kfindpart - en to tg translation catalogue (79 entries)

en: &Find
tg: &Ҷустуҷӯ

en: Ready.
tg: Тайёр.

en: _n: one file found
    %n files found
tg: one file found
    %n files found

en: Searching...
tg: Бозёбӣ...

en: Aborted.
tg: Канда шуд.

en: Error.
tg: Хатогӣ.

en: Please specify an absolute path in the "Look in" box.
tg: Марҳамат карда роҳи мутлаҳро дар қуттии "Кобед дар" таъин кунед.

en: Could not find the specified folder.
tg: Феҳрасти таъиншуда пайдо нагардид.

en: Find Component
tg: Пайдо кардани Ҷузъҳо

en: &Named:
tg: &Номида шуд:

en: You can use wildcard matching and ";" for separating multiple names
tg: Шумо метавонед ниқоби мутобиқро ва ";"-ро барои ҷудосозии номҳои бисёр истифода баред

en: Include &subfolders
tg: &Зерфеҳрастҳоро дарбар мегирад

en: Case s&ensitive search
tg: Ҷустуҷӯ бо ҳисоби &сабткунанда

en: &Browse...
tg: &Баррасӣ...

en: Find all files created or &modified:
tg: Ҷустуҷӯи ҳамаи файлҳо, офаридан ё &тағир додан:

en: &between
tg: &байни

en: &during the previous
tg: &дар давоми гузашта

en: and
tg: ва

en: minute(s)
tg: дақиқа(ҳо)

en: hour(s)
tg: соат(ҳо)

en: day(s)
tg: рӯз(ҳо)

en: month(s)
tg: моҳ(ҳо)

en: year(s)
tg: сол(ҳо)

en: File &size is:
tg: &Андозаи файл:

en: Files owned by &user:
tg: Файлҳои ба &корванд тааллуқ дошта:

en: Owned by &group:
tg: Ба &гурӯҳ тааллуқ дошта:

en: (none)
tg: (не)

en: At Least
tg: На Кам

en: At Most
tg: На Зиёда

en: Equal To
tg: Баробар Ба

en: Bytes
tg: Байт

en: KB
tg: КБ

en: MB
tg: МБ

en: File &type:
tg: &Навъи файл:

en: C&ontaining text:
tg: Матнро &дарбар мегирад:

en: <qt>If specified, only files that contain this text are found. Note that not all file types from the list above are supported. Please refer to the documentation for a list of supported file types.</qt>
tg: <qt>Агар таъин шуда бошад, танҳо файлҳое, ки ин матнро дарбар мегиранд пайдо карда мешаванд. Ба инобат гиред, ки на ҳамаи навъҳои файлҳо аз феҳристи дар боло буда пуштибонӣ мегардад. Марҳамат карда ба санадсозӣ барои феҳристи навъҳои пуштибоншавандаи файл муроҷит кунед.</qt>

en: Case s&ensitive
tg: Ҷустуҷӯ бо ҳисоби &сабткунанда

en: Include &binary files
tg: Бо ҳамроҳи файлҳои ҳисоби &дуӣ

en: Regular e&xpression
tg: &Ифодаи муқаррарӣ

en: <qt>This lets you search in any type of file, even those that usually do not contain text (for example program files and images).</qt>
tg: <qt>Ин ба шумо имконияти ҷустуҷӯи ҳамаи навъҳои файлро, ҳатто онҳое, ки одатан матнро дарбар намегиранд, медиҳад (масалан файлҳои барнома ва симоҳо).</qt>

en: &Edit...
tg: &Таҳрир...

en: fo&r:
tg: &барои:

en: Search &metainfo sections:
tg: Қисмҳои &metainfo ҷустуҷӯ кунед:

en: All Files & Folders
tg: Ҳамаи Файлҳо ва Феҳристҳо

en: Folders
tg: Феҳристҳо

en: Symbolic Links
tg: Алоқаҳои Рамзӣ

en: Executable Files
tg: Файлҳои Иҷропазир

en: SUID Executable Files
tg: SUID Файлҳои Иҷропазир

en: Name/&Location
tg: Ном/&Ҷойгиршавӣ

en: C&ontents
tg: &Таркиб

en: &Properties
tg: &Хосиятҳо

en: <qt>Search within files' specific comments/metainfo<br>These are some examples:<br><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> Search in id3 tag for a title, an album</li><li><b>Images (png...)</b> Search images with a special resolution, comment...</li></ul></qt>
tg: <qt>Бе тавзеҳоти махсуси файлӣ ҷустуҷӯ кунед/metainfo<br>Дар ин ҷо якчанд мисолҳо:<br><ul><li><b>Файлҳои савтӣ (mp3...)</b> Дар id3 борчасп, мисли сарлавҳа, албом ҷустуҷӯ кунед</li><li><b>Симоҳо (png...)</b> Симоҳоро бо ҳалнокии махсус, тавзеҳот ҷустуҷӯ кунед...</li></ul></qt>

en: <qt>If specified, search only in this field<br><ul><li><b>Audio files (mp3...)</b> This can be Title, Album...</li><li><b>Images (png...)</b> Search only in Resolution, Bitdepth...</li></ul></qt>
tg: <qt>Агар таъин шуда бошад, танҳо дар ин майдон ҷустуҷӯ кунед<br><ul><li><b>Файлҳои савтӣ (mp3...)</b> Он Сарлавҳа, Албом буда метавонад...</li><li><b>Симоҳо (png...)</b> Танҳо дар Ҳалнокӣ, Bitdepth...ҷустуҷӯ кунед</li></ul></qt>

en: Unable to search within a period which is less than a minute.
tg: Дар тӯли кам аз як дақиқа ҷустуҷӯ кардан ғайриимкон аст.

en: Unable to search dates in the future.
tg: Ҷустуҷӯи файлҳо бо санааш дар оянда ғайри имкон аст.

en: Read-write
tg: Хондан-навиштан

en: Read-only
tg: Фақат хониш

en: Write-only
tg: Фақат навиштан

en: Inaccessible
tg: Имконпазир

en: Name
tg: Ном

en: In Subfolder
tg: Дар Зерфеҳрист

en: Size
tg: Андоза

en: Modified
tg: Тағирдодашуда

en: Permissions
tg: Рухсатҳо

en: First Matching Line
tg: Сатри Якуми Мутобиқ

en: Save Results As
tg: Захира Кардани Натиҷа ҳамчун

en: KFind Results File
tg: Файли Натиҷаҳои KҶустуҷӯ

en: Results were saved to file
tg: Натиҷаҳо дар файл захира карда шуданд

en: _n: Do you really want to delete the selected file?
    Do you really want to delete the %n selected files?
tg: Do you really want to delete the selected file?
    Do you really want to delete the %n selected files?

en: Open Folder
tg: Кушодани Феҳрист

en: Open With...
tg: Кушодан ба Воситаи...

en: Selected Files
tg: Файлҳои Интихобшуда

en: Error while using locate
tg: Хатогӣ ҳангоми истифодаи маҳалёбӣ

en: KFind
tg: KҶустуҷӯ

en: (c) 1998-2003, The KDE Developers
tg: (c) 1998-2003, Коргардонони KDE

en: Current Maintainer
tg: Ҳамроҳии Ҷорӣ

en: Developer
tg: Коргардонон

en: UI Design & more search options
tg: Тарҳрезии UI ва интихобҳои бештари бозёбӣ

en: UI Design
tg: Тарҳрезии UI
