ark - en to he translation catalogue (25 entries)

en: KDE Archiving tool
he: כלי ניהול ארכיבים ל־KDE

en: Maintainer
he: מתחזק

en: Former maintainer
he: מתחזק קודם

en: Icons
he: צלמיות

en: Ideas, help with the icons
he: רעיונות, עזרה עם צלמיות

en: URL of an archive to be opened
he: כתובת ארכיון לפתיחה

[ctx: action, to open an archive]
en: Open
he: פתיחה

en: Open an archive
he: פתח את הארכיב

en: Extracting all files
he: פורס את כל הקבצים

[ctx: Name of a file inside an archive]
en: Name
he: שם

en: The internal viewer cannot preview this file.
he: המציג הפנימי אינו יכול להציג את הקובץ הזה.

en: No archive loaded
he: שום ארכיון אינו נטען

en: Symbolic Link
he: קישור סמלי

en: <b>Type:</b> %1<br/>
he: <b>סוג:</b> %1<br/

en: <b>Owner:</b> %1<br/>
he: <b>בעל:</b> %1<br/>

en: <b>Group:</b> %1<br/>
he: <b>קבוצה:</b> %1<br/>

en: <b>Target:</b> %1<br/>
he: <b>מטרה:</b> %1<br/>

[ctx: to preview a file inside an archive]
en: Pre&view
he: תצוגה מ&קדימה

en: Click to preview the selected file
he: לחץ לתצוגה מקדימה על הקובץ הנבחר

en: Add &File...
he: הוספת &קובץ...

en: Click to add files to the archive
he: לחץ להוספת קבצים לארכיון

en: Add Fo&lder...
he: הוספת &תיקייה...

en: Click to add a folder to the archive
he: לחץ להוסיף תקייה לארכיון

en: De&lete
he: &מחיקה

en: Click to delete the selected files
he: לחץ למחיקת הקבצים הבאים
