kxkb - en to tg translation catalogue (99 entries)

en: Error changing keyboard layout to '%1'
tg: Хатогӣ, ивази ҷобаҷогузории забонак '%1'

en: Configure...
tg: Батанзимдарорӣ...

en: KDE Keyboard Tool
tg: Асбоби KDE барои Кор бо Забонак

en: Belgian
tg: Белгӣ

en: Bulgarian
tg: Булғорӣ

en: Brazilian
tg: Бразилиявӣ

en: Canadian
tg: Канадагӣ

en: Czech
tg: Чехӣ

en: Czech (qwerty)
tg: Чехӣ (qwerty)

en: Danish
tg: Даниягӣ

en: Estonian
tg: Эстонӣ

en: Finnish
tg: Финнӣ

en: French
tg: Фаронсавӣ

en: German
tg: Олмонӣ

en: Hungarian
tg: Венгрӣ

en: Hungarian (qwerty)
tg: Венгрӣ (qwerty)

en: Italian
tg: Италиявӣ

en: Japanese
tg: Японӣ

en: Lithuanian
tg: Литвонӣ

en: Norwegian
tg: Норвегӣ

en: PC-98xx Series
tg: Сирияи PC-98xx

en: Polish
tg: Полякӣ

en: Portuguese
tg: Португалӣ

en: Romanian
tg: Румынӣ

en: Russian
tg: Русӣ

en: Slovak
tg: Слованӣ

en: Slovak (qwerty)
tg: Слованӣ (qwerty)

en: Spanish
tg: Испанӣ

en: Swedish
tg: Шведӣ

en: Swiss German
tg: Шведӣ Олмонӣ

en: Swiss French
tg: Шведӣ Фаронсавӣ

en: Thai
tg: Тайӣ

en: United Kingdom
tg: Британӣ

en: U.S. English
tg: Англисии Америкоӣ

en: U.S. English w/ deadkeys
tg: Англисии Америкоии содда кардашуда

en: U.S. English w/ISO9995-3
tg: Англисии Америкоӣ бо ISO9995-3

en: Armenian
tg: Арманӣ

en: Azerbaijani
tg: Озарбойҷонӣ

en: Icelandic
tg: Исландӣ

en: Israeli
tg: Исроилӣ

en: Lithuanian azerty standard
tg: Литвонии azerty одатӣ

en: Lithuanian querty "numeric"
tg: Литвонии querty "ададӣ"

en: Lithuanian querty "programmer's"
tg: Литвонии querty "барноманавис"

en: Macedonian
tg: Македонӣ

en: Serbian
tg: Сербӣ

en: Slovenian
tg: Словенӣ

en: Vietnamese
tg: Ветнамӣ

en: Arabic
tg: Арабӣ

en: Belarusian
tg: Белорусӣ

en: Bengali
tg: Бенгалӣ

en: Croatian
tg: Хорватӣ

en: Greek
tg: Юнонӣ

en: Latvian
tg: Латвиягӣ

en: Lithuanian qwerty "numeric"
tg: Литвонии qwerty "ададӣ"

en: Lithuanian qwerty "programmer's"
tg: Литвонии qwerty "барноманавис"

en: Turkish
tg: Туркӣ

en: Ukrainian
tg: Украинӣ

en: Albanian
tg: Албанӣ

en: Burmese
tg: Бирмагӣ

en: Dutch
tg: Голландӣ

en: Georgian (latin)
tg: Гурҷӣ (лотинӣ)

en: Georgian (russian)
tg: Гурҷӣ (русӣ)

en: Gujarati
tg: Гуҷаратӣ

en: Gurmukhi
tg: Гурмукҳӣ

en: Hindi
tg: Ҳиндӣ

en: Inuktitut
tg: Инуктитут

en: Iranian
tg: Эронӣ

en: Latin America
tg: Америкои Лотинӣ

en: Maltese
tg: Милтӣ

en: Maltese (US layout)
tg: Малтӣ (ҷобаҷогузории ШМА)

en: Northern Saami (Finland)
tg: Саамии Шимолӣ (Финляндӣ)

en: Northern Saami (Norway)
tg: Саамии Шимолӣ (Норвегия)

en: Northern Saami (Sweden)
tg: Саамии Шимолӣ (Шведсия)

en: Polish (qwertz)
tg: Полякӣ (qwertz)

en: Russian (cyrillic phonetic)
tg: Русӣ (кирилитсаи фонетикӣ)

en: Tajik
tg: Тоҷикӣ

en: Turkish (F)
tg: Туркӣ (F)

en: U.S. English w/ ISO9995-3
tg: Англисии Америкоӣ бо ISO9995-3

en: Yugoslavian
tg: Югославӣ

en: Bosnian
tg: Босниявӣ

en: Croatian (US)
tg: Хорвитӣ (ШМА)

en: Dvorak
tg: Дворак

en: French (alternative)
tg: Фаронсавӣ (интихобӣ)

en: French Canadian
tg: Фаронсавӣ Канадагӣ

en: Kannada
tg: Каннада

en: Lao
tg: Лаосӣ

en: Malayalam
tg: Малайӣ

en: Mongolian
tg: Муғулӣ

en: Ogham
tg: Огҳамӣ

en: Oriya
tg: Ориёгӣ

en: Syriac
tg: Суриёгӣ

en: Telugu
tg: Телугу

en: Thai (Kedmanee)
tg: Тайӣ (Kedmanee)

en: Thai (Pattachote)
tg: Тайӣ (Pattachote)

en: Thai (TIS-820.2538)
tg: Тайӣ (TIS-820.2538)

en: Uzbek
tg: Ӯзбекӣ

en: Faroese
tg: Форсӣ

en: Keyboard
tg: Забонак

en: Switch to Next Keyboard Layout
tg: Гузариш ба Ҷобаҷогузории Забонаки Оянда
