checkbox - en to mk translation catalogue (17 entries)

en: Ne_xt
mk: Сл_едно

en: _No
mk: _Не

en: _Previous
mk: _Претходно

en: _Skip this test
mk: _Прескокни го овој тест

en: _Test
mk: _Тест

en: _Yes
mk: _Да

en: yes
mk: да

en: no
mk: не

en: skip
mk: прескокни

en: Please choose (%s):
mk: Ве молам изберете (%s):

en: _Test Again
mk: _Тестирај пак

en: _Finish
mk: _Заврши

en: Gathering information from your system...
mk: Собирам информации од Вашиот систем...

en: Email address must be in a proper format.
mk: Адресата за е-пошта треба да биде во правилен формат.

en: Exchanging information with the server...
mk: Разменувам информација со серверот...

en: Building report...
mk: Градам извештај...

en: Done
mk: Завршено
