network-manager-applet - en to eo translation catalogue (495 entries)

en: Network
eo: Reto

en: Manage your network connections
eo: Kontroli viajn retkonektojn

en: Disable connected notifications
eo: Elŝalti atentigojn pri konektoj

en: Set this to TRUE to disable notifications when connecting to a network.
eo: Agordi ĉi tiun al 'vera' por elŝalti atentigojn kiam konektanta al la reto.

en: Disable disconnected notifications
eo: Elŝalti atentigojn pri malkonektoj

en: Set this to TRUE to disable notifications when disconnecting from a network.
eo: Agordi ĉi tiun al 'vera' por elŝalti atentigojn kiam malkonektanta al la reto.

en: Suppress networks available notifications
eo: Nuligi atentigon pri disponeblaj retoj

en: Set this to TRUE to disable notifications when wireless networks are available.
eo: Agordi ĉi tiun al 'vera' por elŝalti atentigojn kiam sendrataj retoj disponeblas.

en: Stamp
eo: Stampo

en: Used to determine whether settings should be migrated to a new version.
eo: Uzita por determini ĉu agordoj devus esti migrigita al nova versio.

en: Disable WiFi Create
eo: Elŝalti kreon de sendrataj konektoj

en: Set to TRUE to disable creation of adhoc networks when using the applet.
eo: Agordi tion ĉi "vera", se vi volas elŝalti la kreadon de por-okazaj retoj per la aplikaĵeto.

en: Network Connections
eo: Retkonektoj

en: Manage and change your network connection settings
eo: Administri kaj ŝanĝi viajn retkonektajn agordojn

en: Available
eo: Disponeble

en: You are now connected to '%s'.
eo: Vi estas konektita al '%s'.

en: Connection Established
eo: Konekto establita

en: You are now connected to the mobile broadband network.
eo: Vi estas nun konektita al la poŝtelefona larĝkapacita reto.

en: Preparing mobile broadband connection '%s'...
eo: Pretigas poŝtelefonan larĝkapacitan konekton '%s'...

en: Configuring mobile broadband connection '%s'...
eo: Agordas poŝtelefonan larĝkapacitan konekton '%s'...

en: User authentication required for mobile broadband connection '%s'...
eo: Movebla larĝkapacita konekto «%s» necesas aŭtentigon de uzanto...

en: Requesting a network address for '%s'...
eo: Petanta retan adreson por '%s'...

en: Mobile broadband connection '%s' active
eo: Poŝtelefona larĝkapacita konekto '%s' aktivas

en: Mobile Broadband (%s)
eo: Poŝtelefona larĝkapacita reto (%s)

en: Mobile Broadband
eo: Poŝtelefona larĝkapacita reto

note: Default connection item
en: New Mobile Broadband (CDMA) connection...
eo: Nova poŝtelefona larĝkapacita (CDMA) konekto...

en: You are now connected to the CDMA network.
eo: Vi estas konektita al la CDMA-reto.

en: Mobile broadband connection '%s' active: (%d%%%s%s)
eo: Poŝtelefona larĝkapacita konekto '%s' aktivas: (%d%%%s%s)

en: roaming
eo: retmigrado

en: CDMA network.
eo: CDMA-reto.

en: You are now registered on the home network.
eo: Vi estas nun registrita en la hejma reto.

en: You are now registered on a roaming network.
eo: Vi estas nun registrita en la retmigra reto.

note: Default connection item
en: New Mobile Broadband (GSM) connection...
eo: Nova port-larĝkapacita (GSM) konekto...

en: You are now connected to the GSM network.
eo: Vi estas nun konektite al la GSM-reto.

en: PIN code required
eo: PIN-kodo bezonatas

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
eo: Port-larĝkapacita aparato bezonas PIN-kodon

en: PIN code for SIM card '%s' on '%s'
eo: PIN-kodo por SIM-karto '%s' ĉe '%s'

en: Wrong PIN code; please contact your provider.
eo: Malĝusta PIN-kodo; bonvolu kontakti vian retprovizanton.

en: Wrong PUK code; please contact your provider.
eo: Malĝusta PUK-kodo; bonvolu kontakti vian retprovizanton.

note: Start the spinner to show the progress of the unlock
en: Sending unlock code...
eo: Sendas malŝlosan kodon...

en: SIM PIN unlock required
eo: SIM-PIN postulas malŝloson

en: SIM PIN Unlock Required
eo: SIM-PIN postulas malŝloson

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PIN
en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PIN code before it can be used.
eo: La poŝtelefona larĝkapacita aparato '%s' postulas SIM-PIN-kodon antaŭ ol ĝi povas esti uzata.

note: Translators: PIN code entry label
en: PIN code:
eo: PIN-kodo:

note: Translators: Show/obscure PIN checkbox label
en: Show PIN code
eo: Montri PIN-kodon

en: SIM PUK unlock required
eo: Malŝloso de SIM-PUK postulata

en: SIM PUK Unlock Required
eo: Malŝloso de SIM-PUK postulata

note: FIXME: some warning about # of times you can enter incorrect PUK
en: The mobile broadband device '%s' requires a SIM PUK code before it can be used.
eo: La poŝtelefona laĝkapacita aparato '%s' postulas SIM-PUK-kodon antaŭ ol ĝi povos esti uzata.

note: Translators: PUK code entry label
en: PUK code:
eo: PUK-kodo:

note: Translators: New PIN entry label
en: New PIN code:
eo: Nova PIN-kodo:

note: Translators: New PIN verification entry label
en: Re-enter new PIN code:
eo: Reenigi novan PIN-kodon:

note: Translators: Show/obscure PIN/PUK checkbox label
en: Show PIN/PUK codes
eo: Montri PIN/PUK-kodojn

en: GSM network.
eo: GSM-reto.

en: Auto Ethernet
eo: Aŭtomata eterreto

en: Wired Networks (%s)
eo: Drata reto (%s)

en: Wired Network (%s)
eo: Drata reto (%s)

en: Wired Networks
eo: Drataj retoj

en: Wired Network
eo: Drata reto

note: Notify user of unmanaged or unavailable device
en: disconnected
eo: nekonektite

en: You are now connected to the wired network.
eo: Vi estas nun konektite al la drata reto.

en: Preparing wired network connection '%s'...
eo: Preparanta drat-retan konekton '%s'…

en: Configuring wired network connection '%s'...
eo: Agordanta drat-retan konekton '%s'…

en: User authentication required for wired network connection '%s'...
eo: Drat-reta konekto '%s' bezonas aŭtentigon de la uzanto...

en: Requesting a wired network address for '%s'...
eo: Petanta drat-retan adreson por '%s'...

en: Wired network connection '%s' active
eo: Drat-reta konekto '%s' aktiva

en: DSL authentication
eo: DSL-aŭtentigo

en: _Connect to Hidden Wireless Network...
eo: _Konektiĝi al kaŝita sendrata reto...

en: Create _New Wireless Network...
eo: Krei _novan sendratan reton…

en: (none)
eo: (neniu)

en: Wireless Networks (%s)
eo: Sendrataj retoj (%s)

en: Wireless Network (%s)
eo: Sendrata reto (%s)

en: Wireless Network | Wireless Networks
eo[0]: Sendrata reto
eo[1]: Sendrataj retoj

en: wireless is disabled
eo: Sendrata ret-konektilo estas elŝaltita

en: wireless is disabled by hardware switch
eo: sendrata reto estas elŝaltite per aparatara ŝaltilo

en: More networks
eo: Pliaj retoj

en: Wireless Networks Available
eo: Sendrataj retoj estas disponeblaj

en: Use the network menu to connect to a wireless network
eo: Uzi la retmenuon por konekti al sendrata reto

en: Don't show this message again
eo: Ne remontri tiun mesaĝon

en: You are now connected to the wireless network '%s'.
eo: Vi estas nun konektite al la sendrata reto '%s'.

en: Preparing wireless network connection '%s'...
eo: Preparanta sendrat-retan konekton '%s'…

en: Configuring wireless network connection '%s'...
eo: Agordanta sendrat-retan konekton '%s'…

en: User authentication required for wireless network '%s'...
eo: Sendrata reto '%s' necesas legitimadon de la uzanto...

en: Requesting a wireless network address for '%s'...
eo: Petanta sendrat-retan adreson por '%s'...

en: Wireless network connection '%s' active: %s (%d%%)
eo: Sendrat-reta konekto '%s' aktiva: %s (%d%%)

en: Wireless network connection '%s' active
eo: Sendrat-reta konekto '%s' aktiva

en: WiMAX Mobile Broadband (%s)
eo: WiMAX-portebla larĝkapacita reto (%s)

en: WiMAX Mobile Broadband
eo: WiMAX-portebla larĝkapacita reto

en: WiMAX is disabled
eo: WiMAX estas elŝaltite

en: WiMAX is disabled by hardware switch
eo: WiMAX estas elŝaltite per aparatara ŝaltilo

en: You are now connected to the WiMAX network.
eo: Vi estas nun konektite al la WiMAX-reto.

en: Error displaying connection information:
eo: Eraro montrante konekt-informojn:

en: Dynamic WEP
eo: Dinamika WEP

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
eo: Neniu

[ctx: Speed]
en: Unknown
eo: Nekonate

[ctx: WiMAX CINR]
en: unknown
eo: nekonate

[ctx: WiMAX Base Station ID]
en: unknown
eo: nekonate

en: Ethernet (%s)
eo: Eterreto (%s)

en: 802.11 WiFi (%s)
eo: Sendrata reto laŭ 802.11 (%s)

note: --- General ---
en: General
eo: Ĝenerale

en: Interface:
eo: Interfaco:

en: Hardware Address:
eo: Aparatara adreso:

note: Driver
en: Driver:
eo: Pelilo:

en: Speed:
eo: Rapido:

en: Security:
eo: Sekureco:

en: BSID:
eo: _BSID:

note: Address
en: IP Address:
eo: IP-adreso:

[ctx: Address]
en: Unknown
eo: Nekonate

en: Broadcast Address:
eo: Elsenda adreso:

note: Prefix
en: Subnet Mask:
eo: Subreta masko:

[ctx: Subnet Mask]
en: Unknown
eo: Nekonate

en: Default Route:
eo: Defaŭlta kurso:

en: Primary DNS:
eo: Unuaranga DNS:

en: Secondary DNS:
eo: Duaranga DNS:

en: Ternary DNS:
eo: Triaranga DNS:

en: Ignored
eo: Ignorite

en: VPN Type:
eo: VPN-Tipo:

en: VPN Gateway:
eo: VPN-kluzo:

en: VPN Username:
eo: VPN-uzantonomo:

en: VPN Banner:
eo: VPN-rubando:

en: Base Connection:
eo: Baza konekto:

en: Unknown
eo: Nekonata

note: Shouldn't really happen but ...
en: No valid active connections found!
eo: Ne validaj aktiv-konektoj trovitaj

en: Copyright © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2005-2008 Novell, Inc.
    and many other community contributors and translators
eo: Kopirajto © 2004-2011 Red Hat, Inc.
    Kopirajto © 2005-2008 Novell, Inc.
    kaj multaj aliaj komunumaj kontribuantoj kaj tradukantoj

en: Notification area applet for managing your network devices and connections.
eo: Apleto en atentiga zono por administri viajn retajn aparatojn kaj konektojn.

en: NetworkManager Website
eo: Retpaĝaro de NetworkManager

en: Missing resources
eo: Mankantaj risurcoj

en: Mobile broadband network password
eo: Pasvorto de la movebla larĝkapacita konekto

en: A password is required to connect to '%s'.
eo: Pasvorto bezonatas por konektiĝi al '%s'.

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the network connection was interrupted.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar retkonekto estis interrompita.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar VPN-servo haltigis neatendite.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service returned invalid configuration.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar VPN-servo revenigis nevalidan agordon.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the connection attempt timed out.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar la konekta provo eltempiĝis.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service did not start in time.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar la VPN-servo ne komencis tempe.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar la VPN-servo fiaskis je la komenco.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because there were no valid VPN secrets.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar ne estis validaj VPN-sekretaĵoj.

en: 
    The VPN connection '%s' failed because of invalid VPN secrets.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar estis nevalidaj VPN-sekretaĵoj.

en: 
    The VPN connection '%s' failed.
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' .

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the network connection was interrupted.
eo: 
    Malkonektiĝis VPN-konekto '%s' ĉar retkonekto estis interrompita.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected because the VPN service stopped.
eo: 
    Malkonektiĝis VPN-konekto '%s' ĉar la VPN-servo haltigis.

en: 
    The VPN connection '%s' disconnected.
eo: 
    Malkonektiĝis VPN-konekto '%s' .

en: VPN Login Message
eo: VPN-ensalutmesaĝo

en: VPN Connection Failed
eo: Fiaskis VPN-konekto

en: 
    The VPN connection '%s' failed because the VPN service failed to start.
    
    %s
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' ĉar la VPN-servo fiaskis je la komenco.
    
    %s

en: 
    The VPN connection '%s' failed to start.
    
    %s
eo: 
    Fiaskis VPN-konekto '%s' je la komenco.
    
    %s

en: device not ready (firmware missing)
eo: aparato ne pretas (mikroprogramaro mankas)

en: device not ready
eo: Aparato ne preta

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: device not managed
eo: Aparato ne administrita

en: No network devices available
eo: Neniuj retaparatoj disponeblaj

en: _VPN Connections
eo: _VPN-konektoj

en: _Configure VPN...
eo: _Agordi na VPN...

en: _Disconnect VPN
eo: _Malkonekti VPN

en: NetworkManager is not running...
eo: NetworkManager ne estas rulanta...

en: Networking disabled
eo: Retkonektado elŝaltitas

note: 'Enable Networking' item
en: Enable _Networking
eo: Enŝalti _reton

note: 'Enable Wireless' item
en: Enable _Wireless
eo: Enŝalti _sendratan reton

note: 'Enable Mobile Broadband' item
en: Enable _Mobile Broadband
eo: Enŝalti _moveblan larĝkapacitan konekton

note: 'Enable WiMAX Mobile Broadband' item
en: Enable WiMA_X Mobile Broadband
eo: Enŝalti WiMAX-larĝkapacitan konekton

note: Toggle notifications item
en: Enable N_otifications
eo: Enŝalti atentig_ojn

note: 'Connection Information' item
en: Connection _Information
eo: Konektaj _informoj

note: 'Edit Connections...' item
en: Edit Connections...
eo: Redakti konektojn...

note: Help item
en: _Help
eo: _Helpo

note: About item
en: _About
eo: _Pri

en: Disconnected
eo: Malkonektita

en: The network connection has been disconnected.
eo: La retkonekto estas malkonektigita.

en: Preparing network connection '%s'...
eo: Agordanta retkonekton '%s'...

en: User authentication required for network connection '%s'...
eo: Retkonekto '%s' necesas uzantan aŭtentigon...

en: Network connection '%s' active
eo: Retkonekto '%s' aktiva

en: Starting VPN connection '%s'...
eo: Komencanta VPN-konekton '%s'...

en: User authentication required for VPN connection '%s'...
eo: VPN-retkonekto '%s' necesas uzantan aŭtentigon...

en: Requesting a VPN address for '%s'...
eo: Petanta VPN-adreson por '%s'...

en: VPN connection '%s' active
eo: VPN-konekto '%s' aktiva

en: No network connection
eo: Neniu retkonekto

en: NetworkManager Applet
eo: Apleto por NetworkManager

en: Automatically unlock this device
eo: Aŭtomate malŝlosi ĉi tiun aparaton

en: _Unlock
eo: _Malŝlosi

en: Connection Information
eo: Konektinformoj

en: Active Network Connections
eo: Aktivaj retkonektoj

en: Wired 802.1X authentication
eo: Dratita 802.1X-aŭtentigo

en: _Network name:
eo: Ret_nomo:

en: automatic
eo: aŭtomata

en: Failed to update connection secrets due to an unknown error.
eo: Fiaskis ĝisdatigi konektosekretojn pro nekonata eraro.

en: IP addresses identify your computer on the network.  Click the "Add" button to add an IP address.
eo: IP-adresoj identigas vian komputilon surrete. Alklaku la butonon "Aldoni" por aldoni IP-adreson.

en: Ig_nore automatically obtained routes
eo: Ig_nori aŭtomate ricevitajn itinerojn

en: _Use this connection only for resources on its network
eo: _Uzi ĉi tiun konekton nur por fontoj sur ĝia reto

en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection.
eo: Se enŝaltite, ĉi tiu konekto neniam estos uzata kiel la defaŭltan retkonekton.

en: _Username:
eo: _Uzantonomo:

en: _Service:
eo: _Servo:

en: Sho_w password
eo: _Montri pasvorton

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Automatic with manual DNS settings
eo: Aŭtamata per permanaj DNS-agordoj

en: Manual
eo: Permane

en: Link-Local
eo: Ligilo-loko

en: Shared to other computers
eo: Kunhavita kun aliaj komputiloj

en: _Method:
eo: _Metodo:

en: Addresses
eo: Adresoj

en: The DHCP client identifier allows the network administrator to customize your computer's configuration.  If you wish to use a DHCP client identifier, enter it here.
eo: La DHCP-klienta identigilo ebligas al la retadministranto tajlori la konfiguron de via komputilo. Se vi deziras uzi DHCP-klientan identigilon, enigu ĝin ĉi tie.

en: Domains used when resolving host names. Use commas to separate multiple domains.
eo: Retregionoj uzataj dum serĉado de nomoj de gastigaj komputiloj. Uzu komojn por disigi plurajn retregionojn.

en: D_HCP client ID:
eo: D_HCP-klientidentigilo:

en: S_earch domains:
eo: S_erĉi domajnojn:

en: _DNS servers:
eo: _DNS-serviloj:

en: IP addresses of domain name servers used to resolve host names. Use commas to separate multiple domain name server addresses.
eo: IP-adresoj de serviloj por retregionaj nomoj uzataj por serĉi nomojn de gastigaj komputiloj. Uzu komojn por disigi plurajn adresojn de serviloj por retregionaj nomoj.

en: Require IPv_4 addressing for this connection to complete
eo: Postuli IPv_4-adresadon antaŭ ol ĉi tiu konekto povas esti farata

en: When connecting to IPv6-capable networks, allows the connection to complete if IPv4 configuration fails but IPv6 configuration succeeds.
eo: Permesi la kompletigon de la konekto, se dum konektado al IPv6-kapablaj retoj la IPv4-agordo fiaskas sed la IPv6-agordo sukcesas.

en: _Routes…
eo: Alidi_rektoj…

en: Require IPv_6 addressing for this connection to complete
eo: Postuli IPv_6-adresadon por kompletigi ĉi tiun konekton

en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds.
eo: Permesi la kompletigon de la konekto, se dum konektado al IPv4-kapablaj retoj la IPv6-agordo fiaskas sed la IPv4-agordo sukcesas.

en: Any
eo: Iu ajn

en: Prefer 3G (UMTS/HSPA)
eo: Preferi na 3G (UMTS/HSPA)

en: Prefer 2G (GPRS/EDGE)
eo: Preferi na 2G (GPRS/EDGE)

en: Basic
eo: Baza

en: Nu_mber:
eo: Nu_mero:

en: Advanced
eo: Altnivele

en: N_etwork ID:
eo: R_eta identigilo:

en: _Type:
eo: _Tipo:

en: Change...
eo: Ŝanĝi...

en: Allow _roaming if home network is not available
eo: Permesi _retmigradon se la hejma reto ne disponeblas

en: Sho_w passwords
eo: _Montri pasvortojn

en: Authentication
eo: Aŭtentokontrolo

en: Allowed methods:
eo: Permesitaj metodoj:

en: Configure _Methods…
eo: Agordi _metodojn…

en: Compression
eo: Densigo

en: _Use point-to-point encryption (MPPE)
eo: _Uzi punkt-al-punktan ĉifradon (MPPE)

en: _Require 128-bit encryption
eo: _Necesas ĉifradon da 128-bajtoj

en: Use _stateful MPPE
eo: Uzi «_stateful MPPE»

en: Allow _BSD data compression
eo: Permesi kompaktigon de _BSD-datumoj

en: Allow _Deflate data compression
eo: Permesi «_Deflate»-datumkompaktigon

en: Use TCP _header compression
eo: Apliki densigon de TCP-_kapoj

en: Echo
eo: Eĥo

en: Send PPP _echo packets
eo: Sendi _eĥajn PPP-pakaĵojn

en: Twisted Pair (TP)
eo: Tordita Paro (TP)

en: _Port:
eo: _Pordo:

en: _Speed:
eo: _Rapido:

en: Full duple_x
eo: Plene ambaŭdire_kta

en: Aut_onegotiate
eo: Aŭt_omate intertrakti

en: _Device MAC address:
eo: _Aparatara MAC-adreso:

en: C_loned MAC address:
eo: K_lonita MAC-adreso:

en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the network device this connection is activated on.  This feature is known as MAC cloning or spoofing.  Example: 00:11:22:33:44:55
eo: La ĉi tie enigita MAC-adreso estos uzata kiel aparatara adreso por la retaparato al kiu tiu ĉi konekto estas farata. Tiu ĉi trajto estas konata kiel MAC-klonado aŭ mistifikado. Ekzemple: 00:11:22:33:44:55

en: bytes
eo: bajtoj

en: Infrastructure
eo: Infrastrukturo

en: Ad-hoc
eo: Provizore

en: Transmission po_wer:
eo: Senda po_vumo:

en: _Rate:
eo: _Rapido:

en: This option locks this connection to the wireless access point (AP) specified by the BSSID entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
eo: Ĉi tiu opcio limigas ĉi tiun konekton al la sendrata retkaptejo (AP) specifita per la BSSID enigita tien ĉi. Ekzemplo: 00:11:22:33:44:55

en: C_hannel:
eo: _Kanalo:

en: Ban_d:
eo: Ben_do:

en: M_ode:
eo: Reĝim_o:

en: S_ecurity:
eo: S_ekureco:

en: Allowed Authentication Methods
eo: Permesitaj aŭtentokontrol-metodoj

en: Password Authentication Protocol
eo: Protokolo de aŭtentigo de pasvorto

en: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol version 2
eo: Microsoft Challenge Handshake Authentication Protocol versio 2

en: In most cases, the provider's PPP servers will support all authentication methods.  If connections fail, try disabling support for some methods.
eo: En la plej multaj kazoj, la PPP-serviloj subtenos ĉiujn metodojn de aŭtentigkontrolo.  Se konektoj fiaskas, provu elŝalti la subtenon por kelkaj metodoj.

en: Choose a VPN Connection Type
eo: Elekti VPN-konekttipon

en: Select the type of VPN you wish to use for the new connection.  If the type of VPN connection you wish to create does not appear in the list, you may not have the correct VPN plugin installed.
eo: Elektu la VPN-specon kiun vi deziras uzi por la nova konekto. Se la de vi dezirata VPN-speco ne disponeblas en la listo, eble vi ne instalis la ĝustan VPN-kromprogramon.

en: Create…
eo: Krei…

en: Address
eo: Adreso

en: Netmask
eo: Retmasko

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Metric
eo: Metra

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Could not load DSL user interface.
eo: Ne eblas ŝargi uzantinterfacon de DSL.

en: DSL connection %d
eo: DSL-konekto «%d»

en: Automatic (VPN)
eo: Aŭtomata (VPN)

en: Automatic (VPN) addresses only
eo: Nur aŭtomataj adresoj (VPN)

en: Automatic (PPP)
eo: Aŭtomata (PPP)

en: Automatic (PPP) addresses only
eo: Nur aŭtomataj adresoj (PPP)

en: Automatic (PPPoE)
eo: Aŭtomata (PPPoE)

en: Automatic (PPPoE) addresses only
eo: Nur aŭtomataj adresoj (PPPoE)

en: Automatic (DHCP)
eo: Aŭtomata (DHCP)

en: Automatic (DHCP) addresses only
eo: Nur aŭtomataj adresoj (DHCP)

en: Link-Local Only
eo: Nur "Ligi-Loke"

en: Disabled
eo: Elŝaltite

en: Editing IPv4 routes for %s
eo: Redaktanta IPv4-kurson por %s

en: IPv4 Settings
eo: Agordoj por IPv4

en: Could not load IPv4 user interface.
eo: Ne eblas ŝargi IPv4-uzantinterfacon.

en: Automatic, addresses only
eo: Aŭtomate, nur adresoj

en: Ignore
eo: Ignori

en: Automatic, DHCP only
eo: Aŭtomate, nur DHCP

en: Editing IPv6 routes for %s
eo: Redaktanta IPv6-kursoj por %s

en: IPv6 Settings
eo: Agordoj por IPv6

en: Could not load IPv6 user interface.
eo: Ne eblas ŝargi IPv6-uzantinterfacon.

en: Could not load mobile broadband user interface.
eo: Ne eblas ŝargi uzinterfacon por poŝtelefona larĝkapacita reto.

en: Unsupported mobile broadband connection type.
eo: Nesubtenata speco de poŝtelefona larĝkapacita konekto.

note: Fall back to just asking for GSM vs. CDMA
en: Select Mobile Broadband Provider Type
eo: Elektu specon de poŝtelefona larĝkapacita provizanto

en: Select the technology your mobile broadband provider uses.  If you are unsure, ask your provider.
eo: Elektu la teĥnologion uzatan de via poŝtelefona larĝkapacita provizanto. Se vi ne certas, demandu vian provizanton.

en: My provider uses _GSM-based technology (i.e. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)
eo: Mia provizanto uzas _GSM-bazitan teĥnologion (ekz. GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA)

en: My provider uses C_DMA-based technology (i.e. 1xRTT, EVDO)
eo: Mia provizanto uzas C_DMA-bazitan teĥnologion (ekz. 1xRTT, EVDO)

note: Translators: "none" refers to authentication methods
en: none
eo: neniu

en: Editing PPP authentication methods for %s
eo: Redaktanta PPP-metodojn de aŭtentigo por %s

en: PPP Settings
eo: Agordoj por PPP

en: Could not load PPP user interface.
eo: Ne eblis ŝargi PPP-uzantinterfacon.

en: Could not load VPN user interface.
eo: Ne eblis ŝargi VPN-uzantointerfacon.

en: Could not find VPN plugin service for '%s'.
eo: Ne eblis trovi VPN-kromprograman servon por '%s'.

en: VPN connection %d
eo: VPN-konekto %d

en: This option locks this connection to the network device specified by its permanent MAC address entered here.  Example: 00:11:22:33:44:55
eo: Ĉi tiu opcio limigas ĉi tiun konekton al la reta aparato specifita per ĝia permanenta MAC-adreso enigita tien ĉi. Ekzemplo: 00:11:22:33:44:55

en: Wired
eo: Drata

en: Could not load wired user interface.
eo: Ne eblas ŝargi uzantinterfacon por drataj konektoj.

en: Wired connection %d
eo: Drata konekto %d

en: 802.1x Security
eo: 802.1x-sekureco

en: Could not load Wired Security security user interface.
eo: Ne eblas ŝargi sekurecan uzantinterfacon por sendrata sekureco.

en: Use 802.1_X security for this connection
eo: Uzi 802.1_X-sekurecon por ĉi tiu konekto

en: default
eo: defaŭlte

en: Wireless
eo: Sendrata

en: Could not load WiFi user interface.
eo: Ne eblas ŝargi uzantinterfacon por sendrataj konektoj.

en: Wireless connection %d
eo: Sendrata konekto %d

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eo: WEP 40/128-bita ŝlosilo (Deksesuma aŭ ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eo: 128-bita WEP-pasfrazo

en: Dynamic WEP (802.1x)
eo: Dinamika WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
eo: WPA kaj WPA2 por personoj

en: WPA & WPA2 Enterprise
eo: WPA kaj WPA2 por enterprenoj

en: Could not load WiFi security user interface; missing WiFi setting.
eo: Ne eblis ŝargi uzantinterfacon por la sekureco de sendrataj konektoj ĉar mankas agordojn por sendrataj konektoj.

en: Wireless Security
eo: Sekureco de sendrataj konektoj

en: Could not load WiFi security user interface.
eo: Ne eblis ŝargi uzantinterfacon por la sekureco de sendrataj konektoj.

en: Editing %s
eo: Redaktante %s

en: Editing un-named connection
eo: Redaktante sennoman konekton

en: The connection editor could not find some required resources (the .ui file was not found).
eo: La konektoredaktilo ne povis trovi kelkajn neprajn risurcojn (la .ui-dosiero ne estis  trovita).

en: Error creating connection editor dialog.
eo: Eraro dum kreo de dialogujo por konekto-redaktilo.

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Save any changes made to this connection.
eo: Konservi ĉiujn ŝanĝojn faritajn al tiu ĉi konekto.

en: _Save...
eo: Kon_servi...

en: Authenticate to save this connection for all users of this machine.
eo: Aŭtentigi por konservi ĉi tiun konekton por ĉiuj uzantoj de ĉi tiu komputilo.

en: _Import
eo: E_nporti

en: E_xport
eo: E_lporti

en: Connection _name:
eo: _Nomo de konekto:

en: Connect _automatically
eo: Konekti _aŭtomate

en: Available to all users
eo: Disponebla al ĉiuj uzantoj

en: never
eo: neniam

en: now
eo: nun

note: less than an hour ago
en: %d minute ago | %d minutes ago
eo[0]: Antaŭ %d minuto
eo[1]: Antaŭ %d minutoj

en: %d hour ago | %d hours ago
eo[0]: Antaŭ %d horo
eo[1]: Antaŭ %d horoj

en: %d day ago | %d days ago
eo[0]: Antaŭ %d tago
eo[1]: Antaŭ %d tagoj

en: %d month ago | %d months ago
eo[0]: Antaŭ %d monato
eo[1]: Antaŭ %d monatoj

en: %d year ago | %d years ago
eo[0]: Antaŭ %d jaro
eo[1]: Antaŭ %d jaroj

en: Connection add failed
eo: Aldono de konekto fiaskis

en: Error saving connection
eo: Eraro dum konservo de konekto

en: The property '%s' / '%s' is invalid: %d
eo: La atributo  '%s' / '%s' estas nevalida: %d

en: An unknown error occurred.
eo: Okazis nekonata eraro.

en: Error initializing editor
eo: Eraro dum pravalorizado de redaktilo

en: The connection editor dialog could not be initialized due to an unknown error.
eo: La dialogujo por la konekto-redaktilo ne estis pravalorizebla pro nekonata eraro.

en: Could not create new connection
eo: Ne eblis krei novan konekton.

en: Could not edit new connection
eo: Ne eblis agordi novan konekton.

en: Could not edit connection
eo: Ne eblis agordi konekton.

en: Connection delete failed
eo: Forigo de konekto malsukcesis.

en: Are you sure you wish to delete the connection %s?
eo: Ĉu vi certe volas forigi la konekton %s?

en: Cannot import VPN connection
eo: Ne eblas enporti VPN-konekton

en: The VPN plugin failed to import the VPN connection correctly
    
    Error: no VPN service type.
eo: La VPN-kromprogramo fiaskis korekte importi la VPN-konekton
    
    Eraro: neniu speco de VPN-servo

en: Could not edit imported connection
eo: Ne eblas redakti enportitan konekton

en: Name
eo: Nomo

en: Last Used
eo: Laste uzita

en: No VPN plugin available. Please install one to enable this button.
eo: Neniu VPN-kromprogramo estas instalita. Bonvole instalu iun por enŝalti tiun butonon.

en: _Edit
eo: R_edakti

en: Edit the selected connection
eo: Redaki elektitan konekton

en: _Edit...
eo: R_edakti...

en: Authenticate to edit the selected connection
eo: Aŭtentigi por redakti la elektitan konekton

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Delete the selected connection
eo: Forigi la elektitan konekton

en: _Delete...
eo: _Forigi...

en: Authenticate to delete the selected connection
eo: Vi devas aŭtentigi por forigi la elektitan konekton

en: Error creating connection
eo: Eraro dum kreo de konekto

en: Don't know how to create '%s' connections
eo: Ne scias kiel krei konektojn per  '%s'

en: Error editing connection
eo: Eraro dum redakto de konekto

en: Don't know how to edit '%s' connections
eo: Ne scias kiel redakti konektojn per  '%s'

en: Did not find a connection with UUID '%s'
eo: Ne trovis konekton kun UUID '%s':w

en: The file '%s' could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
eo: La dosiero '%s' ne estis legebla aŭ ne entenas rekonitajn VPN-konektajn informojn
    
    Eraro: %s

en: Select file to import
eo: Elekti enportendan dosieron

en: A file named "%s" already exists.
eo: Dosiero nomita «%s» jam ekzistas.

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi %s per la VPN-konekto vi estas konservanta?

en: Cannot export VPN connection
eo: Ne eblas elporti VPN-konekton

en: The VPN connection '%s' could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
eo: La VPN-konekto «%s» ne povas esti elportita al %s.
    
    Eraro: %s.

en: Export VPN connection...
eo: Elporti VPN-konekton...

en: Failed to create PAN connection: %s
eo: Fiaskis krei PAN-konekton: %s

en: Your phone is now ready to use!
eo: Via telefono estas nun uzpreta!

en: %s Network
eo: %s Reto

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Failed to create DUN connection: %s
eo: Fiaskis krei DUN-konekton: %s

en: Mobile wizard was canceled
eo: Asistanto por poŝtelefonoj nuliĝis

en: Unknown phone device type (not GSM or CDMA)
eo: Nekonata telefonaparata speco (ne GSM nek CDMA)

en: failed to connect to the phone.
eo: fiaskis konekti al la telefono.

en: unexpectedly disconnected from the phone.
eo: neatendite malkonektiĝis de la telefono.

en: timed out detecting phone details.
eo: eltempiĝis dum detektado de telefonaj detaloj.

en: Detecting phone configuration...
eo: Detektas telefonan agordaron...

en: could not find the Bluetooth device.
eo: Ne eblis trovi la Bludento-aparaton.

en: The default Bluetooth adapter must be enabled before setting up a Dial-Up-Networking connection.
eo: La defaŭlta Bludento-adaptilo devas esti enŝaltita antaŭ ol vi povas starigi pertelefonan retkonekton.

en: Bluetooth configuration not possible (failed to connect to D-Bus: %s).
eo: Agordado de Bludento ne eblas (fiaskis konekti al D-buso: %s).

en: Bluetooth configuration not possible (failed to create D-Bus proxy).
eo: Agordado de Bludento ne eblas (fiaskis krei D-busan prokurilon).

en: Bluetooth configuration not possible (error finding NetworkManager: %s).
eo: Agordado de Bludento ne eblas (ne povis trovi NetworkManager: %s).

en: Use your mobile phone as a network device (PAN/NAP)
eo: Uzi vian poŝtelefonon kiel retaparato (PAN/NAP)

en: Access the Internet using your mobile phone (DUN)
eo: Eniri la reton per via poŝtelefono (DUN)

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
eo: Via poŝtelefona larĝkapacita konekto estas agordita per la sekvaj agordoj:

note: Device
en: Your Device:
eo: Via aparato:

note: Provider
en: Your Provider:
eo: Via provizanto:

note: Plan and APN
en: Your Plan:
eo: Via faktura reĝimo:

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected.  If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings.  To modify your mobile broadband connection settings, choose "Network Connections" from the System >> Preferences menu.
eo: Konekto estos nun farata al via poŝtelefona larĝkapacita provizanto uzante la de vi elektitajn agordojn. Se la konekto malsukcesas aŭ vi ne povas atingi retajn fontojn, rekontrolu viajn agordojn. Por modifi viajn agordojn por poŝtelefona larĝkapacita konekto, elektu "Retkonektoj"-n el la menuo Sistemo >> Agordoj.

en: Confirm Mobile Broadband Settings
eo: Konfirmi agordojn por poŝtelefona larĝkapacita reto

en: Unlisted
eo: Nelistigite

en: _Select your plan:
eo: _Elekti vian planon:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
eo: Elekti planon - _APN (Access Point Name, nomo de retkaptejo):

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
eo: Atenton: Elekto de neĝusta plano povas kaŭzi fakturajn problemojn kun via larĝkapacita konto, aŭ eble preventas konekteblon.
    
    Se vi ne certas kiun planon elekti, bonvolu demandi vian provizanton por la APN de via plano.

en: Choose your Billing Plan
eo: Elekti vian fakturo-planon

en: My plan is not listed...
eo: Mia plano estas nelistigite...

en: Select your provider from a _list:
eo: Elekti vian provizanton el _listo:

en: Provider
eo: Provizanto

en: I can't find my provider and I wish to enter it _manually:
eo: Mi ne povas trovi mian provizanton kaj mi deziras enigi ĝin _mane:

en: Provider:
eo: Provizanto:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
eo: Mia provizanto uzas GSM-teĥnologion (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
eo: Mia provizanto uzas CDMA-teĥnologion (1XRRT, EVDO)

en: Choose your Provider
eo: Elekti vian provizanton

en: Country or Region List:
eo: Landa aŭ regiona listo:

en: Country or region
eo: Lando aŭ regiono

en: My country is not listed
eo: Mia lando ne estas listigita

en: Choose your Provider's Country or Region
eo: Elekti la landon aŭ regionon de via provizanto

en: Installed GSM device
eo: Instalis GSM-aparaton

en: Installed CDMA device
eo: Instalis CDMA-aparaton

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
eo: Ĉi tiu asistanto helpas vin facile agordi poŝtelefonan larĝkapacitan konekton al portebla (3G) reto.

en: You will need the following information:
eo: Vi bezonos la sekvajn informojn:

en: Your broadband provider's name
eo: La nomon de via larĝkapacita provizanto

en: Your broadband billing plan name
eo: La nomon de la fakturplano de via larĝkapacita provizanto

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
eo: (en kelkaj kazoj) la APN-n (Access Point Name, nomo de retkaptejo) de la fakturplano

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
eo: Krei konekton por _tiu ĉi larĝkapacita aparato:

en: Any device
eo: Iu aparato

en: Set up a Mobile Broadband Connection
eo: Agordi poŝtelefonan larĝkapacitan konekton

en: New Mobile Broadband Connection
eo: Nova poŝtelefona larĝkapacita konekto

en: New...
eo: Nova...

en: C_reate
eo: K_rei

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
eo: Pasvortoj aŭ ĉifroŝlosiloj estas postulataj por atingi la sendratan reton '%s'.

en: Wireless Network Authentication Required
eo: Aŭtentigo por sendrata reto postulata

en: Authentication required by wireless network
eo: Sendrata reto postulas aŭtentigon

en: Create New Wireless Network
eo: Krei novan sendratan reton

en: New wireless network
eo: Nova sendrata reto

en: Enter a name for the wireless network you wish to create.
eo: Entajpu nomon por la sendrata reto kiun vi volas krei.

en: Connect to Hidden Wireless Network
eo: Konekti al kaŝita sendrata reto

en: Hidden wireless network
eo: Kaŝi sendratan reton

en: Enter the name and security details of the hidden wireless network you wish to connect to.
eo: Entajpu la nomon kaj sekurecdetalojn de la kaŝita sendrata reto al kiu vi volas fari konekton.

en: _Wireless security:
eo: _Sendrata sekureco:

en: Co_nnection:
eo: Ko_nekto:

en: Wireless _adapter:
eo: Sendrata _adaptilo:

en: Usage:
eo: Uzo:

en: This program is a component of NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).
eo: Tiu ĉi programo estas parto de NetworkManager (http://projects.gnome.org/NetworkManager).

en: It is not intended for command-line interaction but instead runs in the GNOME desktop environment.
eo: Ĝi ne estas celata por komandlinia interago sed anstataŭe ruliĝas en la GNOME-labortabla ĉirkaŭaĵo.

en: not enabled
eo: ne enŝaltite

en: not registered
eo: neregistrite

en: Home network (%s)
eo: Hejmreto (%s)

en: Home network
eo: Hejmreto

en: searching
eo: serĉante

en: registration denied
eo: registrado malpermesita

en: %s (%s roaming)
eo: %s (%s retmigrado)

en: %s (roaming)
eo: %s (retmigrado)

en: Roaming network (%s)
eo: Retmigra reto (%s)

en: Roaming network
eo: Retmigra reto

en: Default
eo: Defaŭlte

en: The NetworkManager Applet could not find some required resources (the .ui file was not found).
eo: La Retadministrilo-apleto ne povis trovi kelkajn neprajn risurcojn (la .ui-dosiero ne estis  trovita).

en: No Certificate Authority certificate chosen
eo: Neniu atestilo de Atestilaŭtoritato (CA) elektita

en: Not using a Certificate Authority (CA) certificate can result in connections to insecure, rogue wireless networks.  Would you like to choose a Certificate Authority certificate?
eo: Neuzo de atestilo de Atestilaŭtoritato (Certificate Authority, CA) povas kaŭzi konektojn al nesekuraj sendrataj retoj. Ĉu vi deziras elekti atestilon de Atestilaŭtoritato?

en: Choose CA Certificate
eo: Elekti CA-atestilon

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12)
eo: Privataj ŝlosiloj de specoj DER, PEM aŭ PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
eo: DER- aŭ PEM-atestiloj (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Authenticated
eo: Aŭtentokontrolata

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Anony_mous identity:
eo: Senno_ma idento:

en: PAC _file:
eo: PAC-_dosiero:

en: _Inner authentication:
eo: _Ena aŭtentigo:

en: Allow automatic PAC pro_visioning
eo: Permesi aŭtomatan PAC-pro_vizadon

en: Choose a PAC file...
eo: Elekti PAC-dosieron...

en: PAC files (*.pac)
eo: PAC-dosieroj (*.pac)

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Choose a Certificate Authority certificate...
eo: Elekti atestilon de Atestilaŭtoritato (CA)...

en: Version 0
eo: Versio 0

en: Version 1
eo: Versio 1

en: C_A certificate:
eo: C_A-atestilo:

en: PEAP _version:
eo: _Versio de PEAP:

en: As_k for this password every time
eo: Ĉiam _postuli la pasvorton

en: Unencrypted private keys are insecure
eo: Neĉifritaj privataj ŝlosiloj estas nesekuraj

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
eo: Ŝajne la elektita privata ŝlosilo ne estas protektata per pasvorto. Tio povas kaŭzi la forlikon de viaj sekurecinformoj. Bonvolu elekti pasvort-protektitan privatan ŝlosilon.
    
    (Vi povas pasvort-protekti vian privatan ŝlosilon per openssl)

en: Choose your personal certificate...
eo: Elekti vian personan atestilon...

en: Choose your private key...
eo: Elekti vian privatan ŝlosilon...

en: I_dentity:
eo: I_dento:

en: _User certificate:
eo: _Uzanto-atestilo:

en: Private _key:
eo: Privata ŝ_losilo:

en: _Private key password:
eo: _Pasvorto por privata ŝlosilo:

en: Don't _warn me again
eo: Ne _averti min denove

en: No
eo: Ne

en: Yes
eo: Jes

en: Tunneled TLS
eo: Tunelita TLS

en: Protected EAP (PEAP)
eo: Protektita EAP (PEAP)

en: Au_thentication:
eo: Aŭ_tentigo:

en: Open System
eo: Malferma sistemo

en: Shared Key
eo: Kunhavigita ŝlosilo

en: 1 (Default)
eo: 1 (defaŭlte)

en: _Key:
eo: Ŝ_losilo:

en: Sho_w key
eo: _Montri ŝlosilon

en: WEP inde_x:
eo: WEP-inde_kso:
