kcachegrind_qt - en to ca translation catalogue (292 entries)

en: Import filter for Cachegrind/Callgrind generated profile data files
ca: Filtre d'importació per fitxers de traça generats per Cachegrind/Callgrind

en: Invalid Context
ca: Context invàlid

en: Unknown Context
ca: Context desconegut

en: Part Source Line
ca: Línia de codi font de «part»

en: Source Line
ca: Línia de codi font

en: Part Line Call
ca: Crida a línia de «part»

en: Line Call
ca: Crida a línia

en: Part Jump
ca: Salt a «part»

en: Jump
ca: Salt

en: Part Instruction
ca: Instrucció de «part»

en: Instruction
ca: Instrucció

en: Part Instruction Jump
ca: Salt a instrucció de «part»

en: Instruction Jump
ca: Salt a instrucció

en: Part Instruction Call
ca: Crida a instrucció de «part»

en: Instruction Call
ca: Crida a instrucció

en: Part Call
ca: Crida a «part»

en: Call
ca: Crida

en: Part Function
ca: Funció de «part»

en: Function Source File
ca: Fitxer font de funció

en: Function
ca: Funció

en: Function Cycle
ca: Cicle de funció

en: Part Class
ca: Classe de «part»

en: Class
ca: Classe

en: Part Source File
ca: Fitxer font de «part»

en: Source File
ca: Fitxer font

en: Part ELF Object
ca: Objecte ELF de «part»

en: ELF Object
ca: Objecte ELF

en: Profile Part
ca: Perfil de «part»

en: Program Trace
ca: Traçat del programa

en: %1 from %2
ca: %1 des de %2

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: Instruction Fetch
ca: Obtén instrucció

en: Data Read Access
ca: Accés de lectura de dades

en: Data Write Access
ca: Accés d'escriptura de dades

en: L1 Instr. Fetch Miss
ca: Falla la cerca de la instrucció L1

en: L1 Data Read Miss
ca: Falla la lectura de dades L1

en: L1 Data Write Miss
ca: Falla l'escriptura de dades L1

en: L2 Instr. Fetch Miss
ca: Falla la cerca de la instrucció L2

en: L2 Data Read Miss
ca: Falla la lectura de dades L2

en: L2 Data Write Miss
ca: Falla l'escriptura de dades L2

en: Samples
ca: Mostres

en: System Time
ca: Hora del sistema

en: User Time
ca: Hora de l'usuari

en: L1 Miss Sum
ca: Falla la suma L1

en: L2 Miss Sum
ca: Falla la suma L2

en: Cycle Estimation
ca: Estimació del cicle

en: (no caller)
ca: (cap cridador)

en: (no callee)
ca: (sense cridat)

en: (not found)
ca: (no s'ha trobat)

en: Recalculating Function Cycles...
ca: S'estan recalculant els cicles de la funció...

en: Self
ca: Propi

en: Called
ca: Cridat

en: Comment
ca: Comentari

en: <b>Trace Part List</b><p>This list shows all trace parts of the loaded trace. For each part, the self/inclusive cost of the current selected function, spent in the part, is shown; percentage costs are always relative to the total cost <em>of the part</em> (not to the whole trace as in the Trace Part Overview). Also shown are the calls happening to/from the current function inside of the trace part.</p><p>By choosing one or more trace parts from the list, the costs shown all over KCachegrind will only be the ones spent in the selected part(s). If no list selection is shown, in fact all trace parts are selected implicitly.</p><p>This is a multi-selection list. You can select ranges by dragging the mouse or use SHIFT/CTRL modifiers. Selection/Deselection of trace parts can also be done by using the Trace Part Overview Dockable. This one also supports multiple selection.</p><p>Note that the list is hidden if only one trace part is loaded.</p>
ca: <b>Llista de parts de traça</b><p>Aquesta llista mostra totes les parts de traça de la traça carregada. Es mostra el cost propi/inclusiu de la funció actualment seleccionada per cada part; els percentatges dels costos són sempre en relació al cost total <em>de la part</em> (no pas a la traça sencera com a la vista de parts de traça). També es mostren les crides que s'ha fet a/des de la funció seleccionada actualment dintre d'aquesta part de la traça.</p><p>En triar una o més parts de traça de la llista, el cost mostrat a tot el KCachegrind serà només el gastat a la/les part(s) seleccionades. Si no s'està mostrant cap llista de selecció, totes les parts seran seleccionades de manera implícita.</p><p>Aquesta és una llista de selecció múltiple. Podeu seleccionar intervals arrossegant el ratolí o fent servir les tecles majús/ctrl. La selecció o desselecció de les parts de traça també es pot fer fent servir l'acoblable de vista general de les parts de traça. L'acoblable també permet la selecció múltiple.</p><p>Noteu que la llista estarà oculta si només s'ha carregat una part de traça.</p>

en: Unknown Type
ca: Tipus desconegut

en: Count
ca: Compta

en: Caller
ca: Cridador

en: Callee
ca: Cridat

en: <b>List of direct Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in the current selected function while being called from the function from the list.</p><p>An icon instead of an inclusive cost specifies that this is a call inside of a recursive cycle. An inclusive cost makes no sense here.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista dels cridadors directes</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions que criden directament a la seleccionada actualment, junt amb un compte de crides i el cost gastat a la funció actualment seleccionada mentre és cridada per la funció de la llista.</p><p>Una icona en lloc del cost inclusiu, especifica que aquesta és una crida dins d'un cicle recursiu. Un cost inclusiu no té sentit aquí.</p><p>Seleccionar una funció provoca que sigui la seleccionada actualment d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), canvia la funció de l'altre plafó.</p>

en: <b>List of direct Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one directly, together with a call count and the cost spent in this function while being called from the selected function.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista dels cridats directes</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions cridades directament per la seleccionada actualment, junt amb un compte de crides i el cost gastat en aquesta funció mentre és cridada per la funció actualment seleccionada.</p><p>Seleccionar una funció provoca que sigui la seleccionada actualment d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), canvia la funció de l'altre plafó.</p>

en: Go to '%1'
ca: Vés a «%1»

en: Stack Selection
ca: Selecció de pila

en: Calls
ca: Crides

en: Active call to '%1'
ca: Crida activa a «%1»

en: Jump %1 of %2 times to 0x%3
ca: Salt %1 de %2 vegades a 0x%3

en: Jump %1 times to 0x%2
ca: Salt %1 vegades a 0x%2

en: (cycle)
ca: (cicle)

en: Jump %1 of %2 times to %3
ca: Salt %1 de %2 vegades a %3

en: Jump %1 times to %2
ca: Salt %1 vegades a %2

en: Distance
ca: Distància

en: Calling
ca: Cridant

en: <b>List of all Callers</b><p>This list shows all functions calling the current selected one, either directly or with several functions in-between on the stack; the number of functions in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the selected function while a listed function is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the selected function while the listed one is active. The cost graphic shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls from the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista de tots els cridadors</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions que criden a la funció seleccionada actualment, ja sigui directament o amb diverses funcions de per mig a la pila; el nombre de funcions de per mig més u s'anomena <em>distancia</em> (p.e. per les funcions A,B,C hi ha crides de A a C quan A crida a B i B crida a C, ex: A=> B => C. (la distancia aquí és 2).</p><p>El cost absolut mostrat és el cost gastat a la funció seleccionada mentre una funció llistada és activa; el cost relatiu és el percentatge de tot el cost gastat a la funció seleccionada mentre la llistada sigui activa. La gràfica del cost mostra el percentatge logarítmic amb un color diferent per cada distancia.</p><p>Com hi pot haver moltes crides de la mateixa funció, la columna de distancia a vegades mostra la gamma de distàncies per a totes les crides fetes; a continuació, entre parèntesis, hi ha la distància mitja, és a dir, la distancia de la majoria de crides.</p><p>En seleccionar una funció es converteix en l'actual seleccionada d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), es canvia la funció de l'altre plafó per aquesta.</p>

en: <b>List of all Callees</b><p>This list shows all functions called by the current selected one, either directly or with several function in-between on the stack; the number of function in-between plus one is called the <em>Distance</em> (e.g. for function A,B,C there exists a call from A to C when A calls B and B calls C, i.e. A => B => C. The distance here is 2).</p><p>Absolute cost shown is the cost spent in the listed function while the selected is active; relative cost is the percentage of all cost spent in the listed function while the selected one is active. The cost graphic always shows logarithmic percentage with a different color for each distance.</p><p>As there can be many calls to the same function, the distance column sometimes shows the range of distances for all calls happening; then, in parentheses, there is the medium distance, i.e. the distance where most of the call costs happened.</p><p>Selecting a function makes it the current selected one of this information panel. If there are two panels (Split mode), the function of the other panel is changed instead.</p>
ca: <b>Llista de tots els cridats</b><p>Aquesta llista mostra totes les funcions cridades per la funció seleccionada actualment, ja sigui directament o amb diverses funcions de per mig a la pila; el nombre de funcions de per mig més u s'anomena <em>distancia</em> (p.ex. per les funcions A,B,C hi ha crides de A a C quan A crida a B i B crida a C, ex: A=> B => C. (la distancia aquí és 2).</p><p>El cost absolut mostrat és el cost gastat a la funció llistada mentre una funció seleccionada és activa; el cost relatiu és el percentatge de tot el cost gastat a la funció llistada mentre la seleccionada sigui activa. La gràfica del cost mostra el percentatge logarítmic amb un color diferent per cada distancia.</p><p>Com hi pot haver moltes crides de la mateixa funció, la columna de distancia a vegades mostra la gamma de distàncies per a totes les crides fetes; a continuació, entre parèntesis, hi ha la distància mitja, és a dir, la distancia de la majoria de crides.</p><p>En seleccionar una funció es converteix en l'actual seleccionada d'aquest plafó d'informació. Si hi ha dos plafons (mode de dos plafons), es canvia la funció de l'altre plafó per aquesta.</p>

en: Profile Part %1
ca: Perfil de «part» %1

en: (no trace)
ca: (cap traça)

en: (no part)
ca: (cap «part»)

en: Call(s) from %1
ca: Crida(es) des de %1

en: Call(s) to %1
ca: Crida(es) a %1

en: (unknown call)
ca: (crida desconeguda)

en: <b>Call Graph around active Function</b><p>Depending on configuration, this view shows the call graph environment of the active function. Note: the shown cost is <b>only</b> the cost which is spent while the active function was actually running; i.e. the cost shown for main() - if it is visible - should be the same as the cost of the active function, as that is the part of inclusive cost of main() spent while the active function was running.</p><p>For cycles, blue call arrows indicate that this is an artificial call added for correct drawing which actually never happened.</p><p>If the graph is larger than the widget area, an overview panner is shown in one edge. There are similar visualization options to the Call Treemap; the selected function is highlighted.</p>
ca: <b>Gràfica de crida a l'entorn de funció activa</b><p>Depenent dels arranjaments, aquesta vista mostra la gràfica de crides a l'entorn de la funció activa. Nota: el cost mostrat correspon <b>únicament</b> al gastat mentre la funció actual sigui en execució; és a dir, el cost mostrat per a main() - si és que és visible - hauria de ser el mateix que el cost de la funció activa, ja que és la part del cost inclusiu de main() mentre la funció activa era en execució.</p><p>Pels cicles, les fletxes blaves de crida indiquen que es tracta d'una trucada artificial que en realitat mai va succeir, afegida per corregir el dibuix.</p><p>Si el gràfic és més gran que l'estri d'àrea, un plafó de visió general es mostrarà en una vora. Hi ha opcions de visualització semblants al mapa de l'arbre de crides; la funció seleccionada es mostra ressaltada.</p>

en: Warning: a long lasting graph layouting is in progress.
    Reduce node/edge limits for speedup.
ca: Avis: s'està generant una gràfica que pot trigar molt.
    Reduïu els límits dels nodes o de les arestes per agilitzar el procés.

en: Layouting stopped.
ca: S'ha aturat la gràfica.

en: The call graph has %1 nodes and %2 edges.
ca: La gràfica de crides té %1 nodes i %2 arestes.

en: No graph available because the layouting process failed.
ca: No hi ha gràfica disponible perquè ha fallat el procés de creació de la gràfica.

en: Trying to run the following command did not work:
    '%1'
ca: En provar d'executar l'ordre següent, no ha funcionat:
    «%1»

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
ca: Si us plau, comproveu que «dot» està instal·lat (paquet GraphViz).

en: No item activated for which to draw the call graph.
ca: No hi ha cap entrada activada de la qual dibuixar la gràfica de crides.

en: No call graph can be drawn for the active item.
ca: No s'ha pogut dibuixar cap gràfica de crides per l'element actiu.

en: Error running the graph layouting tool.
ca: Error en executar l'eina de disposició de gràfiques.

en: There is no call graph available for function
    	'%1'
    because it has no cost of the selected event type.
ca: No hi ha cap gràfica de crides disponible per la funció
    	«%1»
    perquè no té el cost del tipus d'esdeveniment seleccionat.

en: Caller Depth
ca: Profunditat del cridador

en: Unlimited
ca: Sense límit

[ctx: None]
en: Depth 0
ca: Profunditat 0

en: max. 2
ca: màx. 2

en: max. 5
ca: màx. 5

en: max. 10
ca: màx. 10

en: max. 15
ca: màx. 15

en: Callee Depth
ca: Profunditat del cridat

en: Min. Node Cost
ca: Cost mínim del node

en: No Minimum
ca: Sense mínim

en: Min. Call Cost
ca: Cost mínim de la crida

en: Same as Node
ca: El mateix del node

en: 50 % of Node
ca: 50 % del Node

en: 20 % of Node
ca: 20 % del node

en: 10 % of Node
ca: 10 % del node

en: Birds-eye View
ca: Vista d'ocell

en: Top Left
ca: Extrem superior esquerre

en: Top Right
ca: Extrem superior dret

en: Bottom Left
ca: Extrem inferior esquerre

en: Bottom Right
ca: Extrem inferior dret

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Hide
ca: Oculta

en: Layout
ca: Disposició

en: Top to Down
ca: De dalt a baix

en: Left to Right
ca: D'esquerra a dreta

en: Stop Layouting
ca: Atura la gràfica

en: Export Graph
ca: Exporta la gràfica

en: As DOT file...
ca: Com a fitxer DOT...

en: As Image...
ca: Com a imatge...

en: Graph
ca: Gràfica

en: Arrows for Skipped Calls
ca: Fletxes per les crides omeses

en: Inner-cycle Calls
ca: Crides de cicle intern

en: Cluster Groups
ca: Grups replegats

en: Visualization
ca: Visualització

en: Compact
ca: Compacte

en: Tall
ca: Ampliada

en: Export Graph As DOT file
ca: Exporta la gràfica com a fitxer DOT

en: Export Graph As Image
ca: Exporta la gràfica com imatge

en: Images (*.png *.jpg)
ca: Imatges (*.png *.jpg)

en: (active)
ca: (actiu)

en: Function Profile
ca: Perfil de funció

en: &Search:
ca: &Cerca:

en: Group
ca: Grup

en: (No Grouping)
ca: (Cap agrupament)

en: <b>The Flat Profile</b><p>The flat profile contains a group and a function selection list. The group list contains all groups where costs are spent in, depending on the chosen group type. The group list is hidden when group type 'Function' is selected.</p><p>The function list contains the functions of the selected group (or all for 'Function' group type), ordered by the costs spent therein. Functions with costs less than 1% are hidden on default.</p>
ca: <b>El perfil pla</b><p>El perfil pla conté una llista de selecció de grup i una llista de selecció de funció. La llista de grup conté tots els grups on es gasten els costos, depenent del grup escollit. La llista de grup roman oculta quan se selecciona el tipus «Funció».</p><p>La llista de funció conté les funcions del grup seleccionat (o totes pel tipus de grup «Funció»), ordenades segons el cost gastat en ell. Les funcions amb un cost inferior a l'1% s'oculten per defecte.</p>

en: Grouping
ca: Agrupament

en: No Grouping
ca: Sense agrupament

en: Recursive Bisection
ca: Bisecció recursiva

en: Columns
ca: Columnes

en: Rows
ca: Files

en: Always Best
ca: Sempre el millor

en: Best
ca: Millor

en: Alternate (V)
ca: Alterna (V)

en: Alternate (H)
ca: Alterna (H)

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Move to Top
ca: Mou a dalt

[ctx: Move to Top]
en: Top
ca: Dalt

en: Move to Right
ca: Mou a la dreta

[ctx: Move to Right]
en: Right
ca: Dreta

en: Move to Bottom
ca: Mou a baix

[ctx: Move to Bottom]
en: Bottom
ca: Baix

en: Move to Bottom Left
ca: Mou a baix a l'esquerra

[ctx: Move to Bottom Left]
en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Move Area To
ca: Mou l'àrea a

en: Hide This Tab
ca: Oculta aquesta pestanya

en: Hide Area
ca: Oculta aquesta àrea

[ctx: Show on Top]
en: Top
ca: Dalt

[ctx: Show on Right]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: Show on Bottom]
en: Bottom
ca: Baix

[ctx: Show on Bottom Left]
en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Show Hidden On
ca: Activa mostrar ocult

en: (No profile data file loaded)
ca: (cap fitxer de traça carregat)

en: Types
ca: Tipus

en: Callers
ca: Cridadors

en: All Callers
ca: Tots els cridats

en: Callee Map
ca: Mapa del cridat

en: Source Code
ca: Codi font

en: Callees
ca: Cridats

en: Call Graph
ca: Gràfica de crides

en: All Callees
ca: Tots els cridats

en: Caller Map
ca: Mapa del cridador

en: Machine Code
ca: Codi màquina

en: <b>Information Tabs</b><p>This widget shows information for the currently selected function in different tabs: <ul><li>The Costs tab shows a list of available event types and the inclusive and self-costs related to these types.</li><li>The Parts tab shows a list of trace parts if the trace consists of more than one part (otherwise, this tab is hidden). The cost of the selected function spent in the different parts together with the calls happening is shown.</li><li>The Call Lists tab shows direct callers and callees of the function in more detail.</li><li>The Coverage tab shows the same as the Call Lists tab, but also shows indirect callers and callees, not just direct ones.</li><li>The Call Graph tab shows a graphical visualization of the calls made by this function.</li><li>The Source Code tab presents annotated source code if debugging information and the source file are available.</li><li>The Machine Code tab presents annotated assembly instructions if profile information at instruction level is available.</li></ul>For more information, see the <em>What's This?</em> help of the corresponding tab widget.</p>
ca: <b>Pestanyes d'informació</b><p>Aquest estri mostra informació de la funció actualment seleccionada en diferents pestanyes: <ul><li>La pestanya «Costos» mostra una llista dels tipus d'esdeveniment disponibles i els costos inclusius i propis pel que fa als tipus.</li><li>La pestanya de «part» mosta una llista de «part»  si la traça consta de més d'una «part» (en cas contrari la pestanya s'oculta). El cost de la funció seleccionada gastat a les diferents «part» es mostra junt amb les crides realitzades.</li><li>La pestanya «Llistat de crides» mostra els cridadors i els cridats directes de la funció amb més detall.</li><li>La pestanya «Cobertura» mostra el mateix que la pestanya «Llistat de crides» però no només els cridadors i cridats directes, també mostra els indirectes.</li><li>La pestanya «Gràfica de crides» mostra una visualització gràfica de les crides fetes per aquesta funció.</li><li>La pestanya «Codi font» presenta el codi font anotat, si hi ha informació de depuració i el fitxer de codi font està disponible.</li><li>La pestanya «Codi màquina» mostra les instruccions d'assemblador, si la informació de traça a nivell d'instrucció està disponible.</li></ul>Per més informació, mireu l'ajuda <em>Què és això?</em> de la corresponent pestanya de l'estri</p>

en: (No function selected)
ca: (No s'ha seleccionat cap funció)

en: Location
ca: Ubicació

en: (%1 function(s) skipped)
ca: (s'han omès %1 funcions)

[ctx: Name]
en: A thing's name
ca: Un nom de les coses

en: <b>Caller Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callers of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
ca: <b>Mapa del cridador</b><p>Aquesta gràfica mostra la jerarquia niada de tots els cridadors de la funció activa actual. Cada rectangle acolorit representa una funció; la seva mida prova de ser proporcional al cost gastat en ella mentre era en execució (no obstant això, existeixen limitacions de dibuix).</p>

en: <b>Call Map</b><p>This graph shows the nested hierarchy of all callees of the current activated function. Each colored rectangle represents a function; its size tries to be proportional to the cost spent therein while the active function is running (however, there are drawing constraints).</p>
ca: <b>Mapa de crida</b><p>Aquesta gràfica mostra la jerarquia niada de tots els cridats de la funció activa actual. Cada rectangle acolorit representa una funció; la seva mida prova de ser proporcional al cost gastat en ella mentre era en execució (no obstant això, existeixen limitacions de dibuix).</p>

en: <p>Appearance options can be found in the in the context menu. To get exact size proportions, choose 'Hide incorrect borders'. As this mode can be <em>very</em> time consuming, you may want to limit the maximum drawn nesting level before. 'Best' determinates the split direction for children from the aspect ratio of the parent. 'Always Best' decides on remaining space for each sibling. 'Ignore Proportions' takes space for function name drawing <em>before</em> drawing children. Note that size proportions can get <em>heavily</em> wrong.</p><p>This is a <em>TreeMap</em> widget. Keyboard navigation is available with the left/right arrow keys for traversing siblings, and up/down arrow keys to go a nesting level up/down. <em>Return</em> activates the current item.</p>
ca: <p>Els arranjaments de l'aparença es poden trobar al menú de context. Per obtenir la mida de proporcions exactes, seleccioneu «oculta les vores incorrectes». Com aquest mode pot consumir <em>molt</em> temps, hauríeu de limitar abans el nivell màxim de dibuix de nies. «Millor» determina la direcció de la divisió dels fills en relació a la proporció dels pares. «Sempre el millor» decideix sobre la resta d'espai per a cada germà. «Ignora les proporcions» pren espai per dibuixar el nom de la funció <em>abans</em> de dibuixar els fills. Tingueu en compte que es poden obtenir proporcions de mida <em>molt</em> incorrectes.</p><p>Aquest és un estri de <em>mapa d'arbre</em>. Es pot navegar amb el teclat amb les fletxes esquerra/dreta per travessar els germans i amunt/avall per anat un nivell de nia amunt/avall.<em>La tecla de retorn</em> activa l'element actual.</p>

en: Go To
ca: Vés a

en: Stop at Depth
ca: Atura a la profunditat

en: No Depth Limit
ca: Sense límit de profunditat

en: Depth 10
ca: Profunditat 10

en: Depth 15
ca: Profunditat 15

en: Depth 20
ca: Profunditat 20

en: Depth of '%1' (%2)
ca: Profunditat de «%1» (%2)

en: Decrement Depth (to %1)
ca: Decrementa la profunditat (a %1)

en: Increment Depth (to %1)
ca: Incrementa la profunditat (a %1)

en: Stop at Function
ca: Atura a la funció

en: No Function Limit
ca: Sense funció límit

en: Stop at Area
ca: Atura a l'àrea

en: No Area Limit
ca: Sense límit d'àrea

en: 100 Pixels
ca: 100 píxels

en: 200 Pixels
ca: 200 Píxels

en: 500 Pixels
ca: 500 Píxels

en: 1000 Pixels
ca: 1000 píxels

en: Area of '%1' (%2)
ca: Àrea de «%1» (%2)

en: Double Area Limit (to %1)
ca: Dobla el límit de l'àrea (a %1)

en: Half Area Limit (to %1)
ca: Límit de mitja àrea (a %1)

en: Split Direction
ca: Divideix direcció

en: Skip Incorrect Borders
ca: Ignora les vores incorrectes

en: Border Width
ca: Amplada de la vora

en: Border 0
ca: Vora 0

en: Border 1
ca: Vora 1

en: Border 2
ca: Vora 2

en: Border 3
ca: Vora 3

en: Draw Symbol Names
ca: Dibuixa els noms dels símbols

en: Draw Cost
ca: Dibuixa el cost

en: Draw Location
ca: Dibuixa la ubicació

en: Draw Calls
ca: Dibuixa crides

en: Ignore Proportions
ca: Ignora les proporcions

en: Allow Rotation
ca: Permet la rotació

en: Shading
ca: Ombrejat

en: Call Map: Current is '%1'
ca: Mapa de la crida: L'actual és «%1»

en: (no function)
ca: (cap funció)

en: (no call)
ca: (cap crida)

en: No description available
ca: No hi ha cap descripció disponible

en: Parts Overview
ca: Vista general de les parts de traça

[ctx: A thing's name]
en: Name
ca: Nom

en: (no trace parts)
ca: (cap fragment per traçar)

en: <b>The Parts Overview</b><p>A trace consists of multiple trace parts when there are several profile data files from one profile run. The Trace Part Overview dockable shows these, horizontally ordered in execution time; the rectangle sizes are proportional to the total cost spent in the parts. You can select one or several parts to constrain all costs shown to these parts only.</p><p>The parts are further subdivided: there is a partitioning and an callee split mode: <ul><li>Partitioning: You see the partitioning into groups for a trace part, according to the group type selected. E.g. if ELF object groups are selected, you see colored rectangles for each used ELF object (shared library or executable), sized according to the cost spent therein.</li><li>Callee: A rectangle showing the inclusive cost of the current selected function in the trace part is shown. This is split up into smaller rectangles to show the costs of its callees.</li></ul></p>
ca: <b>La vista general de les parts de traça</b><p>Una traça consisteix en múltiples parts de traça quan hi ha diversos fitxers de dades d'un perfil d'execució. La vista general de parts de traça acoblable, les mostra, ordenades horitzontalment segons el seu temps d'execució; la mida dels rectangles és proporcional al cost total gastat per les parts. Podeu seleccionar una o diverses parts per limitar la visualització dels costos a aquestes parts.</p><p>Les parts també estan subdividides: hi ha modes de divisió per particionat i un mode detallat per cridat:<ul><li>Particioner: mostra la partició en grups, per una part d'una traça, d'acord amb el tipus de grup seleccionat. p.e si s'han seleccionat grups d'objectes ELF, veureu rectangles acolorits per cada objecte ELF utilitzat (biblioteca compartida o executable), amidat segons el cost gastat en ell.</li><li>Cridat: un rectangle mostra el cost inclusiu de la funció actualment seleccionada a la traça de la part mostrada. Aquest es divideix en rectangles més petits per mostrar els costos dels seus cridats.</li></ul></p>

en: Profile Part Overview: Current is '%1'
ca: Vista general del traçat de «part»: L'actual és «%1»

en: Deselect '%1'
ca: Desselecciona «%1»

en: Select '%1'
ca: Selecciona «%1»

en: Select All Parts
ca: Selecciona totes les parts

en: Visible Parts
ca: Parts visibles

en: Hide Selected Parts
ca: Oculta les parts seleccionades

en: Show Hidden Parts
ca: Mostra les parts ocultes

en: Partitioning Mode
ca: Mode de particionat

en: Zoom Function
ca: Funció de zoom

en: Show Direct Calls
ca: Mostra les crides directes

en: Increment Shown Call Levels
ca: Incrementa els nivells de crida mostrats

en: Diagram Mode
ca: Mode de diagrama

en: Draw Names
ca: Dibuixa els noms

en: Draw Costs
ca: Dibuixa els costos

en: Draw Frames
ca: Dibuixa els marcs

en: Hide Info
ca: Oculta la informació

en: Show Info
ca: Mostra la informació

en: (no trace loaded)
ca: (no s'ha carregat cap traça)

en: Event Type
ca: Tipus d'esdeveniment

en: Short
ca: Curt

en: Formula
ca: Fórmula

en: <b>Cost Types List</b><p>This list shows all cost types available and what the self/inclusive cost of the current selected function is for that cost type.</p><p>By choosing a cost type from the list, you change the cost type of costs shown all over KCachegrind to be the selected one.</p>
ca: <b>Llista del tipus de cost</b><p>Aquesta llista mostra tots els tipus de cost disponibles i quin cost propi/inclusiu de la funció actualment seleccionada és per aquest tipus de cost.</p><p>En triar un tipus de cost de la llista, es canvia el tipus de cost de tot el mostrat a KCachegrind al tipus seleccionat.</p>

en: Set as Secondary Event Type
ca: Estableix com tipus d'esdeveniment secundari

en: Hide Secondary Event Type
ca: Oculta el tipus d'esdeveniment secundari

en: Edit Long Name
ca: Edita el nom llarg

en: Edit Short Name
ca: Edita el nom curt

en: Edit Formula
ca: Edita la fórmula

en: Remove
ca: Esborra

en: New Event Type...
ca: Nou tipus d'esdeveniment...

en: New%1
ca: Nou%1

en: New Event Type %1
ca: Nou tipus d'esdeveniment %1

en:  (Thread %1)
ca:  (Fil %1)

en: (none)
ca: (cap)

en: Assembly Instructions
ca: Instruccions d'assemblador

en: Source Position
ca: Posició del codi font

en: <b>Annotated Machine Code</b><p>The annotated machine code list shows the assembly instructions of the current selected function together with (self) cost spent while executing an instruction. If this is a call instruction, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>The machine code shown is generated with the 'objdump' utility from the 'binutils' package.</p><p>Select a line with call information to make the destination function of this call current.</p>
ca: <b>Codi màquina anotat</b><p>La llista del codi màquina anotat mostra les instruccions d'assemblador de la funció actualment seleccionada junt amb el cost propi gastat en executar una instrucció. Si és una instrucció de crida, s'insereixen línies amb detalls de les crides al codi font: el cost gastat dintre de la crida, el nombre de crides i la destinació de les mateixes.</p><p>El codi màquina mostrat és generat amb la utilitat «objdump» del paquet «binutils».</p><p>Seleccioneu una línia amb informació de crida per fer que la funció de destí d'aquesta crida sigui l'actual.</p>

en: Go to Address %1
ca: Vés a l'adreça %1

en: Hex Code
ca: Codi hexadecimal

en: There is no instruction info in the profile data file.
ca: No hi ha informació d'instruccions al fitxer de traça.

en: Tip: For Callgrind, rerun with option
ca: Consell: per Callgrind, torna a executar amb l'opció

en: To see (conditional) jumps, additionally specify
ca: Per veure salts (condicionals), especifiqueu de manera addicional

en: For annotated machine code, the following object file is needed:
ca: Per codi màquina anotat, fa falta el següent fitxer «object»:

en: This file can not be found.
ca: No s'ha pogut trobar aquest fitxer.

en: There is an error trying to execute the command
ca: Hi hagut un error en intentar executar l'ordre

en: Check that you have installed 'objdump'.
ca: Comproveu que teniu instal·lat «objdump».

en: This utility can be found in the 'binutils' package.
ca: Aquesta utilitat es pot trobar al paquet «binutils».

en: (No Instruction)
ca: (Cap instrucció)

en: This happens because the code of
ca: Això passa perquè el codi de

en: does not seem to match the profile data file.
ca: no sembla coincidir amb el fitxer de dades de perfilat.

en: Are you using an old profile data file or is the above mentioned
ca: Esteu emprant un fitxer de dades de traça antic o és l'esmentat més amunt

en: ELF object from an updated installation/another machine?
ca: Objecte ELF des d'una instal·lació actualitzada o d'una altra màquina?

en: There seems to be an error trying to execute the command
ca: Sembla ser que hi ha un error en intentar executar l'ordre

en: Check that the ELF object used in the command exists.
ca: Comproveu que existeix l'objecte ELF emprat a l'ordre.

en: Source (unknown)
ca: Codi font (desconegut)

en: <b>Annotated Source</b><p>The annotated source list shows the source lines of the current selected function together with (self) cost spent while executing the code of this source line. If there was a call in a source line, lines with details on the call happening are inserted into the source: the cost spent inside of the call, the number of calls happening, and the call destination.</p><p>Select a inserted call information line to make the destination function current.</p>
ca: <b>Codi font anotat</b><p>La llista de codi font anotat mostra les línies de codi font de la funció actualment seleccionada junt amb el cost propi gastat durant l'execució d'aquesta línia de codi. Si hi ha una crida a la línia del codi font, s'insereixen línies detallades al codi quant a la crida: el cost gastat dins de la crida, el nombre de crides fetes i el destí de la crida.</p> <p>Seleccioneu una informació de crida inserida per fer activa la funció de destí.</p>

en: Go to Line %1
ca: Vés a la línia %1

en: (No Source)
ca: (Sense codi font)

en: There is no cost of current selected type associated
ca: No hi ha cap cost associat del tipus seleccionat

en: with any source line of this function in file
ca: amb cap línia del codi font d'aquesta funció al fitxer

en: Thus, no annotated source can be shown.
ca: Així que no es pot mostrar cap codi font anotat.

en: Source ('%1')
ca: Font («%1»)

en: --- Inlined from '%1' ---
ca: --- Incorporada des de «%1» ---

en: --- Inlined from unknown source ---
ca: --- Incorporada des d'origen desconegut ---

en: There is no source available for the following function:
ca: El codi font de la següent funció no està disponible:

en: This is because no debug information is present.
ca: Això és degut a que no hi ha informació de depuració.

en: Recompile source and redo the profile run.
ca: Torna a compilar el codi font i refés l'execució del perfil.

en: The function is located in this ELF object:
ca: La funció està ubicada dins d'aquest objecte ELF:

en: This is because its source file cannot be found:
ca: Això és degut a que no s'ha pogut trobar el seu fitxer font:

en: Add the folder of this file to the source folder list.
ca: Afegiu la carpeta d'aquest fitxer a la llista de carpetes del codi font.

en: The list can be found in the configuration dialog.
ca: Aquesta llista es pot trobar al diàleg de configuració.
