dolphin - en to km translation catalogue (381 entries)

[ctx: @info]
en: %1 item selected | %1 items selected
km[0]: បាន​ជ្រើស​ធាតុ %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
km: មើល​ជា​​​មុន

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​​​​...

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown in the information panel:
km: ជ្រើស​ទិន្នន័យ​ណាមួយ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បន្ទះ​ព័ត៌មាន ៖

en: play
km: ចាក់

en: stop
km: បញ្ឈប់

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
km: កាត់

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
km: ចម្លង

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​​ធុង​សំរាម

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
km: លុប

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែល​បាន​​លាក់

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
km: រមូរ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

[ctx: option:check Refers to a filter on image size]
en: Small
km: តូច

[ctx: option:check Refers to a filter on image size]
en: Medium
km: មធ្យម

[ctx: option:check Refers to a filter on image size]
en: Large
km: ធំ

[ctx: @title:window]
en: Dolphin Preferences
km: ចំណង់ចំណូលចិត្ត Dolphin

[ctx: @title:group]
en: Startup
km: ចាប់ផ្ដើម

[ctx: @title:group]
en: View Modes
km: របៀប​មើល

[ctx: @title:group]
en: Navigation
km: កា​ររុករក

[ctx: @title:group]
en: Services
km: សេវា

[ctx: @title:group]
en: Trash
km: ធុងសំរាម

[ctx: @title:group General settings]
en: General
km: ទូទៅ

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
km: អនុវត្ត​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
km: ចំនួន​ថត ។ %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
km: ថត ៖ %1

[ctx: @title:window]
en: Additional Information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

[ctx: @label]
en: Select which additional information should be shown:
km: ជ្រើស​ព័ត៌មាន​បន្ថែម​ណាមួយ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បង្ហាញ ៖

[ctx: @title:window]
en: View Properties
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព

[ctx: @title:group]
en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
km: របៀប​មើល ៖

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
km: រូប​តំណាង

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

[ctx: @item:inlistbox]
en: Column
km: ជួរឈរ

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
km: ការ​តម្រៀប ៖

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
km: លំដាប់ឡើង

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
km: លំដាប់​ចុះ

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: By Name
km: តាម​ឈ្មោះ

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: By Size
km: តាមទំហំ

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: By Date
km: តាម​កាល​បរិច្ឆេទ

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: By Permissions
km: តាម​សិទ្ធិ

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: By Owner
km: តាម​ម្ចាស់

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: By Group
km: តាម​ក្រុម

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: By Type
km: តាមប្រភេទ

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
km: បង្ហាញ​​ថត​សិន

[ctx: @option:check]
en: Show preview
km: បង្ហាញ​មើល​ជា​មុន

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
km: បង្ហាញ​ក្នុង​ក្រុម

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែលលាក់

[ctx: @action:button]
en: Additional Information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

[ctx: @title:group]
en: Apply View Properties To
km: អនុវត្ត​លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​ទៅ

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
km: ថត​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder including all sub-folders
km: ថត​បច្ចុប្បន្ន​ដែល​មាន​ថតរង​ទាំងអស់

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
km: ថត​ទាំងអស់

[ctx: @option:check]
en: Use these view properties as default
km: ប្រើ​លក្ខណសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​ទាំង​នេះ​ជា​លំនាំដើម

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
km: លក្ខណសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​របស់​ថតរង​ទាំង​អស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។ តើ​អ្នក​ចង់​​បន្ត​ដែរឬទេ ?

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​របស់​ថត​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ​ទេ ?

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទិន្នន័យ​ដែលបានបង្ហាញ

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
km: ជ្រើស​ទិន្នន័យ​ណាមួយ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ ៖

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
km: ជ្រើស​សេវា​ណាមួយ ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​​ម៉ឺនុយ​បរិបទ ៖

[ctx: @action:button]
en: Download New Services...
km: ទាញយក​សេវា​ថ្មី...

[ctx: @title:group]
en: Version Control Systems
km: ប្រព័ន្ធ​ត្រួតពិនិត្យ​កំណែ

[ctx: @info]
en: Dolphin must be restarted to apply the updated version control systems settings.
km: Dolphin ត្រូ​វតែ​ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ ដើម្បី​អនុវត្ត​កំណែ​ដែលបានធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​​ត្រួតពិនិត្យ​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ ។

[ctx: @title:group]
en: Text
km: អត្ថបទ

[ctx: @label:listbox]
en: Font:
km: ពុម្ពអក្សរ ៖

[ctx: @option:check]
en: Expandable folders
km: ថត​ដែល​អាច​ពង្រីក​បាន

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
km: ពុម្ពអក្សរ​ប្រព័ន្ធ

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
km: ពុម្ពអក្សរ​ផ្ទាល់ខ្លួន

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
km: ជ្រើស...

[ctx: @label:textbox]
en: Number of lines:
km: ចំនួន​បន្ទាត់ ៖

[ctx: @label:listbox]
en: Text width:
km: ទទឹង​អត្ថបទ ៖

[ctx: @item:inlistbox Text width]
en: Small
km: តូច

[ctx: @item:inlistbox Text width]
en: Medium
km: មធ្យម

[ctx: @item:inlistbox Text width]
en: Large
km: ធំ

[ctx: @item:inlistbox Text width]
en: Huge
km: ធំ

[ctx: @title:group]
en: Grid
km: ក្រឡា​​​​ចត្រង្គ

[ctx: @label:listbox]
en: Arrangement:
km: ការ​រៀបចំ ៖

[ctx: @item:inlistbox Arrangement]
en: Columns
km: ជួរឈរ

[ctx: @item:inlistbox Arrangement]
en: Rows
km: ជួរដេក

[ctx: @label:listbox]
en: Grid spacing:
km: គម្លាត​ក្រឡាចត្រង្គ ៖

[ctx: @item:inlistbox Grid spacing]
en: None
km: គ្មាន

[ctx: @item:inlistbox Grid spacing]
en: Small
km: តូច

[ctx: @item:inlistbox Grid spacing]
en: Medium
km: មធ្យម

[ctx: @item:inlistbox Grid spacing]
en: Large
km: ធំ

[ctx: @title:tab]
en: Icons
km: រូប​តំណាង

[ctx: @title:tab]
en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

[ctx: @title:tab]
en: Column
km: ជួរឈរ

[ctx: @title:group]
en: Icon Size
km: ទំហំ​រូបតំណាង

[ctx: @label:listbox]
en: Default:
km: លំនាំដើម ៖

[ctx: @label:listbox]
en: Preview:
km: មើល​ជា​​​មុន ៖

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
km[0]: ទំហំ ៖ %1 ភីកសែល

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
km: ឥរិយាបថ

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
km: មើល​ជា​​​មុន

[ctx: @title:tab Context Menu settings]
en: Context Menu
km: ម៉ឺនុយ​បរិបទ

[ctx: @title:group]
en: Mouse
km: កណ្ដុរ

[ctx: @option:check Mouse Settings]
en: Single-click to open files and folders
km: ចុច​ម្ដង​ដើម្បី​បើក​ឯកសារ និង​ថត

[ctx: @option:check Mouse Settings]
en: Double-click to open files and folders
km: ចុច​ទ្វេរដង​ដើម្បី​បើក​ឯកសារ និង​ថត

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
km: បើក​ប័ណ្ណសារ​ជា​ថត

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
km: បើក​ថត​កំឡុង​ពេល​ប្រតិបត្តិការ​អូស

[ctx: @title:group]
en: Home Folder
km: ថត​ផ្ទះ

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
km: ទីតាំង ៖

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
km: ប្រើ​ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
km: ប្រើ​ទីតាំង​លំនាំដើម

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Split view mode
km: ពុះ​របៀប​មើល

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Editable location bar
km: របារ​ទីតាំង​ដែល​អាច​កែសម្រួលបាន

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ​ពេញលេញ​នៅ​ក្នុង​របារ​ទីតាំង

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
km: បង្ហាញ​របារ​តម្រង

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
km: ទីតាំង​សម្រាប់​ថត​ផ្ទះ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ឬ​មិនទាន់មាន ហើយ​វា​​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ឡើយ ។

[ctx: @title:group]
en: Show previews for
km: បង្ហាញ​ការ​មើល​ជា​មុន​សម្រាប់

[ctx: @title:group]
en: Do not create previews for
km: កុំ​បង្កើត​ការ​មើល​ជា​មុន​សម្រាប់

[ctx: @label Don't create previews for: <Local files above:> XX MByte]
en: Local files above:
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ខាង​លើ​ ៖

[ctx: @label Don't create previews for: <Remote files above:> XX MByte]
en: Remote files above:
km: ឯកសារ​ពី​ចម្ងាយ​ខា​ងលើ ៖

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
km: បង្ហាញ​គ្រាប់​រំកិល​ពង្រីក

[ctx: @option:check]
en: Show space information
km: បង្ហាញ​​ព័ត៌មាន​ចន្លោះ

[ctx: @option:check]
en: Show 'Delete' command
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​បញ្ជា 'លុប'

[ctx: @option:check]
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​បញ្ជា 'ចម្លង​ទៅ' និង 'ផ្លាស់ទី'

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
km: របារ​ស្ថានភាព

[ctx: @title:group]
en: View Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព

[ctx: @option:radio]
en: Remember view properties for each folder
km: ចងចាំ​លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​សម្រាប់​ថត​នីមួយៗ

[ctx: @option:radio]
en: Use common view properties for all folders
km: ប្រើ​លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​ធម្មតា​សម្រាប់​ថត​ទាំងអស់

[ctx: @title:group]
en: Ask For Confirmation When
km: សួរ​រក​ការ​អះអាង​នៅពេល

[ctx: @option:check Ask for Confirmation When]
en: Moving files or folders to trash
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ ឬ​ថត​ទៅ​ធុងសំរាម

[ctx: @option:check Ask for Confirmation When]
en: Deleting files or folders
km: លុប​ឯកសារ ឬ​ថត

[ctx: @option:check Ask for Confirmation When]
en: Closing windows with multiple tabs
km: បិទ​បង្អួច​ដែល​មាន​ផ្ទាំង​ច្រើន

[ctx: @option:check]
en: Rename inline
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ធាតុ​ក្នុង​តួ

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
km: បង្ហាញ​ឧបករណ៍​សម្គាល់​ការ​ជ្រើស

[ctx: option:check]
en: Natural sorting of items
km: តម្រៀប​ធាតុ​តាម​ធម្មជាតិ

[ctx: @action:button]
en: Configure...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ...

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown in the tooltip:
km: ជ្រើស​​ទិន្នន័យ​ណាមួយ​ដែល​គួរ​ត្រូ​វបានបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ព័ត៌មាន​ជំនួយ ៖

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
km: ពី​ទីនេះ (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
km: ចេញ​ពី​ការ​ស្វែងរក

[ctx: @label:textbox]
en: Find:
km: រក ៖

[ctx: action:button]
en: From Here
km: ពី​ទីនេះ

[ctx: action:button]
en: Everywhere
km: គ្រប់​កន្លែង

[ctx: action:button]
en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

[ctx: action:button]
en: Content
km: មាតិកា

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
km: លទ្ធផល​សំណួរ​ពី '%1'

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
km: មិន​ស្គាល់​ទំហំ

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
km: %1 ទំនេរ

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Information Message
km: ចម្លើង​សារ​ព័ត៌មាន

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Error Message
km: ចម្លង​សារ​កំហុស

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
km: បង្ហាញ​គ្រាប់​រំកិល​ពង្រីក

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ចន្លោះ

note: i18n: file: panels/information/dolphin_informationpanelsettings.kcfg:10 i18n: ectx: label, entry (showPreview), group (InformationPanel)
en: Show preview
km: បង្ហាញ​ការ​មើល​ជា​មុន

note: i18n: file: panels/folders/dolphin_folderspanelsettings.kcfg:10 i18n: ectx: label, entry (ShowHiddenFiles), group (FoldersPanel)
en: Show hidden files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែល​លាក់

note: i18n: file: panels/folders/dolphin_folderspanelsettings.kcfg:14 i18n: ectx: label, entry (AutoScrolling), group (FoldersPanel)
en: Automatic scrolling
km: រមូរ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:12 i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (DetailsMode) i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:21 i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (IconsMode) i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:12 i18n: ectx: labe
en: Font family
km: គ្រួសារ​ពុម្ពអក្សរ

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:16 i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (DetailsMode) i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:17 i18n: ectx: label, entry (UseSystemFont), group (IconsMode) i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:16 i18n: ectx
en: Use system font
km: ប្រើ​ពុម្ពអក្សរ​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:20 i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (DetailsMode) i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:25 i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (IconsMode) i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:20 i18n: ectx: label, e
en: Font size
km: ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:24 i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (DetailsMode) i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:29 i18n: ectx: label, entry (ItalicFont), group (IconsMode) i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:24 i18n: ectx: labe
en: Italic
km: ទ្រេត

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:28 i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (DetailsMode) i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:33 i18n: ectx: label, entry (FontWeight), group (IconsMode) i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:28 i18n: ectx: labe
en: Font weight
km: កម្រាស់​​ពុម្ពអក្សរ

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:32 i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (DetailsMode) i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:57 i18n: ectx: label, entry (IconSize), group (IconsMode) i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:32 i18n: ectx: label, e
en: Icon size
km: ទំហំ​​​រូប​​តំណាង

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:36 i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (DetailsMode) i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:66 i18n: ectx: label, entry (PreviewSize), group (IconsMode) i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:36 i18n: ectx: la
en: Preview size
km: ទំហំ​ការ​មើល​ជាមុន

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:40 i18n: ectx: label, entry (ExpandableFolders), group (DetailsMode)
en: Expandable folders
km: ថត​ដែល​អាច​ពង្រីក​បាន

note: i18n: file: settings/dolphin_detailsmodesettings.kcfg:44 i18n: ectx: label, entry (ColumnPositions), group (DetailsMode)
en: Position of columns
km: ទីតាំង​ជួរឈរ

note: i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:13 i18n: ectx: label, entry (Arrangement), group (IconsMode)
en: Arrangement
km: ការ​រៀប​ចំ

note: i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:37 i18n: ectx: label, entry (ItemHeight), group (IconsMode)
en: Item height
km: កម្ពស់​ធាតុ

note: i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:45 i18n: ectx: label, entry (ItemWidth), group (IconsMode)
en: Item width
km: ទទឹង​ធាតុ

note: i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:53 i18n: ectx: label, entry (GridSpacing), group (IconsMode)
en: Grid spacing
km: គម្លាត​ក្រឡាចត្រង្គ

note: i18n: file: settings/dolphin_iconsmodesettings.kcfg:61 i18n: ectx: label, entry (NumberOfTextlines), group (IconsMode)
en: Number of textlines
km: ចំនួន​បន្ទាត់​អត្ថបទ

note: i18n: file: settings/dolphin_versioncontrolsettings.kcfg:10 i18n: ectx: label, entry (enabledPlugins), group (VersionControl)
en: Enabled plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែលបានបើក

note: i18n: file: settings/dolphin_columnmodesettings.kcfg:40 i18n: ectx: label, entry (ColumnWidth), group (ColumnMode)
en: Column width
km: ទទឹង​ជួរ​ឈរ

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:12 i18n: ectx: label, entry (EditableUrl), group (General)
en: Should the URL be editable for the user
km: អ្នកប្រើ​គួរតែ​អាច​កែសម្រួល URL បាន

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:16 i18n: ectx: label, entry (UrlCompletionMode), group (General)
en: Text completion mode of the URL Navigator
km: របៀប​បំពេញ​អត្ថបទ​របស់​កម្មវិធី​រុករក URL

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:20 i18n: ectx: label, entry (ShowFullPath), group (General)
en: Should the full path be shown inside the location bar
km: គួរ​បង្ហាញ​ផ្លូវ​ពេញលេញ​នៅ​ក្នុង​របារ​ទីតាំង

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:24 i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (General)
en: Is the application started the first time (internal setting not shown in the UI)
km: តើ​កម្មវិធី​​បាន​ចាប់ផ្ដើម​លើ​ដំបូង​​ឬ (​ការ​កំណត់​ខាង​ក្នុង​មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​ទេ)

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:28 i18n: ectx: label, entry (ModifiedStartupSettings), group (General)
en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
km: តើ​ការ​កំណត់​នៅពេល​ចាប់ផ្ដើម​ត្រូវបានកែប្រែ​ឬ (ការ​កំណត់​ខាង​ក្នុង​មិន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ​ទេ)

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:32 i18n: ectx: label, entry (HomeUrl), group (General)
en: Home URL
km: URL ដើម

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:36 i18n: ectx: label, entry (SplitView), group (General)
en: Split the view into two panes
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព​ទៅជា​ស្លាបព្រិល​ពីរ

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:40 i18n: ectx: label, entry (FilterBar), group (General)
en: Should the filter bar be shown
km: គួរ​បង្ហាញ​របារ​តម្រង

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:44 i18n: ectx: label, entry (GlobalViewProps), group (General)
en: Should the view properties be used for all directories
km: គួរប្រើ​លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​សម្រាប់​ថត​ទាំង​អស់

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:48 i18n: ectx: label, entry (BrowseThroughArchives), group (General)
en: Browse through archives
km: រកមើល​តាមរយៈ​ប័ណ្ណសារ

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:52 i18n: ectx: label, entry (ConfirmClosingMultipleTabs), group (General)
en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
km: សួរ​ដើម្បី​​បញ្ជាក់​ ​នៅពេល​បិទ​បង្អួច​ដែល​មាន​ផ្ទាំង​ជា​ច្រើន ។

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:56 i18n: ectx: label, entry (RenameInline), group (General)
en: Rename inline
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​​ក្នុង​តួ

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:60 i18n: ectx: label, entry (ShowSelectionToggle), group (General)
en: Show selection toggle
km: បង្ហាញ​ការ​បិទបើក​ជម្រើស

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:64 i18n: ectx: label, entry (ShowToolTips), group (General)
en: Show tooltips
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:68 i18n: ectx: label, entry (ShowCopyMoveMenu), group (General)
en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​បញ្ជា 'ចម្លង​ទៅ' និង 'ផ្លាស់ទី​ទៅ' នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​បរិបទ

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:72 i18n: ectx: label, entry (ViewPropsTimestamp), group (General)
en: Timestamp since when the view properties are valid
km: ត្រា​ពេលវេលា​​​ចាប់ពី​លក្ខណៈសម្បត្តិ​ទិដ្ឋភាព​ត្រឹមត្រូវ

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:75 i18n: ectx: label, entry (AutoExpandFolders), group (General)
en: Use auto-expanding folders for all view types
km: ប្រើ​ការ​ពង្រីក​ថត​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​សម្រាប់​ប្រភេទ​មើល​ទាំងអស់

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:79 i18n: ectx: label, entry (ShowZoomSlider), group (General)
en: Show zoom slider in the statusbar
km: បង្ហាញ​គ្រាប់​រំកិល​ពង្រីក​នៅ​ក្នុង​របារ​ស្ថានភាព

note: i18n: file: settings/dolphin_generalsettings.kcfg:83 i18n: ectx: label, entry (ShowSpaceInfo), group (General)
en: Show the space information in the statusbar
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ចន្លោះ​នៅ​ក្នុង​របារ​ស្ថានភាព

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:11 i18n: ectx: label, entry (ShowHiddenFiles), group (Settings)
en: Show hidden files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែលលាក់

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:12 i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowHiddenFiles), group (Settings)
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
km: នៅពេល​ដែល​បាន​បើក​ជម្រើស​នេះ នោះ​ឯកសារ​ដែល​លាក់ ដូចជា​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​ផ្ដើម​ដោយ '.' នឹង​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ឯកសារ ។

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:19 i18n: ectx: label, entry (Version), group (Dolphin)
en: Version
km: កំណែ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:20 i18n: ectx: whatsthis, entry (Version), group (Dolphin)
en: This option defines the used version of the view properties.
km: ជម្រើស​នេះ កំណត់​កំណែ​ដែលបាន​ប្រើ​របស់​លក្ខណៈ​ទិដ្ឋភាព ។

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:26 i18n: ectx: label, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: View Mode
km: របៀប​មើល

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:27 i18n: ectx: whatsthis, entry (ViewMode), group (Dolphin)
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
km: ជម្រើស​នេះ​ត្រួតពិនិត្យ​​រចនាប័ទ្ម​ទិដ្ឋភាព ។ បច្ចុប្បន្ន តម្លៃ​ដែល​បាន​គាំទ្រ​រួមមានទិដ្ឋភាព (០) សេចក្ដី​លម្អិត (១) និង​ជួរ​ឈរ (២) ។

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:34 i18n: ectx: label, entry (ShowPreview), group (Dolphin)
en: Show preview
km: បង្ហាញ​ការ​មើល​ជា​មុន

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:35 i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowPreview), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
km: នៅពេល​ដែល​ធីក​ជម្រើស​នេះ ការ​មើល​មាតិកា​ឯកសារ​ជាមុន​គឺ​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​ជា​រូបតំណាង ។

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:40 i18n: ectx: label, entry (CategorizedSorting), group (Dolphin)
en: Categorized Sorting
km: តម្រៀប​តាម​ប្រភេទ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:41 i18n: ectx: whatsthis, entry (CategorizedSorting), group (Dolphin)
en: When this option is enabled, the sorted items are summarized by their category.
km: នៅពេល​ដែល​ធីក​ជម្រើស​នេះ ធាតុ​ដែល​បាន​តម្រៀប​ត្រូវបាន​សង្ខេប​តាម​ប្រភេទ​របស់​វា ។

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:46 i18n: ectx: label, entry (Sorting), group (Dolphin)
en: Sort files by
km: តម្រៀប​ឯកសារ​តាម

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:47 i18n: ectx: whatsthis, entry (Sorting), group (Dolphin)
en: This option defines which attribute (name, size, date, etc.) sorting is performed on.
km: ជម្រើស​នេះ​កំណត់​ការ​តម្រៀប​គុណលក្ខណៈ (ឈ្មោះ ទំហំ កាលបរិច្ឆេទ ។ល។) ដែល​បាន​ធ្វើ ។

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:54 i18n: ectx: label, entry (SortOrder), group (Dolphin)
en: Order in which to sort files
km: លំដាប់​ដែល​ត្រូវ​តម្រៀប​ឯកសារ

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:61 i18n: ectx: label, entry (SortFoldersFirst), group (Dolphin)
en: Show folders first when sorting files and folders
km: បង្ហាញ​ថត​មុន​នៅពេល​តម្រៀប​ឯកសារ និងថត

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:66 i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfo), group (Dolphin)
en: Additional information (deprecated, use AdditionInfoV2 instead)
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម (បាន​បរិយាយ ប្រើ AdditionInfoV2 ជំនួស​វិញ)​

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:71 i18n: ectx: label, entry (AdditionalInfoV2), group (Dolphin)
en: Additional information
km: ព័ត៌​​មាន​បន្ថែម​

[ctx: @label]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:76 i18n: ectx: label, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: Properties last changed
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចុងក្រោយ

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: file: settings/dolphin_directoryviewpropertysettings.kcfg:77 i18n: ectx: whatsthis, entry (Timestamp), group (Dolphin)
en: The last time these properties were changed by the user.
km: ពេលចុងក្រោយ​ដែល​អ្នកប្រើ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​ទាំងនេះ ។

note: i18n: file: search/dolphin_searchsettings.kcfg:10 i18n: ectx: label, entry (Location), group (Search)
en: Location
km: ទីតាំង

note: i18n: file: search/dolphin_searchsettings.kcfg:14 i18n: ectx: label, entry (What), group (Search)
en: What
km: អ្វី

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: dolphinui.rc:34 i18n: ectx: Menu (navigation_bar)
en: Location Bar
km: របារ​ទីតាំង​​​​ថដសងាសង​

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: dolphinui.rc:88 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: file: dolphinpart.rc:4 i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: dolphinpart.rc:14 i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
km: ការ​ជ្រើសរើស

note: i18n: file: dolphinpart.rc:23 i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: file: dolphinpart.rc:32 i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
km: ទៅ

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: dolphinpart.rc:40 i18n: ectx: Menu (tools)
en: Tools
km: ឧបករណ៍

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: dolphinpart.rc:48 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Dolphin Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍ Dolphin

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
km: កែ​សម្រួល​ប្រភេទ​ឯកសារ...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
km: ជ្រើស​​ការ​ផ្គូផ្គង​ធាតុ...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching...
km: មិនជ្រើស​​កា​រផ្គូផ្គង​ធាតុ...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
km: មិនជ្រើស​ទាំងអស់

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
km: បញ្ច្រាស​ជម្រើស

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
km: កម្មវិធី

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
km: ថត​បណ្ដាញ

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Sett&ings
km: ការ​កំណត់

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
km: ធុងសំរាម

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
km: ចាប់ផ្តើម​ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
km: បើក​ស្ថានីយ

[ctx: @title]
en: Dolphin Part
km: ផ្នែក Dolphin

[ctx: @title:window]
en: Select
km: ជ្រើស

en: Select all items matching this pattern:
km: ជ្រើស​ធាតុ​ទាំងអស់​ដែល​ផ្គូផ្គង​នឹង​លំនាំដើម ៖

[ctx: @title:window]
en: Unselect
km: មិន​ជ្រើស

en: Unselect all items matching this pattern:
km: មិនជ្រើស​ធាតុ​ទាំងអស់​ដែល​ផ្គូផ្គង​នឹង​លំនាំដើម ៖

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
km: សម្អាត​ធុងសំរាម

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
km: បន្ថែម​ទៅ​កន្លែង

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​សម្អាត​ធុង​សំរាម​ឬ ? ធាតុ​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវបាន​លុប ។

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
km: សម្អាត​ធុងសំរាម

[ctx: @label]
en: Trash
km: ធុងសំរាម

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
km: ស្តារ

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
km: បង្កើត​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu Add selected folder to places]
en: Add to Places
km: បន្ថែម​ទៅ​កន្លែង

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
km: បើក​ផ្លូវ​​​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
km: បើក​ផ្លូវ​​​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Into Folder
km: បិទភ្ជាប់​ទៅក្នុង​ថត

[ctx: @action:inmenu]
en: &Move to Trash
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​​ធុង​សំរាម

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete
km: លុប

[ctx: @title]
en: File Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ឯកសារ

[ctx: @info:credit]
en: (C) 2006-2010 Peter Penz
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៦-២០១០ ដោយ Peter Penz

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer
km: អ្នក​ថែទាំ និង​អ្នក​

[ctx: @info:credit]
en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
km: ឯកសារ

[ctx: @info:shell]
en: The files and directories passed as arguments will be selected.
km: ឯកសារ និង​ថត​បាន​ចម្លង​ជា​អាគុយម៉ង់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ។

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​បើក

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
km: បាន​ចម្លង​ដោយ​ជោគជ័យ

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
km: បាន​ផ្លាស់ទី​ដោយ​ជោគជ័យ

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
km: បាន​តភ្ជាប់​ដោយ​ជោគជ័យ ។

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
km: បាន​ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុង​សំរាប​ដោយ​ជោគជ័យ ។

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
km: បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ដោយ​ជោគជ័យ

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
km: បាន​បង្កើតថត ។

[ctx: @info]
en: Go back
km: ថយក្រោយ

[ctx: @info]
en: Go forward
km: ទៅ​មុខ

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
km: កា​រអះអាង

en: C&lose Current Tab
km: បិទ​ផ្ទាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
km: អ្នក​មាន​ផ្ទាំង​ជា​ច្រើន​បានបើក​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​នេះ តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់​ចេញ​ដែរឬទេ ?

en: Do not ask again
km: កុំ​សួរ​ម្ដង​ទៀត

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
km: ផ្ទាំង​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
km: ផ្ដាច់​ផ្ទាំង

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
km: បិទ​ផ្ទាំង​ផ្សេងទៀត

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
km: បិទ​​ផ្ទាំង

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
km: បង្អួច​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
km: ផ្ទាំង​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
km: បិទ​​ផ្ទាំង

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select All
km: ជ្រើស​ទាំងអស់

[ctx: @action:inmenu View]
en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
km: បញ្ឈប់

[ctx: @info]
en: Stop loading
km: បញ្ឈប់​ការ​ផ្ទុក

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
km: ទីតាំង​ដែល​អាច​កែសម្រួល​បាន

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
km: ទីតាំង​ជំនួស

en: Recently Closed Tabs
km: ផ្ទាំង​ដែល​បាន​បិទ​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Show Filter Bar
km: បង្ហាញ​របារ​តម្រង

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
km: ប្រៀបធៀប​ឯកសារ

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
km: បើក​ស្ថានីយ

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​បន្ទាប់​សកម្ម

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ផ្ទាំង​មុន​សកម្ម

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
km: បើក​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ថ្មី

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
km: បើក​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: Information
km: ព័ត៌មាន

[ctx: @title:window]
en: Folders
km: ថត

[ctx: @title:window Shell terminal]
en: Terminal
km: ស្ថានីយ

[ctx: @title:window]
en: Filter
km: តម្រង

[ctx: @title:window]
en: Places
km: ទីកន្លែង

[ctx: @action:inmenu View]
en: Panels
km: បន្ទះ

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
km: បិទ​

[ctx: @info]
en: Close right view
km: បិទ​ទិដ្ឋភាព​ខាង​ស្ដាំ

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
km: បិទ​

[ctx: @info]
en: Close left view
km: បិទ​ទិដ្ឋភាព​ខាង​ឆ្វេង

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
km: ពុះ

[ctx: @info]
en: Split view
km: ពុះ​ទិដ្ឋភាព

[ctx: @info]
en: Searching...
km: កំពុង​ស្វែងរក...

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ថត...

[ctx: @info:status]
en: No items found.
km: រកមិនឃើញ​ធាតុ​ទេ

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
km: ឌូហ្វីន​​មិន​គាំទ្រ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ទេ កម្មវិធី​រុករក​បណ្ដាញ​ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម

[ctx: @info:status]
en: Protocol not supported by Dolphin, Konqueror has been launched
km: ពិធីការ​មិនបានគាំទ្រ​ដោយ​ដូហ្វីន Konqueror ត្រូវ​បាន​ចាប់ផ្ដើម

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
km: ពិធីការ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

[ctx: @info:status]
en: Update of version information failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ព័ត៌មានកំណែ ។

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ព័ត៌មាន​កំណែ...

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize column
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ទំហំ​ជួរឈរ

[ctx: @label]
en: Size
km: ទំហំ

[ctx: @label]
en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @label]
en: Permissions
km: សិទ្ធិ

[ctx: @label]
en: Owner
km: ម្ចាស់

[ctx: @label]
en: Group
km: ក្រុម

[ctx: @label]
en: Type
km: ប្រភេទ

[ctx: @label]
en: Link Destination
km: ទិសដៅ​តំណ​

[ctx: @label]
en: Path
km: ផ្លូវ

[ctx: @info:status]
en: <filename>%1</filename> selected
km: បាន​ជ្រើស<filename>%1</filename>

[ctx: @info:status]
en: <filename>%1</filename> selected (%2)
km: បាន​ជ្រើស<filename>%1</filename> (%2)

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
km[0]: បានជ្រើស​ថត %1

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
km[0]: បាន​ជ្រើស​ឯកសារ %1

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
km: បាន​បញ្ចប់​ការ​លុប ។

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
km: ទីតាំង​គឺ​ទទេ ។

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
km: ទីតាំង '%1' មិនត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
km: មិនស្គាល់​កំហុស ។

en: Select Remote Charset
km: ជ្រើស​សំណុំ​តួអក្សរ​ពី​ចម្ងាយ

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: Default
km: លំនាំដើម

[ctx: @info:status]
en: A folder cannot be dropped into itself
km: ថត​មិនអាច​ត្រូវ​បាន​ទម្លាក់​នៅ​ក្នុង​ខ្លួន​វា​ផ្ទាល់​បានទេ

[ctx: @option:check]
en: Expandable Folders
km: ថត​ដែល​អាច​ពង្រីក​បាន

[ctx: @title:menu]
en: Columns
km: ជួរឈរ

[ctx: @title:group Name]
en: Others
km: ផ្សេងទៀត

[ctx: @title::column]
en: Link Destination
km: ទិសដៅ​​តំណ

[ctx: @title::column]
en: Path
km: ផ្លូវ

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
km: ថត

[ctx: @title:group Size]
en: Small
km: តូច

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
km: មធ្យម

[ctx: @title:group Size]
en: Big
km: ធំ

[ctx: @title:group Date]
en: Today
km: ថ្ងៃ​នេះ

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
km: ម្សិលមិញ

[ctx: @title:group Date]
en: Last Week
km: សប្ដាហ៍​មុន

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
km: ពីរសប្ដាហ៍​មុន

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
km: បី​សប្ដាហ៍​មុន

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
km: ដើម​ខែ​នេះ

[ctx: @title:group Date: %B is full month name in current locale, and %Y is full year number]
en: Yesterday (%B, %Y)
km: ម្សិលមិញ (%B, %Y)

[ctx: @title:group Date: %B is full month name in current locale, and %Y is full year number]
en: Last Week (%B, %Y)
km: សប្ដាហ៍​មុន (%B, %Y)

[ctx: @title:group Date: %B is full month name in current locale, and %Y is full year number]
en: Two Weeks Ago (%B, %Y)
km: ពីរ​សប្ដាហ៍​កន្លង​ទៅ (%B, %Y)

[ctx: @title:group Date: %B is full month name in current locale, and %Y is full year number]
en: Three Weeks Ago (%B, %Y)
km: បី​សប្ដាហ៍​កន្លង​ទៅ (%B, %Y)

[ctx: @title:group Date: %B is full month name in current locale, and %Y is full year number]
en: Earlier on %B, %Y
km: មុន %B, %Y

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
km: អាន

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
km: សរសេរ

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
km: ប្រតិបត្តិ

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
km: ហាមឃាត់

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: (User: %1) (Group: %2) (Others: %3)
km: (អ្នកប្រើ ៖ %1) (ក្រុម ៖ %2) (ផ្សេងទៀត ៖ %3)

[ctx: @action]
en: Create Folder...
km: បង្កើត​ថត...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Rename...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Move to Trash
km: ផ្លាស់​ទី​ទៅ​​ធុង​សំរាម

[ctx: @action:inmenu File]
en: Delete
km: លុប

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
km: លុប (ដោយ​ប្រើ​ផ្លូវកាត់​សម្រាប់​ធុងសម្រាម)

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
km: របៀប​មើល

[ctx: @action:intoolbar]
en: Preview
km: មើល​ជា​​​មុន

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
km: បង្ហាញ​កា​រមើលជា​មុន​របស់​ឯកសារ និង​ថត

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
km: លំដាប់​ចុះ

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
km: ថត​មុន

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
km: តម្រៀប​តាម

[ctx: @action:inmenu View]
en: Additional Information
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
km: បង្ហាញ​ក្នុង​ក្រុម

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Hidden Files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែល​លាក់

[ctx: @action:inmenu View]
en: Adjust View Properties...
km: លៃតម្រូវ​លក្ខណៈសម្បត្តិ​របស់​ទិដ្ឋភាព...

[ctx: @action:inmenu Sort By]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
km: រូប​តំណាង

[ctx: @info]
en: Icons view mode
km: របៀប​មើល​ជា​រូបតំណាង

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

[ctx: @info]
en: Details view mode
km: របៀប​មើល​ជា​សេចក្ដី​លម្អិត

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Columns
km: ជួរឈរ

[ctx: @info]
en: Columns view mode
km: របៀប​មើលជា​ជួរឈរ

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ធាតុ

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ធាតុ

[ctx: @action:button]
en: &Rename
km: ប្តូរ​​ឈ្មោះ​

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ធាតុ <filename>%1</filename> ទៅ ៖

[ctx: @info:status]
en: New name #
km: ឈ្មោះ​ថ្មី #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
km[0]: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ធាតុ​ដែលបាន​ជ្រើស %1 ៖

[ctx: @info]
en: (# will be replaced by ascending numbers)
km: (# នឹងត្រូវបាន​ជំនួស​ដោយ​ចំនួន​លំដាប់​ឡើង)

[ctx: @info:tooltip]
en: Deselect Item
km: លុប​ធាតុ

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Item
km: ជ្រើស​ធាតុ

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
km: លាក់​របារ​តម្រង

[ctx: @label:textbox]
en: Filter:
km: តម្រង ៖
