kwin - en to ca translation catalogue (224 entries)

en: Window '%1' demands attention.
ca: La finestra «%1» demana atenció.

en: Desktop effects have been suspended by another application.<br/>You can resume using the '%1' shortcut.
ca: Una altra aplicació ha suspès els efectes d'escriptori.<br/>Podeu reprendre-ho utilitzant la drecera «%1».

en: Desktop effects were too slow and have been suspended.
    You can disable functionality checks in System Settings (on the Advanced tab in Desktop Effects).
ca: Els efectes d'escriptori anaven massa lents i s'han suspès.
    També podeu deshabilitar les comprovacions de funcionalitats a l'arranjament del sistema (a la pestanya Avançat a Efectes d'escriptori).

en: Desktop effects were too slow and have been suspended.
    If this was only a temporary problem, you can resume using the '%1' shortcut.
    You can disable functionality checks in System Settings (on the Advanced tab in Desktop Effects).
ca: La composició anava massa lenta i s'ha suspès.
    Si només era una problema temporal, podeu reprendre-ho usant la drecera «%1».
    També podeu deshabilitar les comprovacions de funcionalitats a l'arranjament avançat de la composició.

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
ca: No són disponibles les extensions X requerides (XComposite i XDamage).

en: GLX/OpenGL are not available and only OpenGL support is compiled.
ca: No són disponibles GLX/OpenGL i només està compilada la implementació per a l'OpenGL.

en: XRender/XFixes extensions are not available and only XRender support is compiled.
ca: Les extensions XRender/XFixes no són disponibles i només està compilada la implementació per a l'XRender.

en: GLX/OpenGL and XRender/XFixes are not available.
ca: No estan disponibles GLX/OpenGL ni XRender/XFixes.

en: Compositing was disabled at compile time.
    It is likely Xorg development headers were not installed.
ca: La composició s'ha deshabilitat en temps de compilació.
    Probablement no s'han instal·lat les capçaleres de desenvolupament de l'Xorg.

en: System
ca: Sistema

en: Navigation
ca: Navegació

en: Walk Through Windows
ca: Recorre les finestres

en: Walk Through Windows (Reverse)
ca: Recorre les finestres (a la inversa)

en: Walk Through Window Tabs
ca: Pestanyes de recórrer les finestres

en: Walk Through Window Tabs (Reverse)
ca: Pestanyes de recórrer les finestres (a la inversa)

en: Remove Window From Group
ca: Elimina una finestra del grup

en: Walk Through Windows Alternative
ca: Recorre les finestres en alternativa

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
ca: Recorre les finestres en alternativa (a la inversa)

en: Walk Through Desktops
ca: Recorre els escriptoris

en: Walk Through Desktops (Reverse)
ca: Recorre els escriptoris (a la inversa)

en: Walk Through Desktop List
ca: Recorre la llista d'escriptoris

en: Walk Through Desktop List (Reverse)
ca: Recorre la llista d'escriptoris (a la inversa)

en: Windows
ca: Finestres

en: Window Operations Menu
ca: Menú d'operacions de finestra

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Maximize Window
ca: Maximitza la finestra

en: Maximize Window Vertically
ca: Maximitza la finestra en vertical

en: Maximize Window Horizontally
ca: Maximitza la finestra en horitzontal

en: Minimize Window
ca: Minimitza la finestra

en: Shade Window
ca: Plega la finestra

en: Move Window
ca: Mou la finestra

en: Resize Window
ca: Dimensiona la finestra

en: Raise Window
ca: Puja la finestra

en: Lower Window
ca: Abaixa la finestra

en: Toggle Window Raise/Lower
ca: Commuta eleva/abaixa finestra

en: Make Window Fullscreen
ca: Fes de la finestra una pantalla completa

en: Hide Window Border
ca: Oculta la vora de la finestra

en: Keep Window Above Others
ca: Mantén la finestra per sobre de les altres

en: Keep Window Below Others
ca: Mantén la finestra per sota de les altres

en: Activate Window Demanding Attention
ca: Activa la finestra que demana atenció

en: Setup Window Shortcut
ca: Drecera d'arranjament de finestra

en: Pack Window to the Right
ca: Situa la finestra a la dreta

en: Pack Window to the Left
ca: Situa la finestra a l'esquerra

en: Pack Window Up
ca: Situa la finestra a dalt

en: Pack Window Down
ca: Situa la finestra a baix

en: Pack Grow Window Horizontally
ca: Situa la finestra creixent horitzontalment

en: Pack Grow Window Vertically
ca: Situa la finestra creixent verticalment

en: Pack Shrink Window Horizontally
ca: Situa la finestra encongint horitzontalment

en: Pack Shrink Window Vertically
ca: Situa la finestra encongint verticalment

en: Quick Tile Window to the Left
ca: Situa la finestra en mosaic a l'esquerra

en: Quick Tile Window to the Right
ca: Situa la finestra en mosaic a la dreta

en: Switch to Window Above
ca: Canvia a la finestra de la part superior

en: Switch to Window Below
ca: Canvia a la finestra de la part inferior

en: Switch to Window to the Right
ca: Canvia a la finestra de la dreta

en: Switch to Window to the Left
ca: Canvia a la finestra de l'esquerra

en: Window & Desktop
ca: Finestra i escriptori

en: Keep Window on All Desktops
ca: Mantén la finestra a tots els escriptoris

en: Window to Desktop 1
ca: Finestra a l'escriptori 1

en: Window to Desktop 2
ca: Finestra a l'escriptori 2

en: Window to Desktop 3
ca: Finestra a l'escriptori 3

en: Window to Desktop 4
ca: Finestra a l'escriptori 4

en: Window to Desktop 5
ca: Finestra a l'escriptori 5

en: Window to Desktop 6
ca: Finestra a l'escriptori 6

en: Window to Desktop 7
ca: Finestra a l'escriptori 7

en: Window to Desktop 8
ca: Finestra a l'escriptori 8

en: Window to Desktop 9
ca: Finestra a l'escriptori 9

en: Window to Desktop 10
ca: Finestra a l'escriptori 10

en: Window to Desktop 11
ca: Finestra a l'escriptori 11

en: Window to Desktop 12
ca: Finestra a l'escriptori 12

en: Window to Desktop 13
ca: Finestra a l'escriptori 13

en: Window to Desktop 14
ca: Finestra a l'escriptori 14

en: Window to Desktop 15
ca: Finestra a l'escriptori 15

en: Window to Desktop 16
ca: Finestra a l'escriptori 16

en: Window to Desktop 17
ca: Finestra a l'escriptori 17

en: Window to Desktop 18
ca: Finestra a l'escriptori 18

en: Window to Desktop 19
ca: Finestra a l'escriptori 19

en: Window to Desktop 20
ca: Finestra a l'escriptori 20

en: Window to Next Desktop
ca: Finestra a l'escriptori següent

en: Window to Previous Desktop
ca: Finestra a l'escriptori anterior

en: Window One Desktop to the Right
ca: Envia la finestra un escriptori a la dreta

en: Window One Desktop to the Left
ca: Envia la finestra un escriptori a l'esquerra

en: Window One Desktop Up
ca: Envia la finestra un escriptori amunt

en: Window One Desktop Down
ca: Envia la finestra un escriptori avall

en: Window to Screen 0
ca: Finestra a la pantalla 0

en: Window to Screen 1
ca: Finestra a la pantalla 1

en: Window to Screen 2
ca: Finestra a la pantalla 2

en: Window to Screen 3
ca: Finestra a la pantalla 3

en: Window to Screen 4
ca: Finestra a la pantalla 4

en: Window to Screen 5
ca: Finestra a la pantalla 5

en: Window to Screen 6
ca: Finestra a la pantalla 6

en: Window to Screen 7
ca: Finestra a la pantalla 7

en: Window to Next Screen
ca: Finestra a la pantalla següent

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Desktop Switching
ca: Canvi d'escriptori

en: Switch to Desktop 1
ca: Canvia a l'escriptori 1

en: Switch to Desktop 2
ca: Canvia a l'escriptori 2

en: Switch to Desktop 3
ca: Canvia a l'escriptori 3

en: Switch to Desktop 4
ca: Canvia a l'escriptori 4

en: Switch to Desktop 5
ca: Canvia a l'escriptori 5

en: Switch to Desktop 6
ca: Canvia a l'escriptori 6

en: Switch to Desktop 7
ca: Canvia a l'escriptori 7

en: Switch to Desktop 8
ca: Canvia a l'escriptori 8

en: Switch to Desktop 9
ca: Canvia a l'escriptori 9

en: Switch to Desktop 10
ca: Canvia a l'escriptori 10

en: Switch to Desktop 11
ca: Canvia a l'escriptori 11

en: Switch to Desktop 12
ca: Canvia a l'escriptori 12

en: Switch to Desktop 13
ca: Canvia a l'escriptori 13

en: Switch to Desktop 14
ca: Canvia a l'escriptori 14

en: Switch to Desktop 15
ca: Canvia a l'escriptori 15

en: Switch to Desktop 16
ca: Canvia a l'escriptori 16

en: Switch to Desktop 17
ca: Canvia a l'escriptori 17

en: Switch to Desktop 18
ca: Canvia a l'escriptori 18

en: Switch to Desktop 19
ca: Canvia a l'escriptori 19

en: Switch to Desktop 20
ca: Canvia a l'escriptori 20

en: Switch to Next Desktop
ca: Canvia a l'escriptori següent

en: Switch to Previous Desktop
ca: Canvia a l'escriptori anterior

en: Switch One Desktop to the Right
ca: Canvia un escriptori a la dreta

en: Switch One Desktop to the Left
ca: Canvia un escriptori a l'esquerra

en: Switch One Desktop Up
ca: Canvia un escriptori amunt

en: Switch One Desktop Down
ca: Canvia un escriptori avall

en: Switch to Screen 0
ca: Canvia a la pantalla 0

en: Switch to Screen 1
ca: Canvia a la pantalla 1

en: Switch to Screen 2
ca: Canvia a la pantalla 2

en: Switch to Screen 3
ca: Canvia a la pantalla 3

en: Switch to Screen 4
ca: Canvia a la pantalla 4

en: Switch to Screen 5
ca: Canvia a la pantalla 5

en: Switch to Screen 6
ca: Canvia a la pantalla 6

en: Switch to Screen 7
ca: Canvia a la pantalla 7

en: Switch to Next Screen
ca: Canvia a la pantalla següent

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Mouse Emulation
ca: Emulació del ratolí

en: Kill Window
ca: Mata la finestra

en: Window Screenshot to Clipboard
ca: Instantània de finestra al porta-retalls

en: Desktop Screenshot to Clipboard
ca: Instantània d'escriptori al porta-retalls

en: Block Global Shortcuts
ca: Bloqueja les dreceres locals

en: Suspend Compositing
ca: Suspèn la composició

en: Tiling
ca: Mosaic

en: Enable/Disable Tiling
ca: Habilita/deshabilita el mosaic

en: Toggle Floating
ca: Commuta la flotació

en: Switch Focus Left
ca: Canvia el focus a l'esquerra

en: Switch Focus Right
ca: Canvia el focus a la dreta

en: Switch Focus Up
ca: Canvia el focus a dalt

en: Switch Focus Down
ca: Canvia el focus a baix

en: Move Window Left
ca: Mou la finestra cap a l'esquerra

en: Move Window Right
ca: Mou la finestra cap a la dreta

en: Move Window Up
ca: Mou la finestra cap a dalt

en: Move Window Down
ca: Mou la finestra cap a baix

en: Next Layout
ca: Disposició següent

en: Previous Layout
ca: Disposició anterior

en: kwin: it looks like there's already a window manager running. kwin not started.
ca: kwin: sembla que ja hi ha un gestor de finestres executant-se. No s'ha engegat el kwin.

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
ca: El KWin no està estabilitzat.
    Sembla que ha fallat vàries vegades seguides.
    Podeu seleccionar un altre gestor de finestres a executar:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
ca: kwin: no s'ha pogut reclamar la selecció del gestor, hi ha un altre wm executant-se? (proveu l'ús de --replace)

en: KDE window manager
ca: El gestor de finestres KDE

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Disable configuration options
ca: Deshabilita les opcions de configuració

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
ca: Substitueix el gestor de finestres conforme amb ICCCM2.0 que ja s'executa

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
ca: Indica que el KWin ha fallat recentment n vegades

en: 
    KWin will now exit...
ca: 
    Ara KWin sortirà...

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Tiling Disabled
ca: Mosaic deshabilitat

en: Tiling Enabled
ca: Mosaic habilitat

en: Layout changed to %1
ca: La disposició ha canviat a %1

[ctx: Spiral tiling layout]
en: Spiral
ca: Espiral

[ctx: Two-column horizontal tiling layout]
en: Columns
ca: Columnes

[ctx: Floating layout, windows aren't tiled at all]
en: Floating
ca: Flotant

en: Keep &Above Others
ca: Mantén sobre les &altres

en: Keep &Below Others
ca: Mantén &sota les altres

en: &Fullscreen
ca: &Pantalla completa

en: &No Border
ca: &Sense vores

en: Window &Shortcut...
ca: Drecera de fine&stra...

en: &Special Window Settings...
ca: Arranjament e&special de finestra...

en: S&pecial Application Settings...
ca: Arranjament e&special d'aplicació...

en: &Opacity
ca: &Opacitat

en: &Move
ca: &Mou

en: Re&size
ca: Dimen&siona

en: Mi&nimize
ca: Mi&nimitza

en: Ma&ximize
ca: Ma&ximitza

en: Sh&ade
ca: &Plega

en: Remove &From Group
ca: Elimina d&el grup

en: Close Entire &Group
ca: Tanca el &grup sencer

[ctx: When in tiling mode, toggle's the window's floating/tiled state]
en: &Float Window
ca: Finestra &flotant

en: Ad&vanced
ca: A&vançat

en: Configur&e Window Behavior...
ca: Configura el comportament de fin&estra...

en: &Close
ca: &Tanca

en: Switch to Window Tab
ca: Canvia a una pestanya de finestra

en: To the Left
ca: A l'esquerra

en: To the Right
ca: A la dreta

en: Move Window to Group
ca: Mou la finestra a un grup

en: To &Desktop
ca: &A l'escriptori

en: Ac&tivities
ca: Ac&tivitats

en: &All Desktops
ca: &Tots els escriptoris

en: &All Activities
ca: &Totes les activitats

en: Activate Window (%1)
ca: Activa la finestra (%1)

en: Desktop %1
ca: Escriptori %1

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ca: Heu triat mostrar una finestra sense la vora.
    Sense la vora no podreu tornar-la a habilitar usant el ratolí: per a fer-ho useu el menú d'operacions de finestra, activat usant la drecera de teclat %1.

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
ca: Heu triat mostrar una finestra en mode pantalla completa.
    Si la mateixa aplicació no té una opció per a apagar el mode pantalla completa, no podreu tornar-lo a deshabilitar usant el ratolí: per a fer-ho useu el menú d'operacions de finestra, activat usant la drecera de teclat %1.

en: KWin helper utility
ca: Utilitat d'ajuda del KWin

en: PID of the application to terminate
ca: El PID de l'aplicació a finalitzar

en: Hostname on which the application is running
ca: Nom d'ordinador en el que s'executa l'aplicació

en: Caption of the window to be terminated
ca: Títol de la finestra que es finalitzarà

en: Name of the application to be terminated
ca: Nom de l'aplicació que es finalitzarà

en: ID of resource belonging to the application
ca: ID del recurs que pertany a l'aplicació

en: Time of user action causing termination
ca: Hora de l'acció de l'usuari que ha provocat l'acabament

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
ca: Aquesta utilitat d'ajuda no està pensada per a cridar-se directament.

en: <p>The window "<b>%2</b>" is not responding. It belongs to the application <b>%1</b> (Process ID = %3, hostname = %4).</p><p>Do you wish to terminate the application process <em>including <b>all</b> of its child windows</em>?<br /><b>Any unsaved data will be lost.</b></p>
ca: <p>La finestra «<b>%2</b>» no respon. Aquesta finestra pertany a l'aplicació <b>%1</b> (PUD=%3, hostname=%4).</p><p>Voleu finalitzar el procés de l'aplicació <em>incloent <b>totes</b> les seves finestres filles</em>?<br /><b>Qualsevol dada no desada es perdrà.</b></p>

en: &Terminate Application %1
ca: &Finalitza l'aplicació %1

en: Menu
ca: Menú

en: Not on all desktops
ca: No a tots els escriptoris

en: On all desktops
ca: A tots els escriptoris

en: Help
ca: Ajuda

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Restore
ca: Restaura

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Close
ca: Tanca

en: Do not keep above others
ca: No mantinguis sobre les altres

en: Keep above others
ca: Mantén sobre les altres

en: Do not keep below others
ca: No mantinguis sota les altres

en: Keep below others
ca: Mantén sota les altres

en: Unshade
ca: Desplega

en: Shade
ca: Plega

en: No window decoration plugin library was found.
ca: No s'ha trobat cap biblioteca dels connectors de decoració de finestra.

en: The default decoration plugin is corrupt and could not be loaded.
ca: El connector de decoració per omissió està fet malbé i no s'ha pogut carregar.

en: The library %1 is not a KWin plugin.
ca: La biblioteca %1 no és un connector del KWin.

en: *** No Windows ***
ca: *** Sense finestres ***
