kcmkded - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
ro: Administratorul de servicii KDE

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
ro: <h1>Administratorul de servicii</h1><p>Acest modul vă permite să aveți o vedere de ansamblu asupra modulelor demonului KDE, numite și Servicii KDE. În general există două tipuri de servicii:</p><ul><li>Servicii executate la pornire</li><li>Servicii executate la cerere</li></ul><p>Cele din urmă sînt listate pentru conveniență. Serviciile de pornire pot fi pornite și oprite. Dacă sînteți în "Mod administrator" puteți defini dacă acestea vor fi încărcate sau nu la pornirea KDE.</p><p><b>Utilizați cu grijă aceste setări. Unele servicii sînt vitale pentru KDE. Nu dezactivați servicii dacă nu sînteți sigur de ceea ce faceți.</b></p>

en: Running
ro: Rulează

en: Not running
ro: Nu rulează

en: Load-on-Demand Services
ro: Servicii încărcate la cerere

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
ro: Aceasta este o listă de servicii KDE disponibile care vor fi pornite numai la cerere. Ele sînt listate numai pentru conveniență și nu pot fi configurate de aici într-un anumit fel.

en: Service
ro: Serviciu

en: Status
ro: Stare

en: Description
ro: Descriere

en: Startup Services
ro: Servicii la pornire

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
ro: Aici sînt afișate toate serviciile KDE care vor fi încărcate la pornirea KDE. Selectați serviciile care să fie executate la următoarea pornire. Aveți grijă să nu dezactivați servicii pe care nu le cunoașteți.

en: Use
ro: Utilizează

en: Start
ro: Pornește

en: Stop
ro: Oprește

en: Unable to contact KDED.
ro: Nu am putut contacta KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
ro: Nu am putut porni serverul <em>%1</em>.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ro: Nu am putut porni serviciul <em>%1</em>.<br /><br /><i>Eroare: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
ro: Nu am putut opri serverul <em>%1</em>.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ro: Nu am putut opri serviciul <em>%1</em>.<br /><br /><i>Eroare: %2</i>
