kcmusb - en to tg translation catalogue (58 entries)

en: <h1>USB Devices</h1> This module allows you to see the devices attached to your USB bus(es).
tg: <h1>Дастгоҳҳои USB</h1> Ин модул ба шумо имконияти дидани дастгоҳҳое, ки ба гузаргоҳ(ҳо)и USB-и шумо пайваст аст, медиҳад.

en: USB Devices
tg: Сохтмони USB

en: Device
tg: Сохтмон

en: KDE USB Viewer
tg: Намоигари USB -и KDE

en: (c) 2001 Matthias Hoelzer-Kluepfel
tg: (c) 2001 Маттиас Хоэлзер-Клупфел

en: Unknown
tg: Ношинос

en: <b>Manufacturer:</b>
tg: <b>Тавлидкунанда:</b>

en: <b>Serial #:</b>
tg: <b>Сериол #:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
tg: <tr><td><i>Дараҷа</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
tg: <tr><td><i>Қисмати дараҷа</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
tg: <tr><td><i>Протокол</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
tg: <tr><td><i>Ривояти USB</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
tg: <tr><td><i>Вендори ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
tg: <tr><td><i>Натиҷаи ID</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Revision</i></td><td>%1.%2</td></tr>
tg: <tr><td><i>Тафтиши дубора</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
tg: <tr><td><i>Суръат</i></td><td>%1 Mбит/ҳо</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
tg: <tr><td><i>Роҳҳо</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
tg: <tr><td><i>Андозаи қуттиҳои ниҳоят</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Bandwidth</i></td><td>%1 of %2 (%3%)</td></tr>
tg: <tr><td><i>Имконияти гузарониш</i></td><td>%1 аз %2 (%3%)</td></tr>

en: <tr><td><i>Intr. requests</i></td><td>%1</td></tr>
tg: <tr><td><i>Дархостҳои дохила</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Isochr. requests</i></td><td>%1</td></tr>
tg: <tr><td><i>Дархостҳои изохронӣ</i></td><td>%1</td></tr>

en: AT-commands
tg: Фармонҳои -AT

en: ATM Networking
tg: Шабақаи ATM

en: Abstract (modem)
tg: Таври муҷаррад (модем)

en: Audio
tg: Аудио

en: Bidirectional
tg: Духусусият

en: Boot Interface Subclass
tg: Боркунии Интерфейси Зерсинф

en: Bulk (Zip)
tg: Ҳаҷм (Омехтани фаврӣ)

en: CAPI Control
tg: Роҳбари CAPI

en: Communications
tg: Алоқаҳо

en: Control Device
tg: Сохтмони Роҳбар

en: Control/Bulk
tg: Идора/Ҳаҷм

en: Control/Bulk/Interrupt
tg: Идора/Ҳаҷм/Кандашавӣ

en: Data
tg: Таърих

en: Direct Line
tg: Хати рост

en: Ethernet Networking
tg: Шабақаи Ethernet

en: Floppy
tg: Дискета

en: Host Based Driver
tg: Драйвер дар узел

en: Hub
tg: Хаб (Hub)

en: Human Interface Devices
tg: Сохтмонҳои иртиботии инсонӣ

en: Interface
tg: Робита

en: Keyboard
tg: Забонак

en: Mass Storage
tg: Сохтмони нигоҳдорӣ

en: Mouse
tg: Муш

en: Multi-Channel
tg: Бисёрканал

en: No Subclass
tg: Зерсинф нест

en: Non Streaming
tg: Пайдарҳами нест

en: None
tg: Ҳеҷ

en: Printer
tg: Чопгар

en: Streaming
tg: Пайдарҳамӣ

en: Telephone
tg: Телефон

en: Transparent
tg: Шаффоф

en: Unidirectional
tg: Якравия

en: Vendor Specific
tg: Хусусияти Фурӯшанда

en: Vendor Specific Class
tg: Синфи Хусусияти Фурӯшанда

en: Vendor Specific Protocol
tg: Қарордоди Хусусияти Фурӯшанда

en: Vendor Specific Subclass
tg: Зерсинфи Хусусияти Фурӯшанда

en: Vendor specific
tg: Хусусияти фурӯшанда
