kcron - en to fi translation catalogue (179 entries)

en: You have been blocked from using KCron	                      by either the /etc/cron.allow file or the /etc/cron.deny file.	                      
    
    Check the crontab man page for further details.
fi: KCronin käyttö on estetty	                      joko tiedostossa /etc/cron.allow tai /etc/cron.deny.	                      
    
    Saat lisätietoja crontabin man-sivulta.

[ctx: User login: errorMessage]
en: User %1: %2
fi: Käyttäjä %1: %2

en:  and
fi:  ja

en: No comment
fi: Ei kommenttia

en: every day
fi: joka päivä

en: 1st
fi: 1.

en: 2nd
fi: 2.

en: 3rd
fi: 3.

en: 4th
fi: 4.

en: 5th
fi: 5.

en: 6th
fi: 6.

en: 7th
fi: 7.

en: 8th
fi: 8.

en: 9th
fi: 9.

en: 10th
fi: 10.

en: 11th
fi: 11.

en: 12th
fi: 12.

en: 13th
fi: 13.

en: 14th
fi: 14.

en: 15th
fi: 15.

en: 16th
fi: 16.

en: 17th
fi: 17.

en: 18th
fi: 18.

en: 19th
fi: 19.

en: 20th
fi: 20.

en: 21st
fi: 21.

en: 22nd
fi: 22.

en: 23rd
fi: 23.

en: 24th
fi: 24.

en: 25th
fi: 25.

en: 26th
fi: 26.

en: 27th
fi: 27.

en: 28th
fi: 28.

en: 29th
fi: 29.

en: 30th
fi: 30.

en: 31st
fi: 31.

en: All users
fi: Kaikki käyttäjät

en: Override default home folder.
fi: Korvaa oletuskotikansio.

en: Email output to specified account.
fi: Lähetä tuloste määritellylle sähköpostitilille.

en: Override default shell.
fi: Korvaa oletuskomentotulkki.

en: Folders to search for program files.
fi: Kansiot, joista haetaan ohjelmatiedostoja.

en: Dynamic libraries location.
fi: Dynaaminen kirjastojen sijainti.

en: Local Variable
fi: Paikallinen muuttuja

en: every month
fi: Joka kuukausi

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

[ctx: May long]
en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

[ctx: July long]
en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Mon
fi: Ma

en: Tue
fi: Ti

en: Wed
fi: Ke

en: Thu
fi: To

en: Fri
fi: Pe

en: Sat
fi: La

en: Sun
fi: Su

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: No password entry found for uid '%1'
fi: Salasana puuttuu UID-tunnisteelta '%1'

[ctx: Generation Message + current date]
en: File generated by KCron the %1.
fi: KCron-tuottama tiedosto %1.

en: <em>No output.</em>
fi: <em>Ei tulostetta.</em>

en: <em>No error.</em>
fi: <em>No virhettä.</em>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Command could not be started</strong>
fi: <p><strong>Komento:</strong> %1</p><strong>Komentoa ei voitu käynnistää</strong>

en: <p><strong>Command:</strong> %1</p><strong>Standard Output :</strong><pre>%2</pre><strong>Error Output :</strong><pre>%3</pre>
fi: <p><strong>Komento:</strong> %1</p><strong>Vakiotuloste :</strong><pre>%2</pre><strong>Virhetuloste :</strong><pre>%3</pre>

en: An error occurred while updating crontab.
fi: Virhe crontab:n päivityksessä.

en: Unable to open crontab file for writing
fi: Crontabia ei voitu avata kirjoitusta varten

en: The file %1 could not be opened.
fi: Tiedostoa %1 ei voitu avata.

en: At system startup
fi: Järjestelmän käynnistyksen yhteydessä

[ctx: Every 'days of week']
en: every %1
fi: joka %1

[ctx: 'Days of month' of 'Months']
en: %1 of %2
fi: %1/%2

[ctx: 1:Day of month, 2:Day of week]
en: %1 as well as %2
fi: %1 sekä %2

en: , and
fi: , ja

[ctx: Hour::Minute list]
en: At %1
fi: Klo %1

en: Every minute | Every %1 minutes
fi[0]: Joka minuutti
fi[1]: Joka %1 minuutti

en: System Crontab
fi: Järjestelmän crontab

en: Cron Options
fi: Cronin asetukset

en: Print cron&tab
fi: Tulosta cron&tab

en: Print &all users
fi: Tulosta &kaikki käyttäjät

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: <b>Environment Variables</b>
fi: <b>Ympäristömuuttujat</b>

en: Modify Variable
fi: Muokkaa muuttujaa

en: New Variable
fi: Uusi muuttuja

en: User
fi: Käyttäjä

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Value
fi: Arvo

en: Status
fi: Tila

en: Comment
fi: Kommentti

[ctx: Adds a new variable]
en: New &Variable...
fi: &Uusi muuttuja...

en: Create a new variable.
fi: Luo uusi muuttuja.

en: M&odify...
fi: &Muokkaa...

en: Modify the selected variable.
fi: Muokkaa valittua muuttujaa.

en: &Delete
fi: &Poista

en: Delete the selected variable.
fi: Poista valittu muuttuja.

en: Add or modify a variable
fi: Lisää tai muokkaa muuttujaa

[ctx: The environmental variable name ie HOME, MAILTO etc]
en: &Variable:
fi: Muu&ttuja:

en: Va&lue:
fi: Ar&vo:

en: &Run as:
fi: &Suorita nimellä:

en: Co&mment:
fi: &Kommentti:

en: &Enable this variable
fi: &Ota tämä muuttuja käyttöön

en: <i>This variable will be used by scheduled tasks.</i>
fi: <i>Ajastetut tehtävät käyttävät tätä muuttujaa.</i>

en: <i>This variable is disabled.</i>
fi: <i>Tätä muuttujaa ei käytetä.</i>

en: <i>Please enter the variable name...</i>
fi: <i>Anna muuttujan nimi...</i>

en: <i>Please enter the variable value ...</i>
fi: <i>Anna muuttujan arvo...</i>

en: Add or modify a scheduled task
fi: Lisää tai muokkaa ajastettua tehtävää

en: <i>This task will be executed at the specified intervals.</i>
fi: <i>Tämä tehtävä suoritetaan tietyin väliajoin.</i>

en: &Command:
fi: &Komento:

en: &Enable this task
fi: &Ota tämä tehtävä käyttöön

en: Run at system &bootup
fi: Suorita järjestelmän käy&nnistyksessä

en: Run &every day
fi: Suorita joka päivä

en: Days of Month
fi: Kuukauden päivät

en: Months
fi: Kuukautta

en: Days of Week
fi: Viikon päivät

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Preselection:
fi: Esivalinta:

en: Clear selection
fi: Tyhjennä valinta

en: Custom selection
fi: Oma valinta

en: Each minute
fi: Joka minuutti

en: Every 2 minutes
fi: Joka toinen minuutti

en: Every 5 minutes
fi: Joka viides minuutti

en: Every 10 minutes
fi: Joka kymmenes minuutti

en: Every 15 minutes
fi: Joka 15. minuutti

en: Every 20 minutes
fi: Joka 20. minuutti

en: Every 30 minutes
fi: Joka 30. minuutti

en: Hours
fi: Tuntia

en: AM:
fi: AP:

en: PM:
fi: IP:

en: <i>Please type a valid command line...</i>
fi: <i>Anna kelvollinen komentorivi...</i>

en: <i>Please select an executable program...</i>
fi: <i>Valitse suoritettava ohjelma...</i>

en: <i>Please browse for a program to execute...</i>
fi: <i>Valitse suoritettava ohjelma...</i>

en: <i>This task is disabled.</i>
fi: <i>Tämä tehtävä ei ole käytössä.</i>

en: <i>This task will be run on system bootup.</i>
fi: <i>Tämä tehtävä suoritetaan järjestelmän käynnistyksessä.</i>

en: <i>Please select from the 'Months' section...</i>
fi: <i>Valitse ”Kuukaudet”-kohdasta...</i>

en: <i>Please select from either the 'Days of Month' or the 'Days of Week' section...</i>
fi: <i>Valitse joko kuukauden päivä tai viikon päivä......</i>

en: <i>Please select from the 'Hours' section...</i>
fi: <i>Valitse ”Tunnit”-osasta...</i>

en: <i>Please select from the 'Minutes' section...</i>
fi: <i>Valitse ”Minuutit”-kohdasta...</i>

en: Set All
fi: Aseta kaikki

en: Clear All
fi: Tyhjennä kaikki

en: <b>Scheduled Tasks</b>
fi: <b>Ajastetut tehtävät</b>

[ctx: Do not use any quote characters (') in this string]
en: End of script execution. Type Enter or Ctrl+C to exit.
fi: Skriptin suorituksen loppu. Poistuaksesi paina Enter tai Ctrl+C .

en: New Task
fi: Uusi tehtävä

en: Modify Task
fi: Muokkaa tehtävää

en: Scheduling
fi: Aikataulutus

en: Command
fi: Komento

en: Description
fi: Kuvaus

en: Scheduling Details
fi: Ajastuksen tiedot

[ctx: Adds a new task]
en: New &Task...
fi: Uusi &tehtävä...

en: Create a new task.
fi: Luo uusi tehtävä.

en: Modify the selected task.
fi: Muokkaa valittua tehtävää.

en: Delete the selected task.
fi: Poista valittu tehtävä.

en: &Run Now
fi: Suorita &nyt

en: Run the selected task now.
fi: Suorita valittu tehtävä nyt.

en: Task Scheduler
fi: Tehtävien ajastus

en: KDE Task Scheduler
fi: KDE Tehtävien ajastus

en: (c) 2008, Nicolas Ternisien
    (c) 1999-2000, Gary Meyer
fi: © 2008, Nicolas Ternisien
    © 1999-2000, Gary Meyer

en: The following error occurred while initializing KCron:
    
    %1
    
    KCron will now exit.
fi: Seuraava virhe tapahtui käynnistettäessä KCronia:
    
    %1
    
    KCron suljetaan.

en: You can use this application to schedule programs to run in the background.
    To schedule a new task now, click on the Tasks folder and select Edit/New from the menu.
fi: Tällä sovelluksella voit ajastaa ohjelmia suoritettavaksi taustalla.
    Lisää uusi tehtävä napsauttamalla Ajastetut tehtävät -kansion Uusi tehtävä -painiketta.

en: Welcome to the Task Scheduler
fi: Tervetuloa tehtävien ajastukseen

en: Show the following Cron:
fi: Näytä seuraava cron:

en: Personal Cron
fi: Henkilökohtainen cron

en: System Cron
fi: Järjestelmän cron

en: Cron of User:
fi: Käyttäjän cron:

en: Show All Personal Crons
fi: Näyttä kaikki henkilökohtaiset cronit

en: Scheduled Tasks
fi: Ajastetut tehtävät

en: Environment Variables
fi: Ympäristömuuttujat

en: All Users Crontabs
fi: Kaikkien käyttäjien crontabit

[ctx: Crontab of user login]
en: Crontab of user %1
fi: Käyttäjän %1 crontab
