o aktualizáciu %s

en: Unable to open DB file %s: %s
sk: Nedá sa otvoriť DB súbor %s: %s

en: Failed to stat %s
sk: %s sa nedá vyhodnotiť

en: Archive has no control record
sk: Archív nemá riadiaci záznam

en: Unable to get a cursor
sk: Nedá sa získať kurzor

en: W: Unable to read directory %s
sk: W: Adresár %s sa nedá čítať

en: W: Unable to stat %s
sk: W: %s sa nedá vyhodnotiť

en: E: Errors apply to file
sk: E: Chyby sa týkajú súboru

en: Failed to resolve %s
sk: Chyba pri preklade %s

en: Tree walking failed
sk: Prechod stromom zlyhal

en: Failed to open %s
sk: %s sa nedá otvoriť

en:  DeLink %s [%s]
sk:  Odlinkovanie %s [%s]

en: Failed to readlink %s
sk: Nie je možné vykonať readlink %s

en: Failed to unlink %s
sk: Nie je možné vykonať unlink %s

en: *** Failed to link %s to %s
sk: *** Nepodarilo sa zlinkovať %s s %s

en:  DeLink limit of %sB hit.
sk:  Bol dosiahnutý odlinkovací limit %sB.

en: Archive had no package field
sk: Archív neobsahuje pole „package“

en:   %s has no override entry
sk:  %s nemá žiadnu položku override

en:   %s maintainer is %s not %s
sk:   správcom %s je %s, nie %s

en:   %s has no source override entry
sk:  %s nemá žiadnu položku „source override“

en:   %s has no binary override entry either
sk:  %s nemá žiadnu položku „binary override“

en: Internal error, could not locate member %s
sk: Vnútorná chyba, nedá sa nájsť časť %s

en: realloc - Failed to allocate memory
sk: realloc - Zlyhal pokus o pridelenie pamäti

en: Unable to open %s
sk: Nedá sa otvoriť %s

en: Malformed override %s line %lu #1
sk: Skomolený „override“ %s riadok %lu #1

en: Malformed override %s line %lu #2
sk: Skomolený „override“ %s riadok %lu #2

en: Malformed override %s line %lu #3
sk: Skomolený „override“ %s riadok %lu #3

en: Failed to read the override file %s
sk: Nepodarilo sa prečítať „override“ súbor %s

en: Unknown compression algorithm '%s'
sk: Neznámy kompresný algoritmus „%s“

en: Compressed output %s needs a compression set
sk: Komprimovaný výstup %s potrebuje kompresnú sadu

en: Failed to create IPC pipe to subprocess
sk: Zlyhalo vytvorenie IPC rúry k podprocesu

en: Failed to create FILE*
sk: Zlyhalo vytvorenie FILE*

en: Failed to fork
sk: Volanie fork() zlyhalo

en: Compress child
sk: Komprimovať potomka

en: Internal error, failed to create %s
sk: Vnútorná chyba, nepodarilo sa vytvoriť %s

en: Failed to create subprocess IPC
sk: Nedá sa vytvoriť podproces IPC

en: Failed to exec compressor
sk: Nepodarilo sa spustiť kompresor

en: decompressor
sk: dekompresor

en: IO to subprocess/file failed
sk: V/V operácia s podprocesom/súborom zlyhala

en: Failed to read while computing MD5
sk: Chyba čítania pri výpočte MD5

en: Problem unlinking %s
sk: Problém s odlinkovaním %s

en: Failed to rename %s to %s
sk: Premenovanie %s na %s zlyhalo

en: Regex compilation error - %s
sk: Chyba pri preklade regulárneho výrazu - %s

en: The following packages have unmet dependencies:
sk: Nasledovné balíky majú nesplnené závislosti:

en: but %s is installed
sk: ale nainštalovaný je %s

en: but %s is to be installed
sk: ale inštalovať sa bude %s

en: but it is not installable
sk: ale sa nedá nainštalovať

en: but it is a virtual package
sk: ale je to virtuálny balík

en: but it is not installed
sk: ale nie je nainštalovaný

en: but it is not going to be installed
sk: ale sa nebude inštalovať

en:  or
sk:  alebo

en: The following NEW packages will be installed:
sk: Nainštalujú sa nasledovné NOVÉ balíky:

en: The following packages will be REMOVED:
sk: Nasledovné balíky sa ODSTRÁNIA:

en: The following packages have been kept back:
sk: Nasledovné balíky sa ponechajú v súčasnej verzii:

en: The following packages will be upgraded:
sk: Nasledovné balíky sa aktualizujú:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
sk: Nasledovné balíky sa DEGRADUJÚ:

en: The following held packages will be changed:
sk: Nasledovné pridržané balíky sa zmenia:

en: %s (due to %s)
sk: %s (kvôli %s)

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
sk: UPOZORNENIE: Nasledovné dôležité balíky sa odstránia.
    Ak presne neviete, čo robíte, tak to NEROBTE!

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
sk: %lu aktualizovaných, %lu nových nainštalovaných,

en: %lu reinstalled,
sk: %lu reinštalovaných,

en: %lu downgraded,
sk: %lu degradovaných,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
sk: %lu na odstránenie a %lu neaktualizovaných.

en: %lu not fully installed or removed.
sk: %lu iba čiastočne nainštalovaných alebo odstránených.

en: Correcting dependencies...
sk: Opravujú sa závislosti...

en:  failed.
sk:  zlyhalo.

en: Unable to correct dependencies
sk: Závislosti sa nedajú opraviť

en: Unable to minimize the upgrade set
sk: Sada na aktualizáciu sa nedá minimalizovať

en:  Done
sk:  Hotovo

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these.
sk: Opravu môžete spustiť pomocu „apt-get -f install“.

en: Unmet dependencies. Try using -f.
sk: Nesplnené závislosti. Skúste použiť -f.

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
sk: UPOZORNENIE: Pri nasledovných balíkoch sa nedá overiť vierohodnosť!

en: Authentication warning overridden.
sk: Upozornenie o vierohodnosti bolo potlačené.

en: Install these packages without verification [y/N]?
sk: Nainštalovať tieto nekontrolované balíky [y/N]?

en: Some packages could not be authenticated
sk: Nedala sa zistiť vierohodnosť niektorých balíkov

en: There are problems and -y was used without --force-yes
sk: Nastali problémy a -y bolo použité bez --force-yes

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
sk: Vnútorná chyba, InstallPackages bolo volané s poškodenými balíkmi!

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
sk: Je potrebné odstránenie balíka, ale funkcia Odstrániť je vypnutá.

en: Internal error, Ordering didn't finish
sk: Vnútorná chyba, Triedenie sa neukončilo

en: Unable to lock the download directory
sk: Adresár pre sťahovanie sa nedá zamknúť

en: The list of sources could not be read.
sk: Nedá sa načítať zoznam zdrojov.

en: How odd.. The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
sk: Nezvyčajná udalosť... Veľkosti nesúhlasia, pošlite e-mail na apt@packages.debian.org

en: Need to get %sB/%sB of archives.
sk: Je potrebné stiahnuť %sB/%sB archívov.

en: Need to get %sB of archives.
sk: Je potrebné stiahnuť %sB archívov.

en: After this operation, %sB of additional disk space will be used.
sk: Po tejto operácii sa na disku použije ďalších %sB.

en: After this operation, %sB disk space will be freed.
sk: Po tejto operácii sa na disku uvoľní %sB.

en: Couldn't determine free space in %s
sk: Na %s sa nedá zistiť veľkosť voľného miesta

en: You don't have enough free space in %s.
sk: Na %s nemáte dostatok voľného miesta.

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
sk: Zadané „iba triviálne“, ale toto nie je triviálna operácia.

en: Yes, do as I say!
sk: Áno, urob to, čo vravím!

en: You are about to do something potentially harmful.
    To continue type in the phrase '%s'
     ?]
sk: Možno sa chystáte vykonať niečo škodlivé.
    Ak chcete pokračovať, opíšte frázu „%s“
     ?]

en: Abort.
sk: Prerušené.

en: Do you want to continue [Y/n]?
sk: Chcete pokračovať [Y/n]?

en: Failed to fetch %s  %s
sk: Zlyhalo stiahnutie %s  %s

en: Some files failed to download
sk: Niektoré súbory sa nedajú stiahnuť

en: Download complete and in download only mode
sk: Sťahovanie ukončené v režime „iba stiahnuť“

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
sk: Niektoré archívy sa nedajú stiahnuť. Skúste spustiť apt-get update alebo --fix-missing

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
sk: --fix-missing a výmena nosiča nie sú momentálne podporované

en: Unable to correct missing packages.
sk: Chýbajúce balíky sa nedajú opraviť.

en: Aborting install.
sk: Inštalácia sa prerušuje.

en: Note, selecting %s instead of %s
sk: Poznámka: %s sa vyberá namiesto %s

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
sk: Preskakuje sa %s, pretože je už nainštalovaný.

en: Package %s is not installed, so not removed
sk: Balík %s nie je nainštalovaný, nedá sa teda odstrániť

en: Package %s is a virtual package provided by:
sk: Balík %s je virtuálny balík poskytovaný balíkmi:

en:  [Installed]
sk: [Inštalovaný]

en: You should explicitly select one to install.
sk: Mali by ste explicitne vybrať jeden na inštaláciu.

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
sk: Balík %s nie je dostupný, ale odkazuje naň iný balík. Možno to znamená,
    že balík chýba, bol zrušený alebo je dostupný iba z iného zdroja

en: However the following packages replace it:
sk: Avšak nahrádzajú ho nasledovné balíky:

en: Package %s has no installation candidate
sk: Balík %s nemá kandidáta na inštaláciu

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
sk: Nie je možná reinštalácia %s, pretože sa nedá stiahnuť.

en: %s is already the newest version.
sk: %s je už najnovšej verzie.

en: Release '%s' for '%s' was not found
sk: Nebolo nájdené vydanie „%s“ pre „%s“

en: Version '%s' for '%s' was not found
sk: Nebola nájdená verzia „%s“ pre „%s“

en: Selected version %s (%s) for %s
sk: Zvolená verzia %s (%s) pre %s

en: Ignore unavailable target release '%s' of package '%s'
sk: Ignorovať nedostupné cieľové vydanie „%s“ balíka „%s“

en: Picking '%s' as source package instead of '%s'
sk: Vyberá sa „%s“ ako zdrojový balík namiesto „%s“

note: if (VerTag.empty() == false && Last == 0)
en: Ignore unavailable version '%s' of package '%s'
sk: Ignorovať nedostupnú verziu „%s“ balíka „%s“

en: The update command takes no arguments
sk: Príkaz update neprijíma žiadne argumenty

en: Unable to lock the list directory
sk: Adresár zoznamov sa nedá zamknúť

en: We are not supposed to delete stuff, can't start AutoRemover
sk: Nemajú sa odstraňovať veci, nespustí sa AutoRemover

en: The following packages were automatically installed and are no longer required:
sk: Nasledovné balíky boli nainštalované automaticky a už viac nie sú potrebné:

en: %lu packages were automatically installed and are no longer required.
sk: %lu balíkov bolo nainštalovaných automaticky a už viac nie sú potrebné.

en: Use 'apt-get autoremove' to remove them.
sk: Na ich odstránenie použite „apt-get autoremove“.

en: Hmm, seems like the AutoRemover destroyed something which really
    shouldn't happen. Please file a bug report against apt.
sk: Hmm, zdá sa, že AutoRemover niečo zničil, čo sa naozaj nemalo stať.
    Prosím, pošlite hlásenie o chybe balíka apt.

note: if (Packages == 1) { c1out << endl; c1out << _("Since you only requested a single operation it is extremely likely that\n" "the package is simply not installable and a bug report against\n" "that package should be filed.") << endl; }
en: The following information may help to resolve the situation:
sk: Nasledovné informácie vám možno pomôžu vyriešiť túto situáciu:

en: Internal Error, AutoRemover broke stuff
sk: Vnútorná chyba, AutoRemover niečo pokazil

en: Internal error, AllUpgrade broke stuff
sk: Vnútorná chyba, AllUpgrade pokazil veci

en: Couldn't find task %s
sk: Nebolo možné nájsť úlohu %s

en: Couldn't find package %s
sk: Balík %s sa nedá nájsť

en: Note, selecting %s for regex '%s'
sk: Poznámka: vyberá sa %s pre regulárny výraz „%s“

en: %s set to manually installed.
sk: %s je nastavený na manuálnu inštaláciu.

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these:
sk: Na opravu nasledovných môžete spustiť „apt-get -f install“:

en: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).
sk: Nesplnené závislosti. Skúste spustiť „apt-get -f install“ bez balíkov (alebo navrhnite riešenie).

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
sk: Niektoré balíky sa nedajú nainštalovať. To môže znamenať, že požadujete
    nemožnú situáciu, alebo ak používate nestabilnú distribúciu, že
    požadované balíky ešte neboli vytvorené alebo presunuté z fronty
    Novoprichádzajúcich (Incoming) balíkov.

en: Broken packages
sk: Poškodené balíky

en: The following extra packages will be installed:
sk: Nainštalujú sa nasledovné extra balíky:

en: Suggested packages:
sk: Navrhované balíky:

en: Recommended packages:
sk: Odporúčané balíky:

en: Calculating upgrade...
sk: Prepočítava sa aktualizácia...

en: Failed
sk: Chyba

en: Done
sk: Hotovo

en: Internal error, problem resolver broke stuff
sk: Vnútorná chyba, „problem resolver“ niečo pokazil

en: Must specify at least one package to fetch source for
sk: Musíte zadať aspoň jeden balík, pre ktorý sa stiahnu zdrojové texty

en: Unable to find a source package for %s
sk: Nedá sa nájsť zdrojový balík pre %s

en: Skipping already downloaded file '%s'
sk: Preskakuje sa už stiahnutý súbor „%s“

en: You don't have enough free space in %s
sk: Na %s nemáte dostatok voľného miesta

en: Need to get %sB/%sB of source archives.
sk: Je potrebné stiahnuť %sB/%sB zdrojových archívov.

en: Need to get %sB of source archives.
sk: Je potrebné stiahnuť %sB zdrojových archívov.

en: Fetch source %s
sk: Stiahnuť zdroj %s

en: Failed to fetch some archives.
sk: Zlyhalo stiahnutie niektorých archívov.

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
sk: Preskakuje sa rozbalenie už rozbaleného zdroja v %s

en: Unpack command '%s' failed.
sk: Príkaz na rozbalenie „%s“ zlyhal.

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
sk: Skontrolujte, či je nainštalovaný balík „dpkg-dev“.

en: Build command '%s' failed.
sk: Príkaz na zostavenie „%s“ zlyhal.

en: Child process failed
sk: Proces potomka zlyhal

en: Must specify at least one package to check builddeps for
sk: Musíte zadať aspoň jeden balík, pre ktorý sa budú overovať závislosti na zostavenie

en: Unable to get build-dependency information for %s
sk: Nedajú sa získať závislosti na zostavenie %s

en: %s has no build depends.
sk: %s nemá žiadne závislosti na zostavenie.

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because the package %s cannot be found
sk: %s závislosť pre %s sa nemôže splniť, pretože sa nedá nájsť balík %s

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because no available versions of package %s can satisfy version requirements
sk: %s závislosť pre %s sa nedá splniť, pretože sa nedá nájsť verzia balíka %s, ktorá zodpovedá požiadavke na verziu

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: Installed package %s is too new
sk: Zlyhalo splnenie %s závislosti pre %s: Inštalovaný balík %s je príliš nový

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: %s
sk: Zlyhalo splnenie %s závislosti pre %s: %s

en: Build-dependencies for %s could not be satisfied.
sk: Závislosti na zostavenie %s sa nedajú splniť.

en: Failed to process build dependencies
sk: Spracovanie závislostí na zostavenie zlyhalo

en: Supported modules:
sk: Podporované moduly:

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a simple command line interface for downloading and
    installing packages. The most frequently used commands are update
    and install.
    
    Commands:
       update - Retrieve new lists of packages
       upgrade - Perform an upgrade
       install - Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
       remove - Remove packages
       autoremove - Remove automatically all unused packages
       purge - Remove packages and config files
       source - Download source archives
       build-dep - Configure build-dependencies for source packages
       dist-upgrade - Distribution upgrade, see apt-get(8)
       dselect-upgrade - Follow dselect selections
       clean - Erase downloaded archive files
       autoclean - Erase old downloaded archive files
       check - Verify that there are no broken dependencies
    
    Options:
      -h  This help text.
      -q  Loggable output - no progress indicator
      -qq No output except for errors
      -d  Download only - do NOT install or unpack archives
      -s  No-act. Perform ordering simulation
      -y  Assume Yes to all queries and do not prompt
      -f  Attempt to correct a system with broken dependencies in place
      -m  Attempt to continue if archives are unlocatable
      -u  Show a list of upgraded packages as well
      -b  Build the source package after fetching it
      -V  Show verbose version numbers
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-get(8), sources.list(5) and apt.conf(5) manual
    pages for more information and options.
                           This APT has Super Cow Powers.
sk: Použitie: apt-get [voľby] príkaz
              apt-get [voľby] install|remove balík1 [balík2 ...]
              apt-get [voľby] source balík1 [balík2 ...]
    
    apt-get je jednoduché rozhranie na príkazovom riadku pre sťahovanie
    a inštaláciu balíkov. Najpoužívanejšími príkazmi sú update a install.
    
    Príkazy:
       update          - Získa nové zoznamy balíkov
       upgrade         - Vykoná aktualizáciu
       install         - Nainštaluje nové balíky (balík je libc6, nie libc6.deb)
       remove          - Odstráni balíky
       autoremove      - Automaticky odstráni všetky nepoužité balíky
       purge           - Odstráni a balíky a ich konfiguračné súbory
       source          - Stiahne zdrojové archívy
       build-dep       - Nastaví závislosti kompilácie pre zdrojové balíky
       dist-upgrade    - Aktualizácia distribúcie, viď apt-get(8)
       dselect-upgrade - Riadi sa podľa výberu v dselect-e
       clean           - Zmaže stiahnuté archívy
       autoclean       - Zmaže staré stiahnuté archívy
       check           - Overí, či neexistujú poškodené závislosti
    
    Voľby:
      -h  Tento pomocník
      -q  Nezobrazí indikátor priebehu - pre záznam
      -qq Zobrazí iba chyby
      -d  Iba stiahne - neinštaluje ani nerozbaľuje archívy
      -s  Žiadna akcia. Iba simuluje postupnosť pripravených akcií
      -y  Na všetky otázky odpovedá Áno
      -f  Pokúsi sa opraviť systém s poškodenými závislosťami
      -m  Skúsi pokračovať, aj keď sa nepodarí nájsť archívy
      -u  Zobrazí tiež zoznam aktualizovaných balíkov
      -b  Po stiahnutí zdrojového balíka ho aj skompiluje
      -V  Zobrazí čísla verzií
      -c=? Načíta tento konfiguračný súbor
      -o=? Nastaví ľubovoľnú voľbu, napr. -o dir::cache=/tmp
    Viac volieb nájdete v manuálových stránkach apt-get(8), sources.list(5)
    a apt.conf(5).
                           Tento APT má schopnosti posvätnej kravy.

en: NOTE: This is only a simulation!
          apt-get needs root privileges for real execution.
          Keep also in mind that locking is deactivated,
          so don't depend on the relevance to the real current situation!
sk: POZN.: Toto je iba simulácia!
          apt-get potrebuje na skutočné spustenie práva používateľa root.
          Tiež pamätajte, že zamykanie je deaktivované, takže
          sa nespoliehajte na to že to bude platiť v reálnej situácii!

en: Hit
sk: Už existuje

en: Get:
sk: Získava sa:

en: Err
sk: Chyba

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
sk: %sB sa stiahlo za %s (%sB/s)

en:  [Working]
sk:  [Prebieha spracovanie]

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press enter
sk: Výmena nosiča: Vložte disk s názvom
     „%s“
    do mechaniky „%s“ a stlačte Enter

en: Unknown package record!
sk: Neznámy záznam o balíku!

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package files. The -s option is used
    to indicate what kind of file it is.
    
    Options:
      -h   This help text
      -s   Use source file sorting
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sk: Použitie: apt-sortpkgs [voľby] súbor1 [súbor2 ...]
    
    apt-sortpkgs je jednoduchý nástroj na zotriedenie súborov Packages.
    Voľbou -s si zvolíte typ súboru.
    
    Voľby:
      -h   Tento pomocník
      -s   Zotriedi zdrojový súbor
      -c=? Načíta tento konfiguračný súbor
      -o=? Nastaví ľubovoľnú voľbu, napr. -o dir::cache=/tmp

en: Bad default setting!
sk: Chybné predvolené nastavenie!

en: Press enter to continue.
sk: Stlačte Enter, ak chcete pokračovať.

en: Do you want to erase any previously downloaded .deb files?
sk: Chcete odstrániť všetky doteraz stiahnuté .deb súbory?

en: Some errors occurred while unpacking. Packages that were installed
sk: Pri rozbaľovaní došlo k nejakým chybám. Balíky, ktoré boli nainštalované

en: will be configured. This may result in duplicate errors
sk: budú nakonfigurované. Môže to spôsobiť opakované chybové správy

en: or errors caused by missing dependencies. This is OK, only the errors
sk: o nesplnených závislostiach. Je to v poriadku, dôležité sú iba

en: above this message are important. Please fix them and run [I]nstall again
sk: chyby nad touto správou. Opravte ich a potom znovu spusťte [I]nštalovať

en: Merging available information
sk: Zlučujú sa dostupné informácie

en: Failed to create pipes
sk: Vytvorenie rúry zlyhalo

en: Failed to exec gzip
sk: Spustenie gzip zlyhalo

en: Corrupted archive
sk: Porušený archív

en: Tar checksum failed, archive corrupted
sk: Kontrolný súčet pre tar zlyhal, archív je poškodený

en: Unknown TAR header type %u, member %s
sk: Neznáma TAR hlavička typu %u, člen %s

en: Invalid archive signature
sk: Neplatný podpis archívu

en: Error reading archive member header
sk: Chyba pri čítaní záhlavia prvku archívu

en: Invalid archive member header %s
sk: Neplatná hlavička prvku archívu %s

en: Invalid archive member header
sk: Neplatné záhlavie prvku archívu

en: Archive is too short
sk: Archív je príliš krátky

en: Failed to read the archive headers
sk: Chyba pri čítaní hlavičiek archívu

en: DropNode called on still linked node
sk: Pokus o uvoľnenie uzla (DropNode) na stále prepojenom uzle

en: Failed to locate the hash element!
sk: Hašovací prvok sa nedá nájsť!

en: Failed to allocate diversion
sk: Nedá sa alokovať diverzia

en: Internal error in AddDiversion
sk: Vnútorná chyba pri AddDiversion

en: Trying to overwrite a diversion, %s -> %s and %s/%s
sk: Pokus o prepísanie diverzie, %s -> %s a %s/%s

en: Double add of diversion %s -> %s
sk: Dvojité pridanie diverzie %s -> %s

en: Duplicate conf file %s/%s
sk: Duplicitný konfiguračný súbor %s/%s

en: Failed to write file %s
sk: Zápis súboru %s zlyhal

en: Failed to close file %s
sk: Zatvorenie súboru %s zlyhalo

en: The path %s is too long
sk: Cesta %s je príliš dlhá

en: Unpacking %s more than once
sk: %s sa rozbaľuje viackrát

en: The directory %s is diverted
sk: Adresár %s je divertovaný

en: The package is trying to write to the diversion target %s/%s
sk: Balík sa pokúša zapisovať do diverzného cieľa %s/%s

en: The diversion path is too long
sk: Diverzná cesta je príliš dlhá

en: The directory %s is being replaced by a non-directory
sk: Adresár %s sa nahradí neadresárom

en: Failed to locate node in its hash bucket
sk: Nedá sa nájsť uzol na adrese jeho hašu

en: The path is too long
sk: Cesta je príliš dlhá

en: Overwrite package match with no version for %s
sk: Prepísať zodpovedajúci balík bez udania verzie pre %s

en: File %s/%s overwrites the one in the package %s
sk: Súbor %s/%s prepisuje ten z balíka %s

note: Only warn if there are no sources.list.d. Only warn if there is no sources.list file.
en: Unable to read %s
sk: Nedá sa načítať %s

en: Unable to stat %s
sk: Nedá sa vyhodnotiť %s

en: Failed to remove %s
sk: Odstránenie %s zlyhalo

en: Unable to create %s
sk: Nedá sa vytvoriť %s

en: Failed to stat %sinfo
sk: Vyhodnotenie %sinfo zlyhalo

en: The info and temp directories need to be on the same filesystem
sk: Adresáre info a temp musia byť na tom istom súborovom systéme

note: Build the status cache
en: Reading package lists
sk: Načítavajú sa zoznamy balíkov

en: Failed to change to the admin dir %sinfo
sk: Nedá sa zmeniť na admin adresár %sinfo

en: Internal error getting a package name
sk: Vnútorná chyba pri získavaní názvu balíka

en: Reading file listing
sk: Načítava sa zoznam súborov

en: Failed to open the list file '%sinfo/%s'. If you cannot restore this file then make it empty and immediately re-install the same version of the package!
sk: Otvorenie súboru zoznamov „%sinfo/%s“ zlyhalo. Ak nemôžete obnoviť tento súbor, vytvorte nový prázdny a ihneď znovu nainštalujte tú istú verziu balíka!

en: Failed reading the list file %sinfo/%s
sk: Chyba pri čítaní súboru so zoznamami %sinfo/%s

en: Internal error getting a node
sk: Vnútorná chyba pri získavaní uzla

en: Failed to open the diversions file %sdiversions
sk: Zlyhalo otvorenie súboru s diverziami %sdiversions

en: The diversion file is corrupted
sk: Diverzný súbor je porušený

en: Invalid line in the diversion file: %s
sk: Neplatný riadok v diverznom súbore: %s

en: Internal error adding a diversion
sk: Vnútorná chyba pri pridávaní diverzie

en: The pkg cache must be initialized first
sk: Vyrovnávacia pamäť balíkov sa musí najprv inicializovať

en: Failed to find a Package: header, offset %lu
sk: Chyba pri hľadaní Balíka: hlavička, pozícia %lu

en: Bad ConfFile section in the status file. Offset %lu
sk: Zlá sekcia ConfFile v stavovom súbore na pozícii %lu

en: Error parsing MD5. Offset %lu
sk: Chyba pri spracovaní MD5. Pozícia %lu

en: This is not a valid DEB archive, missing '%s' member
sk: Toto nie je platný DEB archív, chýba časť „%s“

en: This is not a valid DEB archive, it has no '%s', '%s' or '%s' member
sk: Toto nie je platný DEB archív, chýba časť „%s“, „%s“ alebo „%s“

en: Couldn't change to %s
sk: Nedá sa prejsť do %s

en: Internal error, could not locate member
sk: Vnútorná chyba, nedá sa nájsť člen

en: Failed to locate a valid control file
sk: Nedá sa nájsť platný riadiaci súbor

en: Unparsable control file
sk: Nespracovateľný riadiaci súbor

en: Unable to read the cdrom database %s
sk: Nedá sa čítať databáza na CD-ROM %s

en: Please use apt-cdrom to make this CD-ROM recognized by APT. apt-get update cannot be used to add new CD-ROMs
sk: Pre pridanie CD do APT použije apt-cdrom. apt-get update sa nedá využiť na pridávanie nových CD.

en: Wrong CD-ROM
sk: Chybné CD

en: Unable to unmount the CD-ROM in %s, it may still be in use.
sk: Nedá sa odpojiť CD-ROM v %s - možno sa ešte používa.

en: Disk not found.
sk: Disk sa nenašiel.

en: File not found
sk: Súbor sa nenašiel

en: Failed to stat
sk: Vyhodnotenie zlyhalo

en: Failed to set modification time
sk: Zlyhalo nastavenie času zmeny

en: Invalid URI, local URIS must not start with //
sk: Neplatné URI, lokálne URI nesmie začínať s //

note: Login must be before getpeername otherwise dante won't work.
en: Logging in
sk: Prihlasovanie

en: Unable to determine the peer name
sk: Nedá sa zistiť názov druhej strany

en: Unable to determine the local name
sk: Nedá sa zistiť lokálny názov

en: The server refused the connection and said: %s
sk: Server zamietol naše spojenie s chybou: %s

en: USER failed, server said: %s
sk: Zlyhalo zadanie používateľa, server odpovedal: %s

en: PASS failed, server said: %s
sk: Zlyhalo zadanie hesla, server odpovedal: %s

en: A proxy server was specified but no login script, Acquire::ftp::ProxyLogin is empty.
sk: Bol zadaný proxy server, ale nie prihlasovací skript. Acquire::ftp::ProxyLogin je prázdny.

en: Login script command '%s' failed, server said: %s
sk: Príkaz „%s“ prihlasovacieho skriptu zlyhal, server odpovedal: %s

en: TYPE failed, server said: %s
sk: Zlyhalo zadanie typu, server odpovedal: %s

en: Connection timeout
sk: Uplynul čas spojenia

en: Server closed the connection
sk: Server ukončil spojenie

en: Read error
sk: Chyba pri čítaní

en: A response overflowed the buffer.
sk: Odpoveď preplnila zásobník.

en: Protocol corruption
sk: Narušenie protokolu

en: Write error
sk: Chyba pri zápise

en: Could not create a socket
sk: Nedá sa vytvoriť socket

en: Could not connect data socket, connection timed out
sk: Nedá sa pripojiť dátový socket, uplynul čas spojenia

en: Could not connect passive socket.
sk: Nedá sa pripojiť pasívny socket.

en: getaddrinfo was unable to get a listening socket
sk: getaddrinfo nezískal počúvajúci socket

en: Could not bind a socket
sk: Nedá sa nadviazať socket

en: Could not listen on the socket
sk: Na sockete sa nedá počúvať

en: Could not determine the socket's name
sk: Názov socketu sa nedá zistiť

en: Unable to send PORT command
sk: Príkaz PORT sa nedá odoslať

en: Unknown address family %u (AF_*)
sk: Neznáma rodina adries %u (AF_*)

en: EPRT failed, server said: %s
sk: Zlyhalo zadanie EPRT, server odpovedal: %s

en: Data socket connect timed out
sk: Uplynulo spojenie dátového socketu

en: Unable to accept connection
sk: Spojenie sa nedá prijať

en: Problem hashing file
sk: Problém s hašovaním súboru

en: Unable to fetch file, server said '%s'
sk: Súbor sa nedá stiahnuť, server odpovedal „%s“

en: Data socket timed out
sk: Uplynula doba dátového socketu

en: Data transfer failed, server said '%s'
sk: Prenos dát zlyhal, server odpovedal „%s“

note: Get the files information
en: Query
sk: Dotaz

en: Unable to invoke
sk: Nedá sa vyvolať

en: Connecting to %s (%s)
sk: Pripája sa k %s (%s)

en: Could not create a socket for %s (f=%u t=%u p=%u)
sk: Nedá sa vytvoriť socket pre %s (f=%u t=%u p=%u)

en: Cannot initiate the connection to %s:%s (%s).
sk: Nedá sa nadviazať spojenie na %s:%s (%s).

en: Could not connect to %s:%s (%s), connection timed out
sk: Nedá sa pripojiť k %s:%s (%s), uplynul čas spojenia

en: Could not connect to %s:%s (%s).
sk: Nedá sa pripojiť k %s:%s (%s).

note: We say this mainly because the pause here is for the ssh connection that is still going
en: Connecting to %s
sk: Pripája sa k %s

en: Could not resolve '%s'
sk: Nie je možné preložiť „%s“

en: Temporary failure resolving '%s'
sk: Dočasné zlyhanie pri preklade „%s“

en: Something wicked happened resolving '%s:%s' (%i - %s)
sk: Niečo veľmi zlé sa prihodilo pri preklade „%s:%s“ (%i - %s)

en: Unable to connect to %s:%s:
sk: Nedá sa pripojiť k %s:%s:

en: E: Argument list from Acquire::gpgv::Options too long. Exiting.
sk: CHYBA: zoznam argumentov z Acquire::gpgv::Options je príliš dlhý. Ukončuje sa.

en: Internal error: Good signature, but could not determine key fingerprint?!
sk: Vnútorná chyba: Správna signatúra, ale sa nedá zistiť odtlačok kľúča?!

en: At least one invalid signature was encountered.
sk: Bola zistená aspoň jedna nesprávna signatúra.

en: Could not execute '%s' to verify signature (is gpgv installed?)
sk: Nedá sa spustiť „%s“ na kontrolu signatúry (je nainštalované gpgv?)

en: Unknown error executing gpgv
sk: Neznáma chyba pri spustení gpgv

en: The following signatures were invalid:
sk: Nasledovné signatúry sú neplatné:

en: The following signatures couldn't be verified because the public key is not available:
sk: Nasledovné signatúry sa nedajú overiť, pretože nie je dostupný verejný kľúč:

en: Couldn't open pipe for %s
sk: Nedá sa otvoriť rúra pre %s

en: Read error from %s process
sk: Chyba pri čítaní z procesu %s

en: Waiting for headers
sk: Čaká sa na hlavičky

en: Got a single header line over %u chars
sk: Získal sa jeden riadok hlavičky cez %u znakov

en: Bad header line
sk: Chybná hlavička

en: The HTTP server sent an invalid reply header
sk: HTTP server poslal neplatnú hlavičku odpovede

en: The HTTP server sent an invalid Content-Length header
sk: HTTP server poslal neplatnú hlavičku Content-Length

en: The HTTP server sent an invalid Content-Range header
sk: HTTP server poslal neplatnú hlavičku Content-Range

en: This HTTP server has broken range support
sk: Tento HTTP server má poškodenú podporu rozsahov

en: Unknown date format
sk: Neznámy formát dátumu

en: Select failed
sk: Výber zlyhal

en: Connection timed out
sk: Uplynul čas spojenia

en: Error writing to output file
sk: Chyba zápisu do výstupného súboru

en: Error writing to file
sk: Chyba zápisu do súboru

en: Error writing to the file
sk: Chyba zápisu do tohto súboru

en: Error reading from server. Remote end closed connection
sk: Chyba pri čítaní zo servera. Druhá strana ukončila spojenie

en: Error reading from server
sk: Chyba pri čítaní zo servera

en: Failed to truncate file
sk: Nepodarilo sa skrátiť súbor

en: Bad header data
sk: Zlé dátové záhlavie

en: Connection failed
sk: Spojenie zlyhalo

en: Internal error
sk: Vnútorná chyba

en: Can't mmap an empty file
sk: Nedá sa vykonať mmap prázdneho súboru

en: Couldn't make mmap of %lu bytes
sk: Nedá sa urobiť mmap %lu bajtov

en: Dynamic MMap ran out of room. Please increase the size of APT::Cache-Limit. Current value: %lu. (man 5 apt.conf)
sk: Nedostatok miesta pre dynamický MMap. Prosím, zväčšite veľkosť APT::Cache-Limit. Aktuálna hodnota: %lu. (man 5 apt.conf)

note: d means days, h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lid %lih %limin %lis
sk: %li d %li h %li min %li s

note: h means hours, min means minutes, s means seconds
en: %lih %limin %lis
sk: %li h %li min %li s

note: min means minutes, s means seconds
en: %limin %lis
sk: %li min %li s

note: s means seconds
en: %lis
sk: %li s

en: Selection %s not found
sk: Voľba %s nenájdená

en: Unrecognized type abbreviation: '%c'
sk: Nerozpoznaná skratka typu: „%c“

en: Opening configuration file %s
sk: Otvára sa konfiguračný súbor %s

en: Syntax error %s:%u: Block starts with no name.
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Blok začína bez názvu.

en: Syntax error %s:%u: Malformed tag
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Skomolená značka

en: Syntax error %s:%u: Extra junk after value
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Za hodnotou nasledujú chybné údaje

en: Syntax error %s:%u: Directives can only be done at the top level
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Direktívy sa dajú vykonať len na najvyššej úrovni

en: Syntax error %s:%u: Too many nested includes
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Príliš mnoho vnorených prepojení (include)

en: Syntax error %s:%u: Included from here
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Zahrnuté odtiaľ

en: Syntax error %s:%u: Unsupported directive '%s'
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Nepodporovaná direktíva „%s“

en: Syntax error %s:%u: Extra junk at end of file
sk: Syntaktická chyba %s:%u: Na konci súboru sú chybné údaje

en: %c%s... Error!
sk: %c%s... Chyba!

en: %c%s... Done
sk: %c%s... Hotovo

en: Command line option '%c' [from %s] is not known.
sk: Parameter príkazového riadka „%c“ [z %s] je neznámy

en: Command line option %s is not understood
sk: Nezrozumiteľný parameter %s na príkazovom riadku

en: Command line option %s is not boolean
sk: Parameter príkazového riadku %s nie je pravdivostná hodnota

en: Option %s requires an argument.
sk: Voľba %s vyžaduje argument.

en: Option %s: Configuration item specification must have an =<val>.
sk: Parameter %s: Zadanie konfiguračnej položky musí obsahovať =<hodn>.

en: Option %s requires an integer argument, not '%s'
sk: Voľba %s vyžaduje ako argument celé číslo (integer), nie „%s“

en: Option '%s' is too long
sk: Voľba „%s“ je príliš dlhá

en: Sense %s is not understood, try true or false.
sk: Nezrozumiteľný význam %s, skúste true alebo false.

en: Invalid operation %s
sk: Neplatná operácia %s

en: Unable to stat the mount point %s
sk: Prípojný bod %s sa nedá vyhodnotiť

en: Unable to change to %s
sk: Nedá sa prejsť do %s

en: Failed to stat the cdrom
sk: Nedá sa vykonať stat() CD-ROM

en: Not using locking for read only lock file %s
sk: Zamykanie pre súbor zámku %s, ktorý je iba na čítanie, sa nepoužíva

en: Could not open lock file %s
sk: Súbor zámku %s sa nedá otvoriť

en: Not using locking for nfs mounted lock file %s
sk: Zamykanie pre súbor zámku %s pripojený cez NFS sa nepoužíva

en: Could not get lock %s
sk: Zámok %s sa nedá získať

en: Waited for %s but it wasn't there
sk: Čakalo sa na %s, ale nebolo to tam

en: Sub-process %s received a segmentation fault.
sk: Podproces %s obdržal chybu segmentácie.

en: Sub-process %s received signal %u.
sk: Podproces %s dostal signál %u.

en: Sub-process %s returned an error code (%u)
sk: Podproces %s vrátil chybový kód (%u)

en: Sub-process %s exited unexpectedly
sk: Podproces %s neočakávane skončil

en: Could not open file %s
sk: Nedá sa otvoriť súbor %s

en: read, still have %lu to read but none left
sk: čítanie, stále treba prečítať %lu, ale už nič neostáva

en: write, still have %lu to write but couldn't
sk: zápis, stále treba zapísať %lu, no nedá sa to

en: Problem closing the file
sk: Problém pri zatváraní súboru

en: Problem unlinking the file
sk: Problém pri odstraňovaní súboru

en: Problem syncing the file
sk: Problém pri synchronizovaní súboru

en: Empty package cache
sk: Vyrovnávacia pamäť balíkov je prázdna

en: The package cache file is corrupted
sk: Súbor vyrovnávacej pamäti balíkov je poškodený

en: The package cache file is an incompatible version
sk: Súbor vyrovnávacej pamäti balíkov je nezlučiteľnej verzie

en: This APT does not support the versioning system '%s'
sk: Tento APT nepodporuje systém na správu verzií „%s“

en: The package cache was built for a different architecture
sk: Súbor vyrovnávacej pamäti balíkov bol vytvorený pre inú architektúru

en: Depends
sk: Závisí na

en: PreDepends
sk: Predzávisí na

en: Suggests
sk: Navrhuje

en: Recommends
sk: Odporúča

en: Conflicts
sk: Koliduje s

en: Replaces
sk: Nahrádza

en: Obsoletes
sk: Zneplatňuje

en: Breaks
sk: Kazí

en: Enhances
sk: Rozširuje

en: important
sk: dôležitý

en: required
sk: požadovaný

en: standard
sk: štandardný

en: optional
sk: voliteľný

en: Building dependency tree
sk: Vytvára sa strom závislostí

en: Candidate versions
sk: Kandidátske verzie

en: Dependency generation
sk: Generovanie závislostí

en: Reading state information
sk: Načítavajú sa stavové informácie

en: Failed to open StateFile %s
sk: Nie je možné otvoriť StateFile %s

en: Failed to write temporary StateFile %s
sk: Nie je možné zapísať dočasný StateFile %s

en: Unable to parse package file %s (1)
sk: Súbor %s sa nedá spracovať (1)

en: Unable to parse package file %s (2)
sk: Súbor %s sa nedá spracovať (2)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI)
sk: Skomolený riadok %lu v zozname zdrojov %s (URI)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist)
sk: Skomolený riadok %lu v zozname zdrojov %s (dist)

en: Malformed line %lu in source list %s (URI parse)
sk: Skomolený riadok %lu v zozname zdrojov %s (spracovanie URI)

en: Malformed line %lu in source list %s (absolute dist)
sk: Skomolený riadok %lu v zozname zdrojov %s (absolútny dist)

en: Malformed line %lu in source list %s (dist parse)
sk: Skomolený riadok %lu v zozname zdrojov %s (spracovanie dist)

en: Opening %s
sk: Otvára sa %s

en: Line %u too long in source list %s.
sk: Riadok %u v zozname zdrojov %s je príliš dlhý.

en: Malformed line %u in source list %s (type)
sk: Skomolený riadok %u v zozname zdrojov %s (typ)

en: Type '%s' is not known on line %u in source list %s
sk: Typ „%s“ je neznámy na riadku %u v zozname zdrojov %s

en: Malformed line %u in source list %s (vendor id)
sk: Skomolený riadok %u v zozname zdrojov %s (id výrobcu)

en: Could not perform immediate configuration on '%s'.Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details. (%d)
sk: Nebolo možné vykonať okamžitú konfiguráciu „%s“. Pozri prosím podrobnosti v man 5 apt.conf pod APT::Immediate-Configure (%d)

en: This installation run will require temporarily removing the essential package %s due to a Conflicts/Pre-Depends loop. This is often bad, but if you really want to do it, activate the APT::Force-LoopBreak option.
sk: Tento beh inštalácie si vyžiada dočasné odstránenie kľúčového balíka %s kvôli slučke v Conflicts/Pre-Depends. Často je to nevhodné, ale ak to chcete naozaj urobiť, aktivujte možnosť APT::Force-LoopBreak.

en: Could not perform immediate configuration on already unpacked '%s'.Please see man 5 apt.conf under APT::Immediate-Configure for details.
sk: Nebolo možné vykonať okamžitú konfiguráciu už rozbaleného „%s“. Pozri prosím podrobnosti v man 5 apt.conf pod APT::Immediate-Configure

en: Index file type '%s' is not supported
sk: Indexový súbor typu „%s“ nie je podporovaný

en: The package %s needs to be reinstalled, but I can't find an archive for it.
sk: Je nutné preinštalovať balík %s, ale nedá sa nájsť jeho archív.

en: Error, pkgProblemResolver::Resolve generated breaks, this may be caused by held packages.
sk: Chyba, pkgProblemResolver::Resolve vytvára poruchy, čo môže být spôsobené pridržanými balíkmi.

en: Unable to correct problems, you have held broken packages.
sk: Problémy sa nedajú opraviť, niektoré balíky držíte v poškodenom stave.

en: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
sk: Niektoré indexové súbory sa nepodarilo stiahnuť, boli ignorované alebo sa použili staršie verzie.

en: Lists directory %spartial is missing.
sk: Adresár zoznamov %spartial chýba.

en: Archive directory %spartial is missing.
sk: Archívny adresár %spartial chýba.

note: only show the ETA if it makes sense two days
en: Retrieving file %li of %li (%s remaining)
sk: Sťahuje sa %li. súbor z %li (zostáva %s)

en: Retrieving file %li of %li
sk: Sťahuje sa %li. súbor z %li

en: The method driver %s could not be found.
sk: Nedá sa nájsť ovládač spôsobu %s.

en: Method %s did not start correctly
sk: Spôsob %s nebol správne spustený

en: Please insert the disc labeled: '%s' in the drive '%s' and press enter.
sk: Vložte disk nazvaný „%s“ do mechaniky „%s“ a stlačte Enter.

en: Packaging system '%s' is not supported
sk: Systém balíkov „%s“ nie je podporovaný

en: Unable to determine a suitable packaging system type
sk: Nedá sa určiť vhodný typ systému balíkov

en: Unable to stat %s.
sk: Nie je možné vykonať stat %s.

en: You must put some 'source' URIs in your sources.list
sk: Do sources.list musíte zadať nejaký „source“ (zdrojový) URI

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sk: Zoznamy balíkov alebo stavový súbor sa nedajú spracovať alebo otvoriť.

en: You may want to run apt-get update to correct these problems
sk: Na opravu týchto problémov môžete skúsiť spustiť apt-get update

en: Invalid record in the preferences file %s, no Package header
sk: Neplatný záznam v súbore nastavení %s, chýba hlavička Package

en: Did not understand pin type %s
sk: Nezrozumiteľné pridržanie typu %s

en: No priority (or zero) specified for pin
sk: Nebola zadaná žiadna (alebo nulová) priorita na pridržanie

en: Cache has an incompatible versioning system
sk: Vyrovnávacia pamäť má nezlučiteľný systém na správu verzií

en: Error occurred while processing %s (NewPackage)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (NewPackage)

en: Error occurred while processing %s (UsePackage1)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (UsePackage1)

en: Error occurred while processing %s (NewFileDesc1)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (NewFileDesc1)

en: Error occurred while processing %s (UsePackage2)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (UsePackage2)

en: Error occurred while processing %s (NewFileVer1)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (NewFileVer1)

en: Error occurred while processing %s (NewVersion1)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (NewVersion1)

en: Error occurred while processing %s (UsePackage3)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (UsePackage3)

en: Error occurred while processing %s (NewVersion2)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (NewVersion2)

en: Error occurred while processing %s (NewFileDesc2)
sk: Vyskytla sa chyba pri spracovávaní %s (NewFileDesc2)

en: Wow, you exceeded the number of package names this APT is capable of.
sk: Fíha, prekročili ste počet názvov balíkov, ktoré toto APT zvládne spracovať.

en: Wow, you exceeded the number of versions this APT is capable of.
sk: Fíha, prekročili ste počet verzií, ktoré toto APT zvládne spracovať.

en: Wow, you exceeded the number of descriptions this APT is capable of.
sk: Fíha, prekročili ste počet popisov, ktoré toto APT zvládne spracovať.

en: Wow, you exceeded the number of dependencies this APT is capable of.
sk: Fíha, prekročili ste počet závislostí, ktoré toto APT zvládne spracovať.

en: Error occurred while processing %s (FindPkg)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (FindPkg)

en: Error occurred while processing %s (CollectFileProvides)
sk: Chyba pri spracovávaní %s (CollectFileProvides)

en: Package %s %s was not found while processing file dependencies
sk: Pri spracovaní závislostí nebol nájdený balík %s %s

en: Couldn't stat source package list %s
sk: Nedá sa vyhodnotiť zoznam zdrojových balíkov %s

en: Collecting File Provides
sk: Collecting File poskytuje

en: IO Error saving source cache
sk: V/V chyba pri ukladaní zdrojovej vyrovnávacej pamäti

en: rename failed, %s (%s -> %s).
sk: premenovanie zlyhalo, %s (%s -> %s).

en: MD5Sum mismatch
sk: Nezhoda kontrolných MD5 súčtov

en: Hash Sum mismatch
sk: Nezhoda kontrolných haš súčtov

en: There is no public key available for the following key IDs:
sk: Nie sú dostupné žiadne verejné kľúče ku kľúčom s nasledovnými ID:

en: I wasn't able to locate a file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package. (due to missing arch)
sk: Nedá sa nájsť súbor s balíkom %s. To by mohlo znamenať, že tento balík je potrebné opraviť manuálne (kvôli chýbajúcej architektúre).

en: I wasn't able to locate file for the %s package. This might mean you need to manually fix this package.
sk: Nedá sa nájsť súbor s balíkom %s. Asi budete musieť opraviť tento balík manuálne.

en: The package index files are corrupted. No Filename: field for package %s.
sk: Indexové súbory balíka sú narušené. Chýba pole Filename: pre balík %s.

en: Size mismatch
sk: Veľkosti sa nezhodujú

en: Unable to parse Release file %s
sk: Nedá spracovať súbor Release %s

en: No sections in Release file %s
sk: Žiadne sekcie v Release súbore %s

en: No Hash entry in Release file %s
sk: Chýba položka Hash v súbore Release %s

en: Vendor block %s contains no fingerprint
sk: Blok výrobcu %s neobsahuje otlačok (fingerprint)

en: Using CD-ROM mount point %s
    Mounting CD-ROM
sk: Použije sa CD-ROM prípojný bod %s
    Pripája sa CD-ROM

en: Identifying..
sk: Identifikuje sa..

en: Stored label: %s
sk: Uložená menovka: %s

en: Unmounting CD-ROM...
sk: CD-ROM sa odpája...

en: Using CD-ROM mount point %s
sk: Použije sa prípojný bod CD-ROM %s

en: Unmounting CD-ROM
sk: CD-ROM sa odpája

en: Waiting for disc...
sk: Čaká sa na disk...

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
sk: Pripája sa CD-ROM...

en: Scanning disc for index files..
sk: Na disku sa hľadajú indexové súbory..

en: Found %zu package indexes, %zu source indexes, %zu translation indexes and %zu signatures
sk: Nájdených %zu indexov balíkov, %zu indexov zdrojových balíkov, %zu indexov prekladov a %zu signatúr

en: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc or the wrong architecture?
sk: Nepodarilo sa nájsť žiadne súbory balíkov, možno toto nie je disk s Debianom alebo je pre nesprávnu architektúru?

en: Found label '%s'
sk: Nájdená menovka: „%s“

en: That is not a valid name, try again.
sk: Neplatný názov, skúste znova.

en: This disc is called: 
    '%s'
sk: Názov tohto disku je: 
    „%s“

en: Copying package lists...
sk: Kopírujú sa zoznamy balíkov...

en: Writing new source list
sk: Zapisuje sa nový zoznam zdrojov

en: Source list entries for this disc are:
sk: Položky zoznamu zdrojov pre tento disk sú:

en: Wrote %i records.
sk: Zapísaných %i záznamov.

en: Wrote %i records with %i missing files.
sk: Zapísaných %i záznamov s %i chýbajúcimi súbormi.

en: Wrote %i records with %i mismatched files
sk: Zapísaných %i záznamov s %i chybnými súbormi

en: Wrote %i records with %i missing files and %i mismatched files
sk: Zapísaných %i záznamov s %i chýbajúcimi a %i chybnými súbormi

en: Skipping nonexistent file %s
sk: Preskakuje sa neexistujúci súbor %s

en: Can't find authentication record for: %s
sk: Nebolo možné nájsť autentifikačný záznam pre: %s

en: Hash mismatch for: %s
sk: Nezhoda kontrolných haš súčtov: %s

en: Installing %s
sk: Inštaluje sa %s

en: Configuring %s
sk: Nastavuje sa %s

en: Removing %s
sk: Odstraňuje sa %s

en: Completely removing %s
sk: Úplne sa odstraňuje %s

en: Running post-installation trigger %s
sk: Vykonáva sa spúšťač post-installation %s

en: Directory '%s' missing
sk: Adresár „%s“ chýba

en: Preparing %s
sk: Pripravuje sa %s

en: Unpacking %s
sk: Rozbaľuje sa %s

en: Preparing to configure %s
sk: Pripravuje sa nastavenie %s

en: Installed %s
sk: Nainštalovaný balík %s

en: Preparing for removal of %s
sk: Pripravuje sa odstránenie %s

en: Removed %s
sk: Odstránený balík %s

en: Preparing to completely remove %s
sk: Pripravuje sa úplné odstránenie %s

en: Completely removed %s
sk: Balík „%s“ je úplne odstránený

en: Can not write log, openpty() failed (/dev/pts not mounted?)
sk: Nedá sa zapísať záznam, volanie openpty() zlyhalo (/dev/pts nie je pripojený?)

en: Running dpkg
sk: Spúšťa sa dpkg

en: Unable to lock the administration directory (%s), is another process using it?
sk: Nedá sa zamknúť adresár na správu (%s), používa ho iný proces?

en: Unable to lock the administration directory (%s), are you root?
sk: Nedá sa zamknúť adresár na správu (%s), ste root?

en: Not locked
sk: Nie je zamknuté

en: Connection closed prematurely
sk: Spojenie bolo predčasne ukončené
