kcmusb - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: This module allows you to see the devices attached to your USB bus(es).
ro: Acest modul vă permite să vedeți dispozitivele atașate la magistrala sau magistralele USB ale calculatorului dumneavoastră.

en: Device
ro: Dispozitiv

en: KDE USB Viewer
ro: Vizualizor USB KDE

en: Live Monitoring of USB Bus
ro: Monitorizarea pe viu a magistralei USB

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: <b>Manufacturer:</b>
ro: <b>Producător:</b>

en: <b>Serial #:</b>
ro: <b>Număr de serie:</b>

en: <tr><td><i>Class</i></td>%1</tr>
ro: <tr><td><i>Clasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Subclass</i></td>%1</tr>
ro: <tr><td><i>Subclasa</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>Protocol</i></td>%1</tr>
ro: <tr><td><i>Protocolul</i></td>%1</tr>

en: <tr><td><i>USB Version</i></td><td>%1.%2</td></tr>
ro: <tr><td><i>Versiunea USB</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Vendor ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>ID vînzător</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Product ID</i></td><td>0x%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>ID produs</i></td><td>0x%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Revision</i></td><td>%1.%2</td></tr>
ro: <tr><td><i>Revizia</i></td><td>%1.%2</td></tr>

en: <tr><td><i>Speed</i></td><td>%1 Mbit/s</td></tr>
ro: <tr><td><i>Viteza</i></td><td>%1 Mbiți/s</td></tr>

en: <tr><td><i>Channels</i></td><td>%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>Canale</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Power Consumption</i></td><td>%1 mA</td></tr>
ro: <tr><td><i>Consum de curent</i></td><td>%1 mA</td></tr>

en: <tr><td><i>Power Consumption</i></td><td>self powered</td></tr>
ro: <tr><td><i>Consum de curent</i></td><td>alimentare independentă</td></tr>

en: <tr><td><i>Attached Devicenodes</i></td><td>%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>Noduri dispozitiv atașate</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Max. Packet Size</i></td><td>%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>Mărime maximă pachet</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Bandwidth</i></td><td>%1 of %2 (%3%)</td></tr>
ro: <tr><td><i>Bandă</i></td><td>%1 din %2 (%3%)</td></tr>

en: <tr><td><i>Intr. requests</i></td><td>%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>Cereri de întrerupere</i></td><td>%1</td></tr>

en: <tr><td><i>Isochr. requests</i></td><td>%1</td></tr>
ro: <tr><td><i>Cereri izocrone</i></td><td>%1</td></tr>

en: Could not open one or more USB controller. Make sure, you have read access to all USB controllers that should be listed here.
ro: Nu am putut deschide unul sau mai multe controler-e USB. Asigurați-vă că aveți acces de citire pentru toate controler-ele USB listate aici.

en: AT-commands
ro: Comenzi AT

en: ATM Networking
ro: Rețea ATM

en: Bidirectional
ro: Bidirecțional

en: Boot Interface Subclass
ro: Subclasă interfață boot-are

en: Bulk (Zip)
ro: Cantitate (Zip)

en: CAPI Control
ro: Control CAPI

en: Communications
ro: Comunicații

en: Control Device
ro: Dispozitiv de control

en: Control/Bulk
ro: Control/Cantitate

en: Control/Bulk/Interrupt
ro: Control/Cantitate/Întrerupere

en: Data
ro: Date

en: Direct Line
ro: Linie directă

en: Ethernet Networking
ro: Rețea Ethernet

en: Host Based Driver
ro: Driver emulat la gazdă

en: Human Interface Devices
ro: Dispozitive de interfață cu omul (HID)

en: I.430 ISDN BRI
ro: ISDN I.430 BRI

en: Interface
ro: Interfață

en: Keyboard
ro: Tastatură

en: Mass Storage
ro: Dispozitiv de stocare

en: Mouse
ro: Maus

en: Multi-Channel
ro: Multicanal

en: No Subclass
ro: Fără subclasă

en: Non Streaming
ro: Fără flux continuu

en: None
ro: Nimic

en: Printer
ro: Imprimantă

en: Q.932 EuroISDN
ro: EuroISDN Q.932

en: Streaming
ro: Flux continuu

en: Telephone
ro: Telefon

en: Unidirectional
ro: Unidirecțional

en: V.120 V.24 rate ISDN
ro: V.120 V.24 rată ISDN

en: Vendor Specific
ro: Specific vînzătorului

en: Vendor Specific Class
ro: Clasă specifică vînzătorului

en: Vendor Specific Protocol
ro: Protocol specific vînzătorului

en: Vendor Specific Subclass
ro: Subclasă specifică vînzătorului

en: Vendor specific
ro: Specific vînzătorului
