kcmsamba - en to ca translation catalogue (54 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: Resource
ca: Recurs

en: Mounted Under
ca: Muntat sota

en: This list shows the Samba and NFS shared resources mounted on your system from other hosts. The "Type" column tells you whether the mounted resource is a Samba or an NFS type of resource. The "Resource" column shows the descriptive name of the shared resource. Finally, the third column, which is labeled "Mounted under" shows the location on your system where the shared resource is mounted.
ca: Aquesta llista mostra els recursos compartits Samba i NFS muntats al vostre sistema des d'altres remots. La columna «Tipus» us diu si el recurs muntat és del tipus Samba o NFS. La columna «Recurs» mostra el nom descriptiu del recurs compartit. Finalment, la tercera columna, anomenada «Muntat sota» mostra la ubicació del vostre sistema on està muntat el recurs compartit.

en: Samba log file:
ca: Fitxer de registre Samba:

en: Show opened connections
ca: Mostra les connexions obertes

en: Show closed connections
ca: Mostra les connexions tancades

en: Show opened files
ca: Mostra els fitxers oberts

en: Show closed files
ca: Mostra els fitxers tancats

en: &Update
ca: &Actualitza

en: This page presents the contents of your samba log file in a friendly layout. Check that the correct log file for your computer is listed here. If you need to, correct the name or location of the log file, and then click the "Update" button.
ca: Aquesta pàgina presenta el contingut del vostre fitxer de registre samba en una disposició amigable. Comproveu que apareix el fitxer de registre correcte pel vostre ordinador. Si cal, canvieu el nom o la ubicació del fitxer, i llavors feu clic sobre el botó «Actualitza».

en: Check this option if you want to view the details for connections opened to your computer.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu veure els detalls de les connexions obertes al vostre ordinador.

en: Check this option if you want to view the events when connections to your computer were closed.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu veure els esdeveniments quan es tanquen les connexions al vostre ordinador.

en: Check this option if you want to see the files which were opened on your computer by remote users. Note that file open/close events are not logged unless the samba log level is set to at least 2 (you cannot set the log level using this module).
ca: Marqueu aquesta opció si voleu veure els fitxers oberts al vostre ordinador per usuaris remots. Tingueu present que els esdeveniments obre/tanca no es registren si el nivell de registre samba no s'estableix al menys a 2 (no podeu establir el nivell de registre usant aquest mòdul).

en: Check this option if you want to see the events when files opened by remote users were closed. Note that file open/close events are not logged unless the samba log level is set to at least 2 (you cannot set the log level using this module).
ca: Marqueu aquesta opció si voleu veure els esdeveniments quan els fitxers oberts pels usuaris remots al vostre ordinador es tanquen. Tingueu present que els esdeveniments obre/tanca no es registren si el nivell de registre samba no s'estableix al menys a 2 (no podeu establir el nivell de registre usant aquest mòdul).

en: Click here to refresh the information on this page. The log file (shown above) will be read to obtain the events logged by samba.
ca: Feu clic aquí per actualitzar la informació d'aquesta pàgina. El fitxer de registre (mostrat a dalt) es llegirà per obtenir els esdeveniments registrats per samba.

en: Date & Time
ca: Data i hora

en: Event
ca: Succés

en: Service/File
ca: Servei/Fitxer

en: Host/User
ca: Remot/usuari

en: <p>This list shows details of the events logged by samba. Note that events at the file level are not logged unless you have configured the log level for samba to 2 or greater.</p><p> As with many other lists in KDE, you can click on a column heading to sort on that column. Click again to change the sorting direction from ascending to descending or vice versa.</p><p> If the list is empty, try clicking the "Update" button. The samba log file will be read and the list refreshed.</p>
ca: <p>Aquesta llista mostra els detalls dels esdeveniments registrats per samba. Fixeu-vos que els esdeveniments al nivell de fitxer no es registren si no heu configurat el nivell de registre per samba a 2 o superior.</p><p> Podeu fer clic a una capçalera de columna per ordenar amb la columna, com amb moltes altres llistes al KDE. Torneu a fer clic per canviar la direcció d'ordenació d'ascendent a descendent o a l'inrevés.</p><p> Si la llista és buida, proveu de clicar al botó «Actualitza». Es llegirà el fitxer de registre samba i la llista s'actualitzarà.</p>

en: CONNECTION OPENED
ca: CONNEXIÓ OBERTA

en: CONNECTION CLOSED
ca: CONNEXIÓ TANCADA

en:             FILE OPENED
ca:             FITXER OBERT

en:             FILE CLOSED
ca:             FITXER TANCAT

en: Could not open file %1
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1

en: Connections: 0
ca: Connexions: 0

en: File accesses: 0
ca: Accessos a fitxer: 0

en: Event:
ca: Succés:

en: Service/File:
ca: Servei/Fitxer:

en: Host/User:
ca: Remot/usuari:

en: &Search
ca: &Cerca

en: Clear Results
ca: Neteja els resultats

en: Show expanded service info
ca: Mostra la informació del servei ampliada

en: Show expanded host info
ca: Mostra la informació del remot ampliada

en: Nr
ca: Núm

en: Hits
ca: Impactes

en: Connection
ca: Connexió

en: File Access
ca: Accessos a fitxer

en: Connections: %1
ca: Connexions: %1

en: File accesses: %1
ca: Accessos a fitxer: %1

en: FILE OPENED
ca: FITXER OBERT

en: Service
ca: Servei

en: Accessed From
ca: S'ha accedit des de

en: Open Files
ca: Fitxers oberts

en: Error: Unable to run smbstatus
ca: Error: No es pot executar smbstatus

en: Error: Unable to open configuration file "smb.conf"
ca: Error: No es pot obrir el fitxer de configuració «smb.conf»

en: &Exports
ca: &Exporta

en: &Imports
ca: &Importa

en: &Log
ca: &Registre

en: &Statistics
ca: E&stadístiques

en: <p>The Samba and NFS Status Monitor is a front end to the programs <em>smbstatus</em> and <em>showmount</em>. Smbstatus reports on current Samba connections, and is part of the suite of Samba tools, which implements the SMB (Session Message Block) protocol, also called the NetBIOS or LanManager protocol. This protocol can be used to provide printer sharing or drive sharing services on a network including machines running the various flavors of Microsoft Windows.</p>
ca: <p>El monitor d'estat del Samba i NFS és un frontal pels programes <em>smbstatus</em> i <em>showmount</em>. Smbstatus informa de les connexions Samba actual, i forma part del conjunt d'eines Samba, que implementen el protocol SMB (Session Message Block), anomenat també protocol NetBIOS o LanManager. Aquest protocol es pot usar per proporcionar serveis de compartició d'impressores o discs a una xarxa que inclogui màquines que corren les diverses variants de Microsoft Windows.</p>

en: KDE Panel System Information Control Module
ca: Mòdul de control d'informació del sistema KDE

en: (c) 2002 KDE Information Control Module Samba Team
ca: (c) 2002 Equip Samba del mòdul de control d'informació KDE
