libkonq - en to tg translation catalogue (48 entries)

en: Create New
tg: Офаридани Нав

en: File name:
tg: Номи файл:

en: Background
tg: Паснамо

en: None
tg: Нест

en: &Default Size
tg: &Андоза бо Нобаёнӣ

en: &Huge
tg: &Азим

en: &Large
tg: &Калон

en: &Medium
tg: &Миёна

en: &Small
tg: &Хурд

en: <p>You do not have enough permissions to read <b>%1</b></p>
tg: <p>Шумо иҷозати кофи барои барои хондани <b>%1</b></p>надоред

en: Search result: %1
tg: Натиҷаи бозёбӣ: %1

en: _n: Do you really want to delete this item?
    Do you really want to delete these %n items?
tg: Do you really want to delete this item?
    Do you really want to delete these %n items?

en: Delete Files
tg: Нобуд кардани Файлҳо

en: _n: Do you really want to shred this item?
    Do you really want to shred these %n items?
tg: Do you really want to shred this item?
    Do you really want to shred these %n items?

en: Shred Files
tg: Пок кардани Файлҳо

en: Shred
tg: Пок кардан

en: _n: Do you really want to move this item to the trash?
    Do you really want to move these %n items to the trash?
tg: Do you really want to move this item to the trash?
    Do you really want to move these %n items to the trash?

en: Move to Trash
tg: Ба Сабад ҷойгир кардан

en: You cannot drop a folder on to itself
tg: Шумо фаҳристро ба худаш партофта наметавонед

en: &Move Here
tg: &Ба ин ҷо ҷой иваз кунед

en: &Copy Here
tg: &Ба ин ҷо нусха партоед

en: &Link Here
tg: &Ба ин ҷо пайванд кунед

en: Set as &Wallpaper
tg: Ҳамчун &Чопсаҳфаи тӯлонӣ барпо созед

en: C&ancel
tg: Бекор &Кардан

en: New Folder
tg: Фаҳрести Нав

en: Enter folder name:
tg: Номи фаҳрестро гузоред:

en: &Open
tg: &Кушодан

en: Open in New &Window
tg: Кушодан дар &Тирезаи Нав

en: Open the trash in a new window
tg: Кушодани сабад дар тирезаи нав

en: Open the document in a new window
tg: Кушодани санад дар тирезаи нав

en: Create &Folder...
tg: Офаридани &Фаҳрест...

en: &Empty Trash Bin
tg: &Сабади Холӣ

en: &Bookmark This Page
tg: &Хатчӯби Ин Саҳифа

en: &Bookmark This Location
tg: &&Хатчӯби Ин Маҳал

en: &Bookmark This Folder
tg: &&Хатчӯби Ин Фаҳрест

en: &Bookmark This Link
tg: &&Хатчӯби Ин Пайваст

en: &Bookmark This File
tg: &&Хатчӯби Ин Файл

en: &Open With
tg: &Кушодан Бо

en: &Other...
tg: &Дигарҳо...

en: &Open With...
tg: &Кушодан Бо...

en: Ac&tions
tg: &Амалҳо

en: &Properties
tg: &Хусусиятҳо

en: Share
tg: Тақсим кардан

en: Und&o
tg: &Бекор кардан

en: Und&o: Copy
tg: &Бекор кардани: Нусхабардорӣ

en: Und&o: Link
tg: &Бекор кардани: Пайваст

en: Und&o: Move
tg: &Бекор кардани: Ҷойивазкунӣ

en: Und&o: Create Folder
tg: &Бекор кардани: Офариниши Фаҳрест
