kuiviewer - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Unable to locate Kuiviewer kpart.
tr: Kuiviev kpart yeri belirlenemedi.

en: *.ui *.UI|User Interface Files
tr: *.ui *.UI|Kullanıcı Arayüzü Dosyaları

en: Displays Designer's UI files
tr: Designer UI dosyalarını görüntüle

note: i18n: file: kuiviewer_part.rc:14 i18n: ectx: ToolBar (styleBar)
en: Style
tr: Biçim

en: Set the current style to view.
tr: Göstermek için geçerli biçimi belirle.

en: Document to open
tr: Açılacak belge

en: Save screenshot to file and exit
tr: Ekran görüntüsünü kaydet ve çık

en: Screenshot width
tr: Ekran görüntüsü eni

en: Screenshot height
tr: Ekran görüntüsü Yüksekliği

note: i18n: file: kuiviewer_part.rc:4 i18n: ectx: Menu (file) i18n: file: kuiviewerui.rc:4
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: file: kuiviewer_part.rc:7 i18n: ectx: Menu (edit) i18n: file: kuiviewerui.rc:5
en: &Edit
tr: Düz&en

note: i18n: file: kuiviewer_part.rc:10 i18n: ectx: Menu (view) i18n: file: kuiviewerui.rc:6
en: &View
tr: Görü&nüm
