desktop_kdesdk - en to tr translation catalogue (84 entries)

[ctx: GenericName]
en: CVS Frontend
tr: CVS Önyüzü

[ctx: Comment]
en: Cervisia CVS Client
tr: Cervisia CVS İstemcisi

[ctx: Name]
en: CVS commit job done
tr: CVS teslim etme işi tamamlandı

[ctx: Comment]
en: A CVS commit job is done
tr: Bir CVS teslim etme işi tamamlandı

[ctx: Comment]
en: A D-Bus service that provides an interface to cvs
tr: CVS için arayüz sağlayan bir D-BUS servisi

[ctx: GenericName]
en: KDE Template Generator
tr: KDE Şablon Oluşturucu

[ctx: Comment]
en: Akonadi Resource Template. A template for an Akonadi PIM data resource
tr: Akonadi Kaynak Şablonu. Akonadi PIM veri kaynağı için bir şablon

[ctx: Name]
en: %{APPNAME} Serializer
tr: %{APPNAME} Sıralandırıcı

[ctx: Comment]
en: An Akonadi serializer plugin for %{APPNAMELC}
tr: %{APPNAMELC} için Akonadi sıralandırıcı eklentisi

[ctx: Comment]
en: Akonadi Serializer Template. A template for an Akonadi data serializer plugin
tr: Akonadi Sıralandırıcı Kaynağı. Akonadi veri sıralandırıcı eklentisi için bir şablon

[ctx: Comment]
en: KDE 4 GUI Application. KDE4 simple template based on CMake, inherits from XMLGuiWindow and demonstrates how to use KConfig XT
tr: KDE 4 GUI Uygulaması. CMake temelli basit bir KDE4 şablonu, XMLGuiWindow'dan miras alınır ve KConfig XT kullanımını gösterir

[ctx: Name]
en: QML Application
tr: QML Uygulaması

[ctx: Comment]
en: KDE4 simple template based on CMake, inherits from XMLGuiWindow and demonstrates how to use KConfig XT and QML
tr: CMake temelli basit bir KDE4 şablonu, XMLGuiWindow'dan miras alınır ve KConfig XT ve QML kullanımını gösterir

[ctx: GenericName]
en: A KDE4 Application
tr: Bir KDE4 Uygulaması

[ctx: Name]
en: Minimal C++ KDE
tr: Basit C++ KDE uygulaması

[ctx: Comment]
en: A very basic KDE GUI Application in C++
tr: C++ ile yazılmış basit bir KDE Grafiksel Kullanıcı Arayüzü Uygulaması

[ctx: GenericName]
en: A Simple KDE Application
tr: Baist bir KDE4 Uygulaması

[ctx: Name]
en: %{APPNAME} plugin
tr: %{APPNAME} eklentisi

[ctx: Comment]
en: Extended UrlBar Options
tr: Genişletilmiş Adres Çubuğu Seçenekleri

[ctx: GenericName]
en: A KDE KPart Application
tr: Bir KDE KPart Uygulaması

[ctx: Comment]
en: Plasma Applet Template. A plasma applet template displaying an icon and a text
tr: Plasma Programcığı Şablonu. Bir metin ve simge gösteren Plasma programcığı şablonu

[ctx: Comment]
en: Qt4 GUI Application. Generate a QMake/Qt4 based application with graphical user interface (crossplatform compatible)
tr: Qt4 GUI Uygulaması. QMake/Qt4 tabanlı bir grafiksel kullancı arayüzü uygulaması oluştur (platformlararası uyumlu)

[ctx: Comment]
en: %{APPNAME} runner
tr: %{APPNAME} çalıştırıcı

[ctx: Comment]
en: Plasma Runner Template. A plasma runner template
tr: Plasma Çalıştırıcı Şablonu. Bir Plasma çalıştırıcı şablonu

[ctx: Comment]
en: PyKDE4 GUI Application. PyKDE4 template - needs PyKDE4
tr: PyKDE4 GUI Uygulaması. PyKDE4 şablonu - PyKDE4 gerektirir

[ctx: Name]
en: Python Qt-only
tr: Python Sadece-Qt

[ctx: Comment]
en: PyQt4 GUI Application. PyQt template using a Designer file - needs PyQt4
tr: PyQt4 GUI Uygulaması. Designer dosyası kullanan PyQt4 şablonu - PyQt4 gerektirir

[ctx: Comment]
en: KDE 4 Ruby GUI Application. KDE4 simple ruby template, inherits from XMLGuiWindow - needs korundum4
tr: KDE 4 Ruby GUI Uygulaması. KDE4 basit ruby şablonu, inherits from XMLGuiWindow - korundum4 gerektirir

[ctx: GenericName]
en: A KDE4 Ruby Application
tr: Bir KDE4 Ruby Uygulaması

[ctx: Comment]
en: %{APPNAME} - You can write Konqueror-Plugins in Ruby
tr: %{APPNAME} - Ruby ile Konqueror-Eklentileri yazabilirsiniz

[ctx: GenericName]
en: Profiler Frontend
tr: Profil Önyüzü

[ctx: Comment]
en: Visualization of Performance Profiling Data
tr: Performans Profilleme Verisinin Görünür Hali

[ctx: Name]
en: KDED Subversion Module
tr: KDED Alt Versiyon Modülü

[ctx: Description]
en: Subversion ioslave
tr: Subversion hizmet programcığı

[ctx: Name]
en: Apply Patch...
tr: Yama Uygula...

[ctx: Comment]
en: Apply the patch to another folder/file
tr: Yamayı başka bir dizine/dosyaya uygula

[ctx: Name]
en: Add to Repository
tr: Depoya Ekle

[ctx: Name]
en: Delete From Repository
tr: Depodan Sil

[ctx: Name]
en: Revert Local Changes
tr: Yerel Değişiklikleri Geri Al

[ctx: Comment]
en: Remove any changes made locally. Warning - this cannot be undone.
tr: Yerel olarak yapılan değişiklikleri kaldır. Dikkat - bu işlem geri alınamaz.

[ctx: Name]
en: Rename...
tr: Yeniden Adlandır...

[ctx: Comment]
en: Rename a file locally and in the repository.  Use this rather than adding and deleting to rename a file.
tr: Bir dosyayı hem yerel olarak hem de depoda yeniden adlandırın.  Bir dosyayı yeniden eklemek ve diğerini silmek yerine bunu kullanın.

[ctx: Name]
en: Import Repository
tr: Depoyu İçeriye Aktar

[ctx: Comment]
en: Put folder into an existing repository to put it under revision control.
tr: Bir dizini sürüm kontrolüne almak için onu var olan bir deponun içerisine koyun.

[ctx: Name]
en: Checkout From Repository...
tr: Depodan Kontrol Et...

[ctx: Comment]
en: Checkout out files from an existing repository into this folder.
tr: Bu dizine var olan bir depodan dosyaları indir (checkout).

[ctx: Name]
en: Switch...
tr: Değiştir...

[ctx: Comment]
en: Switch given working copy to another branch
tr: Çalışan belirli bir kopyayı başka bölüme değiştir

[ctx: Name]
en: Merge...
tr: Birleştir...

[ctx: Comment]
en: Merge changes between this and another branch
tr: Bu ve başka bölüm arasındaki değişiklikleri birleştir

[ctx: Name]
en: Blame...
tr: Dosyayı Değiştirenleri Satırlara göre Göster...

[ctx: Comment]
en: See who wrote each line of the file and in what revision
tr: Kimin hangi sürümde hangi satırı oluşturduğuna bakın

[ctx: Name]
en: Create Patch...
tr: Yama Oluştur...

[ctx: Name]
en: Export...
tr: Dışarıya Aktar...

[ctx: Comment]
en: Checkout out an unversioned copy of a tree from a repository
tr: Depodaki bir ağaçtan kusurlu bir versionsuz kopyayı kontrol et

[ctx: Name]
en: Diff (local)
tr: Diff (yerel)

[ctx: Comment]
en: Show local changes since last update
tr: Son güncellemeden sonraki yerel değişiklikleri göster

[ctx: Name]
en: SVN Update
tr: SVN Güncelle

[ctx: Name]
en: SVN Commit
tr: SVN Gönder

[ctx: GenericName]
en: Diff/Patch Frontend
tr: Diff/Patch Önyüzü

[ctx: Name]
en: Qt Designer Files
tr: Qt Tasarımcı Dosyaları

[ctx: GenericName]
en: Qt Designer UI File Viewer
tr: Qt Tasarımcı UI Dosya Göstericisi

[ctx: GenericName]
en: Computer-Aided Translation System
tr: Bilgisayar Destekli Çeviri Sistemi

[ctx: Comment]
en: Computer-aided translation system
tr: Bilgisayar destekli çeviri sistemi

[ctx: Name]
en: Error opening files
tr: Dosyalar açılamadı

[ctx: Name]
en: Error opening files for synchronization
tr: Eşzamanlama için dosyalar açılamadı

[ctx: Name]
en: No Qt Sql modules were found
tr: Hiç Qt Sql modülü bulunamadı

[ctx: Name]
en: ELF structure
tr: ELF yapısı

[ctx: Name]
en: PNG file header
tr: PNG dosyası başlığı

[ctx: Name]
en: JavaScript test
tr: JavaScript testi

[ctx: Name]
en: Another simple test
tr: Başka bir basit test

[ctx: Comment]
en: A few more test structures
tr: Birkaç ek test yapısı

[ctx: Name]
en: Simple test
tr: Basit test

[ctx: Comment]
en: A few test structures
tr: Birkaç test yapısı

[ctx: Name]
en: Okteta Mobile
tr: Okteta Mobil

[ctx: Name]
en: Okteta Hex Viewer
tr: Okteta Bayt Gösterici

[ctx: GenericName]
en: Hex Editor
tr: Bayt Düzenleyici

[ctx: Name]
en: Gettext Translation
tr: Gettext Çevirisi

[ctx: Name]
en: Export Layout
tr: Düzeni Dışarıya Aktar

[ctx: Name]
en: Horizontal Layout
tr: Yatay Düzen

[ctx: Comment]
en: Layout which renders Horizontal
tr: Yatay hazırlanan düzen

[ctx: Name]
en: Vertical Layout
tr: Dikey Düzen

[ctx: Comment]
en: Layout which renders vertical
tr: Dikey hazırlanan düzen

[ctx: GenericName]
en: UML Modeller
tr: UML Modelleyici
