phatch - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Inspect with Phatch
id: Periksa dengan Phatch

en: Inspect EXIF & IPTC tags
id: Periksa label EXIF & IPTC

en: Examples
id: Contoh

en: Always save on desktop
id: Selalu simpan di Desktop

en: Interactive
id: Interaktif

en: Report a bug on launchpad.
id: Laporkan kendala pada Launchpad.

en: Learn to develop Phatch with Python and PIL.
id: Belanjar untuk mengembangkan Phatch dengan Python dan PIL

en: Displays information about this application.
id: Tunjukan informasi mengenai aplikasi ini.

en: &Help
id: &Bantuan

en: You need to install the Python Win32 Extensions for this feature.
id: Anda perlu meng-install Python Win32 Extensions untuk fasilitas ini.
