kwalletd - en to km translation catalogue (54 entries)

en: Already open.
km: បើក​រួច​ហើយ ។

en: Error opening file.
km: កំហុស​ក្នុងបើក​ឯកសារ ។

en: Not a wallet file.
km: មិនមែន​ជា​ឯកសារ​កាបូប ។

en: Unsupported file format revision.
km: មិនគាំទ្រ​កំណែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ ។

en: Unknown encryption scheme.
km: មិនស្គាល់​គ្រោងការណ៍​អ៊ិនគ្រិប ។

en: Corrupt file?
km: ឯកសារ​ខូច ?

en: Error validating wallet integrity. Possibly corrupted.
km: កំហុសក្នុងការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់​កាបូប ។ អាច​ខូច ។

en: Read error - possibly incorrect password.
km: កំហុស​ក្នុងកា​រអាន ពាក្យសម្ងាត់​អាច​មិនត្រឹមត្រូវ ។

en: Decryption error.
km: កំហុស​ក្នុងកា​រអ៊ិនគ្រិប ។

en: KDE Wallet Service
km: សេវា​កាបូប​របស់ KDE

en: <qt>KDE has requested to open the wallet '<b>%1</b>'. Please enter the password for this wallet below.</qt>
km: <qt>KDE បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បើក​កាបូប '<b>%1</b>' ។ សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​កាបូប​នេះ​ខាង​ក្រោម ។</qt>

en: <qt>The application '<b>%1</b>' has requested to open the wallet '<b>%2</b>'. Please enter the password for this wallet below.</qt>
km: <qt>កម្មវិធី '<b>%1</b>' បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បើក​កាបូប '<b>%2</b>' ។ សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​កាបូបនេះ​ខាងក្រោម ។</qt>

en: &Open
km: បើក

[ctx: Text of a button to ignore the open-wallet notification]
en: Ignore
km: មិនអើពើ

en: <b>KDE</b> has requested to open a wallet (%1).
km: <b>KDE</b> បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បើក​កាបូប (%1) ។

[ctx: Text of a button for switching to the (unnamed) application requesting a password]
en: Switch there
km: ប្ដូរ​នៅ​ទីនោះ

en: <b>%1</b> has requested to open a wallet (%2).
km: <b>%1</b> បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បើក​កាបូប (%2) ។

[ctx: Text of a button for switching to the application requesting a password]
en: Switch to %1
km: ប្ដូរ​ទៅ %1

en: <qt>Error opening the wallet '<b>%1</b>'. Please try again.<br />(Error code %2: %3)</qt>
km: <qt>កំហុស​ក្នុងកា​របើក​ការបូប '<b>%1</b>' ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត ។<br />(កូដ​កំហុស %2 ៖ %3)</qt>

en: KDE has requested to open the wallet. This is used to store sensitive data in a secure fashion. Please enter a password to use with this wallet or click cancel to deny the application's request.
km: KDE បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បើក​កាបូប ។ វា​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​ទុក​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​របៀប​មាន​សុវត្ថិភាព ។ សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដើម្បី​ប្រើ​ជា​មួយកាបូប ឬ​ចុច​បោះបង់​ដើម្បីបដិសេធ​សំណើ​របស់​កម្មវិធី ។

en: <qt>The application '<b>%1</b>' has requested to open the KDE wallet. This is used to store sensitive data in a secure fashion. Please enter a password to use with this wallet or click cancel to deny the application's request.</qt>
km: <qt>កម្មវិធី '<b>%1</b>' បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បើកការបូប​របស់ KDE ។ វា​ត្រូវ​បានប្រើ​ដើម្បីទុក​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​របៀប​មាន​សុវត្ថិភាព ។ សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ដើម្បី​ប្រើ​ជា​មួយ​ការបូប​នេះ ឬ​ចុច​បោះបង់​ដើម្បី​បោះបង់​សំណើ​របស់​កម្មវិធី ។</qt>

en: <qt>KDE has requested to create a new wallet named '<b>%1</b>'. Please choose a password for this wallet, or cancel to deny the application's request.</qt>
km: <qt>KDE បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បង្កើត​កាបូប​ថ្មី​ដែលមាន​ឈ្មោះ '<b>%1</b>' ។ សូម​ជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​កាបូប​នេះ ឬ​បោះបង់​ដើម្បីបដិសេធ​សំណើ​របស់​កម្មវិធី ។</qt>

en: <qt>The application '<b>%1</b>' has requested to create a new wallet named '<b>%2</b>'. Please choose a password for this wallet, or cancel to deny the application's request.</qt>
km: <qt>កម្មវិធី '<b>%1</b>' បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បង្កើត​កាបូប​ថ្មីដែល​មាន​ឈ្មោះ'<b>%2</b>' ។ សូម​ជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់កា​បូប​នេះ ឬ​បោះបង់ ដើម្បីបដិសេធ​សំណើ​របស់​កម្មវិធី ។</qt>

en: C&reate
km: បង្កើត

en: <qt>KDE has requested access to the open wallet '<b>%1</b>'.</qt>
km: <qt>KDE បាន​ស្នើ​ឲ្យ​ចូលដំណើរការ​ដើម្បីបើក​កាបូប '<b>%1</b>' ។</qt>

en: <qt>The application '<b>%1</b>' has requested access to the open wallet '<b>%2</b>'.</qt>
km: <qt>កម្មវិធី '<b>%1</b>' បាន​ស្នើ​ឲ្យ​ចូលដំណើរការ​ដើម្បីបើក​កាបូប '<b>%2</b>' ។</qt>

en: Unable to open wallet. The wallet must be opened in order to change the password.
km: មិនអាច​បើក​កាបូប​បានទេ ។ កាបូប​ត្រូវ​តែ​បាន​បើក​ ដើម្បី​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពាក្យស​ម្ងាត់ ។

en: <qt>Please choose a new password for the wallet '<b>%1</b>'.</qt>
km: <qt>សូម​ជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី​សម្រាប់​កាបូប '<b>%1</b>' ។</qt>

en: Error re-encrypting the wallet. Password was not changed.
km: កំហុស​ក្នុងកា​រអ៊ិនគ្រិប​​កាបូប​នេះ​ម្ដង​ទៀត ។ ពាក្យ​សម្ងាត់​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ ។

en: Error reopening the wallet. Data may be lost.
km: កំហុស​ក្នុង​កា​របើក​កាបូប​ឡើង​វិញ ។ ទិន្នន័យ​អាច​បាត់បង់ ។

en: There have been repeated failed attempts to gain access to a wallet. An application may be misbehaving.
km: មានការ​បរាជ័យ​ដដែល​ដែលប៉ុនប៉ង​ចូលដំណើរការ​ទៅ​កាន់​កាបូប ។ កម្មវិធី​អាច​មាន​ឥរិយាបថ​មិនត្រឹមត្រូវ ។

en: <qt>Password is empty.  <b>(WARNING: Insecure)</b></qt>
km: <qt>ពាក្យ​សម្ងាត់​ទទេ ។   <b>(ការ​ព្រមាន ៖ គ្មាន​សុវត្ថិភាព​ទេ)</b></qt>

en: Passwords match.
km: កា​រផ្គូផ្គង​ពាក្យសម្ងាត់ ។

en: Passwords do not match.
km: ពាក្យសម្ងាត់​មិនផ្គូផ្គង​ទេ ។

en: (C) 2002-2008 George Staikos, Michael Leupold, Thiago Maceira
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០២-២០០៨ ដោយ George Staikos, Michael Leupold, Thiago Maceira

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ

en: Former maintainer
km: អ្នកថែទាំ​ពី​មុន

en: D-Bus Interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ D-Bus

note: i18n: file: kwalletwizardpagepassword.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Various applications may attempt to use the KDE wallet to store passwords or other information such as web form data and cookies.  If you would like these applications to use the wallet, you must enable it now and choose a password.  The password you choose <i>cannot</i> be recovered if it is lost, and will allow anyone who knows it to obtain all the information contained in the wallet.
km: កម្មវិធី​ផ្សេង​ប៉ុនប៉ង​ប្រើ​កាបូប​របស់ KDE ដើម្បី​ទុក​ពាក្យ​សម្ងាត់​ ឬ​ព័ត៌មាន​ផ្សេងៗ​ដូចជា ទិន្នន័យ​​សំណុំបែបបទ​បណ្ដាញ និង​ខូគី ។ ប្រសិន​​បើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​កម្មវិធី​ទាំង​នេះ​ប្រើ​កាបូប អ្នក​ត្រូវ​តែ​បើក​វា​ឥឡូវ និងជ្រើស​ពាក្យ​សម្ងាត់ ។  ពាក្យ​សម្ងាត់​ដែល​អ្នក​ <i>មិនអាច</i> ត្រូវ​បានរកឃើញ​ទេ ប្រសិន​បើ​វា​បាត់ ហើយ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ដឹង​ថាវា​ត្រូវ​ទទួល​យក​ព័ត៌មាន​ទាំងអស់​ដែល​មាន​នៅ​ក្នុងកាបូប ។

note: i18n: file: kwalletwizardpagepassword.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useWallet)
en: Yes, I wish to use the KDE wallet to store my personal information.
km: បាទ/ចាស ខ្ញុំ​ចង់​ប្រើ​កាបូប​របស់ KDE ដើម្បីទុក​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​ខ្ញុំ ។

note: i18n: file: kwalletwizardpagepassword.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Enter a new password:
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ថ្មី ៖

note: i18n: file: kwalletwizardpagepassword.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Verify password:
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: file: kwalletwizardpageexplanation.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: The KDE Wallet system stores your data in a <i>wallet</i> file on your local hard disk.  The data is only written in encrypted form, presently using the blowfish algorithm with your password as the key.  When a wallet is opened, the wallet manager application will launch and display an icon in the system tray.  You can use this application to manage your wallets.  It even permits you to drag wallets and wallet contents, allowing you to easily copy a wallet to a remote system.
km: ប្រព័ន្ធ​កាបូប​របស់ KDE ទុក​ទិន្នន័យ​របស់​អ្នកនៅ​ក្នុងឯកសារ <i>កាបូប</i> នៅ​ក្នុង​ថាសរឹង​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក ។ ទិន្នន័យ​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ក្នុងទម្រង់​ដែល​បានអ៊ិនគ្រិប​ប៉ុណ្ណោះ  បច្ចុប្បន្ន​ប្រើ​ក្បួន​ដោះស្រាយ blowfish ជា​មួយ​នឹង​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក​ជា​សោ ។ នៅពេល​កាបូប​ត្រូវ​បាន​បើក ការ​អនុវត្ត​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​កាបូប​អនុវត្ត​​នឹង​ចាប់ផ្ដើម និង​បង្ហាញ​រូបង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។  អ្នក​អាច​ប្រើ​កម្មវិធី​នេះ​ដើម្បី​គ្រប់គ្រង​កាបូប​របស់​អ្នក ។ វា​អនុវត្ត​ អ្នក​ត្រូ​វ​អូស​កាបូប និងមាតិកា​កាបូប ដោយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​​អ្នក​ចម្លង​កាបូប​យ៉ាង​ងា​យ​ទៅ​កាន់​ប្រព័ន្ធ​ពី​ចម្ងាយ ។

note: i18n: file: kwalletwizardpageintro.ui:17 i18n: ectx: property (comment), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: The KDE Wallet System
km: ប្រព័ន្ធ​ការបូប​របស់ KDE

note: i18n: file: kwalletwizardpageintro.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Welcome to KWallet, the KDE Wallet System.  KWallet allows you to store your passwords and other personal information on disk in an encrypted file, preventing others from viewing the information.  This wizard will tell you about KWallet and help you configure it for the first time.
km: សូម​ស្វាគមន៍​មក​កាន់ KWallet ប្រព័ន្ធ​កាបូប​របស់ KDE  ។  KWallet អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ទុក​ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក និង​ព័ត៌មាន​ផ្ទាល់ខ្លួន​ផ្សេងៗ​ទៀត​នៅ​លើ​ថាស​នៅ​ក្នុង​​ឯកសារ​ដែល​បានអ៊ិនគ្រិប ការ​ពារ​​អ្នក​ដទៃ​មិន​ឲ្យមើល​​ព័ត៌មាន ។ អ្នក​ជំនួយ​កា​រនេះ​នឹង​ប្រាប់​អ្នក​អំពី KWallet និងជួយ​អ្នក​ឲ្យ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​វា​សម្រាប់​ពេល​ដំបូង ។

note: i18n: file: kwalletwizardpageintro.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _basic)
en: &Basic setup (recommended)
km: ការ​រៀបចំ​ជា​មូលដ្ឋាន (បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍)

note: i18n: file: kwalletwizardpageintro.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _advanced)
en: &Advanced setup
km: កា​ររៀបចំ​កម្រិត​ខ្ពស់

note: i18n: file: kwalletwizardpageoptions.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The KDE Wallet system allows you to control the level of security of your personal data.  Some of these settings do impact usability.  While the default settings are generally acceptable for most users, you may wish to change some of them.  You may further tune these settings from the KWallet control module.
km: ប្រព័ន្ធកាបូប​របស់ KDE អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ត្រួតពិនិត្យ​កម្រិត​សុវត្ថិភាព​នៃ​ទិន្នន័យ​ផ្ទាល់​របស់​អ្នក ។ ការ​កំណត់​មួយ​ចំនួន​ទាំង​នេះ​មាន​ឥទ្ធិពល​អាច​ប្រើបាន ។ ខណៈពេល​ដែល​ការ​កំណត់​លំនាំដើម​ជាទូទៅ​អាច​ទទួល​យក​បាន​ដោយ​អ្នក​ប្រើ​ភាគ​ច្រើន អ្នក​អាច​ចង់​ផ្លាស់ប្ដូរ​មួយ​ចំនួន ។ អ្នក​អាច​ត្រឡប់​ការ​កំណត់​ទាំង​នេះ​ពី​ម៉ូឌុល​ត្រួតពិ​និត្យ​របស់ KWallet ។

note: i18n: file: kwalletwizardpageoptions.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _closeIdle)
en: Automatically close idle wallets
km: បិទ​កាបូប​ទំនេរ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: file: kwalletwizardpageoptions.ui:55 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _networkWallet)
en: Store network passwords and local passwords in separate wallet files
km: ទុក​ពាក្យសម្ងាត់​បណ្ដាញ​ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​មូលដ្ឋាន​នៅ​ក្នុងឯកសារ​កាបូប​ដាច់​ដោយ​ឡែក

note: i18n: file: kbetterthankdialogbase.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, _allowOnce)
en: Allow &Once
km: អនុញ្ញាត​ម្ដង

note: i18n: file: kbetterthankdialogbase.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, _allowAlways)
en: Allow &Always
km: អនុញ្ញាត​ជា​និច្ច

note: i18n: file: kbetterthankdialogbase.ui:67 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, _deny)
en: &Deny
km: បដិសេធ

note: i18n: file: kbetterthankdialogbase.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, _denyForever)
en: Deny &Forever
km: បដិសេធ​ជា​រហូត
