kcmkonq - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: <h1>Konqueror Behavior</h1> You can configure how Konqueror behaves as a file manager here.
ro: <h1>Comportament Konqueror</h1> Aici configurați modul în care lucrează Konqueror ca gestionar de fișiere.

en: Misc Options
ro: Opțiuni diverse

en: Open folders in separate &windows
ro: &Deschide dosarele în ferestre separate

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
ro: Dacă această opțiune este bifată, Konqueror va deschide o fereastră nouă atunci cînd deschideți un dosar, în loc să afișeze conținutul dosarului în fereastra curentă.

en: Menu Editor
ro: Editor meniuri

en: Menu
ro: Meniu

en: New...
ro: Nou...

en: Remove
ro: Elimină

en: Move Up
ro: Mută în sus

en: Move Down
ro: Mută în jos
