checkbox - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Further information:
kn: ಇನ್ನಷ್ಟು ಮಾಹಿತಿ:

en: _No
kn: ಇಲ್ಲ(_N)

en: _Previous
kn: ಹಿಂದಿನ(_P)

en: _Select All
kn: ಎಲ್ಲವನ್ನೂ ಆರಿಸು(_S)

en: _Test
kn: ಪರೀಕ್ಷೆ(_T)

en: _Yes
kn: ಹೌದು(_Y)

note: description
en: Audio tests
kn: ಧ್ವನಿ ಪರೀಕ್ಷೆ ಗಳು

note: description
en: Disk tests
kn: ಡಿಸ್ಕ್ ಪರೀಕ್ಷೆಗಳು

note: description
en: Fingerprint reader tests
kn: ಬೆರಳಚ್ಚು ಓದುವ ಸಾಧನದ ಪರಿಕ್ಸೆಗಳು

note: description
en: Firewire disk tests
kn: ಫಯರ್ ವೈರ್  ಡಿಸ್ಕ್ ಪರೀಕ್ಷೆಗಳು

en: Termination signal
kn: ಕೊನೆಗಾಣಿಸಲು ಸೂಚನೆ

en: Continue if stopped
kn: ನಿಂತಿದ್ದರೆ ಮುಂದುವರಿಸಿ

en: UNKNOWN
kn: ತಿಳಿಯದ

en: Unknown signal
kn: ತಿಳಿಯದ ಸೂಚನೆ

en: Press any key to continue...
kn: ಮುಂದುವರೆಯಲು ಯಾವುದಾದರು ಕೀಲಿಯನ್ನು ಅದುಮಿ...

en: Please choose (%s):
kn: ದಯವಿಟ್ಟು ಆಯ್ಕೆಮಾಡಿ (%s):

en: test
kn: ಪರೀಕ್ಷೆ

en: test again
kn: ಪುನಃ ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Successfully finished testing!
kn: ಪರೀಕ್ಷೆ ಸಫಲವಾಗಿ ಮುಗಿಯಿತು!

en: Gathering information from your system...
kn: ನಿಮ್ಮ ಗಣಕಯಂತ್ರದಿಂದ ಮಾಹಿತಿ ಸಂಗ್ರಹಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ....

en: Building report...
kn: ವರದಿಯನ್ನು ತಯಾರಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ...

en: No Internet connection
kn: ಅಂತರ್ಜಾಲ ಸಂಪರ್ಕ ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Internet connection fully established
kn: ಅಂತರ್ಜಾಲ ಸಂಪರ್ಕ ಸಂಪೂರ್ಣವಾಗಿ ಸ್ಥಾಪಿತಗೊಂಡಿದೆ
