kreadconfig - en to pt_BR translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
pt_BR: Lê entradas KConfig para uso em scripts shell

en: Use <file> instead of global config
pt_BR: Usar <file> ao invés da configuração global

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
pt_BR: Grupo para procurar, use para grupos aninhados.

en: Key to look for
pt_BR: Chave a procurar

en: Default value
pt_BR: Valor padrão

en: Type of variable
pt_BR: Tipo de variável
