restricted-manager - en to sl translation catalogue (111 entries)

en: Please enter 'y' or 'n' and press Enter
sl: Prosimo vnesite 'd' (da) ali 'n' (ne) in pritisnite Enter

en: y
sl: d

en: Check for new hardware drivers
sl: Preveri za nove gonilnike strojne opreme

en: Notify about new hardware drivers available for the system
sl: Obvesti me o novih gonilnikih strojne opreme za sistem

en: Cannot connect to D-BUS, please use the --no-dbus option as root to use jockey without it.
sl: Ni se mogoče povezati z D-BUS. Uporabi možnost --no-dbus kot skrbnik za uporabo jockey-ja brez D-BUS-a.

en: Searching for available drivers...
sl: Iskanje razpoložljivih gonilnikov ...

en: Component
sl: Komponenta

en: _Enable
sl: _Omogoči

en: _Disable
sl: O_nemogoči

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Status
sl: Stanje

en: Needs computer restart
sl: Potreben je ponoven zagon računalnika

en: In use
sl: V uporabi

en: Not in use
sl: Ni v uporabi

en: License:
sl: Licenca:

en: details
sl: podrobnosti

note: this is used in the GUI and in --list output to denote free/restricted drivers
en: Free
sl: Prosto

note: this is used in the GUI and in --list output to denote free/restricted drivers
en: Proprietary
sl: Lastniško

en: Download in progress
sl: Prejemanje poteka

en: Unknown driver
sl: Neznan gonilnik

en: You are not authorized to perform this action.
sl: Niste pooblaščeni za izvedbo tega dejanja.

note: %s is the name of the operating system
en: Tested by the %s developers
sl: Preizkušeno s strani razvijalcev %s

note: %s is the name of the operating system
en: Not tested by the %s developers
sl: Ni preizkušeno s strani razvijalcev %s

note: this is used when one version of a driver is recommended over others
en: Recommended
sl: Priporočeno

en: License Text for Device Driver
sl: Besedilo licence za gonilnik naprave

en: Install Drivers
sl: Namesti gonilnike

en: Restricted Additional Drivers
sl: Dodatni omejeni gonilniki

en: Additional Drivers
sl: Dodatni gonilniki

en: Driver search results
sl: Rezultati iskanja gonilnika

en: Proprietary drivers are being used to make this computer work properly.
sl: Za pravilno delovanje tega računalnika so v uporabi omejeni gonilniki.

en: No proprietary drivers are in use on this system.
sl: Na tem sistemu lastniški gonilniki niso v uporabi.

note: %(os)s stands for the OS name. Prefix it or suffix it, but do not replace it.
en: Proprietary drivers do not have public source code that %(os)s developers are free to modify. Security updates and corrections depend solely on the responsiveness of the manufacturer. %(os)s cannot fix or improve these drivers.
sl: Lastniški gonilniki nimajo javne izvorne kode, ki bi jo lahko razvijalci operacijskega sistema %(os)s prosto spreminjali. Varnostne posodobitve in popravki so odvisni izključno od odzivnosti proizvajalca. %(os)s teh gonilnikov ne more popravljati ali izboljšati.

en: Graphics driver
sl: Grafični gonilnik

en: Firmware
sl: Strojna programska oprema

en: Device driver
sl: Gonilnik naprave

en: version %s
sl: različica %s

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: _Deactivate
sl: O_nemogoči

en: This driver is activated and currently in use.
sl: Ta gonilnik je vključen in trenutno v uporabi

en: You need to restart the computer to activate this driver.
sl: Za omogočenje gonilnika morate računalnik znova zagnati.

en: This driver is activated but not currently in use.
sl: Ta gonilnik je omogočen, vendar trenutno ni v uporabi.

en: _Activate
sl: _Omogoči

en: This driver was just disabled, but is still in use.
sl: Ta gonilnik je bil pravkar onemogočen, vendar je še vedno v uporabi.

en: A different version of this driver is in use.
sl: V uporabi je druga različica gonilnika.

en: This driver is not activated.
sl: Ta gonilnik ni omogočen.

en: Check for newly used or usable drivers and notify the user.
sl: Preveri za najnovejše uporabljene ali uporabne gonilnike in obvesti uporabnika.

en: Query driver databases for newly available or updated drivers.
sl: Opravi poizvedbo v podatkovnih zbirkah gonilnikov o najnovejših razpoložljivih ali posodobljenih gonilnikih.

en: List available drivers and their status.
sl: Izpiše razpoložljive gonilnike in njihovo stanje.

en: Enable drivers that can be automatically installed.
sl: Omogoči gonilnike, ki jih je mogoče samodejno namestiti.

en: List hardware identifiers from this system.
sl: Naštej določila strojne opreme s tega sistema.

en: Enable a driver
sl: Omogoči gonilnik

en: Disable a driver
sl: Onemogoči gonilnik

en: Ask for confirmation for --enable/--disable
sl: Vprašaj za potrditev za --enable/--disable

en: Check if there is a graphics driver available that supports composite and offer to enable it
sl: Poglej, če je na razpolago grafični gonilnik, ki podpira sestavljanje, in ponudi njegovo omogočenje

en: Only manage free/nonfree drivers. By default, all available drivers with any license are presented.
sl: Upravljaj samo proste/ne-proste gonilnike. Privzeto so prisotni vsi razpoložljivi gonilniki s katerokoli licenco.

en: Run as session D-BUS server.
sl: Zaženi kot sejo strežnika D-BUS.

en: Do not use D-BUS for communicating with the backend. Needs root privileges.
sl: Za sporočanje z zaledjem ne uporabi D-Bus. Zahteva skrbniške pravice.

en: Use a different target kernel version than the currently running one. This is only relevant with --no-dbus.
sl: Uporabi drugačno različico jedra kot trenutno teče. To je pomembno le z --no-dbus.

en: Restricted drivers available
sl: Na voljo so omejeni gonilniki

en: In order to use your hardware more efficiently, you can enable drivers which are not free software.
sl: Za boljšo uporabo svoje strojne opreme lahko omogočite gonilnike, ki niso prosti.

en: New drivers available
sl: Na voljo so novi gonilniki

en: There are new or updated drivers available for your hardware.
sl: Za vašo strojno opremo so na voljo novi ali posodobljeni gonilniki.

en: New restricted drivers in use
sl: Novi omejeni gonilniki v uporabi

note: %(os)s stands for the OS name. Prefix it or suffix it, but do not replace it.
en: In order for this computer to function properly, %(os)s is using driver software that cannot be supported by %(os)s.
sl: Za učinkovito delovanje tega računalnika se v sistemu %(os)s uporablja gonilnik, za katerega %(os)s ne more nuditi podpore.

en: There is no available graphics driver for your system which supports the composite extension, or the current one already supports it.
sl: Za vaš sistem ni na voljo gonilnika, ki podpira razširitev 3D grafičnih učinkov, ali pa jo trenutni gonilnik že podpira.

en: Downloading and installing driver...
sl: Prejemanje in nameščanje gonilnika ...

en: Removing driver...
sl: Odstranjevanje gonilnika ...

en: Downloading and updating package indexes...
sl: Prejemanje in posodabljanje kazal paketov ...

en: Use --list to see available drivers
sl: Uporabite --list za ogled razpoložljivih gonilnikov

en: Cannot change driver
sl: Gonilnika ni mogoče spremeniti

en: Enable driver?
sl: Ali naj se gonilnik omogoči?

en: Disable driver?
sl: Ali naj se gonilnik oneomogoči?

en: Sorry, the Jockey backend crashed. Please file a bug at:
sl: Oprostite, zaledje Jockey se je sesulo. Prijavite hrošč na:

en: Trying to recover by restarting backend.
sl: Poskus obnovitve delovanja s ponovnim zagonom zaledja.

en: Sorry, installation of this driver failed.
sl: Oprostite, namestitev tega gonilnika je spodletela.

en: Please have a look at the log file for details
sl: Oglejte si dnevniško datoteko za podrobnosti

en: Download error
sl: Napaka prejema

en: Downloading package indexes failed, please check your network status. Most drivers will not be available.
sl: Prejemanje kazal paketov ni uspelo, preverite stanje svojega omrežja. Večina gonilnikov ne bo na voljo.

en: Searching driver for %s...
sl: Iskanje gonilnika za %s ...

en: Configure third-party and proprietary drivers
sl: Nastavite lastniške gonilnike in gonilnike tretjih oseb

en: Alternate Atheros "madwifi" driver
sl: Nadomestni Atheros gonilnik "madwifi"

en: Alternate "madwifi" driver for Atheros wireless LAN cards.
sl: Nadomestni gonilnik "madwifi" za brezžično omrežno kartico Atheros.

en: Only activate this driver if you have problems with your wireless LAN connection.
    
    The free "ath5k" driver should work with most Atheros cards nowadays, but on some computers this alternate (but proprietary) driver still works better, or at all.
sl: Ta gonilnik vključite le, če imate težave s svojo brezžično omrežno povezavo.
    Prosti "ath5k" gonilnik bi moral delati z večino današnjih kartic Atheros, vendar na nekaterih računalnikih nadomestni (a lastniški) gonilnik še vedno deluje bolje.

en: You removed the configuration file %s
sl: Odstranili ste nastavitveno datoteko %s

note: translators: %s is the path to xorg.conf
en: Reconfiguring X.org video drivers is not possible: %s is invalid.
sl: Ponovna nastavitev video gonilnikov X.org ni mogoča: %s je neveljaven.

en: AMD proprietary FGLRX graphics driver
sl: Lastniški grafični gonilnik FGLRX AMD

en: 3D-accelerated proprietary graphics driver for AMD (ATI) cards.
sl: 3D-pospešeni lastniški grafični gonilnik za kartice AMD (ATI).

en: This driver is required to fully utilise the 3D potential of some AMD (ATI) graphics cards, as well as provide 2D acceleration of newer cards.
sl: Ta gonilnik je zahtevan za polno uporabo 3D potenciala nekaterih grafičnih kartic AMD (ATI) in za zagotavljanje 2D pospeševanja novejših kartic.

en: Software modem
sl: Programski modem

en: This driver enables the usage of many software modems, as commonly found in laptops.
    
    If this driver is not enabled, you will not be able to use your modem.
sl: Ta gonilnik omogoča uporabo številnih programskih modemov, ki so pogosto v prenosnikih.
    Če ta gonilnik ni omogočen, ne bo mogoče uporabljati vašega modema.

en: VMWare Client Tools
sl: Orodja odjemalca WMWare

en: Install VMWare client drivers and tools
sl: Namesti gonilnike in orodja odjemalca VMWare

en: Install the VMWare client drivers and tools for your VMWare based Ubuntu installation.
    
    This should help you use Ubuntu in your VM.
sl: Namestite gonilnike in odjemalca VMWare in orodja za svojo na VMWare osnovano namestitev Ubuntu.
    
    To bi moralo pomagati pri uporabi Ubuntuja v navideznem stroju.

en: Enable debugging messages.
sl: Omogoči sporočila razhroščevanja.

en: Write logging messages to a file instead to stderr.
sl: Zapiše sporočila beleženja v datoteko namesto v stderr.

en: Timeout for D-BUS service (default: 600, 0: run forever)
sl: Zakasnitev za storitev D-BUS (privzeto: 600, 0: teci večno)

en: Add a custom handler directory.
sl: Dodaj mapo ročnika po meri.

en: Run on session D-BUS (only for testing)
sl: Poženi na seji D-Bus (le za preizkušanje)

en: Use a different target kernel version than the currently running one.
sl: Uporabi drugačno različico jedra kot trenutno teče.

en: Get information about local device drivers
sl: Dobi podatke o krajevnih gonilnikih naprav

en: To query the device drivers, you need to authenticate.
sl: Za poizvedbo o gonilnikih naprav se morate overiti.

en: Check for newly available drivers for, and used drivers on this system
sl: Preveri za novo razpoložljive gonilnike in za gonilnike uporabljene na tem sistemu

en: To check the driver status, you need to authenticate.
sl: Za preverjanje stanj gonilnikov se morate overiti.

en: Query local and remote driver databases for updated drivers for the system
sl: Napravi poizvedbo v krajevnih in oddaljenih podatkovnih zbirkah o posodobljenih gonilnikih za sistem

en: To query the driver databases for updates, you need to authenticate.
sl: Za poizvedbo v podatkovnih zbirkah gonilnikov za posodobitve se morate overiti.

en: Install or remove device drivers
sl: Namesti ali odstrani gonilnike naprav

en: To install or remove device drivers, you need to authenticate.
sl: Za namestitev ali odstranitev gonilnikov naprav se morate overiti.

en: NVIDIA accelerated graphics driver
sl: NVIDIA pospešeni grafični gonilnik

en: 3D-accelerated proprietary graphics driver for NVIDIA cards.
sl: 3D pospešen lastniški grafični gonilnik za kartice NVIDIA.

en: This driver is required to fully utilise the 3D potential of NVIDIA graphics cards, as well as provide 2D acceleration of newer cards.
    
    If you wish to enable desktop effects, this driver is required.
    
    If this driver is not enabled, you will not be able to enable desktop effects and will not be able to run software that requires 3D acceleration, such as some games.
sl: Ta gonilnik je zahtevan za popoln izkoristek 3D potenciala grafičnih kartic NVIDIA ter nudi 2D pospešek pri novejših karticah.
    
    Ta gonilnik je zahtevan, če želite omogočiti učinke namizja.
    
    Če ne omogočite tega gonilnika, učinki namizja ne bodo mogoči in ne bo mogoče uporabljati programov, ki zahtevajo pospešene 3D učinke, kot so nekatere igre.
