kcmkonqhtml - en to tg translation catalogue (186 entries)

en: Advanced Options
tg: Интихоботҳои пешакӣ

en: <h1>Konqueror Fonts</h1>On this page, you can configure which fonts Konqueror should use to display the web pages you view.
tg: <h1>Ҳарфҳои Konqueror</h1>Дар ин сафҳа метавонед ҳарфҳое ки Konqueror бояд тавассути онҳо сафҳоти вэбро намоиш диҳандаро танзим кунед.

en: Font Si&ze
tg: Андозаи &ҳарф

en: This is the relative font size Konqueror uses to display web sites.
tg: Ин андозаи ҳарф нисбӣ аст ки Konqueror барои намоиши пойгоҳҳои вэб аз он истифожда мекунад.

en: M&inimum font size:
tg: Андозаи &ҳарфи хурдтарин:

en: Konqueror will never display text smaller than this size,<br>overriding any other settings
tg: Konqueror ҳаргиз матнеро бо ҳарфи хурде аз ин нишон нахоҳад дод, боқии танзимотро дуборанависӣ кунед

en: &Medium font size:
tg: &Андозаи ҳарфи мӯътадил:

en: S&tandard font:
tg: &Ҳарфи стандартӣ:

en: This is the font used to display normal text in a web page.
tg: Ин ҳарфест ки барои намоиши матн маъмуле дар як сафҳаи вэб истифода мекунад.

en: &Fixed font:
tg: &Ҳарфи собит:

en: This is the font used to display fixed-width (i.e. non-proportional) text.
tg: Ин ҳарфест ки барои намоиши матн бо урзи собит (ғайринисбӣ) истифода мешавад.

en: S&erif font:
tg: &Ҳарфи Serif:

en: This is the font used to display text that is marked up as serif.
tg: Ин ҳарфест ки барои намоиши матне ки ба унвони serif нишон шудааст истифода мешавад.

en: Sa&ns serif font:
tg: &Ҳарфи Sans serif:

en: This is the font used to display text that is marked up as sans-serif.
tg: Ин ҳарфест ки барои намоиши матне ки ба унвони sans-serif нишон шудааст истифода мешавад.

en: C&ursive font:
tg: &Ҳарфи курсивӣ:

en: This is the font used to display text that is marked up as italic.
tg: Ин ҳарфест ки барои намоиши матне ки ба унвони italic нишон шудааст истифода мешавад.

en: Fantas&y font:
tg: &Ҳарфи Fantasy:

en: This is the font used to display text that is marked up as a fantasy font.
tg: Ин ҳарфест ки барои намоиши матне ки ба унвони fantasy нишон шудааст истифода мешавад.

en: Font &size adjustment for this encoding:
tg: &Ислоҳи андозаи ҳарф барои ин рамзгузорӣ:

en: Default encoding:
tg: Рамзгузории пешфарз:

en: Use Language Encoding
tg: Истифода аз рамзгузории забон

en: Host/Domain
tg: Мизбон/Domain

en: Policy
tg: Сиёсат

en: &New...
tg: &Нав...

en: Chan&ge...
tg: Таъ&ғир...

en: De&lete
tg: Ноб&уд сохтан

en: &Import...
tg: &Ворид кардан...

en: &Export...
tg: &Содир кардан...

en: Click on this button to manually add a host or domain specific policy.
tg: Барои афзудани дастии як сиёсати хоси мизбон ё domain ба сурати дастӣ ин кнопкаро пахш кунед.

en: Click on this button to change the policy for the host or domain selected in the list box.
tg: Барои таъғир додани сиёсати мизбон ё domain-и интихобшуда дар инҷо пахш кунед.

en: Click on this button to delete the policy for the host or domain selected in the list box.
tg: Барои нобуд сохтани сиёсати мизбон ё domain-и интихобшуда дар инҷо пахш кунед.

en: Use Global
tg: Глобалиро истифода кунед

en: Accept
tg: Қабул кардан

en: Reject
tg: Рад кардан

en: <h1>Konqueror Browser</h1> Here you can configure Konqueror's browser functionality. Please note that the file manager functionality has to be configured using the "File Manager" configuration module. You can make some settings how Konqueror should handle the HTML code in the web pages it loads. It is usually not necessary to change anything here.
tg: <h1>Барраси Konqueror</h1> Дар ин ҷо шумо метавонед вазифаи барраси Konqueror-ро танзим намоед. Дар хотир доред, ки вазифаи мудири файл бояд ба воситаи танзимкунии "Мудири Файл" - модул, танзим карда шавад. Шумо метавонед баъзе гузоришҳоро оиди тарзи боркунии дасткории рамзи HTML дар web саҳифа иҷро созед. Одатан дар ин ҷо ҳеҷ чизро иваз кардан лозим нест.

en: Form Com&pletion
tg: &Итмоми намуд

en: Enable completion of &forms
tg: Фаъолсозии &итмоми намудҳо

en: If this box is checked, Konqueror will remember the data you enter in web forms and suggest it in similar fields for all forms.
tg: Агар ин намунаро интихоб кунед, Konqueror додаҳое ки дар намудҳои вэб ворид кардаи шуморо ба хотира месупорад ва дар бахшҳои осон дар ҳамаи намудҳо онҳоро ба шумо пешниҳод мекунад.

en: &Maximum completions:
tg: &Миқдори зиёди вариантҳо:

en: Here you can select how many values Konqueror will remember for a form field.
tg: Дар инҷо метавонед таъдоди миқдоре ки Konqueror ба хотира месупорад, интихоб кунед.

en: Tabbed Browsing
tg: Баррасии Ҷадвалбандшуда

en: Open &links in new tab instead of in new window
tg: Дар ҷадвалбандии нав &пайвандҳоро ба ҷои тирезаҳои нав кушоед

en: This will open a new tab instead of a new window in various situations, such as choosing a link or a folder with the middle mouse button.
tg: Он ҷадвалбандии навро ба ҷои тирезаи нав дар ҳодисаҳои гуногун мекушояд, ба монанди интихоби пайванд ё феҳрист ба воситаи тугмаи миёнаи муш.

en: Hide the tab bar when only one tab is open
tg: Ҳангоми кушодани танҳо як ҷадвалбандӣ, панели ҷадвалбандиҳоро пинҳон кунед

en: This will display the tab bar only if there are two or more tabs. Otherwise it will always be displayed.
tg: Он танҳо ҳангоми мавҷудияти ду ва ё зиёда ҷадвалбандиҳо панели ҷадвалбандиро намоиш медиҳад. Дар дигар ҳолатҳо он ҳама вақт намоиш дода мешавад.

en: Chan&ge cursor over links
tg: Таъғири &курсори рӯи пайвандҳо

en: If this option is set, the shape of the cursor will change (usually to a hand) if it is moved over a hyperlink.
tg: Агар ин интихоботро танзим карда бошед, шакли маконнамо (маъмулан ба сурати як даст) ҳангоме ки рӯи як убурпайванд қарор мегирад, таъғир мекунад.

en: Right click goes &back in history
tg: &Пахши рости рӯи торихча ба уқубе бармегардад

en: If this box is checked, you can go back in history by right clicking on a Konqueror view. To access the context menu, press the right mouse button and move.
tg: Агар ин қутти қайд карда шуда бошад, шумо метавонед ба воситаи ангуштзании тугмаи рости муш дар назари Konqueror ба таърих баргардонед. Барои дастёбӣ ба менюи матнӣ, тугмаи рости мушро пахш кунед ва онро ҳаракат диҳед.

en: A&utomatically load images
tg: &Бор кардани худкори тасвирот

en: If this box is checked, Konqueror will automatically load any images that are embedded in a web page. Otherwise, it will display placeholders for the images, and you can then manually load the images by clicking on the image button.<br>Unless you have a very slow network connection, you will probably want to check this box to enhance your browsing experience.
tg: Агар ин қутти қайд карда шуда бошад, Konqueror ҳамаи симоҳоро, ки дар web саҳифа гузошта шудаанд, ба таври худкор бор мекунад. Дар дигар ҳолат он сифри сохториро барои симоҳо намоиш медиҳад ва пас шумо метавонед ба таври дастӣ симоҳоро ба воситаи ангуштзанӣ ба тугмаи симо, бор кунед.<br>Агар, ки шумо пайвастшавии сустро ба шабака надошта бошед, шумо метавонед ин қуттиро барои густариши таҷрибаи баррасии худ истифода баред.

en: Allow automatic delayed &reloading/redirecting
tg: Иҷозати &бозсозӣ/ҷиҳатгирии маҷдуди худкор бо пеш аз пурборкунӣ

en: Some web pages request an automatic reload or redirection after a certain period of time. By unchecking this box Konqueror will ignore these requests.
tg: Баъзе web саҳифаҳо баъди мӯҳлати муайяни вақт баркунии дубора ё бознишонии худкорро талаб мекунанд. Бо қайд намудани ин қуттиҳо Konqueror ин дархостҳоро рад мекунад.

en: Und&erline links:
tg: &Пайвандҳои зерхат:

en: _: underline
    Enabled
tg: Фаъол

en: _: underline
    Disabled
tg: Ғайрифаъол шуд

en: Only on Hover
tg: Фақат дар Hover

en: Controls how Konqueror handles underlining hyperlinks:<br><ul><li><b>Enabled</b>: Always underline links</li><li><b>Disabled</b>: Never underline links</li><li><b>Only on Hover</b>: Underline when the mouse is moved over the link</li></ul><br><i>Note: The site's CSS definitions can override this value</i>
tg: Чӣ тавр Konqueror абарпайвастҳои зерхаткашидаро дасткорӣ мекунад, назорат мебарад:<br><ul><li><b>Даргирифта шудааст</b>: Ҳамеша пайвастҳои зерхаткашидашуда</li><li><b>Хомӯш кардашуда</b>: Ҳеҷ гоҳ пайвастҳои зерхаткашидашуда</li><li><b>Танҳо дар Hover</b>: Зерхаткашӣ ҳангоми ҳаракати муш дар зери пайванд</li></ul><br><i>Эзоҳ: Муайянсозии пойгоҳи CSS ин қимматро рад карда метавонад</i>

en: A&nimations:
tg: &Аниматсияҳо:

en: _: animations
    Enabled
tg: Фаъол

en: _: animations
    Disabled
tg: Ғайрифаъол шуд

en: Show Only Once
tg: Намоиш додани фақат яке

en: Controls how Konqueror shows animated images:<br><ul><li><b>Enabled</b>: Show all animations completely.</li><li><b>Disabled</b>: Never show animations, show the start image only.</li><li><b>Show only once</b>: Show all animations completely but do not repeat them.</li>
tg: Аз болои он, ки чи тавр Konqueror симои мутаҳаррикро идора мекунад, нишон медиҳад:<br><ul><li><b>Даргирифта</b>: Ҳамаи тасвирҳои мутаҳаррикро пурра нишон медиҳад.</li><li><b>Хомӯш шуда</b>: Ҳеҷ гоҳ тасвирҳои мутаҳаррикро нишон надода, балки фаҳат симои оғозиро нишон медиҳад.</li><li><b>Танҳо як маротиба нишон медиҳад</b>: Ҳамаи тасвирҳои мутаҳаррикро пурра нишон медиҳад, лекин онҳоро такрор намекунад.</li>

en: Global Settings
tg: Танзимоти умумӣ

en: Enable Ja&va globally
tg: Фаъолсози Ja&va ба таври саросарӣ

en: Java Runtime Settings
tg: Танзимоти замони иҷрои Java

en: &Use security manager
tg: &Истифода аз мудири амният

en: Use &KIO
tg: &KIO-ро истифода баред

en: Shu&tdown applet server when inactive
tg: &Вақте ки ғайрифаъол аст коргузори барномаро хомӯш кунед

en: App&let server timeout:
tg: &Поёни вақти коргузори барнома:

en:  sec
tg: сония

en: &Path to Java executable, or 'java':
tg: &Роҳча ба иҷрои Java ё 'java':

en: Additional Java a&rguments:
tg: Ҷиҳатҳои &изофии Java:

en: Enables the execution of scripts written in Java that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
tg: Иҷроиши навиштани дастнависҳоро дар Java дармегиронад, ки дар таркиби саҳифаҳои HTML буда метавонед. Дар хотир доред, ки ба монанди дигар баррасҳо даргиронидани мазмуни фаъол ба мушкилотҳои бехатарӣ оварда расониданаш мумкин аст.

en: This box contains the domains and hosts you have set a specific Java policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling Java applets on pages sent by these domains or hosts. <p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.
tg: Ба ин қуттӣ доменҳо ва соҳибҳое, ки дар қоидаҳои мушаххаси Java барпо кардаед, дохил мешаванд... Ин қоида ба ҷои қоида бо нобаёнӣ барои даргиронидан ё хомӯш кардани апплетҳои Java дар саҳифаҳое, ки аз тарафи ин далелҳо ва соҳибҳо фиристода шудаанд, истифода бурда мешавад.<p>

en: Click this button to choose the file that contains the Java policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
tg: Барои интихоби файле, ки қоидаҳои Java-ро дар бар мегирад, ин тугмаро ангушт занед. Ин қоидаҳо ба қоидаҳои ҳозирбуда пайваст мешаванд. Дунусхагирии элементҳо рад карда мешавад.

en: Click this button to save the Java policy to a zipped file. The file, named <b>java_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
tg: Ин тугмаро барои захиракунии қоидаи Java дар файли омехташудаи фаврӣ, ангушт занед. Файл бо номи <b>java_policy.tgz</b>, дар маҳалли интихобшудаи шумо захира карда мешавад.

en: Here you can set specific Java policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy, causing the default policy setting to be used for that domain.
tg: Дар ин ҷо шумо қоидаҳои махсуси Java-ро барои соҳиб ё домени дилхоҳ барпо сохта метавонед. Барои иловакунии қоидаи нав танҳо ба тугмаи <i>Нав...</i> ангушт занед ва ахбороти заруриро, ки аз тарафи қуттии муколама дархоста шуда буд, илова кунед. Барои ивази қоидаи мавчудбуда ба тугмаи <i>Иваз кардан...</i> ангушт занед ва қоидаи навро аз қуттии муколамаи қоидаҳо, интихоб кунед. Ангуштзанӣ ба тугмаи <i>Нобудкунӣ</i>, қоидаи интихобшударо хориҷ мекунад, барои он, ки гузоришҳои қоидаҳо бо нобаёнӣ барои ин домен истифода хоҳад шуд.

en: Enabling the security manager will cause the jvm to run with a Security Manager in place. This will keep applets from being able to read and write to your file system, creating arbitrary sockets, and other actions which could be used to compromise your system. Disable this option at your own risk. You can modify your $HOME/.java.policy file with the Java policytool utility to give code downloaded from certain sites more permissions.
tg: Даргиронидани мудири бехатарӣ ба воситаи jvm, ки аз тарафи мудири Бехатарӣ дар ҷояш коргузорӣ шудааст, амалӣ мешавад. Он апплетҳоро дар системаи файлии шумо хондашаванда ва навишташаванда мекунад, бастаҳои довариро меофарад ва дигар амалиётҳое, ки барои гузаштани системаи шумо истифода мешавад. Хомӯш кардани ин хосият ба хатари шумо аст. Шумо метавонед файли $HOME/.java.policy-ро ба воситаи барномаи пуштибонии асбоби қоидаҳо барои додани рамзҳои боршуда аз сайтҳои рухсатдории зиёд, тағир диҳед.

en: Enabling this will cause the jvm to use KIO for network transport
tg: Даргиронидани он боиси итифодаи KIO аз тарафи jvm барои интиқоли шабакавӣ мегардад

en: Enter the path to the java executable. If you want to use the jre in your path, simply leave it as 'java'. If you need to use a different jre, enter the path to the java executable (e.g. /usr/lib/jdk/bin/java), or the path to the directory that contains 'bin/java' (e.g. /opt/IBMJava2-13).
tg: Барои имконпазирии java роҳро ворид кунед. Агар хоҳед, ки jre-ро дар роҳи худ истифода баред, танҳо онро ҳамчун 'java' боқӣ монед. Агар хоҳед, ки jre-и дигареро истифода баред, роҳро барои иконпазирии java ворид кунед (масалан /usr/lib/jdk/bin/java), ё роҳро ба феҳристе, ки 'bin/java'-ро дар бар мегирад (масалан /opt/IBMJava2-13).

en: If you want special arguments to be passed to the virtual machine, enter them here.
tg: Агар хоҳед баҳсҳои хосро ба мошини миҷозӣ бифиристед, онҳоро дар инҷо ворид кунед.

en: When all the applets have been destroyed, the applet server should shut down. However, starting the jvm takes a lot of time. If you would like to keep the java process running while you are browsing, you can set the timeout value to whatever you like. To keep the java process running for the whole time that the konqueror process is, leave the Shutdown Applet Server checkbox unchecked.
tg: Вақте, ки ҳама апплетҳо вайрон мегарданд, хидматрасони апплет қатъ мегардад. Лекин оғозёбии jvm вақти зиёдро талаб мекунад. Агар хоҳед, ки ҷараёни java ҳангоми баррасии шумо иҷро шуда истад, шумо қиммати итмоми вақтро бо хоҳиши худ барпо карда метавонед. Барои давомдиҳии ҷараёни иҷроиши java дар тамоми мӯҳлати мавҷудияти ҷараёни konqueror қуттии қайдкунии Хидматрасони Апплети қатъшавиро қайд кунед.

en: Doma&in-Specific
tg: Doma&in-и хос

en: New Java Policy
tg: Сиёсати нави Java

en: Change Java Policy
tg: Таъғири сиёсати Java

en: &Java policy:
tg: &Сиёсати Java:

en: Select a Java policy for the above host or domain.
tg: Як сиёсати Java барои мизбонҳо ё domain-ҳои боло ворид кунед.

en: Ena&ble JavaScript globally
tg: &Фаъолсози JavaScript ба таври саросарӣ

en: Enables the execution of scripts written in ECMA-Script (also known as JavaScript) that can be contained in HTML pages. Note that, as with any browser, enabling scripting languages can be a security problem.
tg: Иҷроиши дастнависро, ки бо ECMA-Script (инчунин ҳамчун JavaScript маълуманд) навишта шудаанд, ки дар саҳифаҳои HTML мавҷуд буда метавонанд, дармегиронад. Дар хотир доред, ки даргиронидани забони дастнавис ҳамчун бо дигар баррасҳо мушкилотҳои бехатариро меоварад.

en: Report &errors
tg: &Дар бораи хатоҳо

en: Enables the reporting of errors that occur when JavaScript code is executed.
tg: Маърӯзакунии оиди ҳатогиҳо, ки ҳангоми иҷроиши рамзи JavaScript ба амал меояд, дармегиронад.

en: Enable debu&gger
tg: &Дебаггеро фаъол созед

en: Enables builtin JavaScript debugger.
tg: Ғалатёби дарунсохтаи JavaScript-ро дармегиронад.

en: Here you can set specific JavaScript policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain. The <i>Import</i> and <i>Export</i> button allows you to easily share your policies with other people by allowing you to save and retrieve them from a zipped file.
tg: Дар ин ҷо шумо қоидаҳои махсуси Java-ро барои соҳиб ё домени дилхоҳ барпо сохта метавонед. Барои иловакунии қоидаи нав танҳо ба тугмаи <i>Нав...</i> ангушт занед ва ахбороти заруриро, ки аз тарафи қуттии муколама дархоста шуда буд, илова кунед. Барои ивази қоидаи мавчудбуда ба тугмаи <i>Иваз кардан...</i> ангушт занед ва қоидаи навро аз қуттии муколамаи қоидаҳо, интихоб кунед. Ангуштзанӣ ба тугмаи <i>Нобудкунӣ</i>, қоидаи интихобшударо хориҷ мекунад, барои он, ки гузоришҳои қоидаҳо бо нобаёнӣ барои ин домен истифода хоҳад шуд. Тугмаи <i>Воридот</i> ва <i>Содирот</i> ба шумо имконияти ба осонӣ тақсим кардани қоидаҳои худро бо одамони дигар ба воситаи захиракунӣ ба барқароркунии онҳо аз файли омезиши фаврӣ медиҳад.

en: This box contains the domains and hosts you have set a specific JavaScript policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling JavaScript on pages sent by these domains or hosts. <p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.
tg: Ин қуттӣ домен ва соҳибҳоеро, ки барои онҳо шумо бояд қоидаи мушаххаси JavaScript-ро барпо созед, дар бар мегирад. Ин қоидаҳо ба ҷои қоидаҳо бо нобаёнӣ барои даргиронидан ё хомӯш кардани JavaScript дар саҳифаҳое, ки аз тарафи ин доменҳо ва соҳибҳо фиристода мешаванд, истифода мегарданд.<p>Қоидаҳоро интихоб кунед ва идоракуниро аз рост барои тағири он истифода баред.

en: Click this button to choose the file that contains the JavaScript policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
tg: Барои интихоби файли шомил сиёсатҳои JavaScript ин кнопкаро пахш кунед. Ин сиёсатҳо бо онҳое ки мавҷуданд ҳамроҳ хоҳанд шуд. Аз мудохилҳои такрорӣ сарфи назар мешавад.

en: Click this button to save the JavaScript policy to a zipped file. The file, named <b>javascript_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
tg: Барои захиракунии қоидаҳои JavaScript дар файли омезиши фаврӣ ба ин тугма ангушт занед. Файл бо номи  <b>plugin_policy.tgz</b>, дар маҳалли интихобшудаи шумо захира хоҳад шуд.

en: Global JavaScript Policies
tg: Сиёсати JavaScript-и умумӣ

en: Do&main-Specific
tg: Do&main-и мушаххас

en: New JavaScript Policy
tg: Сиёсати JavaScript-и нав

en: Change JavaScript Policy
tg: Таъғири сиёсати JavaScript

en: JavaScript policy:
tg: Сиёсати JavaScript:

en: Select a JavaScript policy for the above host or domain.
tg: Як сиёсати JavaScript барои мизбонҳо ё domain-ҳои боло ворид кунед.

en: Domain-Specific JavaScript Policies
tg: Таъғири сиёсати JavaScript

en: Open new windows:
tg: Тирезаи наве боз кунед:

en: Use global
tg: Истифодаи умумӣ

en: Use setting from global policy.
tg: Истифодаи танзимот аз сиёсати умумӣ.

en: Allow
tg: Иҷозат

en: Accept all popup window requests.
tg: Ҳамаи тиреза дархостҳои ҷаҳширо бипазиред.

en: Ask
tg: Савол кардан

en: Prompt every time a popup window is requested.
tg: Эъломи ҳар дафъаи тирезаи бароянда талаб карда мешавад.

en: Deny
tg: Инкор кардан

en: Reject all popup window requests.
tg: Ҳамаи тирезаи дархостҳои ҷаҳширо рад кунед.

en: Smart
tg: Ҳушманд

en: Accept popup window requests only when links are activated through an explicit mouse click or keyboard operation.
tg: Дархостҳои тирезаи ба рӯй барояндаро танҳо ҳангоми фаъолкунии пайвандҳо ба воситаи ангуштзании дақиқи тугмаи муш ё амалиёти забонак, қабул кунед.

en: Resize window:
tg: Тирезаро бозандоза гиред:

en: Allow scripts to change the window size.
tg: Ба дастнависҳо имконияти ивази андозаи дастнавҳоро медиҳад.

en: Ignore
tg: Рад кардан

en: Ignore attempts of scripts to change the window size. The web page will <i>think</i> it changed the size but the actual window is not affected.
tg: Кӯшишҳои дастнависро оиди тағири андозаи тирезаро рад кунед. Web саҳифа онро ҳамчун тағирёфта <i>ҳисоб</i> мекунад, лекин дар асл ба тиреза таъсир намерасонад.

en: Some websites change the window size on their own by using <i>window.resizeBy()</i> or <i>window.resizeTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
tg: Баъзе web пойгоҳҳои андозаи тирезаҳоро худашон ба воситаи <i>window.resizeBy()</i> ё <i>window.resizeTo()</i> иваз мекунад. Ин хосият рафтори чунин кӯшишҳоро таъин мекунад.

en: Move window:
tg: Тирезаро ҳаракат кунед:

en: Allow scripts to change the window position.
tg: Ба дастнавис тағири ҷои тирезаро иҷозат медиҳад.

en: Ignore attempts of scripts to change the window position. The web page will <i>think</i> it moved the window but the actual position is not affected.
tg: Кӯшишҳои дастнависро оиди тағири андозаи тирезаро рад кунед. Web саҳифа онро ҳамчун тағирёфта <i>ҳисоб</i> мекунад, лекин дар асл ба тиреза таъсир намерасонад.

en: Some websites change the window position on their own by using <i>window.moveBy()</i> or <i>window.moveTo()</i>. This option specifies the treatment of such attempts.
tg: Баъзе web пойгоҳҳои мавқеъи тирезаҳоро худашон ба воситаи <i>window.moveBy()</i> ё <i>window.moveTo()</i> иваз мекунад. Ин хосият рафтори чунин кӯшишҳоро таъин мекунад.

en: Focus window:
tg: Фокуси тиреза:

en: Allow scripts to focus the window.
tg: Ба дастнавис оиди фокускунии тиреза иҷозат диҳед.

en: Ignore attempts of scripts to focus the window. The web page will <i>think</i> it brought the focus to the window but the actual focus will remain unchanged.
tg: Кӯшишҳои дастнависро оиди тағири андозаи тирезаро рад кунед. Web саҳифа онро ҳамчун тағирёфта <i>ҳисоб</i> мекунад, лекин дар асл ба тиреза таъсир намерасонад.

en: Some websites set the focus to their browser window on their own by using <i>window.focus()</i>. This usually leads to the window being moved to the front interrupting whatever action the user was dedicated to at that time. This option specifies the treatment of such attempts.
tg: Баъзе web пойгоҳҳои фокусро барои баррасии тирезаи худ бо истифодаи <i>window.focus()</i> худашон барпо месозад.Ин хосият рафтори чунин кӯшишҳоро таъин мекунад.

en: Modify status bar text:
tg: Ҳолати матни панелро тағир диҳед:

en: Ignore attempts of scripts to change the status bar text. The web page will <i>think</i> it changed the text but the actual text will remain unchanged.
tg: Кӯшишҳои дастнависро оиди ивази матни панели ҳолат рад кунед. Web саҳифа онро ҳамчун тағирёфта <i>ҳисоб</i> мекунад, лекин дар асл ба тиреза таъсир намерасонад.

en: Some websites change the status bar text by setting <i>window.status</i> or <i>window.defaultStatus</i>, thus sometimes preventing displaying the real URLs of hyperlinks. This option specifies the treatment of such attempts.
tg: Баъзе web пойгоҳҳои матни панели ҳолатро ба воситаи гузоришҳои <i>window.status</i> ё <i>window.defaultStatus</i> тағир медихад, ки баъзе вақт намоиши URL-и ҳақиқии абарпайвандҳо пешгирӣ мекунад. Ин хосият рафтори чунин кӯшишҳоро таъин мекунад.

en: Accept languages:
tg: Қабули забонҳо:

en: Accept character sets:
tg: Қабули маҷмӯъаи ҳуруф:

en: Konqueror Browsing Control Module
tg: Бахши контроли мурури Konqueror

en: JavaScript access controls
    Per-domain policies extensions
tg: JavaScript идоракунии
    васеъшавии қоидаҳои Per-доменро дастрас мекунад

en: <h2>JavaScript</h2>On this page, you can configure whether JavaScript programs embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<h2>Java</h2>On this page, you can configure whether Java applets embedded in web pages should be allowed to be executed by Konqueror.<br><br><b>Note:</b> Active content is always a security risk, which is why Konqueror allows you to specify very fine-grained from which hosts you want to execute Java and/or JavaScript programs.
tg: <h2>JavaScript</h2>Дар ин саҳифа шумо метавонед имконияти иҷроиши барномаҳои JavaScript дар web саҳифаҳои дарунсохташуда гарави Konqueror, танзим кунед.<h2>Java</h2>Дар ин саҳифа шумо метавонед имконияти иҷроиши апплетҳои Java дар web саҳифаи дарунсохташуда аз тарафи Konqueror танзим кунед.<br><br><b>Эзоҳ:</b> Мазмуни фаъол ин ҳама вақт хатари бехатарӣ аст, бинобар ин Konqueror ба шумо имконияти таъминкунии соҳиберо, ки дар он барномаҳои Java ва/ё JavaScript-ро иҷро кардан мехоҳед, медиҳад.

en: &Enable plugins globally
tg: &Фаъолсози мутассалкунандаҳо ба сурати саросарӣ

en: Only allow &HTTP and HTTPS URLs for plugins
tg: Танҳо &HTTP ва HTTPS URL-ро барои ворид иҷозат диҳед

en: Domain-Specific Policies
tg: Қоидаҳои Хоси Домен

en: Enables the execution of plugins that can be contained in HTML pages, e.g. Macromedia Flash. Note that, as with any browser, enabling active contents can be a security problem.
tg: Иҷроиши воридҳоро, ки дар HTML саҳифаҳо мавҷуданд, дармегиронад, масалан Macromedia Flash. Дар хотир доред, ки мисли ҳамаи баррасҳо даргиронидани мазмуни фаъол мушкилоти бехатариро меоварад.

en: This box contains the domains and hosts you have set a specific plugin policy for. This policy will be used instead of the default policy for enabling or disabling plugins on pages sent by these domains or hosts. <p>Select a policy and use the controls on the right to modify it.
tg: Ин қуттӣ доменҳо ва соҳибҳоеро, ки барои онҳо шумо қоидаҳои хоси воридшавиро барпо кардаед, дар бар мегирад. Ин қоидаҳо ба ҷои қоидаҳо бо нобаёнӣ барои даргиронидан ё хомӯш кардани воридҳо дар саҳифаҳои аз тарафи домен ё соҳиб фиристодашуда истифода бурда мешаванд.<p>Қоидаҳоро интихоб кунед ва идоракуниҳоро аз рост барои тағирдиҳӣ истифода баред.

en: Click this button to choose the file that contains the plugin policies. These policies will be merged with the existing ones. Duplicate entries are ignored.
tg: Барои интихоби файле, ки қоидаҳои воридро дар бар мегирад, ин тугмаро ангушт занед. Ин қоидаҳо ба қоидаҳои мавҷуда ҳамроҳ карда мешаванд. Дунусхагирии элементҳо рад шудааст.

en: Click this button to save the plugin policy to a zipped file. The file, named <b>plugin_policy.tgz</b>, will be saved to a location of your choice.
tg: Барои захиракунии қоидаҳои ворид дар файли омезиши фаврӣ ба ин тугма ангушт занед. Файл бо номи  <b>plugin_policy.tgz</b>, дар маҳалли интихобшудаи шумо захира хоҳад шуд.

en: Here you can set specific plugin policies for any particular host or domain. To add a new policy, simply click the <i>New...</i> button and supply the necessary information requested by the dialog box. To change an existing policy, click on the <i>Change...</i> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <i>Delete</i> button will remove the selected policy causing the default policy setting to be used for that domain.
tg: Дар ин ҷо шумо қоидаҳои вориди хосро барои соҳиб ё домени муайян барпо карда метавонед. Дар ин ҷо шумо қоидаҳои махсуси Java-ро барои соҳиб ё домени дилхоҳ барпо сохта метавонед. Барои иловакунии қоидаи нав танҳо ба тугмаи <i>Нав...</i> ангушт занед ва ахбороти заруриро, ки аз тарафи қуттии муколама дархоста шуда буд, илова кунед. Барои ивази қоидаи мавчудбуда ба тугмаи <i>Иваз кардан...</i> ангушт занед ва қоидаи навро аз қуттии муколамаи қоидаҳо, интихоб кунед. Ангуштзанӣ ба тугмаи <i>Нобудкунӣ</i>, қоидаи интихобшударо хориҷ мекунад, барои он, ки гузоришҳои қоидаҳо бо нобаёнӣ барои ин домен истифода хоҳад шуд.

en: Netscape Plugins
tg: Муттасалкунандаи Netscape

en: <h1>Konqueror Plugins</h1> The Konqueror web browser can use Netscape plugins to show special content, just like the Navigator does. Please note that the way you have to install Netscape plugins may depend on your distribution. A typical place to install them is, for example, '/opt/netscape/plugins'.
tg: <h1>Муттасилкунандаи Konqueror</h1> Web барраси Konqueror муттасилкунандаи Netscape-ро барои намоиши мазмуни махсус ба монанди Navigator истифода бурда мешавад. Дар хотир доред, ки роҳе, ки ба он муттасилкунандаи Netscape-ро коргузорӣ мекунед аз тақсимоти шумо вобастагӣ дошта бошад. Ҷои муқаррарие, ки дар он ҷо онҳоро коргузорӣ намудан мумкин аст, масалан '/opt/netscape/plugins' мебошад.

en: Do you want to apply your changes before the scan? Otherwise the changes will be lost.
tg: Оё мехоҳед, ки тағиротҳои худро пеш аз канеркунӣ илова кунед? Дар дигар ҳолат тағиротҳо гум мешаванд.

en: The nspluginscan executable cannot be found. Netscape plugins will not be scanned.
tg: nspluginscan-и иҷрошуда пайдо нагардид. Муттасакунандаи Netscape сканер карда намешавад.

en: Scanning for plugins
tg: Ҷустуҷӯи мутассалкунандаҳо

en: Select Plugin Scan Folder
tg: Шохаи ҷустуҷӯи муттасакунандаро интихоб кунед

en: Plugin
tg: Мутассалкунанда

en: MIME type
tg: Намуди MIME

en: Description
tg: Тавзеҳ

en: Suffixes
tg: Пасвандҳо

en: New Plugin Policy
tg: Нави сиёсати мутассалкунанда

en: Change Plugin Policy
tg: Таъғири сиёсати мутассалкунанда

en: &Plugin policy:
tg: &Сиёсати мутассалкунанда:

en: Select a plugin policy for the above host or domain.
tg: Барои соҳиб ё домени дар боло буда қоидаҳои муттасилкуниро интихоб кунед.

en: &Host or domain name:
tg: &Номи мизбон ё domain:

en: Enter the name of a host (like www.kde.org) or a domain, starting with a dot (like .kde.org or .org)
tg: Номи соҳибро (ба монанди www.kde.org) ё доменро, ки бо нуқта оғоз меёбад, ворид кунед (ба монанди .kde.org ё .org)

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 27
en: <b>Advanced Options</b>
tg: <b>Интихоботҳои пешакӣ</b>

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 57
en: O&pen new tabs in the background
tg: &Навъи tabs-ро дар пасзамина кушоед

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 60
en: This will open a new tab in the background, instead of in the foreground.
tg: Он ҷадвалбандии навро дар паснамо ба ҷои пешзамима мекушояд.

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 68
en: Open &new tab after current tab
tg: Баъди ҷадвалбандии ҷорӣ ҷадвалбандии &навро кушоед

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 79
en: Confirm &when closing windows with multiple tabs
tg: &Вақти пӯшидани тирезаҳоро бо ҷадвалбандиҳои бисёр, тасдиқ кунед

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 82
en: This will ask you whether you are sure you want to close a window when it has multiple tabs opened in it.
tg: Ин аз шумо пурсон мешавад, ки оё бовари доред, ки шумо тирезаро ҳангоми мавҷудияти бисёр ҷадвалбандиҳои кушода, дар он пӯшидан мехоҳед.

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 90
en: &Show close button instead of website icon
tg: Тугмаи пӯшишро ба ҷои тасвири web-пойгоҳ &нишон медиҳад

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 93
en: This will display close buttons inside each tab instead of websites' icons.
tg: Он тугмаи пӯшишро дар дохили ҳар як ҷадвалбандӣ ба ҷои тасвирҳои 'web пойгоҳҳо', намоиш медиҳад.

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 123
en: Open as tab in existing Konqueror when URL is called externally
tg: Ҳамчун ҷадвалбандӣ дар Konqueror-и ҳозирбуда ҳангоми бозхонии берунбудаи URL кушоед

note: i18n: file advancedTabOptions.ui line 126
en: When you click a URL in another KDE program or call kfmclient to open a URL, the current desktop will be searched for a non-minimized Konqueror and, if found, the URL opened as a new tab within it. Otherwise a new Konqueror window will be opened with the required URL.
tg: Агар шумо ба URL дар дигар барномаи KDE ангушт занед ё kfmclient-ро барои кушодани URL бозхонед, мизи кории ҷорӣ Konqueror-и ғайри пӯшидаро ҷустуҷӯ мекунад, ва агар он пайдо гардад, URL ҳамчун ҷадвалбанди нав бо он кушода мешавад. Дар дигар ҳолат тирезаи Konqueror-и нав бо URL-и талабшуда кушода мешавад.

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 17
en: Netscape Plugin Config
tg: Танзими мутассалкунандаи нетскейп

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 40
en: Scan
tg: Ҷустуҷӯ

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 59
en: &Scan for New Plugins
tg: &Ҷустуҷӯи мутассалкунандаи нав

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 62
en: Click here to scan for newly installed Netscape plugins now.
tg: Барои сканеркунии муттасилкунандаи Netscape-и навакак коргузорӣ шуда, дар ин ҷо ангушт занед.

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 89
en: Scan for new plugins at &KDE startup
tg: Ҷустуҷӯ барои мутассалҳои нав дар шурӯъи &KDE

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 92
en: If this option is enabled, KDE will look for new Netscape plugins every time it starts up. This makes it easier for you if you often install new plugins, but it may also slow down KDE startup. You might want to disable this option, especially if you seldom install plugins.
tg: Агар ин хосият даргиронида шуда бошад, KDE муттасилкунандаҳои нави Netscape-ро ҳар дафъае, ки он оғоз меёбад, ҷустуҷӯ мекунад. Агар шумо зуд-зуд муттасилкунандаҳои навро коргузорӣ кунед, ин кори шуморо осон мегардонад, лекин он инчунин оғозёбии KDE-ро суст карда метавонад. Шумо ин хосиятро бекор карда метавонед, махсусан агар, ки муттасилкунандаҳоро аҳён-аҳён коргузорӣ кунед.

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 106
en: Scan Folders
tg: Ҷустуҷӯи феҳристҳо

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 128
en: &New
tg: &Нав

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 150
en: Do&wn
tg: По&ён

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 161
en: &Up
tg: &Боло

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 203
en: Plugins
tg: Мутассалкунандаҳо

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 223
en: Value
tg: Миқдор

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 239
en: Here you can see a list of the Netscape plugins KDE has found.
tg: Дар ин ҷо шумо рӯйхати муттасилкунандаҳои KDE-и пайдокардашударо дида метавонед.

note: i18n: file nsconfigwidget.ui line 250
en: Use a&rtsdsp to pipe plugin sound through aRts
tg: Барои ҷараён додани садои мутассал рӯи aRts аз a&rtsdsp истифода кунед
