kcmsamba - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Type
ro: Tip

en: Resource
ro: Resursă

en: Mounted Under
ro: Punct de montare

en: This list shows the Samba and NFS shared resources mounted on your system from other hosts. The "Type" column tells you whether the mounted resource is a Samba or an NFS type of resource. The "Resource" column shows the descriptive name of the shared resource. Finally, the third column, which is labeled "Mounted under" shows the location on your system where the shared resource is mounted.
ro: Această listă afișează resursele Samba și NFS partajate și montate în sistemul dumneavoastră de la alte gazde. Coloana „Tip” indică dacă resursa montată este Samba sau NFS. Coloana „Resursă” afișează un nume descriptiv al resursei partajate. În final, a treia coloană, care este denumită „Punct de montare”, afișează locația din sistemul dumneavoastră unde este montată resursa partajată.

en: Samba log file:
ro: Fișier jurnal Samba:

en: Show opened connections
ro: Afișează conexiunile deschise

en: Show closed connections
ro: Afișează conexiunile închise

en: Show opened files
ro: Afișează fișierele deschise

en: Show closed files
ro: Afișează fișierele închise

en: &Update
ro: &Actualizează

en: This page presents the contents of your samba log file in a friendly layout. Check that the correct log file for your computer is listed here. If you need to, correct the name or location of the log file, and then click the "Update" button.
ro: Această pagină prezintă conținutul fișierului jurnal Samba într-un format prietenos. Verificați dacă fișierul jurnal corect pentru sistemul dumneavoastră este listat aici. Dacă este nevoie, corectați numele sau locația fișierului jurnal și apoi apăsați butonul "Actualizează".

en: Check this option if you want to view the details for connections opened to your computer.
ro: Selectați această opțiune dacă doriți să vedeți detaliile pentru conexiunile deschise pe calculatorul dumneavoastră.

en: Check this option if you want to view the events when connections to your computer were closed.
ro: Selectați această opțiune dacă doriți să vedeți evenimentele atunci cînd conexiunile de pe calculatorul dumneavoastră sînt închise.

en: Check this option if you want to see the files which were opened on your computer by remote users. Note that file open/close events are not logged unless the samba log level is set to at least 2 (you cannot set the log level using this module).
ro: Selectați această opțiune dacă doriți să vedeți fișierele care au fost deschise pe calculatorul dumneavoastră de către utilizatorii distanți. Trebuie să rețineți că evenimentele de deschidere/închidere nu sînt logate dacă nivelul de jurnalizare pentru Samba nu este setat la cel puțin 2. Nu puteți seta acest nivel utilizînd acest modul.

en: Check this option if you want to see the events when files opened by remote users were closed. Note that file open/close events are not logged unless the samba log level is set to at least 2 (you cannot set the log level using this module).
ro: Selectați această opțiune dacă doriți să vedeți evenimentele cînd fișierele deschise de către utilizatorii distanți sînt închise. Trebuie să rețineți că evenimentele de deschidere/închidere nu sînt logate dacă nivelul de jurnalizare pentru Samba nu este setat la cel puțin 2. Nu puteți seta acest nivel utilizînd acest modul.

en: Click here to refresh the information on this page. The log file (shown above) will be read to obtain the events logged by samba.
ro: Dați clic aici pentru a actualiza informațiile din această pagină. Fișierul jurnal (afișat mai sus) va fi citit pentru a obține evenimentele jurnalizate de Samba.

en: Date & Time
ro: Data și ora

en: Event
ro: Eveniment

en: Service/File
ro: Serviciu/Fișier

en: Host/User
ro: Gazdă/Utilizator

en: <p>This list shows details of the events logged by samba. Note that events at the file level are not logged unless you have configured the log level for samba to 2 or greater.</p><p> As with many other lists in KDE, you can click on a column heading to sort on that column. Click again to change the sorting direction from ascending to descending or vice versa.</p><p> If the list is empty, try clicking the "Update" button. The samba log file will be read and the list refreshed.</p>
ro: <p>Această listă afișează detaliile evenimentelor jurnalizate de Samba. Trebuie să rețineți că evenimentele la nivelul de fișier nu sînt logate dată nivelul de jurnalizare nu este mai mare sau egal cu 2. </p><p>La fel ca la alte liste din KDE, puteți da clic pe antetul unei coloane pentru a sorta acea coloană. Dați clic din nou pentru a schimba sortarea de la crescător la descrescător sau invers.</p><p> Dacă lista este goală, încercați butonul „Actualizează”. Fișierul jurnal Samba va fi recitit, iar lista va fi actualizată.</p>

en: CONNECTION OPENED
ro: CONEXIUNE DESCHISĂ

en: CONNECTION CLOSED
ro: CONEXIUNE ÎNCHISĂ

en:             FILE OPENED
ro:             FIȘIER DESCHIS

en:             FILE CLOSED
ro:             FIȘIER ÎNCHIS

en: Could not open file %1
ro: Nu pot deschide fișierul %1

en: Connections: 0
ro: Conexiuni: 0

en: File accesses: 0
ro: Accese fișier: 0

en: Event:
ro: Eveniment:

en: Service/File:
ro: Serviciu/Fișier:

en: Host/User:
ro: Gazdă/Utilizator:

en: &Search
ro: &Caută

en: Clear Results
ro: Șterge rezultatele

en: Show expanded service info
ro: Afișează informații de serviciu extinse

en: Show expanded host info
ro: Afișează informații de gazdă extinse

en: Hits
ro: Accese

en: Connection
ro: Conexiune

en: File Access
ro: Acces fișier

en: Connections: %1
ro: Conexiuni: %1

en: File accesses: %1
ro: Accese fișier: %1

en: FILE OPENED
ro: FIȘIER DESCHIS

en: Service
ro: Serviciu

en: Accessed From
ro: Accesat de la

en: Open Files
ro: Fișiere deschise

en: Error: Unable to run smbstatus
ro: Eroare: Nu pot executa "smbstatus"

en: Error: Unable to open configuration file "smb.conf"
ro: Eroare: Nu am putut deschide fișierul de configurare "smb.conf"

en: &Exports
ro: &Exportări

en: &Imports
ro: &Importări

en: &Log
ro: &Jurnal

en: &Statistics
ro: &Statistici

en: <p>The Samba and NFS Status Monitor is a front end to the programs <em>smbstatus</em> and <em>showmount</em>. Smbstatus reports on current Samba connections, and is part of the suite of Samba tools, which implements the SMB (Session Message Block) protocol, also called the NetBIOS or LanManager protocol. This protocol can be used to provide printer sharing or drive sharing services on a network including machines running the various flavors of Microsoft Windows.</p>
ro: <p>Samba și monitorul de stare NFS sînt o interfață pentru programele <em>smbstatus</em> și <em>showmount</em>. „smbstatus” raportează conexiunile Samba curente și face parte din suita de utilitare Samba, care implementează protocolul SMB (Session Message Block), numit de altfel și NetBIOS sau protocol LanManager. Acest protocol poate fi utilizat pentru a asigura partajarea imprimantei sau a unităților de disc într-o rețea formată din mașini ce rulează diferite versiuni de Microsoft Windows.</p>

en: System Information Control Module
ro: Modul de informații sistem

en: (c) 2002 KDE Information Control Module Samba Team
ro: (c) 2002 Echipa Samba pentru modulul de informații KDE
