restricted-manager - en to ka translation catalogue (31 entries)

en: Component
ka: კომპონენტი

en: _Enable
ka: ჩ_ართვა

en: _Disable
ka: _გამორთვა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Disabled
ka: განრთული

en: Status
ka: სტატუსი

en: Needs computer restart
ka: საჭიროებს კომპიუტერის გადატვირთვას

en: In use
ka: გამოყენებაშია

en: Not in use
ka: არ გამოიყენება

en: Download in progress
ka: მიმდინარეობს ჩამოტვირთვა

en: Unknown driver
ka: უცნობი დრაივერი

en: Proprietary drivers are being used to make this computer work properly.
ka: კომპიუტერის ნორმალური მუშაობისთვის გამოყენებაშია შეზღუდული დრაივერები.

en: No proprietary drivers are in use on this system.
ka: ამ სისტემაზე არ გამოიყენება შეზღუდული დრაივერები.

en: Firmware
ka: ფირმვერი

en: Device driver
ka: მოწყობილობის დრაივერი

en: List available drivers and their status.
ka: ხელმისაწვდომი დრაივერების სია და მათი მდგომარეობა.

en: Enable a driver
ka: _დრაივერის ჩართვა

en: Disable a driver
ka: _დრაივერის გამორთვა

en: Ask for confirmation for --enable/--disable
ka: დასტურის მოთხოვნა --enable/--disable

en: Restricted drivers available
ka: ხელმისაწვდომია შეზღუდული დრაივერები

en: New drivers available
ka: ხელმისაწვდომია ახალი დრაივერები

en: There are new or updated drivers available for your hardware.
ka: ხელმისაწვდომია ახალი ან განახლებული დრაივერები თქვენი მოწყობილობისთვის.

en: New restricted drivers in use
ka: გამოყენებაშია ახალი შეზღუდული დრაივერები

en: Cannot change driver
ka: შეუძლებელია დრაივერის შეცვლა

en: Enable driver?
ka: გნებავთ დრაივერის ჩართვა?

en: Disable driver?
ka: გნებავთ დრაივერის გამორთვა?

en: Download error
ka: ჩამოტვირთვის შეცდომა

en: Configure third-party and proprietary drivers
ka: მესამე მხარის შეზღუდული დრაივერების გამართვა

en: Software modem
ka: სოფტ მოდემი

en: NVIDIA accelerated graphics driver
ka: NVIDIA–ს გრაფიკული ვიდეო ამაჩქარებლის დრაივერი

en: This driver is required to fully utilise the 3D potential of NVIDIA graphics cards, as well as provide 2D acceleration of newer cards.
    
    If you wish to enable desktop effects, this driver is required.
    
    If this driver is not enabled, you will not be able to enable desktop effects and will not be able to run software that requires 3D acceleration, such as some games.
ka: ეს დრაივერი საჭიროა NVIDIA–ს 3D პოტენციალის სრულად გამოყენებისათვის. ასევე 2D აჩქარებისათვის ახალ ადაპტერებზე. 
    თუ გსურთ გამოიყენოთ სამუშაო მაგიდის ეფექტები, საჭიროა ეს დრაივერი.
    
    თუ ეს დრაივერი არ არის ჩართული, თქვენ ვერ შეძლებთ სამუშაო მაგიდის ეფექტების ჩართვას. ვერ გამოიყენებთ პროგრამებს მაგ: თამაშებს, რომლებსაც ესაჭიროება 3D ამჩქარებელი.
